Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kubajvc

New member
kubajvc
Oled ma teraz dobrą powłokę antyrefleksową, kontrast o 50% wyższy niż rok temu. Możesz brać spokojnie i nie musisz iść na żadne kompromisy.
Z wymieniony - Sony 65XF9005.
Masz dla niebieskich członków forum w specjalnej ofercie.

Powiedz mi, dlaczego własnie ten model? 65xg9505 ma lepsze podświetlenie i aktualizacje do android 9, a xf9005 juz tego nie ma. Poza tym, jest modelem z 2018 roku co robi z niego gorszego przeciwnika w porównaniu do 9505 ale jestem ciekawy twojej opinii - stąd pytanie

a jeżeli OLED to jaki w cenie do 6500 i minimum 65 cali
 

SrebrnyLord

New member
Wiem ze rozmiar ma znaczenie ale w moim blokowym salonie 75” spokojnie wystarczy
Philips jest na androidzie. Szwagier po 2 latach z philipsem ma już problemy bo strasznie zamula i się wkurza na obsługę tak ze stronie od tv na andku. Lg ma fajny soft i spoko obsługę pilotem. Wybrałem ten model o którym wspominałem bo ma dolby w obrazie i dźwięku a do tego jest qled i obsługuje AirPlay. co do programów sam wybieram cenę i pakietach nie mam zielonego pojęcia.
SrebrnyLord - ale przecież za niewielką dopłatą masz właśnie extra LCD 82" i to z pakietem.
Z modeli 75 masz też bardzo dobre:
- Philips 75PUS7354 w programie gdzie sam wybierasz ceny

- TCL 75EP660 w programie
- Sony 75XG98096
- LG 82UM7600 - wielkość ma największe znaczenie.
 

Wsuuumie

New member
kiki, Philips zdaje się nie mieć Miracast - odpada.

Drążyłem forum - zmieniam opis na poniższy. Niestety nie mogę edytować poprzedniego posta.

1. 43"-49" na ścianę, proszę o propozycje z obu wielkości.
2. Miracast przynajmniej 1080p (4K60=lepiej, dopłacę) + AirPlay a nie: Chromecast, Google Home czy inne aplikacje. Tylko bezpośrednio bo TV domyślnie bez internetu. Do tego zgodność z najnowszą TV naziemną i kablową.
3. Widoczność na wprost i pod kątem 45° w nasłonecznionym od boku pomieszczeniu.
4. Przynajmniej 1 HDMI z ARC.
5. Automatyczna regulacja jasności podświetlenia oraz Bluetooth do słuchawek - mile widziane, przy dopłacie do 300 zł - wezmę model z nimi.
6. Cena>jakość obrazu>wielkość, byle nie był awaryjny. Jak spełni wymogi i się zmieszczę <1500 zł, to chcę poniżej. Czy dam 1000 czy 3000 to nic nie sięgnie do OLEDa.

Obecnie jest Samsung T22B300 z matową matrycą TN o jasności 250 nit. Kąty góra-dół wyglądają źle, ale 45° w bok - OK. Taka jasność to minimum (w chwili sprawdzania pochmurno, rolety zamknięte). Czerni nie ma, ale przykładowo, po opinii z forum czy od kolegi z LG 49SM8200 kiepskie local dimming wyłączę sam.
 

xtomashx

New member
Witam, mój stary TV powoli umiera więc pora zacząć szukać czegoś nowego. Sprzęt będzie stać w centralnym punkcie salonu gdzie przeważnie ja oglądam na wprost, a żona pod kątem 30-40 stopni. Odległość od to od 2-2,4 m. Obecny sprzęt ma 40 cali i celuję w max 50 (chciałbym więcej jednak jest sprzeciw żony. Bardzo zależy mi na dobrych kolorach oraz czerni (obecnie czerń jest tragiczna czyt. szara) więc teoretycznie powinienem brać coś na matrycy VA jednak czy żona będzie mogła pod takim kątem oglądać bez problemu? Dobrze gdyby TV posiadał android jednak nie jest to wymóg (byleby smart tv chodził sprawnie i zapewniał aktualizację np Netflix). Kwota jaką mogę przeznaczyć to max 3000 zł. Niestety padł jeden najważniejszy warunek z ust żony. Telewizor musi być czarny. Na chwilę obecną mam takie typy:


1) Philips 50pus8804
2) Sony 49xg8096 (ale tutaj matryca IPS)
3) Sony 49xg8396 (tutaj już VA)
4) Panasonic 50gx830e (tutaj znowu słaby system)
5) LG 49SM8600PLA (też ips)



Pomożecie wybrać najlepszy model z tych co wymieniłem lub podpowiedzieli co mogę lepszego znaleźć w tym budżecie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1) Philips 50pus8804 - zdecydowanie ten model.Masz go w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj proszę maila to CI wyślę cały program.
 

Mariobull23

New member
Dzień dobry.

Mam na imię Mariusz i to moja pierwsza prośbą na tym forum [emoji16]

Na wstepie chciałbym Wam życzyć dużo zdrowia w tym trudnym okresie i prosić o pomoc w wyborze nowego telewizora.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Balkonowe ale wąskie okna na południe, duże okna na wschodzie - mamy żaluzje :)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 10 letni Samsung ps42c450. Niestety widać że kończy się biały kolor. Sporty zimowe już ciężko się ogląda [emoji23]mam chromecast więc już jest Smart
8. Co chcę aby telewizor posiadał ? TV ma posłużyć parę lat, najlepiej kolejna dekadę [emoji16] musi mieć ważne aplikacje typu Netflix, HBO, itp., lubię chromecast. Ciekawi mnie system Ambilight?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora 4K, HD. Dekoder icu 100 od Orange
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder, chromecast?
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie mam preferencji ale obecny to mega lustro i już mnie to męczy. Tak więc nie chce już siebie oglądać w TV [emoji23]
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Głównie filmy i seriale (dzieci animowane) z Netflix, HBO, mecze piłki, kosz i inne sporty
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? WiFi ale mogę podłączyć kabel.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - w przyszłości tak. Teraz nie.
16.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? W tygodniu wieczory, weekend rano i wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaby dźwięk ale nie chce dodatkowo kupować belki grającej. mam pewne obawy jeśli chodzi o wypalenie, (co sądzicie o przedłużeniu dodatkowo gwarancji np. do 5 lat?). Z drugiej strony moja plazma się nie wypaliła [emoji16]
19.Preferencje co do marki ? Tcl, sony, lg, Panasonic, Philips, Samsung. Matrycę chce va lub OLED. Nie ips
20.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Do ok 4 tys.
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej nie.

Zastanawiam się czy nie poczekać do jesieni kiedy nowe modele już zadomowią się na rynku? Modele telewizorów które mnie interesują:
1. Tcl 55ec780

2. Tcl c815

3. LG OLED55C9 czy czekać do jesieni na nowy model?

4. Tcl x815

5. Philips 55OLED804-poza budżetem. Czy warto czekać do jesieni?

6. Sony xg95 - poza budżetem. Czy warto czekać do jesieni?

7. Panasonic 58 Gx800

8. Może jakiś inny model zaproponujecie? :)

Bardzo proszę o wszelkie sugestie i pomoc.
Pozdrawiam Mariusz

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

promil_one

New member
Hej dobrzy ludzie

Planuję wymienić swojego badziewiaka OLED'a LG 65B7 na jakiegoś LCD. OLED grał przepięknie aż przyszedł koronawirus i tvn24 załatwiło sprawę (wypalone na dole paski informacyjne). No bardzo mi się to nie podoba. Wkopałem się w tego Oleda. Telewizor kupiony 2,5 roku temu za 12kpln i co teraz. Nigdy więcej OLEDA!!!

Co proponujecie? Totalnie jestem wyrwany z kontekstu. Chciałbym coś 65-75 cali, z jak najlepszą czernią i kontami bocznymi (w końcu w Oledzie to było super). Tv ma być do netflixa , tv UPC i konsoli - czyli do wszystkiego.
Myślałem o samsungu Q90R 65 lub 75 cali? Co sądzicie? 75 jeszcze nie wiem czy za duży nie będzie no ale biorę pod uwagę?

Pozdrawiam, Promil_one
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
promil_one -zgłoś sprawę do serwisu LG . Kilku osobom wymienili matrycą już po gwarancji.
Ile masz max kasy na 75" ?
 

promil_one

New member
Hmm.. no to spróbuję z tym serwisem. Odnośnie budżetu z racji tego że nie planowany to chyba tak max około 13 kpln. Aczkolwiek wczoraj mierzyłem ile zajmie mi 75 i powiem szczerze, że nie wiem czy nie za duży. Dodatkowo mam zabudowę z g/k zrobioną pod wymiar 65. Wiem wiem... zawsze tak na początku się mówi. Pamiętam jak w 2011 miałem od Ciebie Kiki prezentację i wówczas wybrałem 60" sharpa mimo, że najpierw w ogóle nie chciałem go oglądać. Sharp gra do dziś u znajomka, bardzo ładnie a OLED się wypalił :(.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Uwierz, że nie za duży !
Można go świetnie wysunąć przy pomocy uchwytu, będzie wyglądał znakomicie.
DO Twoich potrzeb Najlepiej zaprezentuje się najnowszy model Samsunga 75Q90T. Jest w cenie 12.800 z z pakietem.
Teraz Pandemia więc pokazy zawieszone.
Ale ten model jest znakomity !
 

kriss.pl

New member
Witam.
Mam pytanie: jaki jest obecnie najwyższy/najlepszy model TV firmy TCL szczególnie z matrycą QLED ?
Czy w niedługiej przyszłości mają pojawić się jakieś nowe modele 2020 ?
 

Wsuuumie

New member
(Dwie-trzy strony wcześniej) Szukałem telewizora z Miracast, więc może komuś przyda się informacja o wyborze i jakości.
Wybrałem LG 43UM7450. Po włączeniu go i konfiguracji nazwy telewizora, bez konfiguracji dostępu do internetu, wystarczy, że na telefonie/laptopie znajdę sieć WiFi Direct o nazwie telewizora i wybiorę tego jako ekran bezprzewodowy.
Ocena jakości na podstawie krótkiego strumieniowania do telewizora filmu 1080p z YouTube:
a) z Samsunga S10 - jakość bardzo słaba, wygląda jak by przeskalowało co najwyżej 480p na telewizor i jest jakieś opóźnienie; nie da się oglądać
b) z MacBooka z Windowsem 10 - rozdzielczość jest niższa od spodziewanej (wygląda jak 720p albo 1080p), da się oglądać ale bez skupienia, bo co 3 sekundy wypadnie klatka lub kilka klatek a standardowa płynność jest na pewno sporo niższa od 30 klatek.

Oba urządzenia były blisko telewizora.
 
Do góry