Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kemir71

New member
Witam

Jaki kupić LCD TV w cenie do 3000 zł ?
Też stałem przed tym dylematem, no i kupiłem LG 32LC52.

Dlaczego ten?
Przede wszystkim kryteriami jakimi kierowałem się to jakość odtwarzania podstawowych kanałów analogowych (TVP1, TVP2, Polsat, TVN), tj.:
- Smużenie w trakcie oglądania (efekt był na wszystkich TV, na jedych większy na drugich mniejszy - dużo zależy z jakiego nadawanego kanału - najgorzej jest z TVP)
- parametry (wybrałem najniższy dostępny na rynku czas reakcji czyli 5ms i średni jak na te czasy kontrast 5000:1)
- cena (jeśli nie widzisz różnicy to po co przepłacać )
- wygląd zewnętrzny

Wyszedłem, z założenia że na wszystkich LCD kanały HD będą odtwarzane dobrze gdyż większość z nich ma podobne parametry.
Większość kanałów jest nadawana w zwykłym systemie i to z nimi będzie człowiek miał do czynienia w najbliższych latach.

Jak przebiegał wybór?
Chodziłem po sklepach i prosiłem o puszczenie obrazu ze zwykłej kablówki lub anteny na kilku LCD jednocześnie - a nie jak to ma w większości przypadków że puszczają specjalnie przygotowane reklamówki HD bądź któryś z kanałów HD np . z "N".

Może to jest śmieszny sposób wybierania, ale chodziło mi o wybór LCD na moją kieszeń, który będzie pośrednim środkiem pomiędzy TV analogową a HD
Do oglądania TV HD jeszcze daleka droga i potrwa to kilka lat zanim będziemy mieli ofertę gdzie będzie większość kanałów HD - a może się okazać że za 5 lat wprowadzą jeszcze coś innego.
Odbiorniki TV są ciągle unowocześniane o coraz lepszych parametrach i na pewno będą jeszcze lepsze w przyszłości, wiec nie ma co się nastawiać ze będą nam służyły z 10 lat jak to było do tej pory.
Tym bardziej że już jest wdrażana nowa technologia (jakaś diodowa podobno) która ma być rewolucyjna pod względem jakości obrazu i ceny.

Co do mojego wyboru to ostatecznie zadecydowała cena przy zbliżonych pozostałych ww. parametrach z LCD dostępnych w danej chwili w sklepach tj. Media-Markt, AGD-RTV, Avans, Neonet itp.
 

jackuc

New member
Wybór LCD 23-26" - 4 modele

Witam
jeszcze w tym miesiącu chcę kupic telewizor dla córki (14 lat). Będzie on podłączony do Polsatu Cyfrowego. Odległości niewielkie - ok 2m.

Myślę o LCD rozmiar 23 do max 26", w cenie tak nie większej niż 2000 zł (może z malutkim haczykiem)

Możecie polecić jakieś rozsądne modele? Myślałem o Samsungu
LE23R82B:
http://www.topmarket.pl/telewizory_lcd/SAMSUNG_LE_23_R_82_B.php

lub może Panasonicu TX26LE7P
http://www.topmarket.pl/telewizory_lcd/PANASONIC_TX_26_LE_7_P.php


Kiki, jak zawsze pomocny polecił takie modele (trochę droższe):


Sharp 26 Ad5
http://www.topmarket.pl/telewizory_lcd/SHARP_LC_26_AD_5_BK.php

lub

JVC 26A 80

http://www.topmarket.pl/telewizory_lcd/JVC_LT_26_A_80_BU.php

Dzięki za porady i pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/member.php?u=28782wahaskate - Panasonic LX 700 - to absolutnie ścisła czołówka światowa.
Nie podałeś do czego służyć ?

pazio - jeśli do gier to Z Twoich brałbym Samsunga. Ale sprawdziłbym
zdecydowanie 32 Wd1 Sharpa i 32 G 80 JVC

ktos333
- podnieś ciut ciut stawkę i będziesz miał modele 32 w 100 HZ
JVC 32 P 80 , Sharp 32 RD2 , Sony 32 D 3000 - Dołóż bo zakup na lata .
Ta jakość się opłaci

damian_braco - http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=15498
ja bym odpuścił.

kaszawgarnku - sam najlepiej dokonałeś wyboru do prezentacji. Teraz tylko pokaz w domu , sam jesteś extpertem - bo kupujesz dla siebie :D

crasher - za mało podałeś warunków i potrzeb.
 

Yaa

New member
Witam

Ja nie będę oryginalny - też mam problem z wyborem LCD. Poczytałem na forum kilkaset postów, poświęciłem na poszukiwania kilkadziesiąt godzin...i proszę o pomoc. :)
Chcę kupić LCD 32 cale do 3 tys. zł. Będę oglądał C+, może czasem jakiś film z laptopa. TV stoi w słonecznym pokoju.

Po lekturze forum niemal zdecydowałem się na:
Samsunga LE 32R82B
ale zastanawiam się czy lepszym wyborem nie będzie:
Samsung LE32M71B lub
Sharp LC32WD1E
albo jeszcze jakiś inny TV.

I jeszcze pytanko ostatnie - czy faktycznie opłaca się dopłacać te 700-900 zł żeby kupować telewizor 100 Hz - czy różnica jest tak duża (odpowiadająca 25% wartości telewizora) ?? Wolałbym jednak zostać przy kwocie 3 tys...

Znajomi polecali mi właśnie te dwie firmy jako wiodące. Sprzedawcy w sklemie różnie - jeden zachwalał Sharpa lub Sony i niemal rzucał inwektywami w stronę Samsunga a inny zachwalał Samsunga jako najlepszy TV w tej klasie.

Pomórzcie proszę wybrać.
Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam
Yaa
 
Ostatnia edycja:

AgaiRafal

New member
Witam wszystkich!

Jest to mój pierwszy post, chociaż przyglądam się temu forum od jakiegoś czasu. Postanowiliśmy z żoną kupić nowy TV-LCD (obecnie używamy starego LG RZ-23LZ41). Ze względu na odległość do TV max. 2m padło na wielkość 32". Po prześledzeniu wielu wątków i oględzinach w sklepach spośród TV marek Sharp, Panasonic, LG, Sony i Samsung wybraliśmy dwa modele i.... mamy dylemat ... który??
A są to:

Sony KDL-32D3000
Panasonic TX-32LX70P

Dla nas za Sony przemawia:
- lepsza czerń
- matryca 10bit (czy faktycznie dzięki temu TV lepiej odzwierciedla kolory?)
- obecna promocja - 5 lat gwarancji Sony Polska

Natomiast po stronie Panasonic'a:
- matryca IPS-Alpha (czy różnica w płynności dzięki tej matrycy jest aż tak widoczna na niekorzyść Sony? )
- lepsze kąty (choć dla miejsca gdzie będzie stał TV nie ma to dla nas znaczenia)

Czy możemy liczyć na poradę Szanownych Forumowiczów? Może akurat znajdzie się argument który przeważy szalę na korzyść któregoś z w/w TV i w końcu coś kupimy :))

Nasze warunki:
- odległość, tak jak pisałem wyżej max. 2m
- pokój raczej nasłoneczniony w dzień
- do TV podłączone będą: Polsat Cyfrowy, DVD (myślimy również o którejś z platform cyfrowych HD - czekamy na pełną ofertę Polsatu), komputer raczej sporadycznie.
- koszt zakupu nie ma znaczenia - możemy dopłacić do droższego Sony - jeśli faktycznie w opinii wiekszości jest lepszym TV.

Z góry dziękujemy za wszelkie porady.

Pozdrawiamy!
Aga i Rafał
 

korny127

New member
Witam

Po wielu wizytach w różnych sklepach, godzinach spędzonych na czytaniu postów, recenzji itp. do rozważenia zostały te dwa modele:

Sharp LC-32RD2

Sony KDL 32D3000

Telewizor będzie działał na kablówce UPC (może kiedyś n-ka...)

Pozdrawiam i proszę o radę
 

maxwell

New member
Czy przed swietami beda w Pl jakies ciekawe nowosci jesli chodzi o 32"-37" Panasonica,Sharpa lub Toshiby?Ewentualnie styczen/luty?Czy kupowac to co jest teraz bo nic sie nie szykuje lepszego?
 

cichy007

New member
kiki napisał:
ktos333 - podnieś ciut ciut stawkę i będziesz miał modele 32 w 100 HZ
JVC 32 P 80 , Sharp 32 RD2 , Sony 32 D 3000 - Dołóż bo zakup na lata .
Ta jakość się opłaci

Też planuję zakup LCD w najbliższym czasie do tej pory byłem juz na 100% przekonany do Panasa ale po tym poscie mam pytanko



Czy Panasonic TX-32LX70P jest az tak do tyłu w porównaniu do np. SHARP 32 RD2E ?

- czy warto doplacać,
- jak sie ma ten Sharp do IPS Alpha Panasonica?
- są jeszcze jakieś konkretne plusy poza 100Hz?

może jeszcze opiszę przeznaczenie tego TV

- pokój 4mx4m (kwadrat)
- ciemny, oswietlany delikatnie przez słonce ale raczej trzeba elektrycznie
- przeznacznie :
- filmy Divx, DVD
- komputer - chetnie podlaczylbym do sprawdzenia filmów HD, gier, moze internetu, przegladania pdf na duzym ekranie itp...
- dzwiek - planuje kupic ampli i kolumny wiec dzwiek nie jest najwazniejszy

- 2 HDMI - wskazane ze wzgledu na podlaczanie komputera
- wyglad - wbrew mysli technicznej niestety wyglad tez ma znaczenie musi sie zgrac z otoczeniem wiec raczej styl Panasonica i Sharpa jest OK

wskazówki bardzo mile widziane
 

imek77

New member
Ja też mam dylemat jaki LCD jak większość pytających. Swoje wyszukiwanie ograniczyłem do dwóch modeli tj. Toshiba Regza 37WLT68 i Sharp Aquos LC37XD1E i nie mogę się zdecydować który kupić proszę bardzo forumowiczów o podpowieć będę bardzo wdzięczny oglądać będę na nim w większości "n"
 

roman94

New member
jaki lcd 32 za 2500 pln

Witam.
Mam problem bo nie wiem co kupić. Kasy nie mam zbyt wiele do wydania.
Moje typy - Panasonic TXLE75 lub Sharp lub Toshiba.
Niech ktoś poradzi generalnie co wybrać.
Sygnał kablówka - obraz ma być czysty i ostry.
Często a nawet przede wszystkim oglądam filmy z kompa więc dobrze żeby było jakieś złącze komputerowe lub wiecej niż 1 złącze HDMI.
odleglość miedzy kompem a TV ok 5m a nie wiem czy i nie wiecej.
HELP ! CO WYBRAć ! DORADźCIE BO CHCę COś KUPIć NA śWIęTA
 

zitom

Member
Witam na forum. "Troche" poczytałem ale nadal mam dylemat...
Przymierzam się do zakupu TV. 32 - 37". Zastosowanie (kolejnośc wg priorytetow):
- komputer typu Media Center z HDMI - filmy w HD (x264 etc.)
- DVD
- komputer (ew. konsola) coby sobie pograc czasami na duzym ekranie :)
potem dlugo nic...
- w przyszlosci sygnal TV... pewnie jakis "kabel" SD z kilkoma programami w HD... ale genaralnie obywam sie bez telewizji :D

Do wydania max 4k PLN (brutto)... wstepnie wybralem cos z oferty Sharp i Panasonic... Nasuwa sie pytanie "lepsze" 32" czy standard 37"?
 

kofek

New member
Cześć, zastanawiam się nad wyborem telewizora LCD.
Interesują mnie 32 cale w cenie do 2700.
Telewizor będzie służył do oglądania cyfry + albo n oraz do filmów (dvd) mniej więcej po połowie.
Zastanawiam się co wybrać, na oku mam następujące telewizory :
Toshiba LCD TV 32'' 32C3005P
Sharp LCD TV 32'' LC32WD1E
Samsung LCD TV 32" LE32R82B
LG LCD TV 32'' 32LC2RR
LG LCD TV 32" 32LB75

Możecie doradzić jaki wybrać ew. polecić coś innego w tej cenie ?

Odległość z jakiej będę oglądał to ok 1.5 m (może trochę mniej)
 
Ostatnia edycja:

AgaiRafal

New member
Hello!

Odpowie ktoś na nasz poprzedni post? :)
Nie będę się znów rozpisywał.

Krótko. Co wybrać?

Sony KDL-32D3000 czy Panasonic TX-32LX70P

Cena nie ma znaczenia - chcę mieć wg Was lepszy :))

Pozdrawiamy!
Aga i Rafał
 

mario87

New member
Planuję zakup jakiegoś telewizora, cena do 5000zł, 37-42", fullHD
- głównie telewizja, narazie kablówka(SD), później coś cyfrowego
- gry na konsolach, xbox360, później ps3 (i trochę ps2, xbox)
- filmy z komputera
- od czasu do czasu jakiś film na dvd
Oglądać będę z odległości ok 2,5m-3m, grać trochę bliżej, powiedzmy 1,5m

Im dłużej nad tym siedzę tym mniej wiem i nie wiem co wybrać, pod uwagę biorę też plazmę panasonica 42PY700P albo PY70P(jak już to który?) tylko tutaj brak jest obsługi 24klatek(czy jakoś tak), brzmi nieciekawie, ale jak jest w rzeczywistości, czy film puszczany z komputera w 24klatkach będzie się rozjeżdzał? Czy głos będzie szedł czybciej(lub wolniej) od obrazu?
Oczywiście może to też być LCD, dlatego tutaj piszę, jestem otwarty na wszelkie propozycje :)
 

Fast128

New member
Jakie 40'' lub więcej do 6000

Jaki tv 40'' lub większy kupić teraz?
Do wydania jest 6000 (nie do przekroczenia niestety - w zamiarach i tak było 5000).
Do podłączenia: cyfra+, dvd z hdmi, xbox (component), pc (vga).
Zależy mi na full-hd, jeśli rzeczywiście jest różnica.
Przeglądałem różne artykuły i chyba bardziej odpowiada mi plazma, z tym że chyba niezbyt się wtedy zmieszczę w kasie :/
 

kofek

New member
kofek napisał:
Cześć, zastanawiam się nad wyborem telewizora LCD.
Interesują mnie 32 cale w cenie do 2700.
Telewizor będzie służył do oglądania cyfry + albo n oraz do filmów (dvd) mniej więcej po połowie.
Zastanawiam się co wybrać, na oku mam następujące telewizory :
Toshiba LCD TV 32'' 32C3005P
Sharp LCD TV 32'' LC32WD1E
Samsung LCD TV 32" LE32R82B
LG LCD TV 32'' 32LC2RR
LG LCD TV 32" 32LB75

Możecie doradzić jaki wybrać ew. polecić coś innego w tej cenie ?

Odległość z jakiej będę oglądał to ok 1.5 m (może trochę mniej)

Czy może ktoś coś doradzić ?
 

mario87

New member
mario87 napisał:
Planuję zakup jakiegoś telewizora, cena do 5000zł, 37-42", fullHD
- głównie telewizja, narazie kablówka(SD), później coś cyfrowego
- gry na konsolach, xbox360, później ps3 (i trochę ps2, xbox)
- filmy z komputera
- od czasu do czasu jakiś film na dvd
Oglądać będę z odległości ok 2,5m-3m, grać trochę bliżej, powiedzmy 1,5m

Im dłużej nad tym siedzę tym mniej wiem i nie wiem co wybrać, pod uwagę biorę też plazmę panasonica 42PY700P albo PY70P(jak już to który?) tylko tutaj brak jest obsługi 24klatek(czy jakoś tak), brzmi nieciekawie, ale jak jest w rzeczywistości, czy film puszczany z komputera w 24klatkach będzie się rozjeżdzał? Czy głos będzie szedł czybciej(lub wolniej) od obrazu?
Oczywiście może to też być LCD, dlatego tutaj piszę, jestem otwarty na wszelkie propozycje :)

Znalazłem jeszcze Toshibe 37z3030, tutaj na forum jest bardzo zachwalana, na zdjęciach też wygląda nieźle, ale pojawiły się niepokojące głosy z Toshiba 37" ma starszą matryce niż 42z3030. Są jakieś różnice w jakości? I czym się różnią modele 3030 od 3030DG?

Ktoś może jakoś pomóc i zaproponować jakiś dobry telewizor? :)
 
Do góry