Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Jawosz

Member
Pytanko.
waham się miedzy philipsem 65 PUS8303 a TCL 65EP680.
Rożnica w cenie to prawie 1,5 k co z jednej strony jest fajne ale budzi pewne wątpliwości.
Warto ładować się w TCL czy jest to zbyt duże ryzyko?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa są dobre.
Philips kosztuje 4999 zł na matryca 100Hz.
TCL kosztuje 3499 zł na matrycy 50 Hz.
Ryzyka nie ma żadnego.

TCL jest teraz w programie Piątka Loco - i cena zupełnie inna.
 

reddom

New member
Hej Panowie , padł mi właśnie telewizor i szukam czegoś na wymianę , proszę o godne uwagi propozycję :

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 25 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? -3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - zwykle na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno z lewej strony ale raczej nie jest bardzo nasłoneczniony , w dodatku oglądam tv raczej wieczorem więc słońce nie przeszkadza.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? umierający panasonic TX-L50ET60E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobrej jakości wyświetlacz / był w miarę energooszczędny / prosty nie udziwniony design .
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD / 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? HTPC , amplituner, chromecast , ps4.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? nawet do 12-15 godzin dziennie ( często używam telewizora jako dodatkowego monitora do pracy )
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? idealna była by matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy / seriale - wieczorem w środku dnia często służy jako monitor .
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tylko za pomocą zewnętrznych urządzeń .
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak PS4pro do 6 godzin tygodniowo .
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? tv często pracuje od rana, ale filmy / seriale oglądam raczej po zmroku i to wtedy zależy mi na najlepszej jakości obrazu .
17. Preferencje co do wielkości? 50-55''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? zbędne wodotryski , idealna była by matryca w prostej niewidocznej ramce ,
19. Preferencje co do marki ? brak , ale lubiłem swojego panasonica , poza jego średniowiecznym pilotem .
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 5000 -5500
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? wszystko zależy od końcowej ceny telewizora .

Proszę o naprowadzenie na właściwy kierunek .
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz minimum te 55" i kierunek masz przy małej ilości gier wyraźnie na Oleda 55"
W klasie cenowej masz:
Philipsa 55Oled803 za 4750 zł z pakietem
Z LCD masz też Philipsa najnowszego 55PUS9104 - niezwykła maszyna.
Jak będziesz niebieski łapiesz na program pilotażowy "Piątka Loco".
Podaj proszę maila na PW to Ci wyślę.
Ceny na nowe modele - rewelacyjne.
 

00mazi

New member
Cześć,

przymierzałem się do 65PUS8303, ale się wstrzymałem z dwóch powodów:

- ściana na której mam to powiesić ma 185 cm szerokości, po dwóch stronach są okna i ambilight będzie świecił po oknach a nie na ścianę;
- srebrna szczotkowana ramka, która wg Żony całkowicie nie pasuje do wystroju salonu.

Kiki podpowiedz coś: 55/65'' i koniecznie matryca 100Hz. Dobry LCD, nie OLED.
 

00mazi

New member
Cześć,

przymierzałem się do 65PUS8303, ale się wstrzymałem z dwóch powodów:

- ściana na której mam to powiesić ma 185 cm szerokości, po dwóch stronach są okna i ambilight będzie świecił po oknach a nie na ścianę;
- srebrna szczotkowana ramka, która wg Żony całkowicie nie pasuje do wystroju salonu.

Kiki podpowiedz coś: 55/65'' i koniecznie matryca 100Hz. Dobry LCD, nie OLED.




Wizualnie najbardziej podoba mi się seria NU8042.
 

00mazi

New member
Oled jest Oled i wciąga nosem w klasie cenowej każdego LCD !!!!

LCD 65XF9005 za 5999 zł




Po przeczytaniu różnych opinii została lista:



Samsung 55Q65



Hitachi 55HL9000 - OLED, zastanawia mnie ile brakuje jeśli chodzi o dostępność aplikacji itp; mam Panasonica, który pięknie pokazuje obraz, ale na aplikację NETFLIXa czekałem ponad rok!



LG 55SM8600 - pięknie gra na demo, jak w markecie zobaczyłem jak działa na normalnej antenie, TVP Sport HD, to nie da się tego oglądać z bliska, z 2m



TCL 55X2


Toshiba 55x98


SONY 55XF9005


i ja się pytam, co dalej? :?
 

Policzek24

New member
Witam
Pilnie szukam drugiego tv do salonu ok 32m2, odległość od tv ok 2,2-2,5 m,
cenat tv +-3000zł, sygnał z nc+, głownie programy + filmy i seriale, rzadziej sport.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszy byłby Oled 55hl9000 za dopłatą.
Jest teraz w programie pilotażowym "Piątka Loco "
Czylibwybierasz sam upust.
Jeśli kwota nie przekraczalna to TCL 65p60 za 2499 zł
Philips 65pus6703 za 3099 zł
TCL 65Ep680 w Programie.
Podaj maila na Pw to wyślę Ci cały program.
 

Jawosz

Member
Pytanko. Ciągle łamie się czy powinienem się upierac przy Dolby Vision w TV. Tym bardziej że mój ampli Denon X2400H jest z nim kompatybilny.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

matis1985

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy dzisiejsze oledy mają problem z wypalającymi się pikselami? Interesuje mnie zakup Hitachi 55hl9000. Czy istnieje sposób na ograniczenie wypalania się pikseli?
 

jaro4444

New member
Najlepszy byłby Oled 55hl9000 za dopłatą.
Jest teraz w programie pilotażowym "Piątka Loco "
Czylibwybierasz sam upust.
Jeśli kwota nie przekraczalna to TCL 65p60 za 2499 zł
Philips 65pus6703 za 3099 zł
TCL 65Ep680 w Programie.
Podaj maila na Pw to wyślę Ci cały program.




Kiki jako, że zostałem oszukany (okradziony) w necie to mój budżet na TV uległ drastycznemu zmniejszeniu. Jaki TV 65-70" proponujesz w cenie do 3,5-3,7 kzł? Myślę o TCL lub czymś podobnym
Głównie zależy mi na jasnym i kontrastowym ekranie bo pokój jest bardzo jasny i dobrych mutimediach.
 
Do góry