Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Pioni3r

New member
Witam. Chcę sobie kupić lcd i doszedłem do wniosku że wyvuoire jakiś 32calowy ale teraz sie zastanawiam czy czasem nie wybrać 26 cali. Powiemże mój telewizor jaki mam teraz (21 cali) stoi na szafie. Przed szafą wodległości kilku centymetrów (nawet drzwi porządnie nie odworze) mamłuszko na którym leżę i oglądam. Nie wiem ile to łużko ma ale napewnowięcej niż 2 metry nie ma agrać będę opierając się o ścianę zaraz załóżkiem. TV będzie przeznaczony do oglądanie kablówki i grania nakonsoli next-gen. I moje pytanie brzmi czy 26 calowy wystarczy jak namój pokój ?Niżej podaje linka jk to wygląda zrobiony w paincie ;p.

http://img267.imageshack.us/img267/7455/27916244rp8.jpg

Ile cm ma sam ekran przy 26 calach i czy polecacie jakiś dobry tv w 26 calach oczywiście z hd ready
 

Grimix

New member
Witam.

Poszykuję TV 37"LCD FHD- [większy się nie zmieści] byle by nie miał obudowy na wysoki połysk - mi to będzie przeszkadzało
budżet 5 tys + oczywiście jakieś drobniaki
odległość między kanapą a TV jakieś 2,5-3 m
Kablówka - Aster [W-wa]
Sprzęt - PC [Intel DC 1,8@2,7 - Grafika HD2600XT - Tuner Leadtek WinFast TV PVR2000]
reszta sprzętu wypisana na tym obrazku - więc będzie robił za nagrywarkę a w przyszłości BR i HDdvd na jednym napędzie

Poradzicie coś ?

Z góry Dziękuję
 

nales99

New member
Witam
To mój pierwszy list na tym forum więc prosze o wyrozumiałość
Prosiłbym o rade przy zakupie tv 40" w przedziale cenowym 4000-5000 PeeLeNów. Telewizor ma służyć do grania (PS3), oglądania filmów (PC, BD, DVD) i od czasu do czasu telewizji (zwykła antena).
Odległość od ekranu od 3 do 4 metrów.
Zastanawiam sie nad

*LE40M87BD
*LE40N87BD

co wcale nie oznacza że musi być to samsung, ale z tego co wyczytałem na forum, jeśli chodzi o współprace z konsolą czy PC to wzorzec.

A może poczekać chwilke i kupić coś mniejszego w tym przedziale cenowym, ale z lepszą elektroniką, na przykład:
*TOSHIBA 37Z3030D
*PANASONIC TX-37LZ70P
*Sharp LC-37XD1E
*Sharp LC-37X20E
*PHILIPS 37 PF 7641
*PHILIPS 37PFL7662D

I takie pytanie dodatkowe czy seria samsunga M8 bardzo się różni od N8
Z góry dziękuje za wszelkiego rodzaju podpowiedzi

Pozdrawiam
 

kozel83

New member
Witam serdecznie,

Jak większość osób postujących w tym temacie również zamierzam zakupić telewizor jednak nie mam jeszcze pewnosci jaki model byłby najlepszy, tak aby z jednej strony spełnił moje wymagania a z drugiej wmieścił się w limicie finansowym ;)

* Telewizor będzie stał w odległości 2 do 2,5 od osoby oglądającej stąd zastanawiałem się nad LCD 32 lub 37 cali. Jednak ze względu na ograniczone środki, to jest 3500 złotych zdecydowałem się na 32.

* Przeznaczenie to przedewszystkim Xbox 360, Nintendo Wii, Cyfra + oraz DVD. W takiej kolejności :)

* Pomieszczenie w którym TV będzie stał jest dość ciemne, na tyle iż korzystając z rzutnika BENQ i nieco zmienionych ustawieniach jasnośći i kontrastu można było oglądać filmy za dnia (dość ciemno hehe)

* Przyznam się szczeże że pasowałby mi 100Hz ale zdaje sobie sprawe że w tym przedziale może być ciężko

Dotychczas rozpatrywałem następujące modele (są ciut droższe niż moje maksimum):

- Sharp 32 RD2E

-
[FONT=&quot]Tosziba 32WLT68[/FONT] (nie znalazłem ceny na polskim rynku)

- JVC LT-32P80BU (wersji BU też nie znalazłem)

-
Panasonic TX-32LX70P

- Panasonic TX-32LX700 P

Także zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w kwestii wyboru modelu. Będę wdzięczny za informacje czy powienienem wybrać któryś z wyżej wymienionych czy może zupełnie inny. Jeżeli jednak wszystkie byłyby dla mnie dobre to może mółby ktoś posegregować je według od najlepszego do najgorszego.

Z góry dziękuje,

Pozdrawiam i składam najsedeczniejsze życzenia Nowo Roczne dla wszystkich forumowiczów!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
huberts77
najlepszy jest Panasonic 26 LX 70.
Dobre są również :
26 LM 70 Panasonic
26 Sharp Ad5
26 JVC A 80

nales99
z tych co podałeś - to
Toshiba 37 Z 3030
lub Sharp 37 X 20

Grimix
U Ciebie aż się prosi o model
40 XF 350 Toshiby
Lub Loewe Modus 37

Pioni3r
podaj klasę cenową


kozel83
to chyba kolejny wątek - ale jeszcze raz wyb rałbym do Twoich warunków JVC P80

pawelz
odległość determinuje wybór - dla mnie przy tych warunkach liczy się płynność .
I wybierałbym pomiędzy:
1.Pioneer Kuro 42"
2.JVC 42 V 80
3. Toshiba 42 z 3030
wg . kolejności.

pietras -
skorzystaj z obniżki cen Sony i bierz 32 T 3000 lub 32 D 3000

tkociuba
przy takich potrzebach to Sharp 32 Wd1 , Toshiba 32 C 3500
 

nales99

New member
Wielkie dzięki Kiki
Wnioskuje z tego że system 100hz jednak działa i opłaca sie w niego inwestować, lub po prostu w sharpa następce słynnego xd1 :)

Tak przy okazji zapytam się jeszcze jaką rozdzielczość z kompa wyświetla tosia ??
I rozumiem że inwestycja w tosię której wcześniej nie wymieniałem (42x3030d brak 100hz) nie ma już sensu, bo powiem szczerze cena jest bardzo atrakcyjna :)

Czy między 37z3030d a 42z3030d jest jakaś różnica oprócz rozmiaru i ceny :p

Jeszcze raz wielkie dzięki
 
Ostatnia edycja:

IROL

New member
Jaki lcd ?

Witam Kolegów!!
Jestem pierwszy raz na forum i proszę o poradę jaki telewizor kupić ?
Sprzęt głównie będzie służył do oglądania zwykłej kablówki i dvd z odległości około 2-3m . Doradżcie mi jaki ma być wielki i jaki model (propozycje), ponieważ się na tym nie znam . Kasę jaką mam do wydania to około 3,5 tys.
Pozdrawiam i proszę o pomoc
 

diabelek

New member
Ehh, mnie po 2 tygodanich wybierania boli glowa o trgo wszytkiego. A wiec tez napisze tuta i moze ktos mnie nakieruje :).

TV ogladane z 3-4m. Sygnal golwnie N + polsat naziemnej, czasmi film na dvd czy divix z komutera. Cena - max. 7k - 8kzl ale lepiej, zeby bylo blizej 7kzl ;).

Po ciezkich bojach na plau zostaly:
Sharp 42XL2
Samsung 40F86BD
Philips 42PLF9632
Philips 42PLF7862

A wiec moze ktos by mi tak krociotko powiedzial, ktory raczej tak i ktory raczej nie?
 

autorus

New member
No cóż, po pierwsze to przy twoich warunkach 42 cale to za mało, min 50. Dowiesz się o tym za jakieś dwa tygodnie po zakupie tv. Wiem coś o tym bo tak samo zrobiłem. I oczywiście będziesz żałował.
Też stoję przed wyborem jednak ja na nim nie będę grać więc w grę wchodzi tylko plasma. I to 58-60 cali. Też mam n. :)

Naprawdę dobrz się zastanów s tą wielkością. Bardziej doświadczeni urzytkownicy powiedzą ci to samo.

Autorus


diabelek napisał:
Ehh, mnie po 2 tygodanich wybierania boli glowa o trgo wszytkiego. A wiec tez napisze tuta i moze ktos mnie nakieruje :).

TV ogladane z 3-4m. Sygnal golwnie N + polsat naziemnej, czasmi film na dvd czy divix z komutera. Cena - max. 7k - 8kzl ale lepiej, zeby bylo blizej 7kzl ;).

Po ciezkich bojach na plau zostaly:
Sharp 42XL2
Samsung 40F86BD
Philips 42PLF9632
Philips 42PLF7862

A wiec moze ktos by mi tak krociotko powiedzial, ktory raczej tak i ktory raczej nie?
 

jacolino

New member
Jaki tv

Witam, od jakiegoś czsu śledzę to forum i mam coraz większy bałagan w głowie. Doradzcie co wybrać.
Salon naświetlony,
Oglądać będę 70% wieczór, 30% dzień,
Odległość 2,5 do 3,5m
C+,Polsat, PS3 czsami
Cena do 6000zł
Bedę oglądał pod kątem 40stopni
Moje typy to:
1.Panasonic TH-42PY700 lub Pioneer 4270
2.Toshiba 42" z 3030 lub Sharp XL2
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jacolino
bezapelacyjnie musisz mieć dużą płynność , czyli :
JVC 42 V 80 - jedyny model który wygrywa z plazma Pioneera.
Panasonic PY 700
Toshiba Z 3030
Sharp XL2
Ale najlepsza będzie plazma Pioneera 4280 Kuro tym bardziej , że będzie pod kątem.
Jeśli masz wątpliwości popros o prezentację w domu.

diabelek
trochę bym pozmieniał przy takich warunkach.
Idealnym systemem będzie plazma Pioneera Kuro 4280.
W LCD 47 V 80 JVC i Sharp 46 Xl2
I pytaj o prezentację.

IROL -
LCD 32 RD2 Sharp
JVC 32 P80
Toshiba 32 R 3500
Sony 32 D 3000
To Twoje typy - sprawdź powinieneś być bardzo zadowolony :D

nales99
masz funkcję dot by dot
Toshiby różnia się tylko wielkością ekranu.
 

adventure23

New member
Dylemat...

Nadeszla wielkopomna chwila stary kineskopowiec kopnal w kalendarz i tak z moich doznan przeczytanych tu przedstawiam moje potrzeby pokuj niewielki takze odleglosc 2metry tak czy owak uparlem sie na 37 calach patrzac przyszlosciowo w razie wyprowadzki, podlaczona pod tv bedzie telewizja przemyslowa (osiedlowa) bo ciezko nazwac to kablowa, w najblizszym czasie zakup playstation3 ale wiekszosc czasu jak nie bede gral ,mamcia bedzie seriale ogladala!
Moje propozycje to
37" Samsung M87BD
37" Sharp LC-37RD2E
37" Sharp LC-37X20E
Z gory dzieki za wasza pomoc i czekam na wasze propozycje!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Musisz mieć największą płynność - przy tych warunkach :
Plazma Panasonica 37 PV 7 lub PV 70
JVC 37 P 80
Toshiba 37 R 3500
Sharp 37 RD2
Inaczej nie będziesz zadowolony.
 

IROL

New member
lcd

IROL -
LCD 32 RD2 Sharp
JVC 32 P80
Toshiba 32 R 3500
Sony 32 D 3000
To Twoje typy - sprawdź powinieneś być bardzo zadowolony :grin:


Dzięki "kiki" za szybką odpowiedż , faktycznie zastanawiałem się nad tymi modelami i jeszcze nad panasonic LX70P ale powiedz mi czy też będzie dobrze działał z kablówką i czy według Ciebie wystarczający będzie dla mnie 32 calowy telewizor?
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja obstawiam na podstawie perezentacji w domu klienta , porównań i testów:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360
- JVC P 80 . Bo wygrywa z konkurencją najczęściej. Ma kilka wyjątkowych rozwiazań.
109151_lt-37p80bu_fv.jpg

Telewizor LCD ze sterownkiem 100 Hz Clear Motion Drive, DynaPix HD, system dźwięku MaxxAudio oraz 2 wejścia HDMI kompatybilne z CEC

http://www.jvc.pl/product.php?id=LT-37P80BU&catid=100010
http://www.jvc.pl/site/pl_pl/lcd_tv/feat2.html
 

camillo63

New member
chcę kupić LCD 40-46 cali do współpracy z PC

Chcę móc wyświetlać sygnał 1920x1080 przez VGA w "native resolution"
lub przez DVI->HDMI bez problemu z "overscan".
Co to jest "dot by dot"?.
Który telewizor polecacie?

pozdr,
camillo
 
Ostatnia edycja:

abey

New member
witam, rowniez nadszedl czas na zmiany. niestety ze wzgledu na waf moge wydac max 4.5k (no max 5k) to prosze o porade w wyborze telewizora lcd (ew. plazma jak sie uda).
odleglosc - 2.5 - 3m (pokoj ma 13m2)
ilosc osob - 2+
pora dnia - wieczor/dzien (rolety troche przyciemniaja pokoj)
zastosowanie - 50% kiepska kablowka (n niedlugo), 30% xbox360, ps3, 20% dvd, divx (720p, x264).
od paru tygodni probuje cos wybrac ale niestety nadal nie mam pojecia na co sie zdecydowac.
 
Ostatnia edycja:
Do góry