Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

H_o_G

New member
No to trochę lipa, byłem w euro bo tam chce własnie kupić tv i zarezerwować mi się udało ostatnią sztukę w polsce na magazynie euro TX-55CX750E ale chcą za niego 4999,00 zł a to model z 2015 i na dodatek na matrycy IPS zapobiegawczo zarezerwowałem tez sobie sony KD55XD7005 za 4199,00 zł ostatnie 16 sztuk :) i teraz mam zagadkę co wziąć. A może zaryzykuje i wezmę Panasonic TX-55EX620E totalna nowość nikt nic nie wie nawet na stronie oficjalnej Panasonica go jeszcze nie ma żenada.
No chyba nawet nie na jeszcze do niego ani jednego testu. Jeśli byś się na niego decydował w Euro(w MMA chyba też już jest dostępny) to tylko z wysyłką kurierem abyś w razie niezadowolenia mógł go zwrócić. Panasonic ogólnie nie zwykł zawodzić jeśli chodzi o jakość tak wykonania jak i matryc także może i w tym przypadku tak będzie.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
 

strazakp

Banned
No to trochę lipa, byłem w euro bo tam chce własnie kupić tv i zarezerwować mi się udało ostatnią sztukę w polsce na magazynie euro TX-55CX750E ale chcą za niego 4999,00 zł a to model z 2015 i na dodatek na matrycy IPS zapobiegawczo zarezerwowałem tez sobie sony KD55XD7005 za 4199,00 zł ostatnie 16 sztuk :) i teraz mam zagadkę co wziąć. A może zaryzykuje i wezmę Panasonic TX-55EX620E totalna nowość nikt nic nie wie nawet na stronie oficjalnej Panasonica go jeszcze nie ma żenada.
To ja bym już chyba wolał 58dxm710 (Saturn lub MM) niż 55ex620.
 

pakas11

New member
1. Odległość od ekranu: 2,5-3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? - z lewej strony
3. Jak duży jest pokój: około 22 m^2,
4. Preferowana technologia: FHD lub 4K
5. Jaki masz obecnie telewizor: Toshiba Regza 42 cale 8 letnia
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, seriale, filmy z oddtwarzacz hdd, sport
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem i po południu
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: z lekkim oświetleniem
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: łagodny
10. Matryca błyszcząca czy matowa: matowa
12. Preferowana marka: brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach: słabych kątów wiedzenia, bladych kolorów
14. Jakie urządzenia będą podłączone: komputer, NC+, czasem komputer
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 10% gry, 90% telewizja
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost i pod lekkim kątem
17. Czy ważne jest wifi : tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? raczej nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: raczej nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : tak
22. Ma mieć 3D: nie
23. Ma mieć slot na karty SD: nie koniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI
26. Jaki masz sygnał: NC+, naziemna
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4
28. Ma stać czy wisieć: stać
29. Rozdzielczość: FHD mile widziana 100 HZ matryca !!!
30. Dvb-t: nie wiem
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu
32. Ile osób ogląda: 1 lub 2
33. Jaka klasa cenowa: do 3000
34. Rozmiar: 55 cali
35. Matryca 100 HZ
 
Ostatnia edycja:

rojek35

New member
test Panasonica ex 600

Pojawił się test Panasonica 55 EX 600 na francuskiej stronie audiovideohd ... Wynika, że żadna rewelka...Matryca IPS z niskim kontrastem i szarością zamiast czerni, HDR na poziomie 318 nitów. Jedyna poprawa to bardzo niski input lag... Niestety nie mogę podać linka, gdyż jestem świeżak :hmm:
 

Sokol2304

New member
Witam. Poszukuje telewizora do pokoju 48-50". Wybór padl głównie na SONY gdyż jego oddanie kolorów do mnie najbardziej przemawia. nie jestem zbyt wymagajacy. Jedyne co chce to: Android TV, 48-50", screen mirroring. Cena to do 3 tys. W okolicy mam "okazje" kupic nowy Sony KDL-50W756C za 2999. Co o nim myślec? Sa jakies inne nowsze typy?
 

strazakp

Banned
Pojawił się test Panasonica 55 EX 600 na francuskiej stronie audiovideohd ... Wynika, że żadna rewelka...Matryca IPS z niskim kontrastem i szarością zamiast czerni, HDR na poziomie 318 nitów. Jedyna poprawa to bardzo niski input lag... Niestety nie mogę podać linka, gdyż jestem świeżak :hmm:
Dlatego wg mnie dużo lepszym wyborem będzie model z 2016 roku tj 58dxm710. Ten ma VA, hdr podobny i 3" więcej a to już widać. Jak się trafi promocje w Saturn czy MM to można złapać ten TV za ok 3700zl bo cena regularna to 4098zl.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pakas11
Z modeli w klasie cenowej o extra videoprocesingu masz
- TCLa 55P60 za 2850 zł
- Thomsona 55UC6046 za 3050 zł
- TCLa 55S7906 za 2350 zł

A z matryca 100Hz - masz najblizej Philipsa 55PUS6561 - 4k i 100Hz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten Sony to bardzo dobry model - ale w obliczu zmian nadawania raczej 5 lat nie wytrzyma no i nie będziesz miał dostępu do filmów 4K , które naprawdę w tej samej klasie cenowe powodują opad szczęki.
Za tą Kasę masz nawet 55" Thomsona, TCLa, czy Philipsa 4K i bardzo dobrym videoprocesingiem.
Więc musisz przemyśleć sprawę.
Jeśli stawiasz na kablówkę to bierz Sony.
Jeśli na aplikacje - to za 2999 zł masz Philipsa 4K i 100 Hz, z Androidem 6,0 , MxPlayerem, HDR, VP9, Ambilightem i kalibracją profesjonalną gratis.
A jaką masz odległość od ekranu ?
 

Sokol2304

New member
a jak z jakoscia obrazu? slyszalem ze Sony'emu nic w tej klasie nie moze dorównac. Odległosc to okolo 4m w porywach do 2 :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A widziałeś filmy w prawdziwej rozdzielczości 4k ?
Nawet TCL - robi tak, że szczękę trzymasz ręką !
Teraz na matrycy VA, 4k, - obraz robi na wszystkich wrażenie.
 

H_o_G

New member
a jak z jakoscia obrazu? slyszalem ze Sony'emu nic w tej klasie nie moze dorównac. Odległosc to okolo 4m w porywach do 2 :)
Z 4m nie zobaczysz 4K. Jaki sygnał będzie dostarczany do koszyka tv? Masz lub planujesz mieć dostęp do jakichkolwiek materiałów w natywnym 4K?

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
 

Sokol2304

New member
o 4k nic nie mowilem :) nie wymagam tego, gdyz zapewne ani tv w 4k nie bede ogladal ani filmów.
Przykladowo brałbym TV z allegro w tej kasie jest:
Sony KDL-49WD755
Sony KD-49XD7005B
SONY KD-49X8305
 
Ostatnia edycja:

jaro0508

Member
Nie napalajmy sie na to cale 4k jesli tego nie potrzebujemy do szczescia. Przeciez to poki co jest w powijakach. Teoretycznie i praktycznie zadna nasza platforma cyfrowa nie nadaje nic w 4k i chyba jeszcze troche wody uplynie w Wisle zanim jakas paczka powstanie.Nie kazdy ma dostęp do filmow w 4k bo albo mam slaby net albo nie ma sprzetu do jego odtwarzania .Juz do samego podejrzenia programow 4k na satelicie <glownie zwiastunow> trzeba miec tuner 4k albo najwyzszej klasy TV ktory posiada taki tuner <nawet nie wiem czy mają--pewnie nieliczne tak>.Jesli Kogos stac finansowo i nie liczy sie z groszem to jak najbardziej niech "eksperymentuje"i dzieli sie z nami wrazeniam spostrzezeniami testami..:)To 4k czesto kojarzy mi sie z swietnej jakosc autem do ktorego poki co paliwo jest jeszcze w fazach testu..:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież podałeś modele 4K.
Jeśli do kablówki to możesz brać fullhd, ale jeśli do korzystania z aplikacji
i zakup na dłużej niż na 3 lata to powinieneś brać 4K, bo filmów już dziś jest
ponad 300 a programów na YT kilka tysięcy.A to dopiero pierwszy rok .

Jeśli stawiasz na kablówkę to bierz Sony.
Jeśli na aplikacje - to
- za 2999 zł masz Philipsa 4K i 100 Hz, z Androidem 6,0 , MxPlayerem, HDR, VP9, Ambilightem i kalibracją profesjonalną gratis.
- Thomson 49UC6406 za 2450 zł
- TCL 49P6046 za 2350 zł
- TCL 55P6046 za 2850 zł
- Thomson 55UC6406 za 3050 zł
Wszystkie z Androidem 6,0, Kodi 17, MxPlayer i z kalibracja profesjonalną gratis.
Ja brałbym 55"
 
Do góry