Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Kuli99

New member
Już abstrahując nawet od tego czy oled czy lcd to moim zdaniem 65 cali dla odległości 3,5m to będzie za mało. Sam miałem 55 zrobiłem przeskok na 65 i na poczatku wydawalo się super ale bardzo szybko zrozumiałem że 75 by spokojnie przyjęło i że to był błąd, a ja mam ok 3m. Wydasz 8k i po miesiącu stwierdzisz że to jednak nie to i co wtedy...
Przed wejściem do sklepu odczytałem tego posta i dość mocno przyczynił się do finalnej decyzji.
Padło na x90k w 75", jutro ma u mnie być.
Dziękuję za pomoc 😉
 

luck76

Well-known member
Czyli jeśli Oled jednak - to LG 65C21 za 6499 zł - oszczędzisz dużo kasy - a uśmiech gwarantowany.
Z modeli 75" - jeśli odpuszczasz mini ledy TCLa - to Sony będzie ok.
Dziś przy globalizacji rynku - właściciel to głównie tylko kasa.
@kiki czytasz co pisze człek? Wybiera między samem a sony, Ty mu proponujesz półkę niżej pozycjonowanego LG i tv który jedyną rzeczą jaką może się pochwalić jest miniLED, nie zapominając o jego wadach? Fakt - uśmiech gwarantowany, aż brzuch od niego boli. Polecam Tobie dzisiejszą prezentację Sony. Pokazali o co chodzi i trudno się dziwić TCL, który jedynym czy może walczyć to cena. Pytanie tylko o świadomość szpiegowania użytkownika. Sam pracuję w dyzej międzynarodowej korpo. Jedyne telefony jakie możemy wykorzystywać to: Apple, Samsung, Sony i Vivo. Nie ma miejsca na podsłuchiwanie przez chiński i ruski wywiad.
 

siwyyy77

Member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 14m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? tak ale nie na ekran
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał ? barszo dobry obraz, dobry smart TV, bezproblemowy
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? UPC
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? soundbar, NAS
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok 4h
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? w dzień i wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65"
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5-6kpln wiadomo taniej lepiej

Szukać promocji na OLED czy iść w mini/micro Led?
 

luck76

Well-known member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 14m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? tak ale nie na ekran
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał ? barszo dobry obraz, dobry smart TV, bezproblemowy
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? UPC
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? soundbar, NAS
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok 4h
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? w dzień i wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65"
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5-6kpln wiadomo taniej lepiej

Szukać promocji na OLED czy iść w mini/micro Led?
Od razu w microLED!
Żarcik - budżetu starczy na pilota.
Poważnie odpowiadając - z TV jest tak jak z samochodem. Liczy się przeznaczenie w konfrontacji z budżetem. Dla 65 cali, oglądanych zarówno po ciemku jak i w ciągu dnia, na wprost z odległości 3 metrów określiłeś budżet na przedział 5-6 TPLN. Tutaj nie znajdziesz na pewno OLED, ale nawet nie musisz go szukać zważywszy na warunki korzystania. Znajdziesz ciekawe LEDy, TV będzie oglądany na wprost więc matryce w technologii VA będą Ok. W tej grupie znajdziesz TV dysponujące wyskokontrastowymi matrycami, generującymi obraz SDR > 500 nitów, które do rze radzą sobie z kontrolą podświetlania HDR. Na pewno w komentarzach dostaniesz kilka ciekawych podpowiedzi. Na pewno pojawi się wśród nich TCL C835, który spełnia większość w/w warunków, z wyjątkiem jednego - piszesz, że ma być bezproblemowy, co go wyklucza - polecam lekturę dedykowanego wątku. Z nim jest jak z Dacią Duster. Niby silniki jak w Nissanie i Renault, ale wizyt w serwisie więcej, czasem autoryzowany serwis sobie nie radzi i musisz jechać do jakiejś dziupli pod Moskwą :) jeśli chcesz aby działało radio i plastiki nie trzeszczały to na pewno nie ten wybór :) Osobiscie polecam Sony X90K, są jeszcze Samsungi z serii Q80 i Panasonic LX940. Nie znam oferty LG w zakresie TV z matrycą VA - tutaj pytaj innych. Sam mam miniLED i uwierz, nie jest to musthave. Lepsza jest dobra kontrola podświetlania w tradycyjnym LED ale nade wszystko najwazniejsze jest procesowanie obrazu.
 

Catch_Mo

New member
To nie wiele dopłacisz do oleda LG 65 C21.
Masz go finalnie za 6499 zł a pakietem w promocji jeszcze.
A zakup jak poprzedni - n lata - więc warto dopłacić i mieć uśmiech gwarantowany każdego dnia.
@kiki ten telewizor jest rewelacyjny! Co prawda masę czasu zajmie mi opanowanie go (w szczegółach, bo dużo sam robi), ale obraz jest super, dźwięk spoko.
Przejście z dyzo mniejszego rozmiaru wymaga przestawienia się :).
Pozdro.
 

luck76

Well-known member
@kiki ten telewizor jest rewelacyjny! Co prawda masę czasu zajmie mi opanowanie go (w szczegółach, bo dużo sam robi), ale obraz jest super, dźwięk spoko.
Przejście z dyzo mniejszego rozmiaru wymaga przestawienia się :).
Pozdro.
Przechodziłeś z 55 na 65? to chyba na 75 nie mógłbyś się otrząsnąć przez miesiąc :) to teraz kalibracja i masz super tv :)
 

sk09372

Member
Od razu w microLED!
Żarcik - budżetu starczy na pilota.
Poważnie odpowiadając - z TV jest tak jak z samochodem. Liczy się przeznaczenie w konfrontacji z budżetem. Dla 65 cali, oglądanych zarówno po ciemku jak i w ciągu dnia, na wprost z odległości 3 metrów określiłeś budżet na przedział 5-6 TPLN. Tutaj nie znajdziesz na pewno OLED, ale nawet nie musisz go szukać zważywszy na warunki korzystania. Znajdziesz ciekawe LEDy, TV będzie oglądany na wprost więc matryce w technologii VA będą Ok. W tej grupie znajdziesz TV dysponujące wyskokontrastowymi matrycami, generującymi obraz SDR > 500 nitów, które do rze radzą sobie z kontrolą podświetlania HDR. Na pewno w komentarzach dostaniesz kilka ciekawych podpowiedzi. Na pewno pojawi się wśród nich TCL C835, który spełnia większość w/w warunków, z wyjątkiem jednego - piszesz, że ma być bezproblemowy, co go wyklucza - polecam lekturę dedykowanego wątku. Z nim jest jak z Dacią Duster. Niby silniki jak w Nissanie i Renault, ale wizyt w serwisie więcej, czasem autoryzowany serwis sobie nie radzi i musisz jechać do jakiejś dziupli pod Moskwą :) jeśli chcesz aby działało radio i plastiki nie trzeszczały to na pewno nie ten wybór :) Osobiscie polecam Sony X90K, są jeszcze Samsungi z serii Q80 i Panasonic LX940. Nie znam oferty LG w zakresie TV z matrycą VA - tutaj pytaj innych. Sam mam miniLED i uwierz, nie jest to musthave. Lepsza jest dobra kontrola podświetlania w tradycyjnym LED ale nade wszystko najwazniejsze jest procesowanie obrazu.
Przymierzam się do wymiany mojego samsunga 65 Q80T na coś w 75 calach i mam na oku QN85 lub Q80 tylko nie wiem czy opłaca się dokładać te 3K do tego minileda, wiem że masz sony ale myślisz że w przypadku samsunga też nie bedzie jakichś kolosalnych różnic? Chyba że zaczekać na jakieś nowości w 2023. Telewizor służył mi głównie do oglądania filmów i sport z satelity.
 

luck76

Well-known member
Przymierzam się do wymiany mojego samsunga 65 Q80T na coś w 75 calach i mam na oku QN85 lub Q80 tylko nie wiem czy opłaca się dokładać te 3K do tego minileda, wiem że masz sony ale myślisz że w przypadku samsunga też nie bedzie jakichś kolosalnych różnic? Chyba że zaczekać na jakieś nowości w 2023. Telewizor służył mi głównie do oglądania filmów i sport z satelity.
W życiu nie wymieniałbym 80T na 80B, Twój jest o niebo lepszy. Prawdę powiedziawszy to miniLED nie jest w tym wypadku kolosalnym przeskokiem, niezależnie od rodzaju matrycy. Te różnice w jasności dużo nowych wrażeń nie wniosą, a dalej jest to jasność zostawiająca w tyle każdy OLED, chyba ze chcesz porównywać 500 nitów ze 150 :) Ja tez nie przesiadałem się na miniLED tylko taki otrzymałem w drodze wymiany przez serwis.
 

sk09372

Member
W życiu nie wymieniałbym 80T na 80B, Twój jest o niebo lepszy. Prawdę powiedziawszy to miniLED nie jest w tym wypadku kolosalnym przeskokiem, niezależnie od rodzaju matrycy. Te różnice w jasności dużo nowych wrażeń nie wniosą, a dalej jest to jasność zostawiająca w tyle każdy OLED, chyba ze chcesz porównywać 500 nitów ze 150 :) Ja tez nie przesiadałem się na miniLED tylko taki otrzymałem w drodze wymiany przez serwis.
Teraz zgłupiałem, to co byś polecił w 75 calach do 8k żeby było widać jakąś różnice nie tylko w wielkości ekranu. Serwis dał Ci droższy TV ?:eek:
 

luck76

Well-known member
Teraz zgłupiałem, to co byś polecił w 75 calach do 8k żeby było widać jakąś różnice nie tylko w wielkości ekranu. Serwis dał Ci droższy TV ?:eek:
Za 8k nie dostaniesz niczego w 75” co byłoby widocznym krokiem do przodu. Wzrost kosztów produkcji i zmiany w zarządzaniu łańcuchami dostaw sprawiły, że ceny poszybowały w górę.
 

kubas95

New member
Cześć, potrzebuję pomocy w wyborze pierwszego tv do nowego mieszkania, do tej pory doświadczenie tylko z chińczykami pokroju Xiaomi P1 i słabymi braviami sprzed 6-7 lat.
Mam uczulenie na backlight bleeding, jeśli da się tego uniknąć to bardzo chętnie skorzystam :D

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 11m2 (salon jest otwarty ale fragment z narożnikiem i ścianą tv ma tyle)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.7m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? tak, mocne światło praktycznie cały dzień
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? Płynność działania jest dla mnie ważniejsza niż ultra ostry obraz, lubię wyraziste kolory.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? Raczej obraz 4k z wbudowanych aplikacji Youtube/netflix
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Soundbar samsung HW-S800B
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok 4h
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65"? Nie jestem pewien jaki będzie odpowiedni
19. Preferencje co do marki ? Nie
20. Czy telewizor ma mieć 3D ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4.5k MAX
 
Do góry