Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

wolczan

New member
Witam,
Przymierzam się do kupna nowego TV. Poniżej odpowiedzi na pytania. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

1. Odległość od ekranu? - 2,5-3 m.
2. Jak słońce świeci w pokoju? - Aktualnie słońce nie świeci w TV, ale docelowo TV będzie stał na przeciwko okna, ale liczę, że poradzę sobie za pomocą rolety :). Pokój ogólnie średnio nasłoneczniony.
3. Jak duży jest pokój? - 20m2
4. Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2-3
5. Preferowana technologia? - LED
6. Jaki masz obecnie telewizor? - Sony KDL-40V4000
7. Jakie programy najczęściej oglądasz? - nc+
8. Oglądasz w dzień czy wieczorem? - Głównie od popołudnia, w weekendy to cały dzień
9. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? - Przy świetle
10. Wolisz obraz ostry czy łagodny? - brak preferencji
11. Matryca błyszcząca czy matowa? - brak preferencji
12. Preferowana wielkość telewizora? - 55 cale.
13. Preferowana marka? - nie ma znaczenia grunt żeby był dobry
14. Czego nie lubisz w telewizorach? - brak
15. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - dekoder nc+
16. Jakie urządzenia będą podłączone? - dekoder, PC, konsola (wszystko po HDMI, dlatego muszą być min. 4 złącza)
17. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? - 80% telewizja, 20% granie
18. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? - aktualnie na wprost, ponieważ TV pomimo umiejscowienia z boku sofy jest to niej obrócony (nóżka obrotowa nie jest wymagana, ponieważ mam podstawkę, ale oczywiście także może być)
19. Czy ważne jest wifi ? - Nie koniecznie, ale mogłoby być
20. Czy będziesz korzystać z widgetów? - Raczej nie
21. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? - Raczej nie
22. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? - Raczej nie
23. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? - Nie koniecznie, ale miło by było
24. Ma mieć 3D? - Nie koniecznie
25. Ma mieć slot na karty SD ? - Nie
26. Ma mieć tuner DVB-S? -Nie koniecznie
27. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI: dekoder nc+, PC, konsola
28. Jaki masz sygnał: NC+
29. Ile programów HD? - ponad 50.
30. Ma stać czy wisieć? aktualnie stać, docelowo możliwe że będzie wisieć
31. Rozdzielczość: Zastanawiam się nad 4K
32. Dvb-t: Nie koniecznie
33. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość i płynność obrazu
34. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 0-6h
35. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup: do 4500 PLN.

Z góry wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oferty ze sklepów w Polsce.
Dla klubowiczów są specjalne razem z kalibracją.
Wstąp do klubo to się przekonasz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wolczan :

Masz kilka modeli do podanych warunków:
- Sony 55W809
- TCL 55S7906
- Philips 55PUS6561
- Sharp 55XUF8772
- Sony 55W755
- TCL 58S7806

Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę na modle i kalibrację gratis.
 

wolczan

New member
@kiki dzięki za modele. Trochę przemyślałem sprawę i postanowiłem, że nie chcę za dużo wydawać na nowy TV, a raczej potraktować go jako "stan przejściowy" i ew. wymienić za 2-3 lata (zobaczymy jak wtedy oferta będzie się prezentować, OLED itp.). Poza tym nie napisałem, że musi być telewizor na wąskiej podstawce, więc z modeli podanych przez Ciebie pasują tylko SONY. Podsumowując, kupiłem LG 55LF652V za 3000 PLN. Mam nadzieję, że żałować nie będę. Najwyżej wymiana nastąpi szybciej :) Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.
 

DarB

New member
DarB

55PUS7600 (120Hz) vs 55PUS7170 (60Hz) - a różnica w cenie ok. 1000 zł
Bo różnica płynności na dużych modelach jest duża.
Matryca RGB
Input Lag masz a testach.=, oczywiście tylko podczas grania.
Podczas sportu, czy filmów to właśnie owe 100Hz gra dużą rolę.

W tej cenie co podałeś masz Philipsa 55PUS9109, a ten co podałeś był za 4500 zł
To są ceny dla niebieskich , czyli musisz być zalogowany w klubie HDTV :
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html
Dostaniesz też kalibrację gratis.

Kiki
Wstąpiłem do klubu i wysłałem Ci prywatną wiadomość odnośnie zakupu Philips'a. Mógłbym Cię prosić o odpowiedź?
Z góry dzięki
 

piecco

New member
Witam. Chcę kupić tv 49-50 cali w cenie 2500 +/-200zł.
Oglądam głównie filmy i sport. Chciałbym, aby TV miał przyszłościowy tuner DVB-T2 oraz w miarę dobrą matrycę(najlepiej coś koło 100Hz). Od czasu do czasu będzie używany smarttv.
Wybrałem takie modele:
- Samsung 50J6200
- Samsung UE49K5500
- Samsung UE49K5572SU
- LG 50LF652V
- LG 49uf640v
- LG49uf680v

Który możecie polecić, czy ewentualnie jeszcze na jakiś inny model zwrócić uwagę?
 

piecco

New member
piecco
- ale co najczęściej oglądasz na ekranie, bo masz też modele 50Hz..
Porównywalnie sport z filmami. Dlatego lepiej wziąć mocniejszą matrycę.
Tylko właśnie LG 50LF652V ma chyba 100Hz, a o reszcie nie mogę znaleźć informacji. A wiesz kolego ile te modele mają Hz?
- Samsung 50J6200
- Samsung UE49K5500
- Samsung UE49K5572SU
- LG 49uf680v

Który z tych tv byłby najlepszy?
 

klata69

New member
witam,
W zasadzie byłem zdecydowany na samsunga 49KS7000, ale pojawiają się różne opinie o tym modelu - 'klatkowanie' itp....
Mam zamiar kupić LCD 49-50' max do około 5000pln (im mniej tym lepiej).
Większy ekran z różnych względów nie wchodzi w grę.
Czy w tej cenie tylko Samsung 49KS7000 czy też są jacyś godni przeciwnicy?

1. Odległość od ekranu? - 1,2-2m
2. Jak słońce świeci w pokoju? - duze okno od zachodu ,jest roleta
3. Jak duży jest pokój? - 16m2
4. Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 3
5. Preferowana technologia? - LED
6. Jaki masz obecnie telewizor? - sony32
7. Jakie programy najczęściej oglądasz? - filmy z HDD i BD, sport SD/HD, zdjęcia i filmy mov z lustrzanki
8. Oglądasz w dzień czy wieczorem? - dzien i wieczor
9. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? - bez
10. Wolisz obraz ostry czy łagodny? - raczej ostry
11. Matryca błyszcząca czy matowa? - bez różnicy
12. Preferowana wielkość telewizora? - max 49-50
13. Preferowana marka? - samsung sony panasonic , ewent. LG
14. Czego nie lubisz w telewizorach? niestabilnego systemu, braku możliwości odtwarzania niektórych formatów filmów
15. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - UPC
16. Jakie urządzenia będą podłączone? - amplituner marantz, BD, w przyszłości xbox 4K.
17. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? - 60% filmy z twardego dysku i BD, 30% zdjęcia i filmy z lustrzanki (też via HDD), 10% sport z UPC.
18. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? na wprost (kanapa 2,2m długości)
19. Czy ważne jest wifi ? tak
20. Czy będziesz korzystać z widgetów? - nie wiem
21. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? - raczej nie
22. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? - nie
23. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? - twardy dysk via USB tak (ważne aby LCD widział katalogi i podkatalogi z filmami i zdjęciami. NTFS USD 3.0).
24. Ma mieć 3D? - Nie wymagane
25. Ma mieć slot na karty SD ? - obojetnie
26. Ma mieć tuner DVB-S? - chyba raczj DVB-T2? jeśli będzie miał to ok (może kiedyś się przyda)
27. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI z amplitunerem marantz, HDMI z BD Sony, USB3.0 z twardym dyskiem HDD.
28. Jaki masz sygnał: UPC
29. Ile programów HD? - trochę ich jest (zasadniczo od wielu lat nie oglądam telewizji prócz sportu)
30. Ma stać czy wisieć? stac
31. Rozdzielczość: zdecydowanie 4K
32. Dvb-t2: nie zawadzi
33. Na czym najbardziej Ci zależy: obraz
34. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3godz
35. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup: najlepiej do 5000
 

klata69

New member
:) ale to zdanie sugeruje, że zmieniam zdanie....
W zasadzie byłem zdecydowany na samsunga 49KS7000, ale pojawiają się różne opinie o tym modelu - 'klatkowanie' itp....

niestety nie za bardzo wiem w którym kierunku :sad: więc proszę o sugestie, którym LCD (49-50' w okolicach 5000pln lub mniej) warto się aktualnie przyjrzeć...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Philips 49pus7101, 7181, 48pus7600 jak lubisz samowe kolory to ewentualnie jeszcze coś z Sony ale tu nie wiem jak z Androidem bo w Philipsie udało się temat wyprowadzić na prostą.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
:) ale to zdanie sugeruje, że zmieniam zdanie....


niestety nie za bardzo wiem w którym kierunku :sad: więc proszę o sugestie, którym LCD (49-50' w okolicach 5000pln lub mniej) warto się aktualnie przyjrzeć...

Jeśli masz dylematy jaki model wybrać, to koniecznie wybierz się do dobrze zaopatrzonego sklepu w kilka upatrzonych przez Ciebie modeli. Zabierz ze sobą zewnętrzny dysk z własnym materiałem SD, 720p, 1080p i UHD, podłącz go po kolei do wybranych modeli, sprawdź tryby obrazu i oceń, który ekran daje Ci najlepszą jakość. Wówczas świadomie podejmiesz decyzję o zakupie. Jak ja bym miał się opierać na opiniach na forum, to po zamówieniu w ciemno Soniaka 55X8509C za ponad 5k mocno bym się rozczarował biorąc pod uwagę kryterium cena/jakość obrazu. Takie były moje subiektywne wrażenia po testach w sklepie tego modelu. Obraz był niezły, ale tylko niezły, taki szajsung JU7000 oceniłem po testach wyżej wedle moich subiektywnych wrażeń.
Co do Philipsów, to nie wiem jak z modelami z roku 2016, ale na poprzednie roczniki było sporo opinii w stylu: wieszający się TV - resety poprzez wyciąganie wtyczki z gniazdka, nie reagujący pilot itd. Ile tym prawdy, to nie wiem, bo nigdy nie miałem Philipsa i nie mogą stwierdzić czy ludzie pisali prawdę czy też nie.
Wracając do 49KS7000, to w mojej ocenie to jeden z modeli, który powinieneś brać pod uwagę. Kolejny konieczny do sprawdzenia to Panas 50DX750. Ja bym na Twoim miejscu te modele koniecznie sprawdził. Inne marki możesz również sprawdzić, bo być może Philips poprawił wreszcie stabilność działania TV, a jeśli tak, to sprawdź modele Phila 49" 6561 i 7101.
Co do LG, to w tym roku jest słabiutko z serii UHD. Modele nie oznaczone jako SUHD, czyli poniżej modelu UH7707, to tzw. pseudo 4k (prowizorka). Model SUHD UH7707 wypadł w testach na sąsiednim forum bardzo przeciętnie, a tani TV to nie jest. Modele UH8707 są już znacznie droższe.

Dobrze by było, abyś upolował dobrą promocję, bo taki np. 49KS7000 ma cenę 4999 zł niezbyt atrakcyjną. Ja polowałem na 60KS7000 i trafiłem wczoraj na promo w neonecie i po rabacie pieniężnym 700 zł i towarowym 400 zł do Decathlona będę go miał de facto za 6795 zł za 60":) Ceny tego modelu na ceneo.pl są powyżej 7800 zł :)
 
Ostatnia edycja:

klata69

New member
Dzęki!
Właśnie o taką podpowiedź mi chodziło :)
Czyli muszę nieco zaczekać bo w 3mieście na razie nie ma najnowszych modeli. Zwłaszcza, że raczej wolałbym kupić u Kikiego z kalibracją jak się stanę niebieskim (po osobistym przetrstowaniu w MM czy innym RTVeuroAGD) ;-)

Czyli za Waszą sugestią przyjrzę się
Samsung 49KS7000, Panas 50DX750, Philips 49pus7101, 49pus7181, 48pus7600.

Czy jest coś wartego uwagi u Sony w 49-50' do 5000pln ?
 

figunio

New member
Mi w kilku sklepach polecali Sony 49x8309c, teraz jest w promocji z soundbarem do kupienia w SC.
Zastanawiam się właśnie między nim a Philipsem 7101.
W żadnym sklepie stacjonarnym nie udało mi się obejrzeć 7101 i dlatego do tej pory nie podjąłem decyzji. Opinie z forum są jednoznaczne - Philips. Przynajmniej ja tak to wszystko czytam po tygodniowym przestudiowaniu całego forum.
 
Do góry