Jakie wybrać rozwiązanie

xan2005

New member
Cześć


Jestem szczęśliwy właścicielem Samsunga LCD Series 7 i podroczyłem go do PC przez złącze VGA



Obraz miałem załatwiony karta bez problemu ustawiła rozdzielczość telewizora

Przyszła pora na dźwięk i tutaj zaczęły się schody. Nie posiadam żadnego kina domowego wiec chciałem puścić dźwięk na głośniki od TV

Mam przewód Jack 3,5 podłączyłem do komputera a 2 RCA podroczyłem do TV L i R



No ale to nie zadziałało

I teraz się zastanowią jakie przewody kupić żeby to zadziałało ???

Tak myślałem o przewodzie VGA podłaoczyć do wejścia HDMI a z małego Jacka wejść na DVI IN (HDMI2) czyli na RCA

Bo jest jeszcze taka możliwość zostawić przewód VGA i tylko kupić przewód audio który jest obok wejścia VGA pokazany na tym rysunku poniżej ale nie mam pojęcia jaka końcówka to jest ????

Czy takie rozwiązania będą Bez problemu dawały mi głos na TV ????
 

AdrJano

New member
A ja mam takie pytanie, w jaki sposób podlączyć mam ten typ sprzętu. Mam telewizor LCD i kartę graficzną GeForce7900GS. Chciałbym podłączyć komputer z telewizorem, aby był obraz i dźwięk w jak najlepszej jakości.
Dokładnie taki mam sprzęt:
TV:
Samsung LE 40A551 LCD Full HD
Karta graficzna GeForce 7900GS.

Jakiego kabla użyć?
 

centomaniak

New member
AdrJano napisał:
A ja mam takie pytanie, w jaki sposób podlączyć mam ten typ sprzętu. Mam telewizor LCD i kartę graficzną GeForce7900GS. Chciałbym podłączyć komputer z telewizorem, aby był obraz i dźwięk w jak najlepszej jakości.
Dokładnie taki mam sprzęt:
TV:
Samsung LE 40A551 LCD Full HD
Karta graficzna GeForce 7900GS.

Jakiego kabla użyć?
powtórzę jeszcze raz hdmi / dvi no chyba że karta ma wyjście hdmi
 

AdrJano

New member
centomaniak napisał:
powtórzę jeszcze raz hdmi / dvi no chyba że karta ma wyjście hdmi
Czy w tym przypadku będzie dźwięk?
Dodam, że karta ma 2 wyjścia DVI 24 PIN, z czego jedne już jest zajęte przez monitor, obok okrągłe wyjście, bodajże to się zwie TV HDTV.
Czy nie lepszym rozwiązaniem będzie przejściówka dvi-hdmi oraz kabel hdmi-hdmi albo inne rozwiązanie - kabel hdtv, który dołączony był do karty plus kable component idące do tv?
 
Ostatnia edycja:

yarson

New member
AdrJano napisał:
Czy w tym przypadku będzie dźwięk?
Dodam, że karta ma 2 wyjścia DVI 24 PIN, z czego jedne już jest zajęte przez monitor, obok okrągłe wyjście.
Czy nie lepszym rozwiązaniem będzie przejściówka dvi-hdmi oraz kabel hdmi-hdmi?

Technologia DVI (Digital Visual Interface) zaprojektowana została do podłączenia urządzeń wyświetlających obraz, złącze nie zawiera sygnału fonii.

http://telewizor.eu/dvi.html
 

AdrJano

New member
Normalnie to w tv jest wejście DVI podpisane jako wejście typowe do PC, ale skoro mam nie mieć dźwięku to już mnie to nie pasuje.
Więc jakie rozwiązanie, przejściówka i kabel hdmi-hdmi, czy kombinować z kablami różnych kolorów poprzez wejście TV HDTV?
 
Ostatnia edycja:
Do góry