Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie denerwuj się to nie ta klasa.
Porównuj modele w klasie cenowej to po pierwsze.
Najlepiej postaw obok siebie.
Android ma tysiące aplikacji, a Samsung kilkadziesiąt.
 

H_o_G

New member
Unikasz odpowiedzi na pytanie, twoja sprawa. System to jedno a rzeczywiste możliwości to zupełnie inna sprawa.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
 

kubapuch

New member
Panowie,
Po kilku latach zwracam się z ponowną prośbą o dobór TV.
Ostatnio za Waszą namową kupiłem plazmę Panasonic, z której jestem mega zadowolony. Niestety po czasie zaczęło brakować przekątnej ;)
Bardzo Was proszę o pomoc w doborze.


1. Odległość od ekranu? 4m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Latem, przez kilka godzin, odbija się jasny taras od telewizora
3. Jak duży jest pokój: 50 m2
4. Preferowana technologia: LED, OLED
5. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic TX-P42G30E
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Generalnie nie jesteśmy TV-maniakami. Po ogarnięciu dnia włączamy głownie filmy z Canal+, HBO, Netflix, BluRay
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie od późnego popołudnia do nocy
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? raczej ciemno z bardzo delikatnym światłem z boku.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? chyba bardziej ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? brak zdania
11. Preferowana wielkość telewizora? 55"-65"
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? rozmazanego obrazu, smużenia podczas lotu piłki :), brak płynności
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Apple TV, NAS, BluRay, dekoder NC+
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 70% TV, 30% reszta
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? głównie na wprost, ale zdarza się w okolicach 50 stopni po bokach
17. Czy ważne jest wifi ? raczej tak. nie mam gniazda UTP w pobliżu. W tej chwili połaczenie z siecią realizuje AP WiFi połaczony przewodem z telewizorem
18. czy będziesz korzystać z widgetów? niekoniecznie
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvn player, tvp player, youtube, VOD ? tak, ale ogarniam to głownie z Apple TV (vimeo, YouTube). no i Netflix.
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? niekoniecznie
22. ma mieć 3D? nie musi
23. ma mieć slot na karty SD? nie musi
24. ma mieć tuner DVB-S? brak zdania
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI - amplituner
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy
27. ile programów HD? większość (NC+)
28. ma stać czy wisieć? stać
29.Rozdzielczość: Full HD, 4k
30.DVB-T: tak, DVB-C: niekoniecznie
31.Na czym najbardziej Ci zależy: dobrej jakości obraz (bez pikseli), brak smużenia w sporcie, bardzo dobry upscaling
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: średnio 5
33.Sugerowana cena? okolice 5000-5500 PLN brutto.

Jeszcze jedno: nie jestem przekonany do matryc Curved (wygiętych). Nie widzę w tym jakiegoś sensu. Jeśli możecie mi przy okazji wyjasnić w czym są lepsze/gorsze, to z góry dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zakrzywiony - to kwestia gustu.

W klasie cenowej masz bardzo dobre modele:
- Samsung 55MU7002 za 5299 zł
- Sony 55XE8505 za 2899 zł
- Philips 55PUS7101 za 4299 zł
- Sony 55XD8505za 4799 zł
Jak się zalogujesz w Klubie HDTV, masz kalibracje profesjonalną gratis.
 

kubapuch

New member
Kiki,
Dziekuje za odpowiedz.
Czy nie popelniles bledu i faktycznie XE jest tanszy od XD?
XE ma matryce VA, prawda? To bylby dla mnie chyba lepszy wybor.
Skoro jest taka roznica w cenie, to za ile masz 65" w wersji XE?
 

vviktorek

New member
Pomocy Panowie i Panie! Jestem już mega zdezorientowany wyborem TV. Uważam siebie za W MIARĘ świadomego użytkownika sprzętów, staram się być na bieżąco w temacie nie tylko TV ale ogólnie technologii dlatego też zakup telewizora SONY KD55XD8599 uważam za swoją porażkę i prawdopodobnie go wymienię – chyba ,że przedstawicie mi argumenty ,że to nie jest najlepsza decyzja. Sam obraz telewizora podoba mi się, gry w hdr super i w sumie to by było na tyle, system Android to porażka nie ma praktycznie żadnych aplikacji z których przeciętnie się korzysta i o ile słyszałem ,że wszystko da się zrobić to czy naprawdę taki jest cel zakup sprzętu za ponad 5k żeby z nim walczyć? Dodatkowo beznadziejne piloty, słabe podłączanie zewnętrznych sprzętów – mało intuicyjne menu.. Dla mnie telewizor to świetny obraz ale jednak też smart tv, mnogość aplikacji, intuicyjne menu, łatwość podstawowych konfiguracji, łatwość podłączanie sprzętów, fajnie jakby miał minimum 100hz.
Proszę o pomoc i ewentualne sugestie.

Sprawa jest pilna bo na wymianę TV nie zostało mi dużo czasu…

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3 metry
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? zazwyczaj 2, czasami jak jest okazja 4-6
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Raczej na wprost (tak stoi sofa), aczkolwiek stół będzie po prawej stronie od ekranu.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Aktualnie będzie stał ale docelowo ma zawisnąć :)
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okno po lewej od TV/ wschód
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 47LB700V (jestem z niego zadowolony)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? – starałem się odpowiedzieć na to pytanie we wstępie na górze.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD (UPC), Konsola PS4, 4K z tego co kojarzę to NETFLIX
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder + konsola
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Hm, bez różnicy.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, Sport, Informacyjne programy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak zamierzam. Ile procent… zdarza się ,że gram godzinę dziennie a potem tydzień w ogólę ale zależy mi żeby grało się fajnie.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczory.
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Utrudnione poruszanie się po menu, wyszukiwanie funkcji, brak kompatybilności z telefonami/komputerami, szukanie funkcji, ZACINANIE się.
19. Preferencje co do marki ? LG, Samsung hmm EWENTUALNIE Sony
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi mieć, opcjonalnie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5500 – 6000zł ale TV niestety będzie musiał być z oferty EURO RTV AGD
Z góry bardzo dziękuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tego co przeżyłeś i opisałeś Twój target to :
- Sony 55XE8505
- Samsung 55MU7002
 

steru

New member
Cześć. Jestem tu pierwszy raz, szukając pomocy.

Chciałbym kupić TV 55 cali, który ma niski input lag, fajne kolory i czerń, więc chyba matryca IPS odpada. 60 Hz czy więcej? Liczę że Wy powiecie. Poniżej więcej szczegółów. W pierwszej kolejności do filmów głównie ripy 1080p. Później konsola PS4.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3 metry
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno od prawej, wschód.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic Viera Plazma 37 cali (mega zadowolony ale jednak już za mały).
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Oglądanie Netflixa.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? UPC, konsola PS4, laptop Full HD.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder UPC (chyba że kartę można włożyć do TV), konsola, laptop (do oglądania filmów) i wieża.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-7.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętne.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy z laptopa, gry multiplayer na konsoli, kablówka.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Granie na PS4 w multiplayerze. Głównie weekendami po 3-4 h dzienni.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczory.
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Brak.
19. Preferencje co do marki ? Brak.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Do 4300 zł. Jeśli się okaże że coś super fajnego wskakuje w nieco wyższą kwotę to na pewno rozważę.
 

vviktorek

New member
Do tego co przeżyłeś i opisałeś Twój target to :
- Sony 55XE8505
- Samsung 55MU7002

A co sądzisz o tym który kupiłem SONY KD55XD8599 ? Dobry to jest TV? Jakbyś go porównał z tymi które mi poleciłeś? Co sądzisz o systemie Android? Bo ja go krytykuje a ty mi proponujesz z nim znowu TV :smile: Jestem już serio mega zdezorientowany mamy ostatnio moment żeby zwrócić ten tv a nie wiem czy oddawanie go (przypominam ,że mogę tylko w rtv euro agd) jest dobrym rozwiązaniem. A coś godnego polecenia z LG?


Panowie Pomożcie!
 

strazakp

Banned
A co sądzisz o tym który kupiłem SONY KD55XD8599 ? Dobry to jest TV? Jakbyś go porównał z tymi które mi poleciłeś? Co sądzisz o systemie Android? Bo ja go krytykuje a ty mi proponujesz z nim znowu TV :smile: Jestem już serio mega zdezorientowany mamy ostatnio moment żeby zwrócić ten tv a nie wiem czy oddawanie go (przypominam ,że mogę tylko w rtv euro agd) jest dobrym rozwiązaniem. A coś godnego polecenia z LG?


Panowie Pomożcie!

Jakieś 2mce temu miałem dokładnie tego samego Sony ale tylko 3tygodnie. TV po tym okresie się zepsuł (pojawiły się jakieś linie na matrycy) więc oddałem do sklepu i zarzadalem zwrotu kasy która dostałem po 11dniach. Dałem sobie spokój z tym Sony (nie było WOW) i kupilem tańszego i większego Panasa...jestem zadowolony :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale pisałeś przecież, że z Sony byłeś bardziej zadowolony:

"Ok...tv (Sony) stoi juz na miejscu....
Ustawiłem siebie wstępnie obraz pod siebie, i....wg mnie tv jest SUPER!!! Spora różnica względem Panasa którego mialem.
Sony dużo lepsze i wyraziste kolory...jak lubię
Wyszukiwanie głosowe super sprawa używając yt Wkurza mnie troche ze mam slabego neta ale z tym przez jeszcze kilka miesięcy juz nic nie zrobię.
Ogólnie jestem pod duży wrażeniem i nie zaluje absolutnie zwrotu Panasa i kupna Sony."
http://www.hdtv.com.pl/forum/1371211-post985.html
 

strazakp

Banned
Ale pisałeś przecież, że z Sony byłeś bardziej zadowolony:

"Ok...tv (Sony) stoi juz na miejscu....
Ustawiłem siebie wstępnie obraz pod siebie, i....wg mnie tv jest SUPER!!! Spora różnica względem Panasa którego mialem.
Sony dużo lepsze i wyraziste kolory...jak lubię
Wyszukiwanie głosowe super sprawa używając yt Wkurza mnie troche ze mam slabego neta ale z tym przez jeszcze kilka miesięcy juz nic nie zrobię.
Ogólnie jestem pod duży wrażeniem i nie zaluje absolutnie zwrotu Panasa i kupna Sony."
http://www.hdtv.com.pl/forum/1371211-post985.html
Upsss! ;-)
 

H_o_G

New member
A co sądzisz o tym który kupiłem SONY KD55XD8599 ? Dobry to jest TV? Jakbyś go porównał z tymi które mi poleciłeś? Co sądzisz o systemie Android? Bo ja go krytykuje a ty mi proponujesz z nim znowu TV [emoji2] Jestem już serio mega zdezorientowany mamy ostatnio moment żeby zwrócić ten tv a nie wiem czy oddawanie go (przypominam ,że mogę tylko w rtv euro agd) jest dobrym rozwiązaniem. A coś godnego polecenia z LG?


Panowie Pomożcie!
Nie mogę się doszukać tej informacji, jakiego Panasonica miałeś i co dokładnie Ci w nim nie pasowało?

Z tego co czytam to nie bardzo nasz źródła sygnału 4K, planujesz jakieś w okresie życia tv? Na ile lat ma to być zakup?

Jeśli interesuje cię LG to szukaj OLEDa.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled 4K nie mieści się w klasie i już ktoś dokładnie opisał "zalety"
Nowe modele tegoroczne 7 generacji mają już mieć biel, równe podświetlenie , zabezpieczenie przed wypalaniem i nowy niższy poziom cenowy.
Oj będzie się działo !!!
 

Micz84

New member
Ponowie swoje pytanie dotyczące wyboru TV, bo moje oczekiwania się trochę zmieniły.

Przekątną: około 42-50"

Umiejscowienie TV: powieszony na południowej ścianie, okno od wschodu.

Preferencje: raczej UHD jeśli jest tego wart w danym modelu (widać różnicę w jakośći obrazu), ale dobre full hd też może być.

Priorytety: jakość obrazu, odwzorowanie kolorów, dość ważne zgodność z modułem ci+ od UPC, w miarę dobre smart TV (dobra obsługa Youtube, Player.pl, Netflix) nie koniecznie Android TV, ale Android ma plus.

Zastosowanie: Filmy, seriale około 2 h dziennie, czasem gry do 4h w tygodniu, raczej casualowe.

Budżet około 3000 zł.

Philips 49PUS6561 - dziś oglądałem philipsy w Saturnie i wszystkie miały pasy na jedolitym zielonym i niebieskim. Ale w Euro już philipsy nie miały tego problemu, ale mieli tylko swój materiał marketingowy, który miał kolory biały i żółty.
TCL U49P6046 - główna wada to brak potwierdzonej współpracy z modułem CI+ od UPC i informacja, że ma drobne wady w oprogramowaniu (co można przeczytać choćby na tym forum - problem z portem słuchawkowym). ale na pewno plus za świetne Android TV
Samsung EU50KU6000/EU50KU6100 - nowy na liście rozważań, wdziałem go w saturnie i w porównaniu z philipsem świecił naprawdę łądnie (ostrość, jasność i kontrast na wyższym poziomie)


Z góry dziękuję za opinie.
 
Ostatnia edycja:

vviktorek

New member
kiki nie mam kalibracji - podjąłem decyzje SONY xd85 zostaje i już, poza tym androidem z którym będę sie musiał zaprzyjaźnić jakoś... i wolnym przełączaniem np źródeł obrazu reszta jest bardzo fajna.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy, że sprawdzisz przed zakupem każdy telewizor i nie masz stresu.
Philips jako jedyny za 2950 zł mieści się w klasie cenowej mając 4K, 100Hz, HDR, VP9, MxPlayer, Kodi 17.
 

misiek122

Member
Witam Was ponownie. Po 5 latach chcę ponownie kupić TV, a ten którego mam obecnie (Samsung 40es6800) dać do drugiego pokoju.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3,2m na 3,5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3 metry na sofie
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1, czasami 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okno jest po prawej stronie,prostopadle do tv, słońce świeci o zachodzie, pokój średnio naświetlony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung 40es6800 Jestem z niego bardzo zadowolony dlatego skłaniam się żeby znów kupić Samsunga
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Bardzo dobre funkcje internetowe (Smart TV), aplikacje Netflix, HBO GO, polskie VOD, Tuner Kablowy do UPC, opcję nagrywania, czytanie wszystkich rodzajów filmów (przede wszystkim MKV) wraz w napisami polskimi z dysku twardego
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? moduł UPC, Netflix z 4K, HBO Go. Czyli HD, Full HD i 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Moduł UPC, Dysk twardy 1TB (500gb na dane i 500GB na nagrania), czasami w potrzebie komputer stacjonarny
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok.5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Błyszczącą albo pół błyszczącą taką jak ma mój obecny Samsung
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy (Full HD i 4K) z dysku twardego, kablówka (UPC) - czyli filmy, programy informacyjne, sport.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? NIE
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczory.
17. Preferencje co do wielkości? 43 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słabe smart tv, smużenie, nieostre napisy
19. Preferencje co do marki ? Samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok. 4 000 zł. Jeśli będzie warto dołożyć, to rozważę taką propozycję

Jak już pisałem z obecnego tv jestem bardzo zadowolony, dlatego przede wszystkim Samsung. Niestety na ten rok Samsung dał lepsze tv z większymi przekątnymi niż 43 cale, u mnie niestety wchodzi w grę max. 43 cale, 49 jest za duży. Zastanawiałem się nad 43mu6172, ale jak widziałem na żywo obraz to padaka straszna w porównaniu z moim 40es6800. Obok stał 49mu6472 i w porównaniu z tym 43mu6172 miał lepszy obraz od niego, ale chyba nadal lepszy jest mój stary tv ?(sugeruje się tutaj klasą 6472, a 6800). Nie ma jeszcze w sklepach 43mu6472, ale wg tego co jest necie ma się pojawić, czy on będzie równie dobry albo lepszy od mojego obecnego? I tutaj niestety wybór co do Samsungów się kończy bo biorę pod uwagę tylko najnowsze modele na 2017 rok.

Proszę o pomoc.
 
Do góry