Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z dobrych modeli 65":
- Philips 65PUS8535 masz w programie gdzie sam wybierasz ceny.
- TCL 65C815 w programie
- LG 65SM8050 w programie
- Philips 65PUS7354
- TCL 65C715 w programie
 

Gruby567

New member
Cześć grupowicze!

Jestem nowy, choć dużo śledziłem postów to na koniec jestem jeszcze bardziej rozdarty co wybrać...

Więc matula chce zakupić TV do salonu (korzysta do tej pory z 42 calowego LG). Oczywiście chce się przesiąść na większy.

Boi się, że 65 cali może być za duży? Jednak czytając utwierdzam się, że to tylko jej mylne obawy, a może się mylę?

Wszystkie informacje poniżej.

Proszę Was o pomoc by mamuśka była zadowolona przy spędzaniu czasu wolnego przy TV!

BUDŻET MAX - 2700zł.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1/2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne - zazwyczaj na wprost, czasami pod lekkim kątem (narożnik)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? pólnocny (delikatny zachód)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 42 cale LG
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? najważniejsze dobry obraz , głęboka czerń
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder, laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? dni pracujące - 5h, dni niepracujące ok. 10h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie znam odpowiedzi
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? (wyłącznie do oglądania filmów z internetu podłączonego przez laptopa)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? NIE
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50%/50%
17. Preferencje co do wielkości? 55-65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? raczej brak
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIE
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2700 MAX

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? możliwe, że tak
 

slavk

New member
darken 12 - brałbym zdecydowanie 65":
Masz extra modele :
LG 65 Nano 903 masz w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj proszę maila to CI wyślę cały program
TCL 65C815 masz specjalną ofertę i Cash Bak 700 zł
Rewelacyjna cena,
Sony 65XF9005
Jaka cena na Sony 65XF9005

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
slavk
Sony 65XF9005 za 4999 zł

============================

Gryby567 zdecydowanie 65" do Twoich potrzeb.
TCL 65 EC680
Philips 65PUS6704
TCL 65EP640
 

braciak

New member
Cześć Jaki obecnie Sony LCD jest dobry .? Wymiar 65 cali ? Chodzi o tv do oglądania tv czyli też informacyjne kanały . Bo rozumiem że ten 65XF9005 lyb Xg to led nie lcd?
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Proszę bardzo, wracając do zakupów to telewizory Sony o których napisałeś to dobre modele i śmiało można je kupować.
 

Makszyman

Member
QLED czy OLED?

I ja jestem teraz w trakcie wyboru nowego TV. Mój poprzedni Philips 49PUS6561, który zakupiłem za poradą kolegów z tego forum, po 4 latach nagle zgasł i już się więcej nie zapalił.

Obecnie szukam czegoś między 55 a 58 cali, koniecznie 4K.
Kwota jaką bym chciał wydać: do 5000 zł. (+/- 500 zł). Najlepiej gdyby to był aktualny model 2020 lub 2019.
TV wykorzystuje głównie do PS4 i Netflix ale także oglądam często TTV, Canal+, czasem kanały informacyjne.
Do tej pory byłem nastawiony na OLED, jednak poczytałem trochę forum i mam wątpliwości. Podobno OLEDy nie lubią statycznych obrazów - czy to oznacza, że oglądając film na canal+ wypali mi się np. oznaczenie wiekowe?

Czy w dobrze oświetlonym salonie i wieczornym oglądaniu tv przy świetle o mocy 2W OLED ma sens?

Co sądzicie o samsungowej technologii QLED? Hit czy kit? Wiem, że to nie jest alternatywa dla OLED, ale czy różnica jest bardzo widoczna?
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Seria Qled Samsunga jest jak najbardziej OK. Zwłaszcza zeszłoroczne modele, bo zdaje się, że w tym roku Samsung znowu coś nakombinowal. Celuj w serię 80/85/90R.
Oled to też bardzo dobry wybór. Faktyczne długotrwale statyczne obrazu mu nie służą. Zwłaszcza paski kanałów informacyjnych, czy statyczne elementy gier. Ale trzeba oczywiście dużo grać, lub b.dużo kanałów info oglądać.
Ja kupiłem Oleda LG i cieszę się bardzo dobrą jakością obrazu i bardzo dobrym smartem.
 

Makszyman

Member
Czy Panasonic GZ950E lub Sony AG8 będzie lepszy od LG C9? System web OS znam doskonale i wiem, że jest świetny. Sony ma Androida więc też spoko. Boję się trochę autorskiego systemu panasonic - miałem kiedyś tv panasa i system był dość archaiczny i szybko stracił wsparcie aplikacji.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panasonic ma bardzo dobry obraz, ale tak jak napisałeś system słaby. No chyba, że w nowych modelach coś zmienili. Miałem dwa panasy i było kiepsko. Smart LG to inna bajka. C9 to bardzo dobry model, ale nie wiem czy można jeszcze dorwać nową sztukę - nie ze zwrotów, czy wystawy. Co do Sony niech wypowiedzą się posiadacze. Może Kiki coś doradzi.
 

Makszyman

Member
Czekam z niecierpliwością na opinie kikiego i innych expertów :)
A jak z gwarancją na te telewizory? Kiedyś na Panasonica była akcja, że po rejestracji produktu dostawało się 5 lat gwarancji. Kojarzę, że Sony kiedyś podobne warunki oferował.
 
Ostatnia edycja:

side1

New member
Cześć, pomóżcie wybrać do 2 tysięcy mniejsze zło
Szukam telewizora do 50 cali. Więcej mi nie potrzeba. Może być mniej, ponieważ będzie na stojaku z kółkami i blisko nas, oglądających. Raz będzie w salonie, raz w sypialni. To telewizor do bajek i filmów, bez gier. Zależy mi na jakości obrazu i stabilnym działaniu. Musi mieć wifi i być nowy. Nie potrzebuję ambilighta.

Po wstępnym riserczu mam takie 2 typy:
LG 50Um7500 oraz LG 49Sm8200, czyli LED Direct i matryca VA versus IPS Nano cell + Dolby Vision. Która technologia daje lepszy obraz?
Będę wdzięczny za pomoc
 
Ostatnia edycja:
Do góry