Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

SLAV7

New member
Bez reklam
Interesuje mnie 55 lub 58,LG mnie nie przekonuje zaś ten tcl mam obawy co do androida, dużo na forach piszą o zamulaniu itp.Tak jak pisałem widziałem wczoraj jak świeci właśnie ten Philips vs LG czy Samsung to z tych trzech wybrałbym Philipsa ale to moje osobiste sugestie dlatego zadałem tu pytanie jaki wybrać może znajdą się użytkownicy co już jakiś czas oglądają na tych TV.

PANASONIC 58GX820/830
PHILIPS 58PUS6504

JA bym wybrał PANASONICA
 

kamilb

Member
Ja już całkiem zgłupiałem. Jak pierw chciałem kupić oleda lg c9 potem lg b9 ale z racji tych głosów o wypaleniach i nasłonecznionego pokoju dałem sobie spokój i skupiłem uwagę na qledach od Samsunga a dokładniej na modelu q80r jednak też go odradzano i nawet to co w sklepach podawali za główną zaletę czyli powłoka antyrefleksyjna to na forach można było przeczytać przeczące opinie. No i uwagę skupiłem na Sony 55xf9005 i droższym 55xg9505. Tu też ciężko wybrać a niby duzą wadą sony są słabe kąty widzenia i różnie dzialający android, problemy z płynnością obrazu. Trafiłem też na modele lcd od Lg konkretnie lg 55sm8600 i lg55sm9800. Serio już mnie głowa boli od tego bo ile ludzi tyle opinii. Pokój nasłoneczniony 18m2, budżet max 5tys.
 

Ziutex

New member
kamilb
Uważaj na LG. Ja od tygodnia mam Lg Nano913 i denerwuje mnie tzw. Banding. Przy oglądaniu piłki nożnej (co bardzo lubie), potrafi odwrócić uwagę od akcji. Najgorzej jak stadion jest mocno oświetlony. Ogólnie nie ma tragedii ale to widac i trzeba mieć tego świadomość. Podobno to kwestia sztuki a serwisy uważają ze to normalne dla Led, tak jak ciemniejsze rogi ekranu.
No a tak poza tym to fajny Tv, system Smart śmiga elegancko, pilot uniwersalny super sprawa. Kolory i detale super ale ten banding potrafi dac się we znaki.
Gdyby nie to polecałbym każdemu ale tak to daje mu takie naciągane 5/10 albo nawet niżej. Według mnie za taki hajs nie powinno nic takiego się dziać nie wiem czy za rok go nie sprzedam i wezmę coś nowego. Zaluje ze nie kupiłem w sklepie internetowym bo bym go oddal.
 

holden011

New member
Myślę cały czas o panasie bo mam obecnie dwa 42 calowa plazma 3D oraz LCD 50AS650 i świecą extra,ale jak pisałem wcześniej miałem okazję przetestować Philipsa 55pus7334 bo kupowałem dla ojca i byłem w szoku(tylko telewizja z NC+)co prawda matryca IPS i czerń nie powala jak np.w moim pięciolatku AS650 ale da się oglądać ten procek P5 widać robi robotę.Jeszcze na dodatek fajna promocja ww komputroniku na 55pus8804/12 za 2849 zeta i tu też kusi.
 

jasiq

New member
Ja już całkiem zgłupiałem. Jak pierw chciałem kupić oleda lg c9 potem lg b9 ale z racji tych głosów o wypaleniach i nasłonecznionego pokoju dałem sobie spokój i skupiłem uwagę na qledach od Samsunga a dokładniej na modelu q80r jednak też go odradzano i nawet to co w sklepach podawali za główną zaletę czyli powłoka antyrefleksyjna to na forach można było przeczytać przeczące opinie. No i uwagę skupiłem na Sony 55xf9005 i droższym 55xg9505. Tu też ciężko wybrać a niby duzą wadą sony są słabe kąty widzenia i różnie dzialający android, problemy z płynnością obrazu. Trafiłem też na modele lcd od Lg konkretnie lg 55sm8600 i lg55sm9800. Serio już mnie głowa boli od tego bo ile ludzi tyle opinii. Pokój nasłoneczniony 18m2, budżet max 5tys.




Znam ten ból głowy jak kupowałem TV do salonu:):) Jako że teraz tv jest do sypialni to aż tak się nie spinam na szzceście:) od siebie dodam tak: jeśli to głowny TV to pomyslałbym nad samsungiem ze względu na płynność działania, ja wiem że android idzie do przodu itp itd i ma więcej możliwości owszem (taka pierdoła np jak apka twitch - nie ma jej już na samsungu) ale pomimo że android z mojego doświadczenia nie "mulił" jakoś bardzo ale jako głowny odbiornik chyba bym nie dał rady. Aczkolwiek może w tych modelach chodzi to genialnie ale ja osobiście bym nie zaryzykował bo do tizena w tej kwestii nie ma ma startu. Niestety ta płynność jest najważniejszą cechą w codziennym użytkowaniu i reszta plusów jakie ma android idą w kąt gdy nie działa to właściwie. Mimo to sam chyba do sypialni wezmę znów Sony :) daj znać co wybrałeś:) no i kalibracja jak najbardziej POLECAM !
 
Ja narazie wziąłem 65 nano 913 do salonu, ale już jest w mojej głowie dziki plan, że to max na dwa lata i wywalam go do sypialni. Za dwa lata wjeżdzą stricte do filmów jakiś OLED lub coś na VA. Dlatego bierz co czujesz że jest najlepszym rozwiązaniem na teraz bo TV i tak wymienisz w ciągu 3 lat :D.
 

jasiq

New member
Ja narazie wziąłem 65 nano 913 do salonu, ale już jest w mojej głowie dziki plan, że to max na dwa lata i wywalam go do sypialni. Za dwa lata wjeżdzą stricte do filmów jakiś OLED lub coś na VA. Dlatego bierz co czujesz że jest najlepszym rozwiązaniem na teraz bo TV i tak wymienisz w ciągu 3 lat :D.


Hmm :D:D chyba skzoda by mi było pieniedzy by co 3 lata wydawać po 8-10 kola na TV:) licze ze wejdzie dyrektywa i czesci beda dostepne a zatem i naprawa mozliwa:) do sypilani 65 u mnie nie przejdzie haha mimo ze sam jestem zwolennikiem by zawsze wybrac wiekszy tv niz sie planuje to jednakw sypilani 65 to chyba przesada:) ale co kto lubi:) 43-49 jak planuje to juz mi sie wydaje i tak duzo:p
 

kamilb

Member
Raczej wezmę Sony xg9505. Byłem dziś w neonecie i tak mówie zajde popatrze i szczerze to tam tv naziemna i czy to oled czy samsung i sony to wszedzie obraz był podobny jak na chwile patrzenia a na kanałach sd to słabiutko wszedzie jakby te wszystkie nowe tv byly tylko do netlixa. Babka polecała qleda przykładowo.
 

jasiq

New member
Raczej wezmę Sony xg9505. Byłem dziś w neonecie i tak mówie zajde popatrze i szczerze to tam tv naziemna i czy to oled czy samsung i sony to wszedzie obraz był podobny jak na chwile patrzenia a na kanałach sd to słabiutko wszedzie jakby te wszystkie nowe tv byly tylko do netlixa. Babka polecała qleda przykładowo.


Nie no tym to się w ogóle nie sugeruj !! chyba że poszedłeś ze swoją treścią i ustawiłeś podstawowe parametry w TV? inaczej to w sklepie możesz sobie jedynie zobaczyć jak TV się z zewnątrz prezentuje a na obraz to nie zwracaj uwagi. Zaufaj mi każdy pewnie z oglądanych będzie dobrze pokazywał obraz sd rownież. No i najważniejsze nie zwracvaj uwagi co CI ludzie polecają w sklepie RTV bvo po 1 w 90 % ich wiedze jest takla sama jak Pana który stoi pod monopolowym a po 2 oni mają profity ze sprzedaży określonych modeli (po kodach często poznasz za co mają nawiększa prowizje) myślę ,że sporo ludzi o tym wie. Miałem też kilku znajomych którzy pracowali w sklepach RTV i to co się tam dzieje to istny dramat, naprawdę nigdy nie sugeruj sie opinią sprzedawcy w takim sklepie odnośnie jakiegokolwiek produktu nie tylko telewizora :)
 

kamilb

Member
Nie no tym to się w ogóle nie sugeruj !! chyba że poszedłeś ze swoją treścią i ustawiłeś podstawowe parametry w TV? inaczej to w sklepie możesz sobie jedynie zobaczyć jak TV się z zewnątrz prezentuje a na obraz to nie zwracaj uwagi. Zaufaj mi każdy pewnie z oglądanych będzie dobrze pokazywał obraz sd rownież. No i najważniejsze nie zwracvaj uwagi co CI ludzie polecają w sklepie RTV bvo po 1 w 90 % ich wiedze jest takla sama jak Pana który stoi pod monopolowym a po 2 oni mają profity ze sprzedaży określonych modeli (po kodach często poznasz za co mają nawiększa prowizje) myślę ,że sporo ludzi o tym wie. Miałem też kilku znajomych którzy pracowali w sklepach RTV i to co się tam dzieje to istny dramat, naprawdę nigdy nie sugeruj sie opinią sprzedawcy w takim sklepie odnośnie jakiegokolwiek produktu nie tylko telewizora :)

Tak myślałem ale akurat wszędzie obraz sd porażka na tych co patrzyłem.
 

kuba.duch

New member
Proszę o pomoc w wyborze telewizora. Proszę Was o propozycje w obu kategoriach 55 i 65 cali.
Myślę nad TV 4k UHD z matrycą VA. Poniżej moje propozycje dla 65 cali – ew ich odpowiedniki dla 55 cali.
Zastanawiam się, czy Android jest lepszym rozwiązaniem niż np webOS od LG lub inne smarty?
Na czym dokładnie polega różnica pomiędzy serią XG oraz XF w stajni SONY?

Sony KD-65XG9505
Sony KD-65XF9005
LG 65SM8600

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? szer. 5m x dł 4 m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? ma stać na szafce – podstawa 70 cm od podłogi
6. Jak słońce świeci w pokoju? od południa i zachodu słońce będzie mogło świecić w ekran
7. Co chcemy aby telewizor posiadał ? matryca 100/120 Hz, wi-fi, smart tv, dobry obraz i dźwięk
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? NC+
9. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder NC+
10. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5
11. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
12. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy – filmy akcji i wojenne, sport – żużel, F1, piłka nożna, skoki narciarskie, siatkówka, bajki
13. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? netflix i YouTube
14. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? na razie nie planuję za małe dzieci.
15. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? mniej więcej tyle samo w nocy co w dzień
16. Preferencje co do wielkości? 55 lub 65
17. Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak płynności podczas oglądania kanałów sportowych, szafranie obrazu przy oglądaniu netflix-a, jasne poświaty przy napisach, niepełne wyłączenie podświetlenia
18. Preferencje co do marki ? brak
19. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000 zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bez przepłacania masz 65XF9005 za 4999 zł z pakietem.
Masz jeszcze 65PUS9405 - nowy Philips w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę cały program.
TCL 65 X815 w programie
LG 65Nano 863 w programie
TCL 65C815 w programie
LG 65Nano 863 w programie
 

kuba.duch

New member
Bez przepłacania masz 65XF9005 za 4999 zł z pakietem.
Masz jeszcze 65PUS9405 - nowy Philips w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę cały program.
TCL 65 X815 w programie
LG 65Nano 863 w programie
TCL 65C815 w programie
LG 65Nano 863 w programie

Dziękuje za odpowiedź.
Na priv podam Ci mojego maila z prośbą o szczegóły.

Czy w przypadku wersji 55 cali. Propozycje też będą te same tylko w 55 calach?

Czy przy zwiększeniu budżetu można coś wyraźnie lepszego kupić?
Jakie są różnice pomiędzy sobą pomiędzy dwoma Sony XG i XF, dwoma TCL i LG?
Czy przy drugim LG chodziło o LG 65Nano913 ?
Jaka jest różnica przy LG SM i Nano?
 
Ostatnia edycja:

tomwega

Member
Dobry wybór.
Gratulacje.
Miałem do niedawna/bo sprzedałem/ kdl 75w855c i spisywał się świetnie.
Daj znać jak będziesz go miał jak wrażenia.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry