Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

JO20

New member
witam
jestem zainteresowany zakupem lcd 32 do pokoju z odlegloscia od tv ok. 3m.,posiadam cyfre+.
Z przeczytanych opini na forum wytypowalem pare modeli w mojej dostepnosci finansowej(ok 30000)
samsung LE32R82B
sharp 32WD1E
sharp 32AD5E
jvc 32G80
podajcie jakieś podpowiedzi.
jeszcze jedno-sporo ogladam sportu
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
JO20 napisał:
witam
jestem zainteresowany zakupem lcd 32 do pokoju z odlegloscia od tv ok. 3m.,posiadam cyfre+.
Z przeczytanych opini na forum wytypowalem pare modeli w mojej dostepnosci finansowej(ok 30000)
samsung LE32R82B
sharp 32WD1E
sharp 32AD5E
jvc 32G80
podajcie jakieś podpowiedzi.
jeszcze jedno-sporo ogladam sportu


Z w/w TV osobiście poleciłbym JVC G80;)
 

deniro24

Member
Bez reklam
@rafcio76r tak z ciekawości zapytam (nie to żebym się czepiał) czy miałeś okazję oglądać na żywo te wszystkie Samsungi, które odradzasz? To samo tyczy się Panasa LX70, Jvc G80 i Sharpa Wd1...?

Pozdrawiam.
 

hryniek

New member
ja słyszałem, że Samsung ma dobre LCD'ki
czytając opinie wielu osób na forum coraz bardziej utwierdzam sie w tym przekonaniu.

tylko teraz który z tych dwóch modeli, jeśli wytłumaczy mi ktoś róznice między:

Telewizor TFT-LCD 32"
a
Telewizor LCD 32"

lub co z tym - Panel Super Clear - technologia 100HZ dodatkowo LE32M87BD ma Funkcje Movie Plus - redukcja efektu smużenia czyli nie wiem co ma smużyć. no chyba, że to taki pic
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
deniro24 napisał:
@rafcio76r tak z ciekawości zapytam (nie to żebym się czepiał) czy miałeś okazję oglądać na żywo te wszystkie Samsungi, które odradzasz? To samo tyczy się Panasa LX70, Jvc G80 i Sharpa Wd1...?

Pozdrawiam.


Hej:)
W akcji widziałem zarówno Samsungi LE32R81 i LE32M87 jak i Panasa LX70 oraz JVC G80. Nie widziałem tylko Sharpa WD1. Widziałem za to Sharpa RD2E, ale to już inna kategoria cenowa (700 zł droższy od Panasa LX70). Chciałbym zaznaczyć, że są to tylko moje własne odczucia. Każdy może mieć inne zdanie, inne preferencje. Wyboru TV należy dokonać samemu i samemu stwierdzić jaki model po przetestowaniu w sklepie chodzi najlepiej. Jeśli komuś podoba się Samsung, to niech go kupuje, bo to on go będzie oglądał a nie ktoś inny ;) Najważniejsze, aby być zadowolonym z dokonanego zakupu.
Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów :mrgreen:
 

Bruno

New member
Witam wszystkich (miło mi, zważywszy na fakt, że dopiero wchodzę w "branżę"),

mam do Was pytanko, mam nadzieję, ze pomożecie. Prawda?

Chciałbym kupić dobry tv lcd, myślałem nad 37" (na 42" brak funduszy).
Odległość do tv to ok. 3-4 m (wiem po lekturze forum, ze może być mało).
Głównie kablówka aster (w nie dalekiej przyszłości N), dvd po hdmi.
Budżet do ~ +/- 5 000 zł.

Postawiłem na Sharp'a (hm może Samsung) i tutaj pytanie. Czy model 37rd2e czy może 37xd1e? Może Samsung z serii M?
Na pewno za 37rd2e przemawia 100mhz i nowsza konstrukcja (czyt. nowszy model) a za 37xd1e głównie Hull HD. Tylko czy przy takiej rozdzielczości będzie duża różnica między Full HD a 720p?

A może coś innego?

Bardzo prosze o pomoc. Za co z góry serdeczne dzięki.

Pozdrawiam,
Bruno
 
Ostatnia edycja:

deniro24

Member
Bez reklam
rafcio76r napisał:
Hej:)
...
Chciałbym zaznaczyć, że są to tylko moje własne odczucia. Każdy może mieć inne zdanie, inne preferencje. Wyboru TV należy dokonać samemu i samemu stwierdzić jaki model po przetestowaniu w sklepie chodzi najlepiej. Jeśli komuś podoba się Samsung, to niech go kupuje, bo to on go będzie oglądał a nie ktoś inny ;) Najważniejsze, aby być zadowolonym z dokonanego zakupu.

Całkowicie się zgadzam z tym co napisałeś powyżej. Nie twierdzisz, że coś jest lepsze i basta, tylko że coś jest lepsze wg Ciebie/dla Ciebie.
Pozdro.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Bruno napisał:
Witam wszystkich (miło mi, zważywszy na fakt, że dopiero wchodzę w "branżę"),

mam do Was pytanko, mam nadzieję, ze pomożecie. Prawda?

Chciałbym kupić dobry tv lcd, myślałem nad 37" (na 42" brak funduszy).
Odległość do tv to ok. 3-4 m (wiem po lekturze forum, ze może być mało).
Głównie kablówka aster (w nie dalekiej przyszłości N), dvd po hdmi.
Budżet do ~ +/- 5 000 zł.

Postawiłem na Sharp'a (hm może Samsung) i tutaj pytanie. Czy model 37rd2e czy może 37xd1e? Może Samsung z serii M?
Na pewno za 37rd2e przemawia 100mhz i nowsza konstrukcja (czyt. nowszy model) a za 37xd1e głównie Hull HD. Tylko czy przy takiej rozdzielczości będzie duża różnica między Full HD a 720p?

A może coś innego?

Bardzo prosze o pomoc. Za co z góry serdeczne dzięki.

Pozdrawiam,
Bruno


Witaj,
Tak, masz rację 37rd2e z układem 100Hz jest nowszy technologicznie od 37xd1e, który jest za to FullHD. Ceny obydwu modeli są podobne. Pytanie tylko gdzie wykorzystasz to FullHD??? Żaden polski operator nie nadaje sygnału telewizyjnego w FullHD i nie zanosi się, aby to nastąpiło w niedługim czasie. Taka np. N-ka nadaje tylko kilka kanałów i to nie w FullHD a jedynie w HalfHD 720p/1080i. Technologia zmienia się bardzo szybko i jeśli mógłbym Ci doradzić, to wybrałbym jednak mimo wszystko nowszego HDReady 37rd2e, no chyba, że będziesz miał szeroki dostęp do filmów na BluRay lub HD-DVD, to wtedy pomyśl o FullHD.
Z TV HDReady obok Sharpa 37rd2e jest też naprawdę warty sprawdzenia JVC P80:)
Pozdro:p
 

pugalos

New member
Od piątku jestem szczęśliwym posiadaczem Sharpa 32WD1E.
Tak jak większość z Was miałem dylemat co kupić,ale sprawa finansowa zawęziła krąg możliwych do zakupu LCDków.

Prawie 2 tyg. czytałem forum i się wachałem co kupić i dużo jest w postach narzekań na Samsungi,LG Grundigi ,ale zachwalane są Panasonic LX70 ,JVC G80 i Sharpy i jako ,że Sharp WD1E pasował w zakresie cenowym więc go zakupiłem.

Wrażenia są super pozytywne,obraz z Dboxa2 Nokia rewelacja,oczywiście są kanały z gorszym sygnałem co widać ,ale na większości kanałów super.
Meczyki extra bez smużenia,kibicom na trybunach "mordy" widać :) piłka jest piłką ,a nie smugą cienia.W moim starym 100Hz TV dużo dużo gorzej było,ale to nie ma co porównywać przeskok wizualny kolosalny.

Sharpik ma dużo ustawień obrazu także doskonale można go sobie ustawić.

I jedyne co można mu zarzucić to dźwięk,ale TV nie jest maszyną do wydawania super dźwięku.

Także dla zwykłych oglądaczy ten tv za który dałem 2720zł jest wg.super wyborem. Wygląd,jakość obrazu i cena wszystko na 5 z plusem :D
 

Bruno

New member
rafcio76r napisał:
Witaj,
Tak, masz rację 37rd2e z układem 100Hz jest nowszy technologicznie od 37xd1e, który jest za to FullHD. Ceny obydwu modeli są podobne. Pytanie tylko gdzie wykorzystasz to FullHD??? Żaden polski operator nie nadaje sygnału telewizyjnego w FullHD i nie zanosi się, aby to nastąpiło w niedługim czasie. Taka np. N-ka nadaje tylko kilka kanałów i to nie w FullHD a jedynie w HalfHD 720p/1080i. Technologia zmienia się bardzo szybko i jeśli mógłbym Ci doradzić, to wybrałbym jednak mimo wszystko nowszego HDReady 37rd2e, no chyba, że będziesz miał szeroki dostęp do filmów na BluRay lub HD-DVD, to wtedy pomyśl o FullHD.
Z TV HDReady obok Sharpa 37rd2e jest też naprawdę warty sprawdzenia JVC P80:)
Pozdro:p
Dzięki rafcio76r za odpowiedź. Oprócz podłączenia (jak narazie) po hdmi dvd samsunga hd-950 nie będzie podłączany do niego inny napęd (hd-dvd lub blu-ray), ponieważ ceny tych urządzeń są jeszcze wygórowane a i baza filmów nie za duża, dlatego z tym jeszcze poczekam.

A porównując shapra 37rd2e do jvc P80, który model Ty (ew. inni) byś wybrał? Zastanawiam się czy ta wielkość będzie odpowiednia (czy nie będzie za mały) jak na 3-4m odległości oglądania. Czy może warto jeszcze dozbierać (ale zbierać mozna w nieskończoność).

Muszę wymienić swój kineskopowy (bardzo głęboki) tv 21" na coś bardziej slim i przyszłościowego.

Za wszelkie odpowiedzi serdeczne dzięki.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Bruno napisał:
Muszę wymienić swój kineskopowy (bardzo głęboki) tv 21" na coś bardziej slim i przyszłościowego.

Za wszelkie odpowiedzi serdeczne dzięki.

no to masz zagwozdkę :
1. SHARP XL1
2. JVC P80

w tej właśnie kolejności a wielkość ekranu powinna zależeć wprost proporcjonalnie do wielkości portfela.
Przy 3 m to i 52" wchodżą w rachubę.Ja mam 46" i 2-2,5m i myślę że jak by było miejsce /52" nie wejdzie/ to brałbym 52" na bank.
 

pysiek95

New member
Witam Wszystkich bardzo serdecznie
Prosze o pomoc przy kupnie Lcd ...(z Plazmy zrezygnowałem jak poczytałem o wypalaniu - jestem zbyt pedantyczny i by mnie trafiło gdyby coś takiego mi się pojawiło na ekranie)
- Rozmiar 42"-powiedzmy 46", panel najlepiej full hd, 100 Hz. Sygnal C+ z Fergusona 7018 ale w przyszłości planuję zmienić na tuner z HD (jak wejdzie więcej kanałów w tym systemie) ...Mam ponadto Polsat z anteny naziemnej ale to szczegół i nie zależy mi w tym przypadku na rewelacyjnym obrazie bo mam też Polsat z Fergusona.
- cena powiedzmy 6000 do 7000.

Zastanawiałem się nad SHARP LC 46XD1E ale czytałem również, że np JVC są pod pewnymi względami lepsze dlatego nie mam pojęcia co będzie OK. Czy te telewizory są 100 Hz? i czy nie ma w nich efektu smużenia - ale chyba przy czasie reakcji matrycy 4 ms nie powinno.

Dlatego czy wybrać ten model biorąc pod uwagę, że i tak razem z TV planuję zakup kina domowego więc dźwięk w samym TV nie jest taki istotny ale przydałoby sie dobrej jakości wyjście dźwięku do kina. Generalnie najważniejszajest dla mnie jakość obrazu aby mnie szlag nie trafiał, że wywaliłem kupę szmalu a on np. szmuży albo widać piksele (chociaż moze to to samo - jestem laikiem :) ).
 

jarwisz

New member
Bez reklam
pysiek95 napisał:
- Rozmiar 42"-powiedzmy 46", panel najlepiej full hd, 100 Hz.
- cena powiedzmy 6000 do 7000.

Zastanawiałem się nad SHARP LC 46XD1E ale czytałem również, że np JVC
-z tymi parametrami to tylko Sharp 46 XL1 ale cena ciut wyższa
-ja natomiast radzę Ci przetestować w sklepie 46 XD1 i pewnie go kupisz :)

pozd
 

pysiek95

New member
jarwisz napisał:
-z tymi parametrami to tylko Sharp 46 XL1 ale cena ciut wyższa
-ja natomiast radzę Ci przetestować w sklepie 46 XD1 i pewnie go kupisz :)

pozd

Ale czy w tych 46 XD1E moze smużyć bo różnica w cenie 2000 więc nie wiem czy warto.........Widzę, że Ty masz chyba taki więc poradź jak to wygląda w praktyce.....
 

jarwisz

New member
Bez reklam
pysiek95 napisał:
Ale czy w tych 46 XD1E moze smużyć bo różnica w cenie 2000 więc nie wiem czy warto.........Widzę, że Ty masz chyba taki więc poradź jak to wygląda w praktyce.....
jeżeli dla Ciebie miarodajnym testem na smużenie jest mecz tenisowy - to muszę owiedzieć iż jest "coś na rzeczy" ale nie jest żle i da się oglądać.Czego nie można powiedzieć np o oglądaniu tego na lcd lg czy samsunga - tu zostaje warkocz za piłką.
Natomiast mecz piłki nożnej - który jest podstawowym testem na smużenie - dla przeciętnego Kowalskiego - ogląda się bez żadnego smużenia.

ps
ogólnie 46 XD1 - NIE SMUZY
czy warto dopłacić 2tys do XL1 - dla mnie nie warto ale jak poczekasz to zapewne stanieją
 
Ostatnia edycja:

pysiek95

New member
Wielkie dzięki to mi bardzo pomogło i już w zasadzie jestem zdecydowany na ten model - co się tyczy tego smużenia to mnie bardzo pocieszyłeś....sportu nie oglądam w ogóle, tylko filmy, dzieci bajki itp. Pytałem bo myślałem, że to smużenie, o którym wszyscy piszą to takie plamy przy przejściach na czarnych tłach....widywałem takie na LCD-kach i myślałem, że to właśnie to.

Jeszcze tylko pytanko tak na gorąco - jak się prezentuje C+ (czy jakaś inna platworma cyfrowa) w tym TV czy powala z nóg w porównaniu do tradycyjnego CRT czy na prawdziwe efekty trzeba poczekać jak wejdzie HD bo np. przy Plazmach to obraz jest piękny w zasadzie bez względu na sygnał (kablówka, tuner cyfrowy) a co do LCD-ków to się już naczytałem, że mają o wiele uboższą paletę kolorów.........pytanie czy po podłączeniu Cyferki zobaczę tę jakość .......czy obraz jest czyściutki czy widać piksele....itp.

Wiem, że najlepiej byłoby zrobić prezentacje ale akurat nie mam takiej możliwości, dlatego pytam.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Bruno napisał:
A porównując shapra 37rd2e do jvc P80, który model Ty (ew. inni) byś wybrał? Zastanawiam się czy ta wielkość będzie odpowiednia (czy nie będzie za mały) jak na 3-4m odległości oglądania. Czy może warto jeszcze dozbierać (ale zbierać mozna w nieskończoność).


Hej,
Jeśli miałbym wybierać między Sharpem 37rd2e a JVC 37 P80, to osobiście zdecydowałbym się na JVC.
Co do odległości od TV 3-4 metry to faktycznie można by było pomyślec o TV 40 calowym;)
Pytasz czy warto czekać?? Sam jestem w podobnej sytuacji, bo mój TV CRT też kwalifikuje się do wymiany. W moim przypadku ze wględu na odległość ok. 2 metrów w grę wchodzi tylko wersja 32 calowa. Z kupnem czekam na spadek cen, który powinien nastąpić na jesieni. Model TV po gruntownym poszukiwaniu i testach już upatrzony, teraz tylko czekam na spadek cen :p

Pozdrawiam:hmm:
 

jarwisz

New member
Bez reklam
pysiek95 napisał:
Jeszcze tylko pytanko tak na gorąco - jak się prezentuje C+ (czy jakaś inna platworma cyfrowa) w tym TV czy powala z nóg w porównaniu do tradycyjnego CRT .......czy obraz jest czyściutki czy widać piksele....itp.

- C+ prezentuje się nieżle/lepiej niż kablówka/ a C+HD - marzenie
- pixele to widać tylko na bardzo słabym sygnale sat. tu gdzie poziom sygnału na "barze" ma ok 50%
 

riczis

New member
Jestem szczęśliwym posiadaczem telewizorka : Sharp LC-32AD5
Powiem tyle
Jestem bardzo ale to bardzo zadowolony, niejestm specjalista więc o parametrach niebede sie rozpisywał, natomiast wg. mnie
czerń - super
jakośc obrazu super zarówno z cyfry+ jak i z polsatu cyfrowego.
jakość z DVD wiadomo HD więc super
kozystam równiez z telewizorniksa jako z monitora komputerowego i też rewelacja :)
Więc ja osobicie moge każdemu polecić ten model Sharp-a

riczis
 

Yaneeck

New member
aktualnie najlepszy wybór do 3000zł

Witam,

Prosze o pomoc w zakupie:

Warunki:
- cena do 3000zł
- 32 cale (siedzę 2-2,5 m od TV)
- bezproblemowa współpraca z n box'em po HDMI
- uzytkowanie konsoli PS2 oraz X-box 360
- nie zalezy mi na podpinaniu komputera oraz na tunerze wew.
- nie chce PIP'a ani wodotrysków audio
- jesli da się w tej cenie to mile widziane 100Hz oraz przydatne funkcje poprawy obrazu "normalnych" kanałów eNki
- nie mam preferencji co do marki - żadnej nie faworyzuje ani nie skreslam
- dobrze byłoby aby kolor obudowy zawierał elementy srebrne :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry