Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

mobix

New member
Witam...
Kilka lat temu dzięki temu forum kupiłem telewizor, który służy mi do tej pory. Tym razem prosze o pomoc w wyborze telewizora dla mojej siostry. Będę wdzięczny za każdą sugestię.

1. Odległość od ekranu? 2.7m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Z lewej strony telewizora (od zachodniej strony przez okno/drzwi balkonowe)
3. Jak duży jest pokój? 22m2 (mniej więcej 4m x 5.5m)
4. Preferowana technologia: Brak
5. Jaki masz obecnie telewizor? Brak (przeprowadzka do nowego domu)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, Netflix, sport (przeważnie golf)
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Po południu, wieczór, na weekendy także rano
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Przy delikatnym świetle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Łagodny
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Obojętnie
11. Preferowana wielkość telewizora? 55"-65"
12. Preferowana marka? Sony (ale może być coś innego też)
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Smużenia, przekłamanych kolorów, wypalania logo stacji telewizyjnych, wolnego softu
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Tuner Canal+, czasami komputer lub smartfon, odtwarzacz DVD
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń?
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Na wprost i okazjonalnie małe kąty boczne
17. Czy ważne jest wifi? Tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Tak
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Tak, przede wszystkim kanały Ipla (Golf Chanel)
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Obojętnie
22. Ma mieć 3D? Tak
23. Ma mieć slot na karty SD? Tak
24. Ma mieć tuner DVB-S? Tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI - tuner Canal+, czasami komputer
26. Jaki masz sygnał: Na razie telewizja naziemna i sygnał z internetu, planowany dekoder Canal+ lub Polsatu
27. Ile programów HD?
28. Ma stać czy wisieć? Stać
29. Rozdzielczość: 4K
30. Dvb-t: DVB-t2: Tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Przede wszystkim możliwość oglądania filmów z
Netflixa i sportu (golf) w wysokiej jakości obrazu.

32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-8 godzin
33. Ile osób zasiada przed telewizorem? Przeważnie 2 osoby
34. Co chcemy aby telewizor posiadał? Bardzo dobry obraz, sterowanie głosem (o ile cena nie będzie za bardzo wpływała na cenę), podłączenie do internetu, możliwość podłączenia dysku przenośnego
35. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? Nie
36. Sugerowana cena? 4000-6000 PLN (???), może być mniej oczywiście, ale i też minimalnie więcej
 

Wilosn91

New member
Witam, jestem na etapie poszukiwania TV, z tego co się zorientowałem to chyba najlepszym wyborem będzie Philips w moim przedziale cenowym, czyli 3000zł. Wpadł mi w oko PUS7304 IPS, 58PUS8535 VA. I nie wiem który wybrać :/

1. Odległość od ekranu? 2.5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Z lewej strony telewizora (od wschodniej strony przez okno/drzwi balkonowe)
3. Jak duży jest pokój? 25m2
4. Preferowana technologia: Brak
5. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE32F5500
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Seriale, Filmy, Youtube
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Przy delikatnym świetle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Łagodny
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Obojętnie
11. Preferowana wielkość telewizora? 50"-60"
12. Preferowana marka? Philips (ale może być coś innego też)
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Nienaturalnych kolorów, wolnego softu
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Dekoder Vectra i w przyszłości soudbar
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń?
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Na wprost i okazjonalnie małe kąty boczne
17. Czy ważne jest wifi? Tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Obojętnie
22. Ma mieć 3D? Niekoniecznie
23. Ma mieć slot na karty SD? Niekoniecznie, ale jak będzie miał to też spoko
24. Ma mieć tuner DVB-S? Tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI - Dekoder
26. Jaki masz sygnał: Dekoder Vectra
27. Ile programów HD?
28. Ma stać czy wisieć? To jeszcze do ustalenia
29. Rozdzielczość: 4K
30. Dvb-t: DVB-t2: Tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Żeby kupić coś w moim przedziale cenowym i był zadowolony
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 5
33. Ile osób zasiada przed telewizorem? Przeważnie 2 osoby
34. Co chcemy aby telewizor posiadał? Bardzo dobry obraz, podłączenie do internetu
35. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? Nie
36. Sugerowana cena? 3000
 
Ostatnia edycja:

GosiaK4003

New member
Witajcie moi drodzy ;)
Chciałabym przymusić rodziców do zakupu nowego telewizora (brat potrzebuje "jakiegokolwiek" telewizora na chwilę i chce zabrać stary albo kupić sobie coś za 5 stów byle było). To jedyny moment, aby zmusić rodziców do zmiany TV ;) Ale żeby to zrobić, muszę im pokazać propozycje i korzyści ze zmiany :))

Domyślam się, że w budżecie jakim dysponuję (lub bardziej: jaki mi się uda wykombinować gdy już przekonam rodziców) pewnie cudów nie będzie.. Ale z drugiej strony, może uda się jakąś perełkę znaleźć.

Mam dosyć sporą kartę podarunkową do MediaMarktu, dlatego preferuję tv z tegoż właśnie miejsca.. Z drugiej strony, gdybym trafiła coś poniżej budżetu (np. tv TCL często tu polecane) których w MM nie ma to również rozważę.. Niemniej jednak, MM jest preferowanym pierwszym wyborem sklepu.

Mocno zastanawiam się, czy w ogóle jest sens kupować TV takich rozmiarów w takim budżecie?
Pomóżcie ;)

Moi rodzice najczęściej oglądają tv bez okularów, więc im to jest bez znaczenia czy oglądają jakość SD czy 4k ;) Ja natomiast też czasem chciałabym coś przyjemnie w tym tv pooglądać :)

Dodam, że moi rodzice na wieść o tym że chcę zmienić TV zareagowali "ale po co.. ten jest dobry" dlatego muszę znaleźć coś fantastycznego w dobrej cenie :D

1. Odległość od ekranu? ok 4m
2. Jak słońce świeci w pokoju? okna od sufitu do podłogi po stronie wschodniej, ale jest to parter a nad nim taras, w oknach rolety dzień/noc więc ogólnie do oglądania raczej jest ciemniej
3. Jak duży jest pokój: około 30 m2
4. Preferowana technologia: obojętne
5. Jaki masz obecnie telewizor? 15 letni Samsung 45 cali i Xiaomi Mi-Box
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? seriale, wiadomości, sport (skoki, siatkówka), netflix, HBO GO
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w tygodniu tylko wieczorem, w weekendy czasem w ciągu dnia
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? 99% bez światła
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? raczej łagodny
10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojętnie
11. Preferowana wielkość telewizora? 65 cali? pewnie lepsze byłoby 75 przy takiej wielkości pokoju i odległości, ale budżet zapewne na to nie pozwoli
12. Preferowana marka? obojętnie
13. Czego nie lubisz w telewizorach? jak nie działają :D
14. Jakie urządzenia będą podłączone? cyfrowy polsat, internet (netflix)
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? po połowie cyfrowy polsat / netflix/HBO GO
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? raczej na wprost (a tato gdy ogląda to najczęściej leży na sofie na wprost ;) natomiast jak już dodatkowe osoby oglądają to wtedy są i kąty boczne
17. Czy ważne jest wifi ? tak, bardzo. Nie mam możliwości podpięcia się kablem
18. czy będziesz korzystać z widgetów? raczej nie
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? niekoniecznie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak - netflix, HBO GO
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? niekoniecznie
22. ma mieć 3D? nie
23. ma mieć slot na karty SD ? nie
24. ma mieć tuner DVB-S? nie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI
26. Jaki masz sygnał: z cyfrowego polsatu przez HDMI, nie mam anteny tv cyfrowej naziemnej
27. ile programów HD? wszystkie możliwe w cyfrowym polsacie :)
28. ma stać czy wisieć? stać i to w miarę stabilnie (spora grupa futrzatych stworzeń w domu..)
29.Rozdzielczość: min. Full HD
30.Dvb-t: nie, DVB-C: nie
31.Na czym najbardziej Ci zależy: dobrej jakości obrazu, bezawaryjności, możliwości oglądania netflixa i HBO GO
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: codziennie raczej nie więcej niż 2-3, w weekendy przez większość dnia
33.Sugerowana cena ? oh.. najniższa możliwa ;) 4500zł to jest maks które siłą musiałabym dusić ;)..
 
Ostatnia edycja:

GosiaK4003

New member
No i nie wiem czemu, nie mogę już edytować powyższego posta.. sprawdziłam wymiary 75tek i nie zmieszczę takiego (mam ok 160cm) więc problem z wielkością sam się rozwiązał ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wilosn91
Najlepszy do tych potrzeb faktycznie jest 58PUS8535 .
Masz go w programie gdzie sam wybierasz ceny. Podaj proszę maila to CI wyślę cały program.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
GOSIA

Najlepszy byłby SONY 65XF9005 lub 65XH9096 ale sa nieco droższa.

Z innych

TCL 65C815
PANASONIC 65GX820/830
HISENSE 65H8G
 

Kokar32

New member
Witam. Szukam drugiego TV typowo pod Netflixa i sport. Pomieszczenia bardzo jasne, odległość od TV ok. 2.5m. TV musi widzieć na ścianie. Myślałem o PUS8535, Q70T, XH9005. Taki max 3500zł (mogę czekać na promocję) Uciekł mi ostatnio C815 który był za 3500zł.
 

Kokar32

New member
A co powiecie o 55U8QF? Hisense w cyferkach wygląda bardzo dobrze, ale nie znam nikogo kto go posiada.

I jeszcze czym się różnią XH9005 od XH9096?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli pytasz o jakość Sony - to jest ta sama.

--------------------------

TCL C 815 ma być dopiero za 3 tygodnie.
W klasie cenowej masz 65C715 - i jeszcze zaoszczędzisz kasę.
 

Sierak2012

New member
JA niestety po wymierzeniu wszystkiego muszę pożegnać się z 65 calami i zdecydowałem się na XH90. Dobry TV z VA, 120HZ, HDMI 2.1. Wada to możliwy efekt halo i jednak tylko 32 strefy podświetlania, ale za te pieniadze ciężko znaleźć coś lepiej zbalansowanego.
 
Do góry