Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

fonq

New member
Po przeanalizowaniu tych trzech tv stwierdzam że Panas byłby najlepszy ale o jakieś 1000 za drogi. Samsung odpada. Pozostaje więc Sharp. Co prawda kiedyś kumpel mnie zraził że Sharpy mają jakieś odcienie żóltego widoczne i dlatego On nie kupił. Mam nadzieję że to nie prawda.

edit:
a jest jakaś róznicia między LC50761 a LC762??
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mówisz o Quatronach które po kalibracji grają rewelacyjnie.
Ten Twój nie jest Quatronem wiec bez obaw
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pedro 9172 - tak, to model już od dawna nie jest produkowany.

---------------------------------------------------------
fonq Różnią się wyposażeniem dvbs2
 

eLBeG

Member
Bez reklam
kiki
- Czy ukaże się u Ciebie test tego Philipsa? TAK Kiedy można się spodziewać?
- Oraz 47AS650? TAK j.w.

Który z zaproponowanych będzie najlepszy do oglądania sportu???
A które masz dokładnie na myśli ?
Panasonic 50AS650
Panasonic 47AS740
Panasonic 47AS750
Toshiba 47L7453
Philips 47PFS7509
Sony 50W829
Sony 46W905


Czy te Soniacze radzą sobie z tym gorzej?
Czy w/w telewizory opisane na forum np w wielkości 55 cala mają te same matryce w wielkości 47 cala?

Pozdrawiam
 

bluejeans71

New member
Witam. Kilka lat temu dzięki radom użytkowników tego forum kupiłem plazmę Panasonica 50s20e. Teraz plazmę chętnie odsprzedam a kupię inny dobrze grający TV. Proszę zatem o pomoc w znalezieniu czegoś dla mnie.

1. Odległość od ekranu: 3m - 4m
2. Jak słońce świeci w pokoju: cała przeciwległa do tv ściana jest przeszklona
3. Jak duży jest pokój: 30m2
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: plazma Panasonic 50s20e
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: HD w 95% (przede wszystkim sport tj. w większości mecze piłkarskie), filmy, seriale, bajki dla dzieci
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: raczej wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: boczna lampa stojąca
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: bardzo ostry :)
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie ma znaczenia
11. Preferowana wielkość telewizora: 5- - 55 cali
12. Preferowana marka: brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach: braku ostrości, smużenia, braku płynności podczas oglądania sportu
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder NC+, Playstation 3
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% TV - 10% PS3
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: zazwyczaj na wprost
17. Czy ważne jest wifi: średnio
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: jeśli będą to tak, ale to nie jest najważniejsze
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: niekoniecznie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD: rzadko
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: bez znaczenia
22. Ma mieć 3D: może mieć :)
23. Ma mieć slot na karty SD: nie ma znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-C: tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: hdmi dekoder nc+ i PS3
26. Jaki masz sygnał: NC+
27. Ile programów HD: wszystkie
28. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 2-6
29. Ma stać czy wisieć: stać
30. Rozdzielczość: FULL HD
31. DVB-T: tak
32. Na czym najbardziej Ci zależy: Płynność podczas meczy piłkarskich, doskonały obraz w HD
32. Ile osób ogląda: 4
33. klasa cenowa: 4000 - do 5000 PLN chciałbym się zamknąć z kalibracją.
 

Tadzik_89

New member
Witaj Kiki, w poście #7556 pytałem o TV dla ojca, zaproponowałeś mi Panasa 42AS650, tylko on jest dla niego za drogi. Wyszukał sobie innego większego i tańszego - Samsung UE46F6320. Możesz coś o nim powiedzieć? Pozdro
 

pebe89

New member
Witam serdecznie, przymierzam się do zakupu telewizora przy okazji remontu pokoju. Waham się, nie wiem co wybrać, bo też nie do końca się na tym znam i prosiłbym Was o pomoc.

1. Odległość od ekranu: 3m - 3,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: tv na ścianie wschodniej, a okno na południowej, zatem słońce praktycznie cały dzień wpada do pokoju
3. Jak duży jest pokój: plus minus 4 x 4 m
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: Stary Sony, telewizor klasyczny, starszy ode mnie. To będzie dopiero drugi płaski telewizor w tym domu
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: kobieca część seriale, męska sport, filmy, discovery itp.; HD w większości przypadków
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: po południu oraz wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: tak i tak
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry, dobre kolory i kontrast
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie ma znaczenia, choć pewnie matowa ze wzgl. na okno.
11. Preferowana wielkość telewizora: 46 cali
12. Preferowana marka: żadna konkretna
13. Czego nie lubisz w telewizorach: braku płynności, kiepskiej jakości obrazu, 'szarości'
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder multimedii, dvd phillipsa (prawie nie jest wykorzystywane), być może sporadycznie laptop
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: w zasadzie tylko TV, 5% reszta.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: zazwyczaj na wprost, ew. lekko z boku
17. Czy ważne jest wifi: nie wiem
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie wiem
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: nie wiem
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD: rzadko
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: bez znaczenia
22. Ma mieć 3D: może mieć
23. Ma mieć slot na karty SD: nie ma znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-C: nie wiem
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: raczej hdmi, dekoder
26. Jaki masz sygnał: multimedia
27. Ile programów HD: prawie wszystkie
28. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5h to pewnie minimum
29. Ma stać czy wisieć: wstępnie chciałem aby wisiał, ale może stać
30. Rozdzielczość: FULL HD
31. DVB-T: nie wiem
32. Na czym najbardziej Ci zależy: przede wszystkim jakość, płynność, obraz, rozmiar oraz cena. Czy potrzebuje SmartTV i 3d? Nie wiem, chciałbym tutaj pomocy.
32. Ile osób ogląda: najczęściej 1 bądź 2, sporadycznie więcej
33. klasa cenowa: 2000zł

Kilka słów na koniec- Biorę na przykład pod uwagę coś takiego jak LG 47LA6208, bliski znajomy posiada Samsunga UE46F6320 i też trochę do niego porównuję. Powiem szczerzę, że w 3d nie wiem jak często w ogóle będę oglądał, smartfona oraz laptopa używam wręcz nadmiernie a czy będę korzystał z takich funkcji w TV? Mocno wątpie. Gdybym na przykład mógł z tego zrezygnować na rzecz częstotliwości odświeżania, jakości obrazu i tak dalej to zrobiłbym to, jednak nie potrafię takiego modelu znaleźć, każdy jak ma już być ciut lepszy to od razu ma smart bądź 3d. Proszę o pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pebe89
Z tych co podałeś lepiej do warunków spisze się Samsung.

==========================================

Tadzik_89
ja Ci podawałem modele z matrycą natywna 100Hz

==========================================
bluejeans71
Nawet modele 55" załapią się w extra jakości:
- Panasonic 55AS650
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...onic-powinna-zastapic-twoja-stara-plazme.html
- Philips 55PFL7109
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...na-obsluga-philips-wychodzi-przed-szereg.html
- Toshiba 55L7453
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...-podswietleniem-led-czyli-uczta-dla-oczu.html
 

pedro1972

New member
pedro 9172 - tak, to model już od dawna nie jest produkowany.

to warto się jeszcze w niego pakować ? (przypomnę - Panas 47ET60), czy lepiej:
- zejść z przekątną do poprzednio polecanego 42AS650 (ale czy nie za mały on będzie ?)
- sprzedać nerkę i zwiększyć założony budżet do ok. 3 tys. i szukać ... no właśnie - czego ?
 
Ostatnia edycja:

microchip

New member
Witam,
Dołączam się do prośby o pomoc w wyborze telewizora. Na początek opis wedle klucza z forum, poniżej dopiski i własne wnioski.
1. Odległość od ekranu: 2m - 8m
2. Jak słońce świeci w pokoju: tv na ścianie na przeciw okna, okno na północ, brak światła słonecznego, pomieszczenie mocno doświetlone światłem sztucznym, sufitowym, 400 W jarzeniówek w barwie białej dziennej. Kolory ścian neutralne, białe, w pomieszczeniu jasność i barwa zbliżona do pochmurnego dnia.
3. Jak duży jest pokój: plus minus 40 m kw.
4. Preferowana technologia: LED/LCD
5. Jaki masz obecnie telewizor: Stary Samsung plazma HD Ready - umarł, tymczasowo 37 cali Philips lcd, jakaś dolna półka FullHD (3 letni).
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: puszczamy głównie wysokiej jakości HD, w celach pokazowych (punkt sprzedaży usługi TV), z wyłączeniem kanałów z potencjalnie niebezpiecznymi treściami (widok rodzica z dzieckiem wpatrujących się w sceny łóżkowe - krępujący dla wszystkich stron). Emisja niema, bez głosu lub z minimalną głośnością, najczęściej TVP HD lub Eurosport HD, czasami jakieś premium HD (filmy).
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Tak i tak, 16 do 24 godziny na dobę, w godzinach pracy biura, czasami również na noc (przez witrynę sklepową).
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przede wszystkim w świetle, bez światła tylko w nocy, ale to raczej nie powinno być brane pod uwagę (zawsze można w nocy nie puszczać).
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry, dobre kolory i kontrast
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie ma znaczenia, choć pewnie matowa ze wzgl. na okno.
11. Preferowana wielkość telewizora: > 52 cale, pierwszy Samsung był 52 cale, w starym biurze OK, nowe będzie większe, obecny 37 cali, jeszcze w starym biurze wydaje się za mały. Zasadniczo jedynym celem jaki chcę osiągnąć jest tzw. pierwsze wrażenie, a więc wydaje mi się że obraz powinien być piękny (jakość, dekompresja) oraz wielki. Przy czym nie wiem, czy z najbliższej możliwej odległości od klienta (tj. 2m), nie będzie widać jakiejś pikselozy w przypadku np. 55 cali.
12. Preferowana marka: żadna konkretna, ale mówią, że Sharp jest dobry.
13. Czego nie lubisz w telewizorach: braku płynności, kiepskiej jakości obrazu, 'bladości'
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder IPTV Mag200 z telewizją IPTV Jambox oraz ewentualnie jakiś PC po DVI/HDMI z prostą prezentacją w pps, pdf lub flesz.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: telewizja 99 %.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: również kąty boczne.
17. Czy ważne jest wifi: nie.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie.
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: nie.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD: nie.
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: bez znaczenia
22. Ma mieć 3D: może mieć
23. Ma mieć slot na karty SD: nie ma znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-C: nie potrzeba.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: tylko i wyłącznie hdmi, dekoder IPTV oraz ewentualnie PeCet.
26. Jaki masz sygnał: IPTV over HDMI z Jambox.
27. Ile programów HD: dużo, poza tym wyświetlane prawie w 100% HD
28. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 8-16
29. Ma stać czy wisieć: wstępnie stać, ale wiszenie raczej preferowana opcja.
30. Rozdzielczość: co najmniej FULL HD
31. DVB-T: nie potrzebne.
32. Na czym najbardziej Ci zależy: przede wszystkim jakość, płynność, obraz, rozmiar oraz cena. Czy potrzebuje SmartTV i 3d? Nie.
32. Ile osób ogląda: najczęściej 1 bądź 2, sporadycznie więcej
33. klasa cenowa: 3000zł - 5000 zł brutto.

Więc podsumowując.
Telewizor ma stać w punkcie sprzedaży usługi TV (HD) i robić tzw. pierwsze wrażenie.
Lokal z oknem na północ i sztucznym światłem. Wrażenie ma być w godzinach pracy, a więc od 08.00 do 18.00, ewentualnie włączony oglądany przez okno lokalu w nocy.
Zużycie energii do pewnego stopnia jest ważne (wiadomo kilka Watów x 24x7x365 robi różnicę), ale bez przesady, nie chcę oszczędzać powiedzmy 10 zł miesięcznie kosztem ''pierwszego wrażenia".
Żadne funkcje poza FullHD nie będą używane.
Telewizor oglądany przez pojedynczą osobę przez czas od 2 do 20 min. (tyle spędza u nas średnio klient), w tym czasie ma mu się podobać. Raczej nikt nie będzie szukać nierównomierności w doświetleniu rogów ekranu. Natomiast świecący na czerwono na środku ekrany subpiksel może być drażniący (nie wiem czy takie coś jeszcze występuje).
Zależy mi na jak najbardziej demonstracyjnym obrazie, a więc soczyste kolory, brak pikselozy, płynny obraz (ale źródłem nie będzie demo wbudowane w TV ale prawdziwy sygnał z kablówki).
Dotychczasowy Samsung plazma 52 cale z 2006 roku okazał się za słaby pod kątem jakości obrazu (widać było pikselozę), nie wiem czy to efekt tego, że był tylko HDReady, czy też miał jakiś kiepski kodek, a może po prostu w 2006 tak było. Poza tym posiadał typowe dla plazmy duszki, utrzymujące się od kilku (napis na TVN24) do kilkudziesięciu minut (logo programu w rogu). Trochę to wiejsko wyglądało po zmianie kanału.
Obecny zastępczy 3 letni Philips (low end, FullHD, 37 cali) poza tym, że jest za mały, wydaje się jakościowo ok.
Ale oczywiście fajnie osiągnąć progres i kupić coś "lepszego".
Fajna byłaby długa gwarancja lub podwyższona żywotność (Samsung plazma przeżył 7 lat, po czym zmarł śmiercią nagłą i nieodwracalną).
Po wstępnych selekcjach wybrałem:
1. Telewizor LG 55LA620S - wygrał w kryterium cena - 3600 zł brutto w Media Markt, a poza tym "wszystko mający": 200Hz, klasa A+ i inne rzeczy nie wiele mi mówiące.
2. 55" Panasonic TX-L55ET60 - na podstawie odczytanych informacji z HDTV forum. Na plus 600 Hz i klasa A++ (niestety nie doczytałem nigdzie znamionowego poboru mocy ww. urządzeń wyrażonego w W); cena w komputroniku: 4250 zł brutto.

Tak więc moje pytanie:
1. Czy w oparciu o kryteria, któryś z ww. telewizorów jest dobrym, lepszym wyborem wyborem?
2. Czy w oparciu o ww. kryteria warto dopłacić do Panasonica vs LG?
3. Czy są inne, lepiej spełniające kryteria telewizory, np. z wyraźnie lepszym obrazem, wyraźnie mniejszym zużyciem energii, wyraźnie lepszą żywotnością lub gwarancją - przy zachowaniu takiej samej jakości obrazu, w cenie do 4-5 kzł brutto?
4. Czy może skupić się na czymś tańszym?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi,
pozdrawiam
\ww
\microchip.
 

Tadzik_89

New member
Tadzik_89
ja Ci podawałem modele z matrycą natywna 100Hz

==========================================

Ja tam widzę wszędzie z odświeżaniem "Backlight Scanning 1200 Hz" za 2700zl... a co powiesz o tym Samsungu UE46F6320? On jest 46'' za 2300zl, dlatego ojciec jest bardziej zdecydowany na niego..
 

longinus997

New member
Witam,

Proszę o pomoc w doborze TV z linkami do recek itp.

1. Odległość od ekranu: 3m
2. Jak słońce świeci w pokoju: pokój dość zacieniony, słońce od północnego wschodu
3. Jak duży jest pokój: 25m2
4. Preferowana technologia: bez znaczenia
5. Jaki masz obecnie telewizor: jakaś słaba 32 z marketu
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: TV w HD i SD, filmy i seriale na bue-ray/DVD
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: raczej wieczorem + weekendy
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: jakś lampa włączona i tyle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry, ładne kolory, głęboka czerń
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie ma znaczenia
11. Preferowana wielkość telewizora: między 47-55 cali
12. Preferowana marka: żadna konkretna
13. Czego nie lubisz w telewizorach: braku płynności, braku "głębi" kiepskiej jakości obrazu, "bladości"
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder TV cyfrowy polsat, laptop
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: TV 70%, reszta 30%
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: raczej na wprost.
17. Czy ważne jest wifi: nie.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie.
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: nie.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD: raczej tak.
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: lepiej tak
22. Ma mieć 3D: niekoniecznie
23. Ma mieć slot na karty SD: nie ma znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-C: nie potrzeba.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: tylko i wyłącznie hdmi, dekoder IPTV oraz ewentualnie PeCet.
26. Jaki masz sygnał: IPTV over HDMI z Jambox.
27. Ile programów HD: dużo
28. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-6
29. Ma stać czy wisieć: wstępnie stać, ale wiszenie po remoncie raczej preferowana opcja.
30. Rozdzielczość: co najmniej FULL HD
31. DVB-T: nie potrzebne.
32. Na czym najbardziej Ci zależy: przede wszystkim jakość, płynność, obraz, rozmiar oraz cena. Czy potrzebuje SmartTV i 3d? Nie.
32. Ile osób ogląda: najczęściej 1 bądź 2, sporadycznie więcej
33. klasa cenowa: 3500zł - 4500zł brutto.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pedro1972 - oj warto, warto.
Nie wiem tylko czy jeszcze gdzieś go kupisz (Panasonic 47ET60).
===============================
microchip
Dobra analiza sytuacji
Do Twoich warunków brałbym Sharpa 60 le 752.
Wielkość ma tu zasadnicze znaczenie.
Ponieważ ostrość też ma rewelacyjna to nic więcej nie będzie się liczyć.
Jeśli chcesz zaskoczyć przybyłych to załączysz z Youtuba materiały 4K i klienci będą mega zaskoczeni. Możesz też zrobić zdjęcia w jakości 4K sklepu i okolicy i będzie czad.

Jeśli będziesz niebieski- to dostaniesz specjalna cenę.

Do porównania masz jeszcze :
- Philipsa 55PFS7109 z ambilightem
- Toshibę 55L7453
- Panasonica 55 ale AS650

Tu dla niebieskich też specjalna oferta.
=================================================
Tadzik_89
Chcesz brać 50Hz- dla ojca to jego wybór.

=================================================
longinus997
Z extra modeli zmieści Ci się tylko Toshiba 55L7453
Zmieści się ale musisz być niebieski na forum - czyli zalogowany w klubie hdtv
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html
Czyli Tu

=================================================
 

microchip

New member
Jaki telewizor prezentacyjny / reprezentacyjny - już praaawie wiem.

microchip
Dobra analiza sytuacji
Do Twoich warunków brałbym Sharpa 60 le 752.
Wielkość ma tu zasadnicze znaczenie.
Ponieważ ostrość też ma rewelacyjna to nic więcej nie będzie się liczyć.
Jeśli chcesz zaskoczyć przybyłych to załączysz z Youtuba materiały 4K i klienci będą mega zaskoczeni. Możesz też zrobić zdjęcia w jakości 4K sklepu i okolicy i będzie czad.

Jeśli będziesz niebieski- to dostaniesz specjalna cenę.

Do porównania masz jeszcze :
- Philipsa 55PFS7109 z ambilightem
(...)musisz być niebieski na forum - czyli zalogowany w klubie hdtv

=================================================

Serdeczne dzięki za pomocne informacje.
Ze względów cenowych zawężam wybór do Sharpa i Philipsa.
Nie jestem jeszcze jednoznacznie zdecydowany, stąd moje pytania:
1. Jak się ma jakość obrazu ww. Sharpa do jakości obrazu ww. Philipsa oraz czy jeżeli jakość Philipsa byłaby niższa lepiej go wziąć niż Sharpa ze względu na efekt Ambilight?
2. Czy na 60" Sharpie nie będzie widać pikselozy w FullHD z odległości najmniejszej (klient jest wstanie zbliżyć się do telewizora na około 2 m - stojąc lub siedziąc przy biurku obsługi klienta). Czy wobec powyższego lepszym wyborem byłby 55 cali, czy jednak 60 (brak zauważalnego spadku jakości wyświetlanego obrazu z odległości 2m). Oczywiście zakładam możliwy najlepszy sygnał HD (otrzymuje strumienie HD o bitracie dochodzącym nawet do 20 Mbps, więc tutaj lepiej już nie może chyba być).
3. Jeżeli mógłbyś rozwinąć myśl o strumieniu lub zdjęciach 4K, proponowane modele są FullHD, a więc 2K.
4. Jeżeli mógłbyś rozwinąć myśl: Jeśli będziesz niebieski- to dostaniesz specjalna cenę. Co oznacza być niebieskim i co oznacza lepszą cenę, w sensie gdzie?

Z góry dzięki za poświecony czas oraz odpowiedź
pozdrawiam
\ww
\microchip
 

gonziaczek

New member
Mój mikro test 60-65cali

W związku z tym, poszukuje tv 60-65, testowałem dzisiaj w mm samsunga 65h6400 oraz 55hu7500l (troche mniejszy ale 4k), sharpa lc60le857 oraz sony 60w855b.
O modelach h6400 z mniejszymi przekatnymi czytałem niezłe recenzje i chciałem zobaczyć jak sie ma większy brat. Samsung 4k wybór głownie dla 4. Sharpa wybrałem, bo Kiki go zachwalał oraz sony, ponieważ mam starszy model, z którego jestem zadowolony.
Do testów użyłem DVDripy z 9(animacja-średnia jakość), jakaś komedię polską tez średniej jakości, Bdrip w wysokiej rozdzielczości (tytuł nie pamietam, ale to animacja), zdjecia w jpg i png, muzyka mp3 i flac, oraz test 4k zgrany z youtube. Dodatkowo odpaliłem sygnał z naziemnej hd i sd.
Jako laik opisze tutaj swoje subiektywne odczucia, nie pytajcie mnie o banding, clouding, lagi czy inne techniczne aspekty.
Jedziemy.
1. Muzyka odtwarzana w każdym telewizorze prawidłowo. Tu chodziło mi o to czy dany format jest odtwarzany czy nie. Jakości nie porównywalem, bo po pierwsze było zbyt głośno, po drugie i tak używam kd.
2. Zdjecia. Sony, nie przeczytał obrazka w png. Poza tym zdjecia na wszystkich wyglądały dobrze.
3. Wideo.
Zacząłem od 9. Mimo średniej jakości ten film wyglądał wszędzie dobrze oprócz 65. Tu widać było,większe piksele. Na ustawieniach jakie były w sklepie uszeregowalbym obraz w kolejności: sharp=samsung 4k,sony,samsung 65.
Następnie puściłem animacje bdrip. Tu miałem podobne odczucia co do reprodukcji obrazu. Na 65 wyglądało to niestety wciąż gorzej niż na mniejszych tv. Moze to wciąż wina jednak kompresji przy ripowaniu z bd.
Kolejnym filmem była produkcja Polska. Tu tez gorsza jakość filmu dała w kość 65. Np. Włosy miały nierówne kontury. Soniacz sobie jako tako. Sharp mistrzostwo, super sobie poradził z gorszym materiałem, aż przyjemnie było patrzeć. Samsung 4k tez sobie całkiem niezłe dał radę ale to chyba dlatego, ze ma mniejsza matryce i większe zagęszczenie pikseli.
Ostatni z usb był materiał 4k. Oczywiście odtworzony został tylko przez samsunga 55hu7500. Powiem tak, kopara mi opadła. Obraz był piękny. Gdybym miał kasę na 65 cali to pewnie bym sie nie zastanawiał.
Na koniec sygnał z naziemnej tv.
Tu zdecydowanie najlepiej wypadł sharp. W hd i sd. Wydawałoby sie, ze najlepszy powinien byc samsung 4k ale wg mnie tak nie jest. Soniacza dało sie oglądać choć obraz był gorszy niż w moim starym 46w5540. Niestety najgorszy obraz był w 65h6400. Obraz nieakceptowanym przeze mnie. Pikseloza na sd,na hd postrzępione logo tvp1hd tvp2hd.
Podsumowanie.
Jeśli mamy tylko telewizje i ewentualnie sat to najlepszym rozwiązaniem dla mnie był sharp. Gdybym miał materiał 4k to brałbym ww. samsunga. Ciekawe, czy 65h7500 tez ma taki dobry obraz?
Soniacz jak za ta cenę obraz raczej przeciętny.
Niestety do 65h6400 cali potrzeba dobrego źrodła, bo niestety widać każdy piksel, szczególnie z naziemnej. Moze z tunerami sat obraz jest lepszy ale w sklepie nie mogłem tego sprawdzić.
Nie porównywalnej czerni i innych rzeczy, bo w sklepowych warunkach, gdzie każdy tv stoi w innym miejscu jest to raczej trudne.
Na koniec kilka słów o odbiciach w ekranach. Najmniej światła odbija sie w skarpie i sony, potem w 65 a najgorzej pod tym względem wypadł 4k. Istne lustro.
Należy pamietać, ze testowane tv były na ustawieniach sklepowych i moze inaczej wypadlyby po kalibracji. Mam nadzieje, ze choć troche mogłem pomoc albo bardziej zamieszkać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
microchip
1. Jak się ma jakość obrazu ww. Sharpa do jakości obrazu ww. Philipsa oraz czy jeżeli jakość Philipsa byłaby niższa lepiej go wziąć niż Sharpa ze względu na efekt Ambilight?
Do Twoich potrzeb wielkość ma znaczenie. Jeśli telewizor stałby przy ścianie w nocy - to oczywi9scie Philips zrobiłby największe wrażenie.
2. Sygnał HD i nie widać pikselozy
3. Zapuść sobie obrazy 4K - to się przekonasz.
4.Musisz być zalogowany tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html

==============================
gonziaczek

Mam Sharpa w domu i polecam bo jest extra.
A teraz na MŚ w Piłce - rewelacja.
 
Do góry