Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kolo_18

New member
32" prosze o pomoc w wyborze?

Witam wszystkich

Zastanawiam sie nad kupnem TV LCD 32".
Pisałem na forum i moj pierwszy wybór to LG 32LC52, a potem to duzo ich bylo :( m.in. (w procentach podalem ktory mi najbardziej pasuje)
1. LG 32LC52 (2220zl) 60% (jakość w porównaniu do ceny jest bardzo dobra i widziałem do na żywo, naprawde fajny TV, lecz nie wiem jak odbiera z anteny naziemnej oraz jakie ma skalowanie)
2. Samsung LE32M71B (2750zl) 25% (moja uwage przyciagnal tylko 100Hz oraz kolorami)
3. Sharp LC-32WD1E (2650zl) 70% (bardzo mi sie podoba caloksztalt, ale ta cena troszke brak funduszow, wiem ze jest wypasiony i ma bradzo dobre parametry)
4. Sharp LC-32AD5E (2500zl) 30%
5. JVC LT-G80 (2700zl) 45% (cena a podobno o wiele lepszy jest SHARP WD1)
6. JVC LT-A80 (2200zl) 30%
i ostatecznie nie wiem ktory wybrac :confused: moze sa jakies inne jeszcze lepsze

Moje warunki:
1. cena MAX 2700zl
2. rozmiar 32"
3. dobre skalowanie z 4:3 na 16:9
4. brak smuzenia
5. dobry obraz z anteny naziemnej (wbudowany tuner naziemnej DVB-T), cyfrowego polsatu, DVD z DIVX, kompytera PC, w przyszłości HD niestety
6. odeleglosc od 2,5m do 4m
7. ladny design

czym roznia sie matryce? i jakie sa modele matryc? ktore "THE BEST" oczywiscie w tej cenie?

prosze o Wasze opinie THX
 
Ostatnia edycja:

seandillon

New member
do kolo 18

kolo_18]Witam wszystkich

Zastanawiam sie nad kupnem TV LCD 32".

Moje warunki:
1. cena MAX 2700zl
2. rozmiar 32"
3. dobre skalowanie z 4:3 na 16:9
4. brak smuzenia
5. dobry obraz z anteny naziemnej (wbudowany tuner naziemnej DVB-T), cyfrowego polsatu, DVD z DIVX, kompytera PC, w przyszłości HD niestety
6. odeleglosc od 2,5m do 4m
7. ladny design

czym roznia sie matryce? i jakie sa modele matryc? ktore "THE BEST"
oczywiscie w tej cenie?
Jak na twoje wymagania masz ciut mały budżet. Ale do 3000 tys. masz na pewno kilk dobrych sprzętów. Moje rozpoznanie (też przymierzałm się do 32) wskazuje, że w tej klasie cenowej dobrym wyborem jest na pewno JVC g80 (większość pozytywnych opinii na forach i nieźle w testach) - z ceną powinien ci pasować:
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/182746
Świetne opinie zbiera panasonic LX 70P (jest jeszcze lepszy od w/w. JVC) ale trochę droższy:
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/181626.
Weź jednak pod uwagę poyższy post SnaQa, że na odległośc ok 4 metrów 32 jest za mała. Jak ja szukałem takie przętu natrafiłem na radę: Jak chcesz kupić 32 to kupuj 37, jak 37 to 42 itd - wtedy będziesz zadowolony. Mam nadzieję, że pomogłem.Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

zorkas

New member
Jeśli nie jestes przekonany co do ww. polecam sharp 32" x20 "na jutro" - atutem bdb jakosc obrazu dla sygnału sd i hd, nieprzecietny czas reakcji matrycy = 4ms redukujący niemal do zera smużenie w dynamicznych scenach, 100Hz, fullHd - cena "na dzis" = 5400.
X' miesiącem dla oszczędnych - ceny w dół o 5-10% :)


Sharp LCX20E 32/37 itd nie maja czasu reakcji 4ms tylko 6ms i nie sa 100 Hz
 

maxwell

New member
Prosze o doradzenie, wybor miedzy

1.Sharp LC-32RD2E
2.Samsung LE 37M87B D
3.Sharp LC XD1E- 37 lub 42

Kryterium jakie mnie interesuje jest jakosc obrazu podczas ogladania sportu bo do tego glownie bedzie sluzyl.Cyfra+HD-na tym bedzie ogladane.

Co lepsze- full hd czy hd ready 100Hz?
 

piotrwzk

New member
Witam

Jakiś rok temu kupiłem dla siebie 32LX600 + "n"-kę i jestem z niego bardzo zadowolony. Teraz czeka mnie zakup TV dla rodziców. TV powinien być 37 lub więcej ale ograniczony jestem kwotą 4000-4500zł. Sygnał będzie też z "n"-ki gdyż antena dachowa to chyba odpada. rodzice głównie będą oglądać "n"-kę czasami DVD oraz sporadycznie podłączony laptop. Trochę rozglądałem się a odpowiednim wyborem i zastanawiam się nad Sharp LC-37XD1E. Czy to będzie dobry wybór czy proponujecie coś innego? Może nie warto full HD bo i tak go nie wykorzystają w tej chwili. Co proponujecie? Priorytet to czysty, ładny obraz takze z kanałów SD.
 

piotrask

New member
Witam!

Również mam dylemat. Chciałbym jakiś telewizor HDTV w cenie około 5 tyś zł. Myślałem nad Sharpami 42XD1 i 42X20 albo Toshibą 42X3030D. Sygnał to DVD (onkyo) i platforma N. Przepuszczany przez Onkyo TX-SR605 z Faroudja DCDi Edge. A może plazmę? Co polecacie w tej cenie? Odległość od TV ok 3-4 metry. Pokój raczej nasłoneczniony, ale telewizor oglądam wieczorem i mam rolety, z drugiej jednak strony w weekendy nie chcę ich zasuwać żeby pooglądać TVN24. Chodzi mi po prostu o bestbuy :).

Pozdrawiam i z góry dziękuję!
 

krof

New member
A ja wacham się pomiędzy:
Philips 32PF9531
Samsung LE32M87
Panasonic TX32LX70P
Sony KDLT3000
Proszę o jakąs radę, bo mam taki mętlik w głowie, że chyba nigdy nie zdecyduję się co kupić.
Dodam, że TV będzie podłączony do kablówki przez dekoder cyfrowy.
 

pasztecik7

New member
Witam.

Czy w cenie Samsunga LE32S81 (2300zł) znajdę coś lepszego pod następującymi względami:

- Sygnał PC (HDMI-DVI), TV będzie robił jako monitor
- Xbox 360 (Component, ew. VGA) - chodzi o smużenie, itd.
- TV raczej nię będę oglądał, jak coś to filmy HD z kompa.

-koniecznie 32"

Mógłby się wypowiedzieć jakiś posiadacz X360 jak się sprawuje ten TV?

Z góry dzięki
 

OmniModo

New member
Wybrałem pośród Panasonic-JVC-Sharp 37" do 3,7 tyś

Chociaż początkowo nie mogłem spiąć mojego TV z kompem (winny był kabel DVI->HDMI) i ostro sklnąłem ten telewizorek, to obecnie muszę (w ramach przeprosin) go wszędzie i każdemu polecać.
Sharp LCD LT-37WD1E i pewnie inne rozmiary serii WD1 (a pewnie te nowsze RD2 czy XD też) sprawują się we wszystkim doskonale. Po podłączeniu komputera (AMD X2, GeForce 8500) kablem DVI-HDMI obraz LEPSZY (subiektywnie) niż na monitorze LCD Samsung 17" (760BF taki droższy model) . Na pewno TV lepiej wypada przy oglądaniu filmów i obsługi na odległość (jakieś fotki, strony , grafiki itp)
Miałem kłopot z jakością czcionki przy rozdzielczościach typowych dla HDTV, np. 1280x720, ale jak ustawiłem 1366x768 to jest kryształ (miłe zaskoczenie, bo myślałem że HDMI nie obsługuje takiej rozdziałki)
Jak teraz przechodzę na monitor LCD 17” to tak jakbym patrzył na ekranik z gameboy-a :D

Dla osób szukających uniwersalnego rozwiązania dla wielu urządzeń to z czystym sercem polecam tego Sharp-ika. Informacyjnie podaję co (i jak) mam do niego podłączone (kolejność wg jakości obrazu):
1) PC z GF8500 po kablu-przejściówce DVI->HDMI
2) Konsola MS xbox360 przejściówka ->D-Sub (VGA)
3) Sat TNG ‘n’ -> HDMI
4) Konsola PlayStation2 przejściówka -> SCART (EURO-RGB)
5) DVD Sony -> Component (3xRCA)
6) Nagrywarka DVD -> SCART (EURO-RGB)
7) Kamerka analogowa (stary-dobry JVC :) -> Composite (CVBS czy też S-Video)
8 ) Magnetowid VHS Grunding -> SCART (EURO-RGB) znośnie
9) Kablówka Vectra Gliwice -> można spojrzeć, ale lepiej dać sobie spokój 8)

I jeszcze moje ogólne konkluzje w temacie wizyjnym
Jak ktoś łapie tylko zwykły sygnał SD (kablówka, antena dachowa) i sporadycznie korzysta z DVD to niech sobie podaruje zakup LCD . Po prostu strata kasy, nie wykorzysta tych możliwości, a z dużego formatu zrobi się duża zła jakość. Nie wiem jak plazma, ale raczej poprzestałbym na panoramicznym 100Hz CRT i na nim poczekałbym na wprowadzenie większej ilości kanałów HD przez polskich operatorów cyfrowych lub ustabilizowania się rynku nośników/odtwarzaczy HD, no i zwiększenia ofert wypożyczalni płytek.
Dla wielu osób obecny dostęp do filmoteki to przeważnie jakość "zwykłego" DVD, a tak naprawdę to jeszcze gorzej - AVI / MPG. Im mocniej skompresowany obraz tym bardziej wychodzą na jaw na TV LCD wszelkie niedociągłości. Widac je na zwykłym małym moniotorze LCD 17-sce , a co dopiero na bydlaku 32 lub wiecej cali.
Nawet w przypadku posiadania SAT-ki bez kanałów HD nie wiem czy opłaca się pakować w płaski TV. Na mojej „n” to tylko MGM HD i Discovery HD zachwyca (nie wykupiłem pakietu sportowego) , reszta kanałów to po prostu dobry obraz, ale na jakimś nowym modelu CRT też raczej taki będzie (jak porównuję obecny obraz na LCD do mojego poprzedniego 7-letniego CRT Sony 29” Trinitron to jest spora poprawa, ale to bardziej z uwagi na wiek CRT-eka)
Inna sprawa jak ktoś korzysta z konsoli... Po prostu MUSI mieć LCD (może plazmę, nie wykluczam, bo nie porównywałem) . Na konsolach (a już na pewno drugiej generacji - x360 / PS3) obraz jest rewelacyjnej jakości. Z uwagi na wielkość ekranu gry wymiatają te PC-etowskie. Oczywiście najlepiej zręcznościówki i nieskomplikowane przygodówki/rpg (z uwagi na brak polskojęzycznej oferty gier), ale obraz jest taki, że detale i szczegóły są dobre nawet dla rpg czy strategii. Mówię o moim 720, a zapewne na TV Full HD jest jeszcze lepiej.
Podobna sytuacja jak ktoś bierze sygnał z kompa. Na lepszej jakości telewizorze obraz DivX / XVid jest bardzo dobry. Ku mojemu zaskoczeniu ładniej się prezentuje gdy takie filmy oglądam na TV niż z bliska na monitorze. Próbowałem nawet na 1 –płytowych mocno skompresowanych AVI. A jak włączam filmy w jakości HD to po prostu zbieram szczenę z podłogi (tak opada)
Takiego wrażenia nie zrobiło na mnie nawet przejście na dźwięk kina domowego (DD51) Z naszym słabym słuchem jesteśmy jednak wzrokowcami (a już na pewno faceci :) ) i dlatego jak kiedyś przeszedłem na 6 kolumn to super, efekt wspaniały, ale nie powaliło mnie to mocno, jak teraz obraz z HD
Szkoda tylko, że oferta naszej telewizji jest tak skromna jesli chodzi o sygnał w wysokiej rozdzielczości i generalnie w wysokiej jakości.
Generalnie nie mam do czynienia z telewizorami płaskimi, ze znajomych to tylko 1 osoba ma takowy (tani Samsung, obraz tragedia), ale z tego co wyczytałem na forum zanim kupiłem swój to na dzisiejsze czasy (czyli przewaga sygnału w niskiej rozdzielczości – zarówno z DVD jak i telewizji) wart uwagi jest Panasonic LX70P, JVC G80 lub Sharp WD/RD. Chodzi o ich dobre skalowanie obrazu niskiej jakości do formatu 720. Ja szukałem za odbiornikiem 32” (moja odległość oglądania 3 nieraz 3,5m od ekranu) ale w myśl złotej zasady z forum "chcesz 32 to kupuj 37 cali" musiałem wyskrobać jeszcze kasę. Uzbierałem 3500. Panas niestety za drogi, pozostał mi "tylko" JVC lub Sharp. Z uwagi na terminy dostaw jvc , w końcu SZARPnąłem się na 37RD1E (musiałem dopłacić jeszcze 200) , ale nie żałuję ponieważ:
- osławiona firma, w LCD-ekach to bardziej znana od Sony-ego i Panasonic-a,
- dobrze odbiera zwykły sygnał, nawet nagrany na kasecie VHS (magnetowid/ kamera) ,
- ma całą masę wejść i możliwość podpięcia wielu urządzeń na raz – jest w nim 2xHDMI, 2xSCART (EURO-RGB), 1xComponent, 1xComposite (S-Video), 1xD-sub (VGA) i jeszcze dodatkowe wejścia audio (nie zawsze sygnał cyfrowy przesyła dźwięk lub przesyła go źle – patrz problemy z TVNG „n”)
- doskonale odbiera obraz z komputera, a to dla mnie najważniejsze, ponieważ 90% filmów pochodzi właśnie z tego szumiącego pudełka,
- ma wbudowany tuner telewizji naziemnej , co może (miejmy nadzieję już za rok czy dwa) być bardzo przydatne jak Polsat i TVN ruszy wreszcie z nadawaniem,
- jestem w pełni usatysfakcjonowany, a to przecież najważniejsze J Dobra marka, dobry obraz, dobra cena.

Acha i tu ostrzeżenie – im dłużej szukacie, przebieracie i porównujecie telewizory przed zakupem, tym bardziej może was zakup rozczarować. Jak ktoś dysponuje budżetem 3 czy do 4 tysięcy to nie kupi aż tak super wypaśnego modelu (37" i więcej) i po zbyt długich poszukiwaniach może poczuć rozczarowanie, że obraz nie powala na kolana. Dla większości to naprawdę duży wydatek i człowiek sobie myśli, że nie wiadomo jakie bóstwo nabył za taką fortunę J Ja wybierałem tylko tydzień, a i tak odbiór z satki i DVD mnie trochę rozczarował. Spodziewałem się niewiadomo czego (chyba tego, że TV sam mi polepszy rozdzielczość :grin: )
Dobrze, że mam komputer z filmami HD i na satce DiscoveryHD dopiero wtedy pokazują pazurki te całe „płaskie i duże i wysokiej rozdzielczości „ :roll:
OK, kończę już, więcej nie zaśmiecam forum moimi przydługimi wywodami. TO raczej mój ostatni post dopóki kiedyś-tam nie zmienię TV na lepszy (parametrowo, wielkość już wystarczy) To będzie Sharp oczywiście J
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, dziękuję tym którzy mi pomogli w wyborze i później w podłączeniu telewizorka oraz życze pozostałym udanego zakupu.
Acha i „słuchajcie” uważnie admina ‘ar2’ - ten gościu albo się zna na rzeczy albo ma doskonałą intuicję w rozwiązywaniu problemów technicznych.
 
Ostatnia edycja:

user182

New member
mam dylemacik co wybrac Panasonic TX-32LX70P czy moze Samsung LE32M87BD w czym te telewizorki znaczacym sie roznia i ktory lepiej wybrac z gory dzieki za pomoc pozdrwaiam
 

niedzwiedz

New member
najlepsza czerń

Witam was.
Mam pytanie do użytkowników i entuzjastów telewizorów LCD FULL HD.
Zamierzam kupić TV 37 cali, jednak nie wiem jaki model wybrać aby miał najlepszą czerń?
Źródła sygnału:
- "N"
- PC (filmy,www,gry)
 

Blaski

New member
Telewizor

Witam , mam mały dylemacik , na dniach musze kupic 2 telewizorki tak z 40'' w cenie do 5500 , moje warunki to żeby był FullHD no i miał czerń dobrą i barwy , wogóle parametry bo ja jestem kompletnym laikiem , co byście poradzili tak od 5 tysięcy do 5 i pół max żeby były te 40 cale no i fullHD , telewizor ma być do N'ki i do playstation 3 czyli chce żeby miał te wszystkie bajerki korektujące jakośc ostrość i kolor obrazu . Dziękuje za pomoc z góry.
 
Do góry