Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

rafi22

Member
Witam. Dość niespodziewanie będę musiał się przeprowadzić wkrótce do nowego mieszkania (wynajem). Będę musiał kupić jaki telewizor max. ok. 50cali. Co proponujecie? Docelowo do nowego domu (w trakcie budowy jest) planowałem jakiegoś Oleda. Natomiast ten na "przeczekanie" i później najwyżej do sypialni. Co proponujecie do 50-cali w cenie 3-3,5tys zł? Oleda teraz nie mogę kupić, bo później 55-calowy (a wiem że mniejszych nie ma na razie) nie wejdzie mi do sypialni, a takiego małego nie chce do salonu. Zastanawiam się nad Samsung NU8002, lub może Sony XF9005 49-calowy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z modeli 100Hz masz 49PUS8303 za 3099 zł , SOny 55XF8596 za 3499 zł
Gdybyś chciał jednak 55leda to masz za 3999 zł z pakietem.
 

indigo98

New member
Witam, szukam nowego TV LCD do salonu


1. Pomieszczanie w którym ma stać telewizor: około 18 m2
2.Jak słońce świeci w pokoju? Pokój dość nasłoneczniony zwłaszcza do południa
3.Preferowana technologia: IPS/VA (przewaga IPS ze względu na kąty)
4. Matryca błyszcząca czy matowa? brak preferencji
5.Rozdzielczość: prawdziwe 4K,
6.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~2,5m
7. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 3
8. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i pod kątem ok. 45% (tu na pewno wykorzystam uchylny uchwyt na ścianę)
9. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć z możliwością uchylenia w bok
10. Jaki masz obecnie telewizor? Philips 40PFK6560
11. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Satelita Netia
12. Wifi:tak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Wolnego, zamulającego menu, zawieszania sie (Philips Android TV!)
14. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-6
15. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
16. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, wiadomości, sport
17. Czy zamierzasz serfować po Internecie? nie
18.Preferencje co do wielkości? 55
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? po równo, wieczorem światło w pokoju, nie oglądamy po ciemku
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? max do 3800
21. Preferencje co do marki? Panasonic TX-55FX780? Nie Samsung ani Philips (chyba, że bez Androida jeśli Smart TV nie zamula)



Ogólnie podoba mi się idea Androida w TV ale wykonanie tego przez Philipsa jest karygodne. Obecny tv często się zawiesza tak, że nie idzie go uruchomić bez twardego resetu przez odłączenie od prądu, czasami nie reaguje na pilot. Nie wiem czy na innych systemach jest możliwość zainstalowania Kodiego, fajnie by było gdyby była taka opcja. Bluetooth i sprawny Miracast również mile widziany.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To sięgałbym zdecydowanie po Oleda Hitachi 55" z matrycą 100 Hz za 3999 zł .
Bez Androida.
Obecny Android działa normalnie !
 

oszołom

New member
TV LED dla teściowej

Hej.
Po dzisiejszej wizycie w dwóch elektromarketach i propozycjach sprzedawców odnośnie telewizora - gdzie odbiorniki miłały premierę średnio w 2017r. i raczej nie były to TV godne zaufania (czy też późniejszej satysfakcji), postanowiłem pomóc mojej teściowej z zakupie telewizora.
Krótka charakterystyka teściowej na początek (chyba jeszcze nie było na forum). Kobietka bardzo w porządku, żadna stara zrzędząca baba w chuście czy berecie-hmhm, taka jakby druga młodość i pełnia życia.

A teraz charakterystyka miejsca i oczekiwań.
Witam, szukam nowego TV LCD do salonu


1. Pomieszczanie w którym ma stać telewizor: około 20 m2
2.Jak słońce świeci w pokoju? Okno od południa, duże nasłonecznienie - telewizor na ścianie południowej koło okna (bez bezpośrednio padających promieni).
3.Preferowana technologia: nie wiem
4. Matryca: ze względu na odbicie światła na północnej ścianie (przedmiotów, osób) chyba najlepiej matowa.
5.Rozdzielczość: dzisiaj już chyba tylko 4K.
6.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? zmierzone dokładnie 3-3,3m.
7. Ile osób zasiada przed telewizorem? przeważnie 1, czasami kilka.
8. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? od 10 do 30 stopni w bok (planowany jddnak uchwyt skrętny na ścianie)
9. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć z możliwością uchylenia w bok
10. Jaki masz obecnie telewizor? jakiś LCD Samsung 32"
11. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? TV Kablowa Multimedia.
12. Wifi: niekoniecznie, jak będzie to się nic nie stanie.
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Nie może być trudny w obsłudze (za duzo fuinkcji, ustawień itd).
14. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-5
15. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
16. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale, Filmy, Wiadomości, rzadko bajki.
17. Czy zamierzasz serfować po Internecie? ogólnie nie, okazjonalnie jako opcja.
18.Preferencje co do wielkości? ściana ma miejsce max 113cm długości - siłą rzeczy TV 49-50"
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? więcej wieczorem w stosunku 30/70 dla wieczora.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? max do 1000-1700 (1800max.).
21. Preferencje co do marki? nie ma.

Dodam od siebie to co najbardziej interesuje - nie musi być fajerwerków w oprogramowaniu, jakiś funkcji typu PIP i innych (jka będą to ok. jak nie to też nikt nie będzie płakał). To co intweresuje teściową to dobry obraz i dźwięk - tak aby miałą satysfakcję z codziennego pospolitego oglądania programów telewizyjnych.
Byłbym wdzięczny za propozycje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Charakterystyka teściowej - faktycznie wyczerpująca !
Warto więc dobrze doradzić i się nie narażać...

A bardzo dobrych modeli masz :
- TCL 49C70 za 1599 zł
- LG 50UK6950 za 1899 zł
- Philips 50PUS 6703 za 1699 zł
- Toshiba 49U78 za 1850 zł
- TCL 50dp660 za 1699 zł
Dźwięk najlepszy w TCL 49C7026 - głośniki desygnowane DTS.
Skalowanie extra, równe podświetlenie matrycy.
Do każdego pakiet gratis.
 

kknd2

New member
Charakterystyka teściowej - faktycznie wyczerpująca !
Warto więc dobrze doradzić i się nie narażać...

A bardzo dobrych modeli masz :
- TCL 49C70 za 1599 zł
- LG 50UK6950 za 1899 zł
- Philips 50PUS 6703 za 1699 zł
- Toshiba 49U78 za 1850 zł
- TCL 50dp660 za 1699 zł
Dźwięk najlepszy w TCL 49C7026 - głośniki desygnowane DTS.
Skalowanie extra, równe podświetlenie matrycy.
Do każdego pakiet gratis.

Czy mógłbym się poradzić? Poszukuję tv do lokalu usługowego w wyżej wymienionych przez Ciebie kwotach tj. 1.5-2tys. w wielkości 55cali. W sklepie poza mantami zaproponowano mi LG 55UK6400 w cenie 1900. Czy mogę znaleźć coś lepszego poza LG a może warto zmniejszyć wielkość i wziąć jeden z podanych przez Ciebie modeli? Zależy mi na płynnym YT i Netflixie:)
 

vidal

New member
65 cali, ale OLED chyba za drogi

Chciałoby się OLEDa, ale budżet chyba nie pozwala, a 55 cali za mały.

1. Pomieszczanie w którym ma stać telewizor: około 23 m2
2.Jak słońce świeci w pokoju? bardzo duże nasłonecznienie, telewizor obok okna na wschód i na przeciwko kilku okien na południe
3.Preferowana technologia: serce mówi OLED, portfel mówi LCD
4. Matryca: wszystko jedno
5.Rozdzielczość: 4K.
6.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4 metry
7. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
8. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
9. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
10. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE46F6400
11. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Jakieś UPC pewnie plus Xbox One.
12. Wifi: TAK
13. Czego nie lubisz w telewizorach? smużenia obrazu podczas oglądania sportu, zamulania systemu Smarta
14. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 5
15. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie
16. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport
17. Czy zamierzasz serfować po Internecie? okazjonalnie
18.Preferencje co do wielkości? 65 cali
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 50/50
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000, wychodząc z założenia, że po co LCD w cenie lub prawie w cenie OLEDa.
21. Preferencje co do marki? brak
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kknd2
LG 55UK 6400 masz za 1800 zł z pakietem.
LG 55UK6300 za 1700 zł z pakietem


Wg mnie lepiej zagra do potrzeb TCL 55DP660 za 1850 zł , Toshiba 55u78 za 1899 zł

Wszystkie masz dostępne od ręki z pakietem.




Czy mógłbym się poradzić? Poszukuję tv do lokalu usługowego w wyżej wymienionych przez Ciebie kwotach tj. 1.5-2tys. w wielkości 55cali. W sklepie poza mantami zaproponowano mi LG 55UK6400 w cenie 1900. Czy mogę znaleźć coś lepszego poza LG a może warto zmniejszyć wielkość i wziąć jeden z podanych przez Ciebie modeli? Zależy mi na płynnym YT i Netflixie:)

A bardzo dobrych modeli masz :
- TCL 49C70 za 1599 zł
- LG 50UK6950 za 1899 zł
- Philips 50PUS 6703 za 1699 zł
- Toshiba 49U78 za 1850 zł
- TCL 50dp660 za 1699 zł
Dźwięk najlepszy w TCL 49C7026 - głośniki desygnowane DTS.
Skalowanie extra, równe podświetlenie matrycy.
Do każdego pakiet gratis.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
vidal


No tak odległość wskazuje na 65", ale najtańszy Oled 65 Hitachi to koszt 6499 zł .
Czy warto dopłacić ?
Zdecydowanie tak.


Jeśli bez dopłaty to masz :
Philips 65Pus 8303 za 4999 zł

Sharp 70UI93 za 4199 zł + drugi telewizor gratis
TCL 65 X 2 za 4399 zł

Wszystkie modele z pakietem gratisów.
 

mondomuppy

New member
Witam wszystkich.

Przymierzam się do z zmiany wysłużonego LCD LG 42 cale na coś większego i lepszego. Mam na oku dwa konkretne modele LED Sony KD-55XF9005 i OLED LG B8 55. Pomieszczenie, w którym będzie TV jest jasne wystawa wsch-płd. Odległość od TV ok 2,3 m. Uprzedzam, że większy nić 55 cali TV nie zmieści się na szafce, którą posiadam. Od tygodnia wertuje fora i słucham opinii w różnych sklepach RTV i mam totalny mętlik w głowie. TV ma służyć głownie do oglądania filmów i seriali z NETFLIX czy HBO, grania na PS4 i oglądania TV z dekodera UPC głownie sport (sporty zimowe, kolarstwo). Generalnie TV oglądany jest przy świetle dziennym lub wieczorem przy świetle punktowym, nigdy nie jest oglądany w zupełnych ciemnościach. Ogromna prośba o pomoc w wyborze, który z tych TV do zastosowań jakie potrzebuje będzie lepszy. Obawiam się nieco OLED`a ze względu na jego zdecydowanie niższą jasność niż XF9005 i ewentualne wypalanie matrycy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie potrzebnie się obawiasz.
Jest potrójne zabezpieczenie przed wypalaniem w Oledach.\Chyba że grasz namiętnie w gry lub na okrągło chodzi TVN24 - to wówczas odpuść sobie.
Sony będzie w tym przypadku bardzo dobry.
Oled wygrywa wyraźnie jakością obrazu.
 

mondomuppy

New member
Kiki dzięki za odpowiedź. Chcę jak najwięcej wycisnąć z TV w warunkach jakie mam w mieszkaniu i kurczę ten LG B8 budzi moje obawy odnośnie jasności matrycy. Wartości w porównaniu do XF9005 prezentują się marnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam wielkie okna też w domu i oled spokojnie daje radę jasnością w dzień.
Ale decyzja należy do Ciebie.
 

mondomuppy

New member
Jeszcze jedno pytanie odnośnie wypalania się OLED`ów. Czy powinienem się martwić o wypalenie jak dajmy na to oglądam 4,5 h jedną stację TV?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem czy miałeś do czynienia z plazmą.
Przez pierwsze 330 godzin jeśli zasiadałeś po 5 godzin przed telewizorem to w trakcie oglądania trzeba było przeformatowywać obraz dla bezpieczeństwa. Ale za to jakość nie do pobicia.
 

bemx2k

New member
Po niespełna 5 latach planuje wymianę mojego TV : Samsung UE65HU8500
kiedyś topowy model .

TV Oglądamy z odległosci 2,4m - 2,5m ,
50% materiału NC+ 50% filmy z PC i BD.

Proszę o propozycję godnego następcy na którym będzie widoczna poprawa jakości obrazu w cenie do 8-9 tyś zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TO masz extra Philipsa 65PUS8901 z Ambiluxem.
Efekty opad szczęki.

Masz też oledy:
- Philips 65PUS803 za 7999 zł
- LG 65 C8 za 7999 zł
- Hitachi 65HL9000 za 6599 zł
 

bemx2k

New member
Zgadzam się że Philipsa 65PUS8901 to neizły bajer ale w moim wypadku raz że dużo ponad nasz budżet , dwa mój TV stoi lewym bokiem na rogu ściany więc miałbym w tym miejscu brak podświetlenia.

Aktualnie zaczynam zbierać informacje o :
- Philips 65PUS803
- LG 65 C8
- Hitachi 65HL9000


Kiki

Co myślisz o : Samsung 65Q9FN wygrał nagrodę EISA można go chyba wyrwać za 8k żł
 
Do góry