Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

TOTOR81

New member
Musisz dokładniej opisać czego nie ogarniasz to może coś podpowiemy ;)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Szukałem tv o przekątnej 65 cali,do mniej więcej 6tyś miałem na oku dwa ww modele, chciałem też poszukać alternatywy do tych tv, w miedzy czasie szukałem i czytałem na temat tych dwóch modeli, tak oto wybrałem właśnie sony xg9505, teraz jestem na etapie szukania najkorzystniejszej ceny i póki co to tu znalazłem taniej o 40 zł hehe zawsze coś, jeszcze z 2-3 dni i będę kupował
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ważne czy masz kalibrację w ofercie, wtyczki, sprawdzenie , aktualizację i dostawę.
Może te 40 zł zabraknąć - bo pakiet kosztuje gratisów dla niebieskich - ponad 500 zł dodatkowo.
 

ŁO3Q

New member
Witam
Rozglądam się za tv 65 do nowego domu. Proszę o poradę i z góry dziękuję za pomoc.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? : 35
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? : 3-3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? :2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? : na wprost ,czasem pod kontem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? :Wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju? : od wschodu krótko, słońce nie przeszkadza.
7. Jaki masz obecnie telewizor?: Samsung UE-40ES5500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? B. Dobry obraz, przeglądarkę internetową netflix
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD)? 4k, HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?: kino domowe
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 3-5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie mam pojęcia która. Brak upodobania.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora?: Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak ok 1-2 godz
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? przeważnie wieczorem przy świetle lampy, w dzień również.
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
19. Preferencje co do marki? nie mam
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000zł

Czy oplaca sie dolozyc jeszcze tysiac i kupic cos lepszego? Bedzie duza roznica w jakosci?

Z gory dziekuje za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz bardzo dobre modele:
- TCL 65EC780 w programie gdzie sam wybierasz ceny. Podaj proszę maila to CI wyślę cały program
- Philips 65PUS7304
- Sharp 65BL2
- TCL 65X8150 Qled
- Hitachi 65HZ6
- TCL 65EP680
 

bajski

New member
Samsung UE50RU7172
SAMSUNG 50RU7472
PHILIPS 50PUS6704
TOSHIBA 50UA3A63DG
TCL 50EP680
LG 50UM7600

50 cali, 4k, dobra czerń i jakość obrazu (jak na cenę do 2200 zł) oraz HDR (namiastka chociaż). Dużo da obecność Dolby Vision HDR?

Filmy, seriale, gry :) Oglądam z narzeczoną siedząc na wprost telewizora, wieczorami.

Ciężko o porównanie bezpośrednie tych modeli, ale może pomożecie coś wyeliminować?
 

bajski

New member
A jest coś oprócz tych co nie podałem, co mogłoby konkurować? Jest w stanie ktoś podesłać link do jakiegokolwiek testu egzemplarza 50EP680, bo niestety ciężko coś znaleźć. Interesuje mnie czerń i kontrast itp.

Pozdrawiam
Bartek
 

Jarek40

New member
Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? : 35m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? : 4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? :3-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? : na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? :Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? : od południa i zachodu
7. Jaki masz obecnie telewizor?: Panasonic 47 cali ok. 7 lat
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? B. Dobry obraz,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD)? 4k, HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?: dekoder NC+może PS4 w przyszłości
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 3-5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Raczej bardziej matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy bajki dla dzieci, seriale czasami sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora?: Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak ok 1-2 godzin
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Popoludniu i wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? Ok. 70 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nierówne podświetlenie
19. Preferencje co do marki? Philips, Samsung, Panasonic, Sony
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4-5 tys.
 

janusz

New member
Bez reklam
Do tych wymagań idealny ze względu na fantastycznie równe podświetlenie TCL75EP660, tylko ostatnio nie jestem na bieżąco w temacie cen, swoejego nieco mniejszego kupowałem 4 m-ce temu. Jest też fajny Philips z ambilightem 70pus7304.
 

Jarek40

New member
Janusz
Dzieki za info. Tak sie wlasnie coraz bardziej sklaniam na tego philipsa 70pus7304/12. Troche mnie tylko niepokoi w innym wątku walka jednego uzytkownika ( chyba walker) z kaszą i płynnością...
 

janusz

New member
Bez reklam
To kup od Kikiego, jak coś będzie nie tak top damy mu na forum popalić. Ja lepiej wychodzę kupując u niego niż w stacjonarnych.
Poza tym w 70 calach nie ma żadnej ciekawej konkurencji dla Philipsa, większość fajnych modeli oferuje 65 i 75 cali.
 

janusz

New member
Bez reklam
Poważna obsuwa, dobrze, że piszesz, forum to najlepsze miejsce by wymóc swoje prawa. Chyba Kiki nie chce złej opinii na "swoim" forum.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb :
- TCL 75EP660 w programie gdzie sam wybierasz ceny. POdaj maila to CI wyślę cały program
- Philips 75PUS7354 w programie
- JVC 75CVU10 w programie
- Sharp 70UI76 w programie
- Philips 70PUS7304 w programie
- LG 75UM7100 w programie
 
Do góry