Jakie wybrać nagłośnienie oparte wyłącznie o małe głośniczki?

jarod20

New member
Witam,
Szukam sposobu, żeby poprawić jakość dźwięku z telewizora i odtwarzacza dvd. Niestety, ze względu na zupełny brak miejsca, jedyne głośniki jakich mogę użyć to małe głośniczki, takie, jak są używane przy zestawach kina domowego.
Zwracam się do szanownych kolegów z pytaniem, czy takie głośniczki można podłączyć pod coś więcej niż zintegrowany amplituner z dvd? Czy np. taki zestaw Yamaha NS-P285 można podłączyć pod zwykły amplituner lub wzmacniacz stereo?
A jeśli nie, to co można zrobić (jakiej konfiguracji użyć) żeby mieć jak najlepszą jakość dźwięku z tak małych głośników?
A może macie swoje typy przy wyborze zestawu kina domowego opartego wyłącznie o małe głośniczki + subwoofer, bez znaczenia, czy 2.1 czy 5.1, bez Blu-ray, do kwoty 1000 zł ?
Może już ktoś borykał się z podobnym problemem... Napiszcie proszę co sami kupiliście i jak wam się ten sprzęt sprawuje. Myślę, że brak miejsca na kolumny podłogowe czy choćby podstawkowe nie dotyczy wyłącznie mnie. Jesteście zadowoleni ze swoich budżetowych zestawów kina domowego?
Czekam na wszelkie propozycje, chętnie odpowiem na wszelkie pytania.
Pozdrawiam,
Piotrek
 

jarod20

New member
Reklama przykuwająca uwagę :)
Jednak, tak jak napisałem, nie mam miejsca na stojaki i muszę się zadowolić małymi głośniczkami postawionymi przed telewizorem + sub gdzieś w rogu pokoju + kolumienki tylne na razie do szafy, może kiedyś się przydadzą.
 

jarod20

New member
Telewizor stoi na półce. Dwa małe fronty będą stały przed telewizorem, delikatnie zasłaniając rogi ekranu. Centralny będzie stał na środu telewizora. Sub w rogu pokoju.
Niestety nie mam miejsca żeby ustawić kolumny na podłodze przed telewizorem lub na podstawkach gdzieś w pobliżu. Dlatego przednie głośniki mogą być wyłącznie małe.
 

jarod20

New member
Dzięki wielkie Panowie za podpowiedzi.
A wie ktoś może, czy zestaw Samsung D550 odtwarza pliki z USB bez konieczności włączania telewizora i wyboru menu? Miał ktoś może do czynienia z tym zestawem? Jak to gra?
 

szymon0018

New member
To są najprostsze głośniczki, które grają zwyczajnie.

Harman to już firma prestiżowa, która potrafi zrobić dobry dźwięk.

A jeśli masz możliwość wyłącznie małych głośniczków, a masz pieniądze, to kupuj harman :)
 

tomik696

New member
szkoda kasy na głosniki komuterowe lepiej dozbieraj kase i kup harmany.. bo za 3 miesiace bedziesz znowu o rade pisał co zrobic zeby to grało.... poz..
 

szymon0018

New member
Ja też bym radził dozbierać kasę. No ale sam wiem jak to jest. Chcesz coś mieć, ale w tym kraju zdajesz sobie sprawę, że "są ważniejsze wydatki" i nie stać cię na luksus.
 

jarod20

New member
szymon0018 ma rację... Różnica w cenie pomiędzy tymi głośnikami co wymieniłem, tj. JBL lub Yamaha a Harmanem to jakieś 1200 zł. A biorąc pod uwagę, że nie jestem audiofilem, tylko zwykłym użytkownikiem telewizora z zamiłowaniem do obejrzenia sobie od czasu do czasu filmu z DVD, to taka różnica jest niestety zbyt duża.
 

Bepeh

New member
poszukaj czegoś w jamo lub klipsch

jak w tytule...
kup wpierw fronty a potemj reszte...

.......
a potem stwierdzisz ze i tak to błąd ....

ale to potrwa troche czasu..../.
 
Do góry