Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

msms

New member
msms

- ok ile masz max kasy ?
- Jaka odległość od ekranu ?
Odległość 3.5m. Kasa jest drugorzędna, ale oferta powinna się wyróżniać na rynku. Kluczowe jest potwierdzenie działania jednej z apek bez reklam i z hdr.
Oprócz tych w pytaniu słyszałem jeszcze o SmartTubeNext.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

kozuba

New member
Witam
Jako nowa osoba na forum chciałbym się na wstępnie przywitać i poprosić Was o radę w doborze telewizora .

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
15 m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
zależy od miejsca od 2 do 3 m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
1-2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Głównie na wprost


5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
telewizor musi stać

6. Jak słońce świeci w pokoju?
Okno jest zlokalizowane ma wprost telewizora (ns zachod)
(słońce rzadko przyświeca w tv)

7. Jaki masz obecnie telewizor?
Brak

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
Dobre I sprawne smart TV (głównie Netflix,HBO, yt, spotify), wifi, dobre odwzorowanie barw do filmów

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora,
Telewizja ogólnodostępna przez kabel antenowy

10 .Jakie urządzenia
Ps5/Xbox może się pojawić w przyszłości

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
okolo 1-2h


12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ?
czasami, zazwyczaj oglądamy filmy

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Seriale kryminalne/dramat (Netflix HBO), czasem sport

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
tak, ale rzadko

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Poki co 0

16. Preferencje co do marki?
Słyszałem dużo dobrego O serii qled Samsung, stąd po głowie chodzi mi qe55Q6xTA

17. Preferencje co do wielkości?
55" ( niestety większy nie wejdzie), ewentualne 50"

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
Źle odwzorowane barwy, słaba jakość obrazu, brak aplikacji w smart tv


19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
wieczorem

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
Do 2500-3000, chociaż propozycje do 2000 też chętnie obejrze

21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ?
5-8 lat

22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ?
tak - Netflix, Youtube, HBO, spotify
 

Chris 66

New member
Witam ponownie. Pytałem już na forum o to ale warunki mi się zmieniły. W szczególności zasób portfela. Chciałbym wymienić moją starą plazmę na coś nowszego.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 24m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5-4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku od zachodu
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 42G30E
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? DOBRZE DZIAŁAJĄCE SMART TV, DOBRA JAKOŚĆ OBRAZU, DOBRĄ JASNOŚĆ
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? naziemna ,netflix
10.Jakie urządzenia ?
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ~ 3
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, , dokumenty
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Niekoniecznie
15.Czy zamierzasz grać w gry - nie
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ?75”
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolne działanie, niestabilność, zawieszanie się, niska jasność
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 70/30
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000-6000 zł max
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi
Miał być 65xh9505 ale stwierdziliśmy rodzinnie że przy takiej odległości lepiej 75cali no i jestem w kropce. Bardzo prosze o sugestie 3/4 oglądania to filmy wieczorem.
 

Marwo

New member
Jako nowy użytkownik forum powiedzieć uprzejme "dzień dobry" i także poprosić o pomoc w wyborze nowego, większego telewizora.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
15 m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
między 2, a 2,5m, ale bardziej 2,5m


3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Przeważnie na wprost, ale w obrębie delikatnych kątów(zależnie od miejsca na kanapie)



5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Nie jest rozstrzygnięte, na ten moment ma stać, ale rozważam zawieszenie.

6. Jak słońce świeci w pokoju?
Okna są na południową stronę, jak słońce świeci to prosto na TV(stoi naprzeciwko okna)

7. Jaki masz obecnie telewizor?
SONY KDL-32W656A

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
Głównie zależy mi na dobrym i szybkim smart TV(netflix, hbo go, spotify, YT), mile widziane wybieranie głosowe. Dobry głośnik(do odtwarzania muzyki np ze spotify) również mile widziany

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
Telewizja kablowa HD+SD (przez kabel antenowy + moduł CAM)

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora?
Laptop, planowany jest soundbar, w dalszej przyszłości może konsola

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
5-6h

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?

Nie znam się na tym, obstawiam matową, niestety nie wiem jaką mam teraz.



13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?

Informacyjne, TVN Turbo, Domo+ i pochodne, muzyczne + netflix i hbo go(z podłączenia z laptopa)



14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora?

głównie YT, Spotify no i netflix, hbo go. Surfowanie po stronach internetowych to raczej niespecjalnie.



15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?

PC możliwe, konsola jeśli już to w znacznie dalszej przyszłości. Gry na PC w weekendy po 2-3h wieczorkiem



16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?

Znacznie więcej po pracy, od 17 do jakiejś 21, w weekendy też w dzień, ale zdecydowanie najwięcej popołudniami/wieczorem



17. Preferencje co do wielkości?

50" lub 55", inny rozmiar nie wchodzi w grę



18. Co Cię denerwuje w telewizorach?

Słabe i wolne działanie smart TV, słaba jakość obrazu, dziwne ustawienia głośności(czasem nie widać skali numerycznej, albo jest tak zakrzywiona, że na "10" jest za cicho a na "11" już TV wyje)



19. Preferencje co do marki?

Myślałem głównie nad Sony i Phillipsem, ale dopuszczam każdą dobrą propozycję


20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?

Nie



21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?

Około 2500zł



22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?
Wszystko zależy od ceny


Głównym powodem wymiany jest chęć posiadania czegoś większego z dobrym smartTV, które pozwoli na przyjemne korzystanie z TV bez podłączania laptopa(chyba, że do grania). Teraz jak podłączyłem komputer aby pograć to musiałem bardzo przybliżyć tv do kanapy aby wygodnie mi się grało.

Generalnie zastanawiałem się nad czymś od Sony i Philipsa, ale jeśli trafi się jakaś fajna opcja z innej firmy to również będzie brany pod uwagę. Co do wymiaru to początkowo miał być 50" bo się obawialiśmy, że 55" się nie zmieści, ale po przemyśleniu sprawy to 55" też wchodzi w grę.
 

Petru23

Banned
W rej cenie 55xh8096 lub z końcówka 77. Mimo, że to ips to jest to jasny ips na podświetlaniu direct. Mam po uprzednim sprawdzeniu q77t oraz Panasonic hx810. Jestem w sumie zadowolony. Kolory bardzo ok, kąty widzenia rewelacyjne. Do tego bardzo niski imput lag i masz porządny proc do obrazu - x1.
Do tego sony bdb skaluje materiał, czyści świetnie tło z szumów i ma świetne kolory.
Niby mogę wymienić go na hx90 ale xh80 jesg na tyle dobry, że się bardzo waham.
 
Ostatnia edycja:

Chris 66

New member
Petru23 masz tego Sony Xh8096 bo myślę żeby go kupić 75 cali mam dość daleko do oglądania i typowo naziemną i Netflix nie wiem czy warto ?
 

Adriamo

Member
Szukam TV do pokoju dzieciaków. 40 cali. Będzie zawieszony na ścianie (w miejsce starego 32 calowego, większy nie wejdzie), patrzenie lekko pod górę więc ważne kąty.
Głównie będzie oglądana tv naziemna (Eska) - stąd ważne dobre skalowanie (spokojnie wystarczy FullHD), oraz YouTube (więc SMART, ale prosty, nic więcej nie potrzeba, więc nie musi być Android).
Dobrze, aby był dobry dźwięk. Nie oczekuję jakiejś super czerni itp., dzieciaki oglądają głównie po południu i wieczorem, wtedy już w ich pokoju nie ma słońca, więc nie musi być jakaś super jasność.
Pewnie do YouTube przydałoby się DLNa, aby łatwo wyszukiwać na telefonie.

Cena 1000-1200 zł.

Wpadł mi jakiś Blaupunkt (BLA-40/148M) ale to tylko na podstawie ocen z Allegro/Ceneo, ma głośniki JBL.
A co Wy polecicie?
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Petru23 masz tego Sony Xh8096 bo myślę żeby go kupić 75 cali mam dość daleko do oglądania i typowo naziemną i Netflix nie wiem czy warto ?

Do tego co wskazałeś warto. Na Q74/7t i na gx810 były duże szumy na kanałach z kablówki. Ogólnie, nie mogłem sobie poradzić z obrazem. Albo nie dało się oglądać albo było bardzo ok. Ale był problem z gradacją czy przejściami totalnymi (takie paski na kolorach o zmiennej tonacji). Materiał 1080 z kabla ok, reszt źle lub masakra. Sony czyści to bardzo ładnie. Może nie jest jakoś tak szczegółowo itp ale ogólny odbiór jest bardzo ok. Lepiej nie będzie jeśli chodzi o SD.
Netflix również sony lepiej, bo Szczęki idzie normalnie obejrzeć. Na samsungu katastrofa.

Właśnie bawię się kwestią Horizon a moduł CI+ i jest różnica. Jak wepnę kabel w TV to tło ma więcej szumów ale znów twarze nie mają oznak przepalenia (efekt plasteliny).

Szczerze powiem, że oglądając sporo naziemnej w sklepie i szukając różnic w skalowaniu jak artefakty, tło, itp itd to sony wypada najlepiej w tej kwestii biorąc pod uwagę ogół. Może nie jest jakoś super ostro ale za to czysto.

Materiał 4k z netflix to wygląda w większości tak samo na każdym TV. Sony ma IPS, obraz jest mniej ostry, bardziej plastyczny. Dodatkowo XH80 ma dużą jasność jak nie najwyższą w swym segmencie i to + IPS daje bardzo dobre efekty za dnia bo bez zasuwania rolet oglądam TV. Nocą znów gorzej bo jednak smoły na ekranie nie ma. Ale na netflix więcej jesy nie-4k materiałów, przynajmniej tych dla mnie.

Ja mimo iż mam 4k pln na 55" jedyne na co mogę zmienić XH80 to XH90. Bo może i coś mi lepiej zeskaluje, może coś mi więcej detali wyświetli ale XH80 ma świetne kąty widzenia i wysoką jasność co robi robotę. ja z IPS w XH80 jestem zadowolony. W sumie to najlepszy TV jaki miałem do tej pory mimo iż najtańszy (pomijam uszkodzonego hx580).

Aha, i do takiego materiału nie szalałbym rozmiarem. Materiał SD (TV) oraz netflix nie-4k a i 4k potrafi tam być mega kulawe to 55" do 3,5-4m. Poniżej tego to 50". Sam właśnie się poważnie zastanawiam jaki rozmiar wziąć, bo oglądam i z 4m ale też z 2m, a wtedy kablówka wygląda przeciętnie. Na 50" odczuwalnie lepiej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chris 66 - faktycznie brałbym 75":
- LG 75UN85003 za 5199 zł

- TCL 75C815 za 6699 zł

- Philips 7PUS8505 za 7500 zł
Plus pakiet gratisów dodatkowo do każdego o wartości 500 zł .
 

Gregor66

New member
Dzięki za poprzednią odpowiedź o LG i jeszcze raz wracam do tematu, tym razem lepiej przygotowany. Dotychczas był projektor, obraz o przekątnej 100-105 cali z odległości ok. 5m do 6m max. Teraz po przemeblowaniu planuje tv 75. Odległości 3,5 do 4m, do 5 osób. Tylko filmy, netflix, player i z komputera. Ok. 2-4h/24h. Pokój dość ciemny.
Cena max 5,5tyś, mile widziana możliwość przesyłania obrazu ze smartfona chyba chodzi o Chromecast. Najpierw myślałem o lg 75un85003la no bo 100hz potem sony 75XG8096 bo pełne podświetlenie i tak mogę mnożyć modele. Nie mam kompletnie doświadczenia z tv. Co kupić do moich potrzeb?
 

Petru23

Banned
Dzięki za poprzednią odpowiedź o LG i jeszcze raz wracam do tematu, tym razem lepiej przygotowany. Dotychczas był projektor, obraz o przekątnej 100-105 cali z odległości ok. 5m do 6m max. Teraz po przemeblowaniu planuje tv 75. Odległości 3,5 do 4m, do 5 osób. Tylko filmy, netflix, player i z komputera. Ok. 2-4h/24h. Pokój dość ciemny.
Cena max 5,5tyś, mile widziana możliwość przesyłania obrazu ze smartfona chyba chodzi o Chromecast. Najpierw myślałem o lg 75un85003la no bo 100hz potem sony 75XG8096 bo pełne podświetlenie i tak mogę mnożyć modele. Nie mam kompletnie doświadczenia z tv. Co kupić do moich potrzeb?

Z wymienionych lg, ale poszukałbym xh80 zamiast xg. W H masz x1, który świetnie czyści szumy ze zła ego sygnału. Do tego bdb IPS, jasny z bardzo dobrymi kątami widzenia. I xh i lg mają podświetlanie direct.
 

Gregor66

New member
Ok, tylko że LG to jest UN85 a Sony jest XH80. Coś namieszałeś :). Nie jestem przywiązany do tych dwóch konkretnych modeli. Jeśli 4 siedzące swobodnie obok siebie osoby z odległości ~3,7m będą widziały dobrze to wolę matryce VA. Jaki TV?
 
Ostatnia edycja:

Gregor66

New member
Z wymienionych lg, ale poszukałbym xh80 zamiast xg. W H masz x1, który świetnie czyści szumy ze zła ego sygnału. Do tego bdb IPS, jasny z bardzo dobrymi kątami widzenia. I xh i lg mają podświetlanie direct.
Wczytałem się i żebym nie wyszedł na niewdzięcznika: dzięki Petru23 za radę. Gość w media expert powiedział mi, ze jedyna różnica między xh i xg to cena :(. Podrzuć jeszcze jaki by VA wybrać? Chyba że w takich warunkach jak napisałem powyżej nie kupować VA?
Jak będę miał ze dwa trzy modele do wyboru to idę do sklepu na oględziny.
 

arrivant

New member
Witam, po wielu latach bez telewizora chcialbym zmienic ekran monitora (LG 32QK500) na telewizor w salonie. Telewizor będzie slużył przede wszystkim do ogladania filmow/seriali z serwisow streamingowych(Netflix/HBO/Prime)
Odległość do telewizora będzie wynosiła 2,10m-2,40m, przez co troche nie wiem czy zdecydowac się na 55'' czy moze 65'' - czy wygodnie będzie ogarniać wzrokiem zarówno film, jak i napisy do niego)

Troche szczegółów:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~ 35m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,10-2,40m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Z prawej strony za plecami oglądającego
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Brak, monitor LG 32QK500
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobra jakość obrazu - bez artefaktów, przerysowań, nienaturalności
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? brak, tylko netflix,hbo,prime etc.
10.Jakie urządzenia ? żadne
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ~6h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, seriale, dokumenty
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - Nie
16.Preferencje co do marki ? Myślałem o LG lub Sony
17.Preferencje co do wielkości ? 55'' lub 65''
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Niestabilność, zawieszanie się, niska jasność, za duzy kontrast - gdy obraz wyglada nienaturalnie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej popoludnia+wieczory
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Ogolnie bym chciał wydać około 3k, chyba, że trafi się coś na prawdę fajnego, to wtedy max 4k zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D? Nie

Co możecie doradzić co do rozmiaru i modelu?
 

Petru23

Banned
Wczytałem się i żebym nie wyszedł na niewdzięcznika: dzięki Petru23 za radę. Gość w media expert powiedział mi, ze jedyna różnica między xh i xg to cena :(. Podrzuć jeszcze jaki by VA wybrać? Chyba że w takich warunkach jak napisałem powyżej nie kupować VA?
Jak będę miał ze dwa trzy modele do wyboru to idę do sklepu na oględziny.

xg70 i X70 (XH70) różnią się ceną, bo zmienili tylko nóżki.
Z VA Panas HX800/810/820/830

edit:
chwila, nie ten rozmiar. Powyżej 55" panasonica nie polcę z racji zgłaszanych problemów z wywalonym światłem z kwarędziowego. Przy takim rozmiarze (65+) to raczej direct.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gregor66 - dla Twoich potrzeb LG 75 UN85003 za 4899 zł
Jak będziesz niebieski masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 
Do góry