Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

endorphine

New member
Hej
Przymierzam się da zakupu tv i amm pytanie.
Jaka jest różnica między pus8303 a pus8303/12 ?
Szukam w miarę dobrego tv w dużym rozmiarze w rozsądnych pieniądzach.
 

endorphine

New member
Odległość od tv 4-4,5m. Raczej chce na ścianę, to też skłaniał bym się ku ambilight. Żona ma słabszy wzrok. Minimum 65". Oglądamy w 90% Netflix a czy HBO GO.
Nie chcę oleda. Nie wiem właśnie co kupić i gdzie. Budżet to około 5k.
 

FanKosmosu

New member
Odległość od tv 4-4,5m. Raczej chce na ścianę, to też skłaniał bym się ku ambilight. Żona ma słabszy wzrok. Minimum 65". Oglądamy w 90% Netflix a czy HBO GO.
Nie chcę oleda. Nie wiem właśnie co kupić i gdzie. Budżet to około 5k.

Poczekaj na serię "The One" Phillipsa, bo na nowy chipset (lepiej działa Android, będą aktualizacje, lepiej będzie działać Netflix/HBO) i ma Dolby Vision (lepszy obraz na Netflix) oraz ma lepszy kontrast jeśli wybierzesz przekątna z matrycą VA.

Musisz poczekać ledwie kilka tygodni i będziesz mieć lepszy TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do ytego co podałeś to wybrałbym jednak tego Philipsa 65PUS8303 - którego podałeś.
Cena 4999 zł z pakietem.
 

endorphine

New member
Co znaczy z pakietem ?
Co za seria the one ? Jakieś szersze info ?
Tak mniej więcej po poczytania forum to kierowałem się trochę na tego 8303 w 65". Cena - jakość ok. Ale nie mam.cisnienia, mogę poczekać onile mój Sharp wytrzyma vonjuz miga... 7 lat wytrzymał.
 

jasssu

New member
Poczekaj na serię "The One" Phillipsa, bo na nowy chipset (lepiej działa Android, będą aktualizacje, lepiej będzie działać Netflix/HBO) i ma Dolby Vision (lepszy obraz na Netflix) oraz ma lepszy kontrast jeśli wybierzesz przekątna z matrycą VA.

Musisz poczekać ledwie kilka tygodni i będziesz mieć lepszy TV.


Trzeba przyznać, że Dolby Vision dość niespodziewanie okazał się królem formatów HDR: jeszcze z rok temu wydawało się, że będzie z tym inaczej. DV zresztą zasłużenie okazał się najważniejszym kodekiem, dobrze, że Philips wciągnął go na pokład swoich telewizorów.
 

FanKosmosu

New member
Co znaczy z pakietem ?
Co za seria the one ? Jakieś szersze info ?
Tak mniej więcej po poczytania forum to kierowałem się trochę na tego 8303 w 65". Cena - jakość ok. Ale nie mam.cisnienia, mogę poczekać onile mój Sharp wytrzyma vonjuz miga... 7 lat wytrzymał.

"The One" to nowa seria Philipsa. Oznaczenie 7xx4. Ma nowy chipset Mediateka, Androida 9.0 i Dolby Vision. Dlatego nie warto brać starocia 8303.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście, że ma matrycą 60Hz.
Philips 8303 ma matrycą 100Hz.
Cenę dostałeś specjalną dla niebieskich.
 

FanKosmosu

New member
Zwiększył mi się budżet na te 75 cali VA i matrycę 100Hz do ~8k.
Co polecicie w takim razie teraz?

No to masz problem w latach 2019-2020. Ni pies, ni wydra z tym budżetem na 75 cali. Radziłbym czekać do wiosny 2020 r. na zjazd cen za 75 calowe wersje Sony XG95 i Samsunga Q70RAT, ewentualnie nasłuchiwał bym wieści na jesień 2019 na temat TCL X10S, który prawdopodobnie pozamiata konkurencją (jeśli TCL odważy się na taki ruch w Europie).
 

endorphine

New member
Oczywiście, że ma matrycą 60Hz.
Philips 8303 ma matrycą 100Hz.
Cenę dostałeś specjalną dla niebieskich.
No to ja juz nie wiem, co robic. Czy czekac czy kupic niedlugo 8303.
Jakos super wymagajacy nie jestem ale nie chce tez wydac 5tysi na kupe.
Nie wiem, czy sie nie wstrzymac i nie kupic 75" jak odloze pare pln.
Jak kupilem sharpa to z wasza pomoca i jakos 7 lat dziala i jestem zadowolony. Teraz tylko matryca zaczela mrygac wiec juz pewnie sie konczy.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pewnie się kończy.
Teraz sporo zyskasz w multimediach i w obrazie również.
Przypomnij Proszę ile masz max kasy ?
 

endorphine

New member
Pewnie się kończy.
Teraz sporo zyskasz w multimediach i w obrazie również.
Przypomnij Proszę ile masz max kasy ?
Myślałem o wydatku rzędu 5 tysi.
Tylko zaś mam dylemat czy sie nie wstrzymać i nie dołożyć ze 3 i za 8k to może bym w 75" uderzył bo za 5tke to chyba nic powyżej 65 rozsądnego nie kupie.
 

FanKosmosu

New member
Możesz też wybrać opcję budżetową na Black Friday czyli RU z serii 74xx w 75 calach. Ma panel VA i szeroką paletę kolorów. Na jesień będzie po 5-6 tys., ale o HDR zapomnij na tym TV, bo ma ledwie 300 nitów jasności.
 

shyha

New member
Tak, za 8 tyś kupisz już dobre modele 75".

Gdy 8 lat temu kupowałem swojego UE55D7000 również wspierałem się tym forum i nie żałuję bo TV służy bezawaryjnie do dzisiaj. Problem w tym, że już go sprzedałem osobie z rodziny, której własny odbiornik się zepsuł. Mam aktualnie gołą ścianę i nie mogę czekać na Black Friday :D Z drugiej strony nie mogę kupić OLEDa, który wypali mi się po 2 latach wiec prośba o doradzenie.
Im więcej czytam tym bardziej głupi jestem. Kiedyś było prościej! :p
 
Do góry