Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

miszka74

New member
Hej :) Liczę na pomoc fachowców bo ja zatrzymałem się na etapie plazmy :)
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 50m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 4.5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu -na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? - wieczorne oglądanie - słońce rano i w południe. Są zasłony.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic plasma 50 cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - ??? Obsługa Glosowa i nie wiem nie znam się.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: żaden, wszystko przez internet za pośrednictwem PS4
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Ps4,
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? - 5-7
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Chyba mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy i seriale na Netflix i HBO Go, gry z konsoli
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? - Czasami
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie 50%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - Wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? - 75
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - trudno powiedzieć - efekt wygładzania ruchu co rujnuje klimat filmowy
19. Preferencje co do marki? - Nie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 6500
 

Axi25

New member
Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 13m^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 2,5/3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu- Na wprost oraz pod kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? tylko wisi
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z prawej strony jest okno lecz zbyt dużo światła do przez nie wpada
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE43J5600
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Fajnie jakby kontrast był dosyć spory i czerń tez na dosyć wysokim poziomie
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD)? cp+, Netflix, HBO, youtube
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Soundbar samsunga jak na razie ale planuje jego tez wymienić
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? ok 6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale, telewizja normalna typu TVN/Polsat ale brak kanałów info
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? popołudnie wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 65''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nic
19. Preferencje co do marki? Niezbyt mi podchodzą firmy typu TCL
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6000

Myślałem nad LG CX ale boje się o wypalenia z racji ze dosyć sporo u mnie telewizji leci :/ Z innych to jeszcze patrzyłem na Sony XH95 albo XH90
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Axi25
Wybrałbym zdecydowanie Oled 65BX KG.
Masz w specjalnej ofercie dla niebieskich.
Lepszej jakości nie kupisz.
 

Axi25

New member
Axi25
Wybrałbym zdecydowanie Oled 65BX KG.
Masz w specjalnej ofercie dla niebieskich.
Lepszej jakości nie kupisz.

Kiki a jeżeli chodzi o wypalenia? U mnie dosyć sporo tv leci w ciągu dnia i boje się o te wypalenia nieszczęsne :/ W kwestii jakości obrazu oled mnie kupuje. Plus czym się różni BX od CX? Plus jaka to oferta? Jestem od niedawna na forum niestety.
 

hannya

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? XXm2;
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.35m;
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1;
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Siedzę na wprost ekranu;
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Zawieszę na ruchomym uchwycie;
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Mam rolety dzień i noc, więc światło dociera do pokoju w minimalnym stopniu;
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 42LB670v;
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Przede wszystkim szukam ekranu 65-calowego i chciałbym, żeby to był smartTV. Aktualnie korzystam z systemu webOS i zakupując nowy telewizor wolałbym pozostać przy tym systemie;
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K i HD;
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Xbox one i później PS5, jeśli w końcu pojawiają się w sklepach. Dodatkowo dekoder z UPC, ale używam go tylko okazyjnie;
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5h, czasami dłużej;
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia;
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy netflix, filmy w jakości blu-ray i 1080p, oglądam sport, filmiki na youtube, czasami filmy na CDA;
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Jeśli chodzi tutaj o przeglądarkę to raczej nie;
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, zamierzam grać tylko na konsoli z poprzedniej generacji (Xbox One) oraz na konsoli z obecnej generacji (Playstation 5). Możliwość puszczenia ekranu z PC byłaby też fajnym rozwiązaniem, ponieważ czasami zdarza się, że puszczam film z zalukaj czy innej stronki. Telewizora do grania używam tak 50/50. Na pewno więcej czasu spędzam przy youtube, ale jeśli uda się w końcu kupić PS5, to na pewno też będzie grane sporo czasu;
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Filmy częściej oglądam wieczorami, a filmiki z youtube w dzień. Na konsoli gram zależnie, jak się wkręcę to mogę grać od rana do nocy. Wiem, że przy wieczornym oglądaniu filmów lepsza byłaby matryca VA, ale aktualnie w telewizorze posiadam matrycę IPS i nie przeszkadza mi to w niczym. Przy poruszaniu kursorem od pilota po ekranie pojawia się zjawisko cloudingu lub coś w tym stylu, ale też nie jest to dla mnie żadną przeszkodą. Idzie się przyzwyczaić;
17. Preferencje co do wielkości? Celuję głównie w ekran 65-calowy, ponieważ chciałbym go wrzucić na ścianę i mam idealnie wymierzone miejsce w pokoju. Zastanawiałem się też nad 55-calowym LG OLED55BX, ale to już większy wydatek i nie wiem czy nie będzie za mały ekran. Ponadto obawiam się wypalenia, ponieważ oglądając youtube lub grając w gierki obraz momentami jest statyczny. W szczególności na youtube, gdy oglądam zapis z czyjegoś live. Niemniej jednak mogę rozważyć ekran 55-calowy;
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? To, że każdy ekran nie jest sobie równy;
19. Preferencje co do marki ? Najchętniej wybrałbym LG ze względu na webOS i fakt, że mam już dwa telewizory tej marki i jestem z nich zadowolony. Ponadto przemawia za nimi łatwość w poruszaniu się po menu, magic pilot;
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Mam 3D w obecnym telewizorze i nie działa najlepiej, więc podziękuję;
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3.7tyś razem z uchwytem;
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie;


Z 65-calowych ekranów rozważałem głównie LG NANO863NA. Zdaję sobie sprawę, że jest to matryca IPS, ale obecny TV mam na tej samej matrycy i nie sprawia mi to większych problemów. Niemniej jednak szukam telewizora, na którym będzie bardzo dobry obraz, będzie nadawał się do konsol nowej generacji i będę mógł na nim oglądać rzeczy typu filmiki na youtube, anime, kreskówki, filmy 4K. Rozważałem również zakup 55-calowego LG OLED55BX, ale tak jak napisałem wcześniej - obawiam się wypalenia. Ewentualnie, jeśli są jakieś ekrany w rozmiarze 55-cali i są naprawdę godne polecenia w tym budżecie - chętnie je rozważę.
 

hannya

New member
Jak to jest z wypalaniem się LG OLED55BX? Telewizor byłby bardzo często używany, głównie do filmów, konsoli, kreskówek oraz youtube. Na youtube często oglądam zapisy z live streamerów i pojawia się tam statyczny obraz miejscami. Czytałem jednak, że LG wprowadziło jakieś zabezpieczenia, aby matryce się nie wypalały. Tym samym - co byłoby lepszym wyborem dla mnie? Biorąc pod uwagę powyższy post i ten, który teraz piszę. Rozważam głównie LG NANO863NA i LG OLED55BX. Telewizor miałby wisieć na ruchomym uchwycie.
 

cl4sh

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 35m^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5 - 3,5m z narożnika
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu- Na wprost oraz pod kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? tylko wisi
6. Jak słońce świeci w pokoju? Na przeciw (jakieś 5m) są duże okna tarasowe od zachodu
7. Jaki masz obecnie telewizor? Toshiba LCD 32" z 2010 r. (inne pomieszczenie)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Szybki smart TV
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD)? Netflix, HBO, youtube, może później TV naziemna i konsola
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Soundbar lub amplituner, może kiedyś konsola
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? ok 2-3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale, bajki dla dzieci, jak również programy typu TVN24/Polsat news
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie/sporadycznie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 60 % wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wolne działanie smart TV,
19. Preferencje co do marki? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? +/- 4000 zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cl4sh masz dobre modele
Lg 65uk 7750 za 3699 zł
Tcl 65C815 za 4199 zl
Philips 65pus 8535 za 3699 zł
Lg 65 nano 863
 

Marcek10

New member
TV do salonu.
Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 35m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 3,5-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? głównie bokiem i czasami na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno z boku (3m) lecz zbyt dużo światła przez nie nie wpada
7. Jaki masz obecnie telewizor? plazma Panasonic 50cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobry kontrast i kolory, płynność działania,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: NC+ być może XB lub PS
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? amplituner Yamaha
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? ok 3-10h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? wolę matową ale nie jest to warunek konieczny
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale, Netflix telewizja publiczna
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? do przeglądania filmów, muzyki
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie koniecznie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? popołudnie wieczór ale i zdarza się od rana
17. Preferencje co do wielkości? myślę, że idealny byłby 75 ale 65też rozważam
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? kiepski obraz, zacinanie, opóźnione reagowanie
19. Preferencje co do marki? nie mam jakichś uprzedzeń ale TLC jakoś mnie nie przekonuje
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie jest to warunek konieczny
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5~6tys.

Oraz coś do pokoju nastolatek.
Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18-20m^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 3-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1- i więcej jak to nastolatki
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost oraz pod kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? chyba wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? nie ma jeszcze sprecyzowanego miejsca
7. Jaki masz obecnie telewizor? brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? nie wiem
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? brak ewentualnie naziemna
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Xbox lub PS
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? jak nie zwrócić uwagi to i pewnie cały dzień ;)
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale, gry
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak jak wyżej
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? jak wyżej
17. Preferencje co do wielkości? ok 40''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? brak płynności
19. Preferencje co do marki? raczej nie mam
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? raczej budżetowy

Myślałem żeby dać dzieciakom obecny tv bo jest ok tylko ma 10l i chce większy ale z racji, że nie będę panował nad czasem jego pracy a plazma troszkę ciągnie więc myślę o czymś mniejszym.

W opcji do salonu zastanawiałem się nad Sony kd75xh90 ale mam obawy po czytaniu sporej ilości niekorzystnych opinii.
Podoba mi się 75cali ale różnica 65-75 jest ponad 2000zl. a ponieważ rozważam zakup dodatkowo dwóch tv za różnicę miałbym myślę jeden gratis.
Nie wiem też czy nie lepiej byłoby rozważyć 65xh95 z racji lepszych parametrów?
 
Ostatnia edycja:

msms

New member
Cześć

Przymierzam się do zmiany TV. Obecny to Panasonic TX-48AS640E. Wynik ankiety skróciłbym do:
- VA
- 55 cali lub niewiele więcej (65 to już za dużo)
- hdr
- przyzwoity dźwięk
- tv sd/hd, Netflix, YouTube, bez konsol

i jeszcze jedna rzecz, w której chyba najbardziej liczę na pomoc:

- Android z potwierdzoną możliwością zainstalowania Smart YouTube lub YouTube Vanced z działającym HDR.
YT ostatnio mocno przegina z reklamami, a jakieś zewnętrzne przystawki wolę zostawić jako ostateczność.

Przez dłuższy czas kręciłem się wokół Sony XH95, ale nie trafiłem na potwierdzenie działania YT bez reklam.

Temat nie jest jakiś super pilny, ale jeśli już będzie sensowna opcja to zakup będzie błyskawiczny.
 

logigamer

New member
A Które mają dość proste w obsłudze Menu i SmartTV? szukam czegoś dla osób 60+. 55" (do 2200zł max) i 70" (do 3tyś max). Wymagania to 90% TV kablowa i satelitarna + Netflix/HBO/Amazon itd.
TCL nie znam, LG wydaje się OK (LG 55UN74003). Samsung ma coś w tanich modelach ok? Philips?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Marcek10 - do salonu sięgałbym po

- Oled TV LG 65 BX za 6499 zł.
Jeśli LCD 75 " to

- 75 XH90 za 7299 zł

- Philips 75PUS8505 za 7699 zł

DO każdego masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .


Dla nastolatek przy tej odległości jednak 55" :
- TCL 55EP680
- Sharp 55 BL2
- TCL 55 C715
- Philips 58PUS8535
- TCL 55C815
- LG 55 Nano 863
I pakiet do każdego.
 

Concave

New member
Witam, po 5 latach z poczciwym wg.mnie KDL55W805C przyszedł czas na zmianę na coś świeżego, może coś doradzicie:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~ 30m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Prosto na TV z 3m szerokiego okna na przeciwko
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Sony KDL 55W805c
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? DOBRZE DZIAŁAJĄCE SMART TV, DOBRA JAKOŚĆ OBRAZU, DOBRĄ JASNOŚĆ
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? NC+/Canal+
10.Jakie urządzenia ? Dekoder, sporadycznie PS4
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ~ 6
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, bajki, dokumenty
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Niekoniecznie
15.Czy zamierzasz grać w gry - Sporadycznie
16.Preferencje co do marki ? Myślałem o Samsungu lub Sony
17.Preferencje co do wielkości ? 65-75”
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolne działanie, niestabilność, zawieszanie się, niska jasność
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Max 6500 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi

Zastanawiam się nad Samsungiem Q80T, Sony XH90, XH95, może jakieś LG? Kusi mnie jakieś 75”, ale nie wiem czy w tym budżecie to dobry pomysł.

Pozdrawiam
 
Do góry