Jakie uchwyty

Pr3dator

New member
Witam serdecznie

Moze banalne pytanie dla coniektorych ale jaka jest bezpieczna odleglosc telewizora LCD, LED od sciany. Tak aby sie nadmiernie telewizor nie nagrzewal/przegrzewal jesli taka obawa moze wystapic.

Telewizor LED Philips 47PFL8404H

Przykladowo taki uchwyt - Vogel's PFW 5000

W opisie odnalesc mozna iz : Odległość ekranu od ściany tylko 34 mm.

Czy owa odleglosc nie bedzie zbyt mala dla poprawnej cyrkulacji powietrza?

pozdrawiam
 

daruddg

New member
Nie bedzie żadnych problemów, ja mam 2cm od ściany powieszoną plazme i żyje :). Mozesz mieć problem z poźniejszym podłączaniem kabli. Samsung w swoim wieszaku rozwiązał to w miare dobrze i nie ma problemów z podłączeniami bez ściągania telewizora
 

superfejmus

New member
koledzy też mam podobne pytanie, mam nowo zakupiony tv panasonic tx-l42e6e, który mam zamiar powiesić na uchwycie na ścianie, na którym wisi już 3 rok mój poprzedni lcd lg. W instrukcji pisze o odległości od ściany 10cm a ja podczas kupna uchwytu kilka lat temu kierowałem się jak najmniejszą odległością od ściany ponieważ tv wisi bokiem na wrost drzwi wejściowych do pokoju. Odległość od ściany to max 30mm, z lg nic specjalnego się nie działo z powodu takiej odległości.

kiki w innym temacie wsoimniał, że można blisko wieszać i nic się nie dzieje, mój stary tv też już 3 lata w takiej konfiguracji przeżył, nie używam go w zasadzie nigdy dłużej niż 2-3 godz ciągłej pracy

mam coś w tym stylu:
00084424det.jpg


kable żadnym problemem nie są bo mam płaskie kątowe wtyczki a kabel zasilający jest w tym tv bardzo sprytnie rozwiazany i wychodzi pionowo w dół
 
Ostatnia edycja:
Do góry