Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

senior

New member
a ja mam problem z zakupem LCD do domu, gdy odleglosc do TV to 2,5-3m, a sygnal glownie 90% z kablowki, szukam LCD w przedziale cenowym 3000-4000 zl , z tego co poczytalem na forum i posprawdzalem w sklepach to interesujace wydaja mi sie nastepujace modele :

z 32" :
Panasonic TX-32LX70P
SONY KDL-32S3010
Sony KDL-32D3000
Samsung LE32M87BD
SHARP LC-32RD2E

z 37" :
Samsung LE37M87BD

z 40":
SONY KDL-40S2510

pytanko do Was : co wybrac ?
co najlepiej sie sprawdzi przy sygnale z kablowki i odleglosci do ekranu ok 2,5-3m. czekam z niecierpliwoscia na pomoc i podpowiedzi, a moze calkiem jakis inny TV ??
dziekuje serdecznie za pomoc
 

mistus

New member
dzięki za odpowiedź,
z opisu wynika że to fajny sprzęt ale niestety jednak poza zasięgiem :(. i jak to jest z tym kontrastem - na tym że formum doczytałem że min to 1000-1200:1 a taki proponowany hitachi ma tylko 800:1?. Jak taki kontrast zestawiać choćby z 8000:1 (choć dynamiczny) do samsungów :)?.

pozdr
MK

 

PersiL

New member
Czy możecie mi doradzić co do wyboru TV LCD do max. 4000zł? Szukam modeli 37', obraz leci z Cyfry+, ale chciałbym też podłączyć DVD lub kompa. Zastanawiałem się nad:
Sony 37P3020
Sharp 37AD5 E
Sharp 37RA1E
(z tego co wiem został już chyba zastąpiony droższym modelem)
Toshiba 37C3500P
Samsung 37R82B

Toshiba 37X3000PG (nie wiem jednak czy się opłaca inwestować w Full HD na 37')
Nie mam kina domowego, więc dźwięk będzie leciał prosto z TV. Może nie jest on dla mnie najważniejszy, ale powinien być na przyzwoitym poziomie.

Proszę doradzie, bo nie chcę później żałować zakupu;/
 

Klucznik007

New member
elo jestem naetapie kupna tv LCD zastanawiam sie nad Philips 32PF9541/10 i 32PF7962/12 moze mi ktos doradzic czy philips jest dobrym tv ??? z góry dzięki
 

kenobi36

New member
pvd napisał:
i kupilem samsunga le32s62b ............... ogonie jest zadowolony ,obraz z dvd jest bardzo dobry, jednak minimalna odleglos siedzenia to 4 metry , mam tez kblowke upc t z tym roznie jest, jedne kanaly lepiej druge gorzej

Współczuję ci, masz sokoli wzrok, dla mnie 42" jest ok z 3,5m, ale sygnał w Aster mam niezły.

Właśnie się zastanawiam czy by nie kupić nawet LCD 46" i sygnał SD oglądaać 4:3 bez skalowania z czarnymi pasami po bokach. Wolałbym plazmę ale szarych pasów po bokach nie wytrzymam.

Kiki, 46lx2 jeszcze dostępne czy Św. Mikołaj wymiótł?
 
Ostatnia edycja:

Konrado

New member
32 cale za około 2500-2600zł ?

Witam.

Od dłuższego czasu śledze to forum gdzyż zamierzam kupić na święta LCD 32 cale. Mam już pewien typ lecz chciałbym jeszcze co zaproponujecie.

Odległość telewizora od kanapy to około 2-2,5 metra i będzie oglądana głównie kablówka (UPC). Na jakie modele warto zwrócić uwage?

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Konrado - w tej cenie :
Sharp 32 WD1
JVC 32 G 80

kenobi36 - wjeżdżają czwartek - więc do świąt chyba wystarczy.

mirecore - obydwa są ekstra . Znacznie częściej jest wybierany JVC 47 V 80 . Jako jedyny wygrywa z plazma Pioneera. Ma lepsze wyposażenie i większe możliwości.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16662

mistus
- nie daj się podpuszczać marketingowi , nie ma firmy na świecie która ujednolicałaby dane firm.

PersiL - jeśli ma być do komputera - to wybierałbym jednak Toshibę
37 X 3000 - bo dzięki nowym rozwiązaniom daje sobie extra radę ze współpracą w SD.



 

Konrado

New member
kiki napisał:
Konrado - w tej cenie :
Sharp 32 WD1
JVC 32 G 80




A co sądzisz o Samsungu LE32R81B? Cieszy się dużą popularnością no i paramery prezentują sie dość fajnie w porównaniu do Sharpa na którego już wstępnie sie nastawiłem. Tylko jak dane na kartce mają sie do rzeczywistego obrazu?

Pozdrawiam
 

szczuply

New member
A co byście powiedzieli na :
32wd1e sharp
37lc51 lg
37 c3500 toshiba
37 le37m87bd samsunga
oglądam kablówka (aster) dvd no i pc(ostatnio mało) z odległości 2,5-3m

Dziasiaj jadę na obchód aby sprawdzić jak wyglądają.

A co wy byście wybrali
 
Ostatnia edycja:

wskalski

New member
Lg 37lc51

37LC51 jest OK, mam od 3 tygodni, w sklepie internetowym dałem 3090zł a wczoraj widziałem go w MMarkt za 3999zł...(??) - ale dziwne że w niektórych sklepach ma 8ms a w niektórych 5ms - według producenta jest to 5ms
 

arivald

New member
Witam,

A czy ktoś może mi pomóc. Poszukuje jakiegoś LCD do ok 2500zł.
Zastanawiam się nad:

1. 32" Sharp LC32AD5E
2. 32" Toshiba 32A3000PG (Regza)

W media polecają Toshibę - twierdzą, że lepsza i nowsza technologia... Mnie zastanawia lepszy czas rekacji w sharpie i dwa tunery.
Czy ktoś może podać co byłoby z tego lepsze a może jeszcze coś innego?

Dzięki za pomoc i pozdrawiam :)
 

crosis

New member
Witam,
Przymierzam się do jakiegoś, względnie niedużego, bo 27-32'' (mam niewielki pokój, więc większe wyglądałyby co najmniej śmiesznie) TV LCD. Nie chciałbym, żeby kosztował majątek, bo czeka mnie jeszcze zakup konsoli. No właśnie: do czego bym wykorzystywał?
- na poczatek zwykła kablówka, więc chciałbym, żeby jakoś ładnie wyglądała
- konsola xbox360 albo PS3
- filmy 720p odtwarzane z kompa

Proszę o poradę ;)
 

roman94

New member
Telewizor 32 Cale

szczuply napisał:
A co byście powiedzieli na :
32wd1e sharp
37lc51 lg
37 c3500 toshiba
37 le37m87bd samsunga
oglądam kablówka (aster) dvd no i pc(ostatnio mało) z odległości 2,5-3m

Dziasiaj jadę na obchód aby sprawdzić jak wyglądają.

A co wy byście wybrali

Hej. Ogladalem ostatnio te tv [mialem okazje porownac toshibe i sharpa]
Moje spostrzezenia i konkluzje. Stawiam na Sharpa. Mialem kupic AD5EBK ale ogladalem go [sygnal kablowka] no i lipa. nie wyrazny obraz. Obok stal WD1E i bylo super. Toshiba troche sniezyla ale wg. mnie nie umywa sie do Sharpa WD1E. W kraku mozna go kupic za 2600,- . Sam stoje przed dylematem co wybrac i chyba go tez zakupie. Popytaj jeszcze na forum. Pozdro.
 

oskarklimowski

New member
Jaki Lcd 37?

JAKI LCD 37-? mam 4500pln,moje warunki to odleglosc jakies 2,5 metra, cyfra+HD,pomóżcie bo nie mam zielonego pojęcia co kupić....
moje propozycje;
Toshiba 37X3000
Sharp 37XD1E
Samsung LE37M87B lub bd
 

jazik

New member
Toshiba 32r3500pg

W pewnym sklepie internetowym (nalezacym do sieci mix electronics albo cos kolo tego) natkalem sie na pewiem model lcd TOSHIBA 32R3500PG.
W informacji technicznej byly bowiem wypisane takie cuda jak
-Active Vision M100 (100 Hz)
-PIXEL PROcessing IV
-Redukcja szumów MPEG
Na innych serwisach nie byla o tym mowa, wiec moje pytanie jest takie czy to nie jakis chwyt albo moze ten model ma takie wodotryski ;P ?
Co sadzicie o tym modelu?
 

pluskwapl

New member
32'~4000pln

Witam wszystkich.
Spędziłem kilka dni na czytaniu forum i mniej więcej wybrałem:
-Panasonic TX-LX70 lub700
-JVC P80
-SHARP RD2E
-SONY D3000
Jak widzicie budżet to ok. 4000pln , odległość od ekranu 2,5-3 m.
90% ASTER + DVD+komputer.
Proszę o wskazanie wad i zalet tych odbiorników tak ,bym mógł wreszcie wybrać upragniony TV. Który polecacie a który nie?
Może dodacie jeszcze jakiś model do mojej listy, który przeoczyłem? Może jakaś TOSHIBA?

Wydedukowałem z postów, że KIKI jest związany z jakimś sklepem. Jaki to sklep i gdzie można zobaczyć ofertę?

Pozdrawiam i oczekuję na odpowiedzi.
Pluskwapl.

Sklep już znalazłem, sorki!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pluskwapl - zapraszam na prezentacje do sklepu - bądź zamów prezentację sam . Modele do prezentacji wybrałeś najlepsze na na rynku.

jazik - to żadna sensacja. Wszystkie telewizory to mają w tej klasie na wyposażeniu. A model R 3500 - ma kiepskie kąty.

oskarklimowski - w Twoim przypadku wybierałbym pomiędzy:
37X 3000 Toshiba
37X 20 Sharp
37 Panasonic LZ 70

roman94
- WD1 ma znacznie większą płynność więc i skalowanie będzie wyjątkowej jakości.

arivald - zdecydowanie odpuść Toshibe A 3000 - jest bardzo cieniutka.
 
Do góry