Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kolejność bez ustawienia ważności.
Pakiet dla niebieskich - tak.
Raty również.
Przy dopłacie mieścisz się już na OLed TV.
 

groggy

New member
Poszukuję następcy dla plazmy z jak najlepszym obrazem i płynnością działania systemu w cenia ok 2300-2500 PLN. Wielkość max 43 cale (do oglądania tv w dzień i wieczorem przy lekko zapalonym świetle).
Wstępnie celuję w Samsung QLED QE43Q60RAT, ale może jest coś lepszego w tym budżecie?
/edit
Podobno ten QLED jest na matrycy IPS, a tańszy model Samsung UE43RU7472 na VA.
Telewizję oglądam na wprost więc czy tańszy w moim przypadku nie będzie lepszy? Czy są różnice w działaniu systemu między tymi seriami?
 
Ostatnia edycja:

Jaworrr

New member
W kontekście zakupu do 6k jest sens myśleć o 75xg8096 jak o rywalu dla 65xg9505?
Mam już ofertę na tego 65 cali, ale jeszcze się zastanawiam nad rozmiarem.
3,5m do kanapy, ale nie chce słabego obrazu i tnących multimediów jak netflix czy youtube bo sporo z tego korzystam.
Większy wygrywa chyba tylko wielkością?
 

elliotek

New member
hej, mam obecnie samsunga qled 55 q7f, jestem bardzo zadowolony z niego. Ale chciałbym wymienić na 65 cali. Mogę mieć w dobrej cenie:

Samsung QE65Q70TAT https://www.samsung.com/pl/tvs/qledtv-q70t/QE65Q70TATXXH/

LG 65SM8500 https://www.lg.com/pl/telewizory/lg-65SM8500PLA?utm_campaign=PL_HE_2020_PaidSearch_LinkAd_RoS_CPC_TV_OnGoing_Google_TG-11_Consideration_COMMON-BUDGET&cmpid=PL_HE_2020_PaidSearch_LinkAd_RoS_CPC_TV_OnGoing_Google_TG-11_Consideration_COMMON-BUDGET

Macie jakieś zdanie o tych modelach? Bardziej skłaniam się do samsunga, z racji iż jestem zadowolony z obecnego TV.
 
Ostatnia edycja:

macsch69

New member
Witam
Co prawda w innym wątku dostałem odpowiedź, ale tam sugerowałem pewien wybór, ale czytając różne opinie w powiązaniu ze specyficznymi oczekiwaniami okazuje się że wiem mniej niż wcześniej. Dlatego też postanowiłem zadać pytanie bardziej otwarte.
Wiem tylko że:
Będę oglądał z ok 5m więc przekątna matrycy 65 cali.
Mam do wydania ok 4,5 TPLN.
Użytkowanie:
40% via dekoder cyfrowy
40% netflix
15% własne zasoby z dysku sieciowego (dotychczas poprzez KODI ale zakładam że telewizor przejmie funkcję odtwarzania tych zasobów, Jeżeli Android to wiem jak, Tizen'a i WEBOS'a nie znam)
pozostałe to YT, przeglądarka.
Jako że większość treści, będą to filmy a nie planuję zakupu dodatkowych głośników, wbudowany system powinien zapewniać zadowalające (jak na moje skromne potrzeby) wrażenia. Nie oczekuję tu dźwięku jak w kinie a do muzyki mam osobny system stereo.
Za wszelkie sugestie z góry dziękuję, a jeżeli ktoś pokusi się dodatkowo o wskazanie mocnych/słabych stron tych propozycji (w oparciu o wyżej opisane oczekiwania) to będę dozgonnie wdzięczny. :)
 

holden011

New member
Witam wszystkich i mam pytanko teraz fajna promocja w MM na panasa tx58gx830 czy warto go kupić? a może coś innego lepszego w podobnej cenie?Kiki pisał,że lepszy TCL.Może ktoś się wypowie kto ma tego Panasa albo tego Tcl-a.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak na szybko jest dobra promka i do wyboru:

TCL QLED 50C715 - 50hz - wiadomo nowość
LG 49SM8600 - 100Hz - starszy ale sprawdzony

Cena podobna
 

holden011

New member
Interesuje mnie 55 lub 58,LG mnie nie przekonuje zaś ten tcl mam obawy co do androida, dużo na forach piszą o zamulaniu itp.Tak jak pisałem widziałem wczoraj jak świeci właśnie ten Philips vs LG czy Samsung to z tych trzech wybrałbym Philipsa ale to moje osobiste sugestie dlatego zadałem tu pytanie jaki wybrać może znajdą się użytkownicy co już jakiś czas oglądają na tych TV.
 

jasiq

New member
To i ja się podłączę pod wątek. Poszukuje TV do sypilani 43-49 cali, myślałem o "tanim" samunsgu RU7472 ale może jednak warto wydać więcej grosza na coś lepszego, jednak Tv używany sporadycznie mimo wszystko. Może Sony 9005 jest jeszcze dostepny ? może ten samsung q70? W salonie mam 60 samsunga i może dobrze by było mieć alternatywe do tizena ? wczesniej miałem tam Sony w805c ale po 3 lata płyta głowna się zepsuła i po telewizorze. wolałbym wydać kolo 2- 2.5 bo jednak rzadko używany ale jak coś sensownego mogę rozważyć do 3.5 tys :)bede wdzieczny za jakies wskazowki:)
 

kamilb

Member
To i ja się podłączę pod wątek. Poszukuje TV do sypilani 43-49 cali, myślałem o "tanim" samunsgu RU7472 ale może jednak warto wydać więcej grosza na coś lepszego, jednak Tv używany sporadycznie mimo wszystko. Może Sony 9005 jest jeszcze dostepny ? może ten samsung q70? W salonie mam 60 samsunga i może dobrze by było mieć alternatywe do tizena ? wczesniej miałem tam Sony w805c ale po 3 lata płyta głowna się zepsuła i po telewizorze. wolałbym wydać kolo 2- 2.5 bo jednak rzadko używany ale jak coś sensownego mogę rozważyć do 3.5 tys :)bede wdzieczny za jakies wskazowki:)

Ja akurat myślalem o Samsungu Q80 ale polecili mi tu wlasnie ten Sony xf9005 i sam teraz nie wiem. Gdzieś wyczytałem że Samsungi nie czytają plików AVI chociaż niby w opcjach to mają.
 

Mariobull23

New member
One nie wspierają kodeka dts. Moim zdaniem Q80R to jeden z lepszych wyborów i na pewno lepszy niż XF9005.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony ma , full array, większe możliwości , lepsze multimedia, a jakość po kalibracji świetna.
WybraŁbym w klasie cenowej Sony !
 
Ostatnia edycja:
Do góry