Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

piekario

New member
Prośba o dobór odbiornika:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? pod małym/średnim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno od północy
7. Jaki masz obecnie telewizor? tuner tv w komputerze
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? -
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DVB-T
10. Jakie urządzenia? Laptop, dysk zewnętrzny
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? -
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale, filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Preferencje co do marki? -
17. Preferencje co do wielkości? 40" - 42"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaby dźwięk, świecenie na rogach i krawędziach, słaba czerń
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? ma mieć, technologia bez znaczenia (co najmniej 2 pary okularów w zestawie)
 

Familyguy

New member
Jestem laikiem, więc odpowiem tylko na pytania, które mają dla mnie znaczenie, a resztę pozostawiam Wam, którzy się znacie ;) Proszę o szybką pomoc, bo Mikołaj tuż tuż ;)


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ponad 15m, a niedługo więcej
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost lub pod bardzo małym kątem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - ekran prostopadle do okien, ale generalnie rzadko wpada przez nie jakieś oślepiające światło ;)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? lcd panasonic 32cale
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? nie wiem jak w tej cenie się to prezentuje, ale fajnie by było gdyby miał: 42cale, smart tv, Wi-Fi, 3d (jest w tej cenie z konwersją i możliwością oglądania przez "papierowe okulary"?), pilot dotykowy lub "magiczny" i inne, które uznacie za fajne i potrzebne ;)
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? wg Waszego uznania (która lepsza?)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? wszystko po trochu
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? fajnie byłoby mieć taką możliwość
15.Czy zamierzasz grać w gry ? nie
16.Preferencje co do marki ? obojętnie
17.Preferencje co do wielkości ? 42cale
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? kiepski głos, nieintuicyjne piloty, słabe, tandetne wykonanie, niska jakość obrazu
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? troszkę rano i później tak od 16 do 23
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok. 2000 (oczywiście jak najmniej) ;)
21.Czy telewizor ma mieć 3D ? fajnie by było ;)


Z góry dzięki za pomysły i rady, szczególnie że opis troszkę lakoniczny ;)
 

Familyguy

New member
Nie, ogranicza mnie metraż i układ mebli, więc 42 cale byłoby optymalnie :) Poza tym takie też było życzenie innych domowników, więc... ;)
Waham się nad:
LG 42LB650V + magic remote
Philips 42PFH6309

Zależy mi, żeby były co najmniej dwie pary okularów. Do pierwszego można dokupić tego pilota, drugi podobno troszkę lepszy i ma 4 pary okularów, ale nie ma pilota... Inne albo nie mają okularów (i ciężko dokupić, a jak można to drogie) albo są mniejsze albo droższe... Czy te powyższe modele warte są uwagi? Przeglądałem neta i forum, a tam wszędzie mniej lub bardziej je chwalą :)
 

Kruszer

New member
Witam, piszę do was bo potrzebuje pomocy w wyborze drugiego TV.

Na chwile obecna jestem za Sony KDL-50W829B martwi mnie tylko brak obrotowego uchwytu na ścianę :) (i to jak na wystawie strasznie smużył na materiale pokazowym :!:) inna sprawa to czy jest sens dopłacać za sonke w porównaniu do innych tv ?
w szczególności że planuje mieć go może z 2 lata do puki 4k i oledy nie dopracują i nie potanieją.
Dzięki za każda pomoc.
pozdrawiam


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok18 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 2 osoby, czasami więcej.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno od południa, światło reguluje łatwo żaluzjami :) TV często oglądam też przy sztucznym świetle, głównie seriale i gry.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic TX-P42S30
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - Liczy się dla mnie jak najlepszy i płynny obraz.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HDMI
10. Jakie urządzenia? - PC, dekoder ferguson z NC+
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-8 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - matowa no ale ... :smile:
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale, filmy, gry
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak, przez PC.
15. Czy zamierzasz grać w gry - tak
16. Preferencje co do marki? -
17. Preferencje co do wielkości? 47-55cale
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? smużenie, zacięcia, dziwne poświaty wokół obiektów, "pikseloza" ;)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 50/50
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - Nie musi ale fajnie jakby miał.
 

Zywczok6

New member
Porozglądałem się po forum, sporo ciekawych informacji, przymierzam się do zakupu w styczniu TV (będę się starał szukać okazji na wybrany przeze mnie model). Postanowiłem przyłączyć się do tematu.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? okolice 13,5m kw (4,5 x 3, TV na dluzszej ścianie)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost lub pod kątem ok 45st.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć w otoczeniu mebli
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - okno na ścianie prostopadłej, tv w dodatku bedzie w cieniu wiszącej szafki
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak (doswiadczenia z samsungami u znajomych i rodziców)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Głęboka czerń i dobre odwzorowanie kolorów. Zajmuje się fotografią i chciałbym móc prezentować na nim swoje prace potencjalnym klientom czy też znajomym.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Sygnał cyfrowy Multimedia (naziemna)
10 Jakie urządzenia? Na pewno PC, w przyszłości być może PS4, Amplituner stereo SONY GX70ES + kolumny stereo
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-4 h dziennie
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez większego znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Aktualnie wcale nie oglądam TV, TV na pewno posłuży do filmów, prezentacji zdjęć, w mniejszym stopniu do gier
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak, ale raczej na podpiętym komputerze (jednostka w tym samym pokoju, połączenie HDMI)
15.Czy zamierzasz grać w gry ? tak, nie więcej niż godzinę od czasu do czasu
16.Preferencje co do marki ? boję się samsunga
17.Preferencje co do wielkości ? do tej odległości od ekranu chyba od 46 - 50
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słabe wykonanie w przypadku samsunga, błyszczące łatwo rysujące się szerokie ramki, rozmycie/smużenie (200MHz 50cali samsung rodziców nie daje rady przy filmach akcji), przy grach i filmach akcji wygląda to okropnie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500? dopiero planuje więc mogę sie przygotować i poczekać do następnej wypłaty
21.Czy telewizor ma mieć 3D ? jest mi to obojętne, preferuje klasyczne kino, nie ciągnie mnie do 3d

Ze wględu na odświeżanie zaciekawiły mnie Panasonic 1200MHz
Phillips zaciekawił mnie swoim Ambilight ale zastanawiam się czy jest sens zwracać na to uwagę jeśli tv bedzie umieszczony w taki sposób
brw.com.pl/gfx/brw/_thumbs/pl/brwaranzacje/5070/avila2,klWceqWjaWRFsA.jpg?quality=1
(niestety blokuje mi linki, chodzi o zestaw avila z brw)
dokładnie taki komplet posiadam, na tv miedzy szafkami wiszącymi jest 120cm miejsca
Ze względu na prezentację swoich zdjęć bardzo ważne są dla mnie kolory oraz czerń. Zastanawiam się czy na takiej odległości od ekranu 50cali nie jest już przesadą.

Na co powinienem zwrócić uwagę? Na co polować?
 

rzecik

New member
Witam,

Potrzebuje pomocy w wyborze TV. Jestem wiernym uzytkownikiem PLAZM, od kilku lat posiadam Panasonic Viera TX-P50G20B, ale potrzebuje teraz TV do sypialni, max 32". Studiuje wszystko tutaj na forum, ale ile ludzi tyle opinii :) Gdyby byla plazma 32" w/w modelu zakupilbym :)

Do TV bedzie podpiety tylko Apple TV 2 (720p), wiec nie potrzebuje ani SMART ani WIFI, ani 3D, bo wszystko idzie z niego przez XBMC (weeb, ipla, i inne serwisy filmowe)

Dziekuje za kazda rade i pomoc.
Pozdrawiam

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - ok 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 2-2.5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 1 - 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - Głównie na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? - okna od wschodu z kotarami z prawej strony tv
7. Jaki masz obecnie telewizor? - Panasonic TX-P50G20B
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - Liczy się dla mnie jak najlepszy i płynny obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - HDMI
10. Jakie urządzenia? - Apple TV 2 (720p)
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - 4-6h glownie wieczorami
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - nie mam preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - Seriale, filmy, programy motoryzacyjne
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - Nie, ale moze sprobuje
15. Czy zamierzasz grać w gry - Nie
16. Preferencje co do marki? - Panasonic, ale rozwaze inne jesli beda lepsze propozycje
17. Preferencje co do wielkości? - 32"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - smużenie, zacięcia, dziwne poświaty wokół obiektów, "pikseloza"
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - 90% wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1000-2000zl
21. Czy telewizor ma mieć 3D - Nie
 
Ostatnia edycja:

Zywczok6

New member
Rzecik a może 42 cale ?
Wtedy masz do wyboru PANASONIC TX-42AS650E
zgodnie z preferencjami marki no i przy takim odświeżaniu nie powinno być smużenia...

32 jedynie gdzieś widziałem LG 32LB650V miał 500Hz

Edit:
ten panas chyba też w wersji 39cali występuje ale różnica w cenie może 100zł
 
Ostatnia edycja:

rzecik

New member
Ale to juz wieksze pieniadze, no i za wysoki, nie wejdzie mi 42", idealnie pasuje 32" :) Poza tym, jak czytales moj post ja mam Apple TV Box, wiec nie potrzebuje bajerow a juz napewno nie 3D :) Wolalbym plazme, no ale nie ma :/

To LG 32LB650V najtaniej znalazlem za 315Ł..

Panowie prosze zobaczcie oferty na tej stronie : currys.co.uk

Jutro w UK wielkie obnizki :) co polecicie ? Im taniej tym lepiej, ale nie wielkim kosztem jakosci obrazu, bo ja mam dziwne oczy i duzo widze, dlatego zawsze kupowalem plazmy :)
 
Ostatnia edycja:

rzecik

New member
Tutaj nie kupie 42as650 za 400Ł :) no i jak pisalem max 32"do sypialni...

Znalazlem taki TV - SAMSUNG UE32H5500 Smart 32" LED TV - za 250Ł, jesli sie nie myle to w stosunku cena/jakosc bije wszystkie 32" na leb :D Moj Apple TV 2 daje sygnal tylko 720p, wiec jak za ta cene to niezly TV... Chyba ze ma ktos lepsza propozycje, gdzie glowna zaleta bedzie jakosc obrazu, kosztem bajerow ktorych nie potrzebuje...

Myslalem o Panasonicu 32A400 (200-250Ł), 32AS500 (250-300Ł), 32AS520 (250-300Ł) i 32AS600 (350-400Ł), ale z nimi chyba ten Samsung wygrywa w cena/jakosc obrazu...

...
 
Ostatnia edycja:

rzecik

New member
Wydaje mi sie ze przy 32", ogladajac z 2m, to wielkiej roznicy nie zauwaze, ani tych Hz ani roznicy przy Full HD, czy HD Ready, tym bardziej ze moj ATV daje tylko sygnal 720p... Dlatego chyba max to 1250 na 32" TV.

Myslalem o Panasonicu 32A400 HD Ready (200-250Ł), 32AS500 HD Ready (250-300Ł), 32AS520 HD Ready (250-300Ł), 32AS600 Full HD (350-400Ł), a Samsung UE32H5500 Full HD (250Ł), ale z nich wszystkich najlepiej wyglada wlasnie SAMSUNG UE32H5500 (poza AS600 !)

Chyba ze ktos wie i podzieli sie wiedza, dlaczego ten Samsung bedzie gorszy od w/w modeli Panasonica (poza AS600) ???

...
 

muzyk219

New member
Odwieczny dylemat, co wybrać ...?

Choć Sam siedzę od dawna w "tych" tematach to dopóki sam nie muszę czegoś zakupić nie miałem problemu. Lecz... od kilku dni głupieję bo już nie wiem na co zwrócić uwagę... co wybrać?

Moje typy:

Samsung UE40H5303
Samsung UE40H5500
Samsung UE40H6203
LG 42LB570V
LG 42LB580V
Panasonic TX-42AS600E


TV do max 1500zł. 40-42"
Bez 3D ,bez Wi-Fi (od tego mam kabel).
Priorytetowo musi mieć: DLNA, Smart TV. min. po 2 wejścia HDMI i USB.

Co wybrać spośród w/w? Być może ktoś zaproponuje coś innego ? Na pewno nie interesuje mnie marka Toshiba, Thompson itp.
Brałem pod uwagę jeszcze coś od Sharpa, Sony ale w tym budżecie chyba nie ma szans z moimi wymaganiami a więcej nie wydam bo moim zdaniem nie ma sensu.
To ma być telewizor jako drugi w mieszkaniu i drugorzędny. Taki by można było w innym pokoju coś obejrzeć na TVN Player itp. Główny TV będę miał w innym pokoju więc ten o który pytam nie musi mieć super jakości wizualnej ani dźwiękowej co nie oznacza że ma być byle co bo mam swoje wymagania co do jakości ale mniejsza o to...
 
Ostatnia edycja:

rzecik

New member
muzyk219 sortujac tematy po tym forum od kilku ladnych dni, to 99% poleci Ci Panasonic TX-42AS600E, i jesli uda Ci sie go kupic w tej kwocie 1500zl to zamykaj oczy i bierz, bo nic lepszego nie znajdziesz, a juz napewno nie za ta kase :D
Odezwij sie do kolegi "kiki", z tego co czytalem dla forumowiczow czasem ma dobre oferty, a nawet darmowa kalibracje TV;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry