Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

promil_one

New member
Uwierz, że nie za duży !
Można go świetnie wysunąć przy pomocy uchwytu, będzie wyglądał znakomicie.
DO Twoich potrzeb Najlepiej zaprezentuje się najnowszy model Samsunga 75Q90T. Jest w cenie 12.800 z z pakietem.
Teraz Pandemia więc pokazy zawieszone.
Ale ten model jest znakomity !

No zapowiada się miodzio. A masz już te TV? Jakieś testy, zdjęcia? Za bardzo nic w sieci nie ma o nim. Nawet filmów na YT. Na ceneo - zero pozycji. Jak teraz wygląda dostawa - ile kosztuje? A co to za pakiet w cenie (kalibracja?)?

Słuchaj zbieram zamówienie firmowe (dla moich pracowników) na chyba 3 telewizory i chyba 3 x 75 cali. Jeszcze muszę z nimi przegadać co i jak i kto jaki ma budżet ale pewnie chciałbym wszystko zamówić u Ciebie i skorzystać z LeaseLink - nie będzie z tym problemu?
 

Barzant

New member
Hej,
Chcialbym jakiegos TV 55 cali najlepiej Philips (ambilight) coś w okolicy 3 tys.

Netflix i Konsola

Wydaje mi sie ze moje potrzeby spełniają:
55pus 7504
55pus 8804

Jesli np w tej cenie jakis inny tv deklasuje philipsy zrezygnuje z ambilight (ale niechetnie :).

EDIT: Tv uzywany glownie wieczorami.
Obecnie mam jakiegos bardzo starego 37 calowego samsunga.
Decyzja o zmianie dopełniło to ze dzieci zmusily mnie do grania z nimi na split screen - wyobrażacie sobie 37 cali podzielone na 3 (w zasadzie to na 4 na tv) - dramat :)

Dzieki
Pzdr
 
Ostatnia edycja:

Kolentan

New member
Aby nie było poświaty i czerń była wyraźna wyłącz ochronę dla oczu, plus lok przyciemnianie led na wyłączone, daj poziom czerni na wysoki i problem znika. Możesz popróbować wyłączyć inne ulepszacze. A ustawienia jasności kontrastu ustawić we własnym zakresie. Poświata znika.
 
Siema. Teraz moja kolej. Żona dała zielone światło na nowy tv i jestem w kontakcie z Kikim, ale może zaproponujecie jeszcze coś. W przyszłym tygodniu musze zamówić

65-75 cali. Budżet 6300-6600.

Chciałbym HMDI 2.1 albo chociaż 2.0b co by nowe konsole mogły dać przyjemności trochę. Mam monitor nanocell i w sumie jestem zadowolony, chociaż faktycznie ta czerń mogłaby być czarniejsza i osobiście zastanawiałem się nad jakimś 65 LG Nanocell ze względu na WebOS.

Kiki mówi że w tej cenie 75c815 to lepsza opcja i jestem prawie pewny że to zrobię, ale zawsze pozostaje ale. Być może za 2 tyg będę miał możliwość kupić prosto od LG 65 c9 Oled w bardzo dobrej cenie, no ale boje się ich. Gdyż zdarza mi się oglądać dokumenty na youtube ze statycznymi mapami.

Jakieś inne propozycje?
 

holden011

New member
Co wybrać panasonic TX 58GX830 vs TCL 55C815 dodam że oglądanie TV głównie filmy,koncerty, programy info,netflix,YouTube itp. Bez Xbox,ps4 itp.Co wybrać?obecnie mam dwa panasy 50 AS650 i plazmę 42 cale i jestem mega zadowolony.Do oglądania TV NC+ służy dekoder miraclebox.Co lepsze?
 

Reyneven

New member
Witam serdecznie wszystkich,

nosze się z zamiarem kupna TV obencie mam jakiegos starego Samsung 32' i jest za maly siedzac przy stole okolo 3m od telewizora.

Główne zastosowania to ogladanie filmów, kodi, netflix (sporadycznie) YT, i streamowanie obrazu z PC na TV (obecny TV tego nie ma ale jest to ficzer must have bo często podłączać muszę po kablu Laptopa a mimo wszystko wygodniej byłoby to zrobić bezprzewodowo).

Wielkość 47-50' najlepiej 49-50', 55 byla by juz chyba za duża kanape mam około 2,5m od telewizora na wprost, a czasem oglądamy siedząc przy stole który jest z boku (około 3m od telewizora) więc sporadycznie będziemy oglądać z boku.

TV kupuje za granica i to w konkretnym sklepie wiec wybor mam niestety ograniczony.

Bardzo dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
 

Reyneven

New member
z 2,5m to i 65 cali jest ok. Maks kasy i co ten konkretny sklep ma ?


Do wyboru mam.

Sony KD49XG8096BAEP

Samsung UE55RU7179

Samsung UE50RU7179 LED-Fernseher

Philips 50PUS6804

Philips "The One" 55PUS7304/12

LG 55UM7510PLA

Philips "The One" 50PUS7304/12

Philips 55PUS6804

Sony KD55XG8096BAEP

Samsung UE55RU7099UXZG

LG 49SM8500PLA

Samsung Premium GQ49Q70RGTXZG - tutaj troche wyzsza cena wstawiam ze jest do wyboru i musialbym dorzucic ale wolalbym cos ciut tanszego bo mysle nad dokupieniem soundbara jeszcze.

LG 55SM8500PLA

Samsung GQ49Q60RGTXZG - tutaj podobnie jak wyzej tez troche dorzucic.

LG 55SM82007LA

Philips Premium 50PUS8804/12 - podobnie jak w przypadku Samsungow Premium.

Sony KD55XG8505 - tak jak wyzej

Sony KD55XG7005BAE

Sony KD49XG7005BAEP

LG 49SM82007LA



ponad 60cali będzie za duże. Sprawdzałem dzisiaj łopatologicznie brystolem na wymiary i już 55cali będzie spore. Nie chcę krążyć wzrokiem po matrycy wolałbym mniej wiecej ogarniac wzrokiem cały wyświetlany obraz, ciężko mi opisać oco chodzi. Miałem do PC 31,5' a siędzię około 60-70cm od monitora i musiałem wzrokiem latać po matrycy a na mniejszym łatwiej to ogarnąć.



Budżet w Polsce będzie koło 3000zł natomiast ja kupuję za granicą i średnia cena tych TV to koło 550-600euro bo są na promocji wymienione modele, tylko te zaznaczone śą w ganicach 750-800euro.
 

badylio

New member
Witam,

Szukam budżetowego telewizora do max 1000 zł. Im mniej tym lepiej,

wielkość 40-43 cale. Podpięta będzie naziemna, być może sporadycznie

komputer/usb.

Brać tego Thomsona 5606 czy coś lepszego się znajdzie?

Dzięki
 

MarcinŁódź

New member
Witam, potrzebuje porady , budżet do 6tyś wielkość 65', zastosowanie: filmy granie, sport.
Zastanawiam się nad Sony 9505 , myślałem o TCL x81? jakieś propozycje? z góry dziękuję.
 

ubity

New member
Witam, potrzebuje porady , budżet do 6tyś wielkość 65', zastosowanie: filmy granie, sport.
Zastanawiam się nad Sony 9505 , myślałem o TCL x81? jakieś propozycje? z góry dziękuję.


Mam sony xg 9505 oglądam wiele sportu i filmów.Obraz po kalibracji u kikiego bardzo dobry.Jedyne co w tym modelu to lekkie problemy z ARC jak ktoś ma kino domowe.Wina oprogramowania w telewizorze .W 6 tys dasz radę się zmieścić z kalibracją.
 

MarcinŁódź

New member
Dziękuję panowie chyba jednak SonyXG9505.
Kiki tal mini lista to od najgorszego do najlepszego czy na odwrót??czy to jedyne rozsądne wybory w tym przedziale cenowym? jeśli + 1000 dużo by zmieniło (przy zakupie ratalnym tak bardzo nie odczuje) to jakieś propozycje? marka nie gra roli led,qled,oled byle byłby pan zadowolony ;-
)
Napisz może być priv jak u Ciebie z ratami i do tego kalibracja.
 
Do góry