Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

rafcio76r

New member
Bez reklam
Yaneeck napisał:
Witam,

Prosze o pomoc w zakupie:

Warunki:
- cena do 3000zł
- 32 cale (siedzę 2-2,5 m od TV)
- bezproblemowa współpraca z n box'em po HDMI
- uzytkowanie konsoli PS2 oraz X-box 360
- nie zalezy mi na podpinaniu komputera oraz na tunerze wew.
- nie chce PIP'a ani wodotrysków audio
- jesli da się w tej cenie to mile widziane 100Hz oraz przydatne funkcje poprawy obrazu "normalnych" kanałów eNki
- nie mam preferencji co do marki - żadnej nie faworyzuje ani nie skreslam
- dobrze byłoby aby kolor obudowy zawierał elementy srebrne :)


Hej,
Jeśli mogę doradzić to poczekaj miesiąc - dwa na spadek ceny Panasonica 32 LX70P. Teraz kosztuje niecałe 3400 ;)
Pozdro:)
 

Yaneeck

New member
G80 vs. LX70

z tego co przeczytałem Panasonic nie współpracuje z n-box'em po HDMI - mam wiec wybór zawsze właczac kino domowe albo tolerować lekkie przesuniecie dzwieku podobnie jak w plazmie panasonic'a 37PV7

a więc JVC... ?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Yaneeck napisał:
z tego co przeczytałem Panasonic nie współpracuje z n-box'em po HDMI - mam wiec wybór zawsze właczac kino domowe albo tolerować lekkie przesuniecie dzwieku podobnie jak w plazmie panasonic'a 37PV7

a więc JVC... ?


Panas LX70 działa pod n-boxem na złączu HDMI tyle, że w trybie DVI, a więc bez dźwięku. Dzwięk puszczasz do TV z n-boxa oddzielnie przez dwa cincze (lewy i prawy kanał) więc kino domowe wcale nie jest niezbędne;)
Pamiętaj, że JVC G80 to starszy technologicznie TV i ma stary układ 50Hz a Panas to nowość (na rynku bodajże od maja br.) i ma układ 100Hz

Pozdro:hmm:
 

Marcin.S

New member
SONY 32 S 2530 vs. JVC G80

Witam!

W ten weekend planuję kupić tv lcd i chciał bym się jeszcze zasięgnąć Waszej fachopwej opini :p TV ma być głównie do SD z anteny naziemnej i DVD, czasem do komputera, może w przyszłości do plantormy n.

W zasadzie jestem zdecydowany na Sony S 2530, gdyż:
- ma dobre parametry matrycy
- ma matrycę S-PVA
- ma wbudowany tuner DVB-T (kożystam z anteny naziemnej, a już TVP i TVN zaczynają nadawać cyfrowo...)
- ma wejście D-Sub
- mam zaufanie do marki SONY
- podoba mi się design
- i najważniejsze: za 350 pln można w Sony przedłużyć gwarancję do 5 lat!

Jednak czytając to forum znalazłem baaardzo dużo pochlebnych opini o JVC G80. I zacząłem mieć wątpliwości co do trafności wyboru. Odrazu zaznaczam, że interesują mnie tylko i wyłącznie dwa w/w modele, więc nie proponujcie nic innego. Czy jesteście mnie w stanie przekonać o zmianie decyzji kupna z SONY na JVC?
 

Mercus

New member
Witam.Zastanawiam sie nad kupnem Sharpa 46 zoll z full hd .Odlegosc miedzy obrazem a siedzeniami miesci sie w granicach 2,5 do 3 metra Czy ten model niebedzie Za duzy ?.Pozdrawiam wszystkich
 

jahoo

New member
Witam,

Co prawda to forum właściwie jest o tv ale myślę że w sprawie monitora też znajdę tu pomoc :)

Planuję zakup monitora lcd 22". będę go używał głównie do przeglądania www i filmów, czasem troche pogram online. Razem z monitorem kupuję tuner tv (wewnętrzny na pci), więc będzię pełnił rolę telewizora.
Cena ok. 1000 pln, nie chciałbym przekraczać 1200pln, chyba że była by rzeczywiście duża różnica w jakości.

zastanawiałem się nad:

Acer LCD 22" AL2216Wsd 935pln w e-lectron.pl

iiyama Prolite E2200WS-B 1149pln w sirius.pl

Asus MW221U 1194pln w e-lectron.pl

Samsung LCD SM223BW 1179pln w sirius.pl - design tego monitora chyba najbardziej przypadł mi do gustu.

Rozważałem też samsunga SM226BW, tyle że jest drogi. ;/

Bardzo proszę o poradę, jaki monitor będzie najlepszy do moich zastosowań? czy jest sens dołożyć do SM226BW ? Oczywiście nie organiczam się tylko do tych 5, jeśli ktoś doradzi coś innego będę również bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam,
jahoo


ps Wybrałem te sklepy internetowe ponieważ mogę z nich odebrać towar osobiście.
 
Ostatnia edycja:

Tzymische

New member
:confused: Witojcie dobrzy ludzie :)

Jestem wlasnie w trakcie wybierania nowego tv i cholera jestem juz bardzo "confused" :( . W skrocie chce kupic albo 46" albo 52" jak narazie chodzi za mna Sharp LC46XD1E czasem tez spogladam w kierunku Samsunga LE52M87BD no i jeszcze Sharp LC52XD1E ciagle wchodzi mi w oczy...
Sam juz nie wiem co jest najlepszym wyborem...
PLEASE HEEEEEELP
Generalnie ktorys z tej trojcy by mi pasowal, takze cenowo.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Tzymische napisał:
W skrocie chce kupic albo 46" albo 52" jak narazie chodzi za mna Sharp LC46XD1E czasem tez spogladam w kierunku Samsunga LE52M87BD no i jeszcze Sharp LC52XD1E takze cenowo.

1. 46 XL2 - tu jeszcze sprawdz

2.52 XD1
3.46 XD1

pozd
 

Biker50

New member
Witam. Chciałym uzyskac jakąś podpowiedź od grona uzytkowników na temat zakupu LCD. Kompletnie si ę na tym nie znam a mam bardzo mało czasu do końca tygodnia musze kupić. Dysponuje kwota w przedziale 2000-3000(max) chciałbym LCD 32 cale. Bede go uzywał do oglądania cyfry+ orad dvd czasem pogram na xboxie:). Prosiłbym o podanie jakiś modeli na które warto zwrócić uwage. Bardzo dziękuje za pomoc.


AAA. Ktoś tam polecał mi dwa modele

1. Samsung LE32S62B
2. LG 32LC52

Jeszcze raz dzięki za pomoc jaką mam nadzieje tutaj uzyskam.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@Biker50
Panasonic 32LX70P - okolo 3300
dobre 32 to rowniez
JVC 32P80 i Sharp LC-32RD2E ale ceny troche wieksze - okolo 3800
Popytaj u kikiego i blackninja moze dostaniesz odpowiednia cene
pozdrawiam
 

Biker50

New member
No właśnie przeglądam forum i patrze na forum i widze że bardzo polecany jest ten JVC G80. Srednio mi się podoba z wyglądu no ale nie o to tutaj chodzi:)
 

...

New member
Witam. Poszukuję pomocy w wyborze tv lcd 32" do 3000zł. Po wstępnym rozeznaniu waham sie nad wyborem spośród dwóch modeli:
Sony KDL-32S2530 K
JVC 32G80.
Proszę o poradę, lub o podanie innego telewizora nad, którym warto się zastanowić.
 

giker

New member
Witam - jak każdy również suzkam czegoś dla Siebie.
Z tym, że muszę to kupić w irlandi, a więc w grę wchodzą tylko sklepy:

www.elara.ie
www.peats.com
www.powercity.ie
www.ebay.ie - tylko sprzedawcy z Irlanii i UK


http://maxburns.ie - tutaj mają tanie LCD formy Teco - co to jest ?

Czego szukam: czegoś co będzie można podłączyć do kompa i poszpilać w counter-strike ;) Jednak większość czasu to będzie Digital TV + czasem Divix lub DVD z lapka.
Rozmiary - tutaj mam problem - od 26" do 42" - wszystko zależy od ceny i czy warto. Bo mogę np. teraz klupić coś 26"-32" i zostawić to jako drugi monitor do kompa, a później kupić coś konkretnego 42"-50" kiedy stanieje (po nowym roku ? )
Zresztą jutro przejdę się i popatrzę na różne wielkości - bo wydaje mi się, że 32" powinno mi wystarczyć.

Do wydania : im mniej tym lepiej - ale jeśli ktoś umotywuje wybór to mogę przeznaczyć 1500 euro - z tym, że za 32" nie chciałbym zapłacić więcej niż 1000euro.
 

-FRANZ-

New member
Witam.

Dziś pierwszy raz na forum :eek:k:

Czytałem, słuchałem i dokonałem wyboru....stoi w pokoju 46XD1E. Bajka...obraz z DVD przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Antena analogowa też nieźle. Dla niedowiarków polecam serdecznie. Model 707XXXXXXX.

Teraz przede mną dekoder...a potem zobaczymy. Obraz ŻYLETKA

Pozdrawiam i życzę udanych zakupów
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
cichy007 napisał:
rafcio - a skad taka pewność?
też sie przymierzam do zakupe ale jak warto poczekać to czemu nie...

O spadku cen można było przeczytać w prasie oraz w necie w bieżącym miesiącu. Obniżka moim zdaniem będzie jednak tylko dotyczyć sprzętu będącego na rynku już przynajmniej od kilku miesięcy. Sam zamierzam nabyć Panasa 32 LX70P, ale czekam na spadek ceny. Również od dwóch znajomych sprzedawców słyszałem o planowanej obniżce cen elektroniki. Poradzili mi, żebym wstrzymał się z zakupem do połowy października.
Pozdro:)
 
Do góry