Jakie urządzenia do wyświetlania HD

Naki

New member
Witam
Posiadam telewizor Samsung LE52A656, który jest na jakis najbliższy czas podłączony przez kabel Euro do starego dekodera. Niedługo bede miał nowy dekoder Phillips PVR, który zamirzam podłaczyć z tv przez HDMI. Cyfre+ mam na 3 telewizorach, na 2 dekoderach.
Teraz takie moje pytanie, czy oprócz dekodera PVR i kabla HDMI, jest coś mi jeszcze potrzebne do odbierania telewizji HD?
 

ebolec

New member
..aby móc korzystać z dekodera PVR musisz mieć antenę min.80 cm średnicy z konwerterem typu twin, połączoną dwoma kablami do dekodera. Jest to warunek konieczny. Oczywiście musisz też mieć źródło prądu zmiennego, szafkę lub wieszak na telewizor . Powinieneś także nabyć wprawy w korzystaniu z pilotów, no i oczywiście z telewizora. Dobrze byłoby mieć kino domowe i dużo wolnego czasu ;)
 

ebolec

New member
Do podłączenia dekodera Philips PVR potrzebujesz min. 1 kabla, ale wtedy nie możesz jednocześnie oglądać jednego programu a nagrywać inny. Zebyś mogł tak zrobić tzn w pełni korzystać ze wszystkich funkcji dekodera PVR musisz mieć podłączone do niego dwa kabale. I do tego też służy antena o średnicy min.80cm z konwerterem typu twin, który ma dwa wyjścia, do których podłączasz dwa kable i ciągniesz je do dekodera PVR. Żebyś mógł podłączyć drugi dekoder to musisz kupić konwerter z czterema wyjściami (nie słyszałem żeby były z trzema). I wtedy dwa kable ciągniesz do dekodera PVR, a trzeci kabel do tego drugiego zwykłego dekodera. No chyba, że będziesz miał dwa dekodery PVR to trzeba wtedy cztery kable- po dwa do każdego dekodera.
Pozdrowienia
 

Naki

New member
A czy mogę spokojnie oglądać programy HD, uzywając na razie starej anteny, jednego kabla do dekodera PVR, kabla HDMI i telewizora FullHD?
 
Do góry