Jakie ustawienia w Sony KDL-32EX500

relka

Member
Witam Was wszystkich.Może mi ktoś powiedzieć jakie mają być ustawienia obrazu na zwykłym kablu. Zostawić standartowe czy może coś pozmieniać???
 

Dig Dug

New member
Relka - kalibracja to zmiana ustawień w celu osiągnięcia najlepszej czerni, zgodności palety barw itp. Jak masz urządzenia i umiejetności to to zrobisz.

W rzeczywistości możesz poustawiać tak parametry by obraz pasował pod ciebie.
Ja bawiłem się tymi ustawieniami, a później okazało się, że ustawiłem prawie tryb KINO.
Więc polecam Ci sprawdź tryb KINO i STANDARD. Powinnaś się zmieścić w którymś z tych KINO daje obraz bardziej łagodny, ciemniejszy podobny do plazmy. Standard to typowe świecenie LCD. W wybranym przez Ciebie trybie wejdz w ustawienia obrazu i pozmieniaj sobie trochę wartość - coś powinnaś znaleść. Jak któreś ustawienie prawie Ci spasi, to pooglądaj chwilę TV, a dopiero potem rób zmiany, na szybko to sama sobie zamieszasz i zmęczysz oczy.

Ja mam takie parametry jasność 55, nasycenie 50, kontrast 90, ostrość 10, podświetlenie 3. Kolory Warm2, a polepszacze daj sobie na średnie lub min i bedzie OK. Pisze z pracy to nie pamiętam dokładnie wszystkich ustawień.
 
Ostatnia edycja:
Do góry