Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jestem zawsze za wielkością ekranu bo to najdłużej pozostaje w sercu .
Ale sięgałbym po Philipsa z FALD 65PUS8102 za 5500 zł
Philipsa 65PUS8602 za 5400 z kropkami kwantowymi, LG 65SK8100 za 4599 zł z Nano cell. Samsung 65 nu 8042 za 4950 zł
Wszystkie z pakietem.
 

Ult1mateer

New member
Szukam jakiegoś TV, najlepiej 55" lub te okolice, 4K obowiązkowo, wysoka częstotliwość odświeżania i stosunkowo niski input lag (czasem telewizor będzie używany do grania, ale nie jest to jakiś musthave). Smart TV musi posiadać. Budżet 2k, coś godnego polecenia się znajdzie? Natknąłem się na UE55NU7172 ale jakoś nie widzę żadnych opinii.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Co to znaczy wysoka jakość odświeżania ?
Ten Samsung nie ma wysokiej jakości odświeżania - ale wyłącznie podstawową .
 

Ult1mateer

New member
Nie pisałem nic o jakości odświeżania, a częstotliwości. Ile Hz ma matryca w w/w modelu? Gdzieś przeczytałem, ze 1300, ale to chyba raczej nie jest realne.

Edit: Albo dobra, jeszcze inaczej: szukam najlepszego, 55" TV, do 2 tysięcy. Smart TV mieć nie musi (najwyżej kupię boxa). Zależy mi na jak najlepszej jakości obrazu, czasem będę korzystał z niego do grania (ale rzadko). Na ścianie będzie wisiał. Bajery pokroju jakieś żywsze kolory, super płynność itd mile widziane.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Odświeżanie 1300 czego ?
Sansung ma matrycę 50 Hz.
Za 2 tys zł lepszego nie kupisz ni z matrycą 50 Hz.
Czyli taki zostaje tak ?
 

Ult1mateer

New member
Częstotliwość odświeżania. Podstawowy parametr matrycy, podawany w Hz. Nieważne już. Ponowię pytanie: szukam najlepszego, 55" TV, do 2 tysięcy. Smart TV mieć nie musi (najwyżej kupię boxa). Zależy mi na jak najlepszej jakości obrazu, czasem będę korzystał z niego do grania (ale rzadko). Na ścianie będzie wisiał. Bajery pokroju jakieś żywsze kolory, super płynność i inne mile widziane.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok, masz dobre modele w klasie cenowej :
- Philips 55PUS6262 za 2099 zł
- TCL 55S7906 za 1999 zł
- Thomson 55UC64 za 2199 zł
- TCL 55P60 za 2099 zł
- Hitachi 55HZt66 za 2299 zł
- LG 55UK6300 za 1999 zł
Jak będziesz niebieski masz jeszcze kalibrację gratis, wtyczki ,dostawę gratis.
 

przemek299

New member
Witam, potrzebuję tv do salonu
-odległość od tv 3-3,5 metra,
-zapotrzebowanie to: netflix, filmy z internetu, xbox, troche sportu
-55 cali, budżet około 2500zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przemek299
Tu masz bardzo dobre modele:
- TCL 55C70 za za 2499 zł
- Toshiba 55U78 za 2399 zł
- Philips 55PUS7303 za 2749 zł
- Thomson 55UC64 za 2299 zł
- TCL 55P60 za 2399 zł
- Philips 55PUS6262 za 2199 zł
- Hitachi 55HZT66 za 2399 zł
 

lukasz1987

New member
Witajcie,
po proszę o pomoc w wyborze tv, jest tego tak dużo, że ciężko się zdecydować. Poniżej moje preferencje:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 40m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,7m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? od 2 do 6
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? siedzimy również bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? mocno nasłoneczniony, wystawa południowa
7. Jaki masz obecnie telewizor ? lg 42lm620s
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? mozliwie najlepsza jakość obrazu i dzwieku, dobry niemulący system
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? kabłowka od vectry, filmy netflix
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder, konsola,
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? około 5-6godz
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? typowe programy telewizyjne, sport,
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak, dużo bajek dla dzieci przez yt
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, raz w tygodniu
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? codziennie w godz. 15-21
17. Preferencje co do wielkości? 65''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? głownie zamulający system, i brak parowania iphona z tv
19. Preferencje co do marki ? odkąd pamiętam posiadam LG, ale jeśli będzie lepsza alternatywa to czemu nie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6500zł
 

eckonom

New member
lukasz1987 mam podobny dylemat z tym że chciałbym się zmieścić w 5000. Aczkolwiek ostatnio bardzo zainteresował mnie LG 65SK9500 z tego co widze kąty są dla Ciebie ważne więc IPS będzie lepszym wyborem. Matryca ma pełne podświetlenie więc przy lokalnym wygaszaniu czernie nie są złe. Do LG przekonuje mnie też WebOS z AI w języku polskim.
Jeżeli jednak kąty to nie priorytet to masz Sony 65XF9005 lub Kiki ma jeszcze chyba Philipsy 8102 - oba na androidzie.
Ja byłem juz prawie zdecydowany na Samsunga 65NU8042 za ok. 5000 ale co raz poważniej myślę o dołozeniu do albo SK9500 albo XF9005
 

lukasz1987

New member
Również brałem wszystkie te telewizory o których piszesz, nu8, sony xf, philips ale tizen do nieczego mnie nie przekonuje a android odstrasza zarówno w telewizorze jak i w smartfonie. Pewnie zostanie LG tylko zastanawiam się jeszcze nad sk8500, różnica tylko w ilości stref podświetlenia pozostałe elementy bez zmian. Problem ze strefowym wygaszaniem jest taki ze wyglada to dobrze dopiero gdy tych stref jest bardzo dużo, mam na myśli około 500, w sk9500 jest około 100 i filmy na yt i rtings potwierdzają nieudolność tej technologi w tv od LG .
 

eckonom

New member
Masz rację, za mało tych stref, jakby bylo około 500 efekt miałby dopiero sens.
Szkoda że XF9005 nie ma WebOSa :D
Miedzy 8500 a 9500 jest okolo 500PLN różnicy, wiec przy tej kwocie to juz nie tak duża różnica
Ja planuje zakup dopiero w polowie stycznia, takze jezzcze mam czas i moze do tego czasu mnie olśni, narazie jestem w kropce.
Powodzenia w wyborze i obyś był zadowolony!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z powyższych brałbym jeszcze w cenie promocyjnej Philipsa 65PUS8102, bo się kończy. LG są dostępne również w specjalnej ofercie dla niebieskich, tak jak Samsung i Sony.
 

lukasz1987

New member
Brałem mocno tego philipsa pod uwagę szczególnie za dużą ilość stref i dobry algorytm, który w połączeniu z ambilight świetnie przedstawia czerń ale tak jak mówię system odstrasza. Wszyscy mówią zęby kierować się głownie jakością obrazu, dopiero później system, ale jeśli ma być to, w moim przypadku, multimedialne centrum domowej rozrywki, to mulący, resetujący się bądź za chwilę nieaktualizowany android za takie pieniądze jest nie do przyjęcia.

Jeszcze jedno pytanie, powiedzcie proszę czy tak jak w moim przypadku przy oglądaniu telewizji wieczorami i tak przy zapalonymi minimlanym świetle, czy oczuje różnice kupując sk8500? Z tego co mi wiadomo jedyna różnica jaka jest między tymi modelami to dwa razy więcej stref wygaszania w sk9500. Wiem, że w sklepach internetowych różnica między jednym a drugim to 500zł ale ja ni jestem zwolennikiem wydawania takiej góry pięniedzy, wole poczekać na promocje, raty 0% w dużych sieciówkach itp.
 

eckonom

New member
myślę że to już subiektywne odczucie, jeden widz zauważy różnicę a drugi nie.
także ciężko powiedzieć czy będziesz zadowolony z sk8500 czy może jednak okaże się że tych stref masz za mało.. napisz do Kikiego, i zamów prezentację SK8500 i Sk9500 u Ciebie w domu wtedy będziesz miał najlepsze porównanie w domowych warunkach i sam ocenisz czy opłaca się dołożyć do sk9500

najlepiej byłoby kupić TV przy okazji wejścia na rynek nowego modelu, wtedy ceny polecą w dół ale to jeszcze kilka miesięcy
 

szafir51

New member
Panowie (i panie),

Prośba o pomoc w doborze telewizora do sypialni. Jeden warunek postawiony przez żonę - ma być biały, ostatecznie srebrny.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 10m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Wprost, kąty nieważne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Słońca brak - TV oglądany wieczorem, zasłonięte zasłony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic TH-37PV80
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Odtwarzanie filmów z domowego NASa
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD)? Kablówka IPTV - HD, SD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder, NAS (Ethernet)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 3-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 49"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
19. Preferencje co do marki? Samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000zł

TV ma wisieć na ścianie i nie rzucać się w oczy. Najlepiej jak najcieńszy (głębokość).

Pomożecie?
 
Do góry