Jakie telewizory? Sony i Samsung

Tonislaw

New member
Witam, mam zamiar kupić 2 telewizory.
1)
Odległość od telewizora - 2-3 m
Częściej oglądam wieczorem i w nocy
Preferowana wielkość matrycy: 37-40"
Preferowana technologia: LCD
Jaki sygnał: HD (Cyfra +) i PS3
Jakie urządzenia do podłączenia: PS3
Jaka klasa cenowa: ok. 3500 zł
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: słabe
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: na wprost
Ma stać czy wisieć: stać
Czego oczekuję: przede wszystkim telewizor do PS
Full HD czy HD ready: Full HD

Byłem prawie zdecydowany na Sony 40W5500, ale polecali mi również Sonego 40Z4500 (i Samsunga B650), dodatkowo wyszły jakieś modele o których nie słyszałem (EX) no i teraz jestem w kropce, bardziej się skłaniam do Z4500 ale chętnie usłyszę waszych opinii

2) Odległość od telewizora - 3 m
Częściej oglądam: Cały dzień prawie telewizor włączony
Preferowana wielkość matrycy: 46-52"
Pow. pokoju: 27 m2
Preferowana technologia: LCD
Jaki sygnał: HD (Cyfra +)
Jakie urządzenia do podłączenia: DVD
Jaka klasa cenowa: ok. 4000 zł (ale jeśli warto to mogę dołożyć)
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: słabe
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2-3
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: na wprost i z boku
Ma stać czy wisieć: stać
Full HD czy HD ready: Full HD

Tu się zastanawiałem nad W5500 lub B650, ale może polecicie coś innego?
Dodatkowo mam pytanie, czy wszystkie powyższe telewizory mają opcje odtwarzania filmów z pen drive`a? Nie powiem zależałoby mi na tym :) (o ile odczytuje też napisy)

Pozdrawiam
 

master008

New member
Radze ci kupic sonego bo samsung jak ci sie zepsuje bo gwarancji to nieoplaca sie robic go tylko na smieci a sony ma tanie czesci:)
 

MMrozo

New member
Polecam Sony i to nie ze względu na ceny części ale na jakość obrazu. Kolega ma chyba 40B6000 i obraz jest "sztuczny/teatralny". Poza tym jest bardzo fajny.
 

Tonislaw

New member
Większy telewizor już wybrałem (SOny) dziękuje za uwagi.
Teraz ten mniejszy 40":
- Sony 40Z4500
- Samsung UE40B7000
- Sony 40EX500
- Sony 40EX700

Który polecacie z tych? Warunki itp. w 1 poście:)
Pozdrawiam
 

Ares78

New member
Nie wiem za bardzo jak aktualnie jest z dostępnością, ale do grania bardzo wdzięczny jest z4500, niski input lag, dobrej jakości głośniki (chyba w obu pomieszczeniach nie masz kina domowego? A może?). Z podanym sygnałem- C+ też będzie nieźle, ale nie tak dobrze jak w modelach wyposażonych w BE3. Także pytanie czy bardziej nacisk kładziesz na granie, czy jednak oglądanie z satelity?
 

Tonislaw

New member
Naprawde trudno powiedzieć, mysle ze równo po połowie, TV 50% PS3 50%.
Czyli twoim zdaniem powinienem wybrać pomiędzy Z4500 a EX700? Nie warto inwestować w Samsunga?
JEsli chodzi o cenę to ma ona oscylować ok. 3500-4000 zł, natomiast jeżeli warto dołozyc pare groszy to dołoże.

Jak sie sprawa ma z input lagiem w EX700?
Sprzedawca powiedział mi że Z4500 to stary model i nie warto już takiego kupować i zaproponował mi EX500 i EX700.

A może HX700?
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Naprawde trudno powiedzieć, mysle ze równo po połowie, TV 50% PS3 50%.
Czyli twoim zdaniem powinienem wybrać pomiędzy Z4500 a EX700? Nie warto inwestować w Samsunga?
JEsli chodzi o cenę to ma ona oscylować ok. 3500-4000 zł, natomiast jeżeli warto dołozyc pare groszy to dołoże.

Jak sie sprawa ma z input lagiem w EX700?
Sprzedawca powiedział mi że Z4500 to stary model i nie warto już takiego kupować i zaproponował mi EX500 i EX700.

A może HX700?

Hmmm przy takim stosunku korzystania z konsoli to faktycznie lepiej będzie zdecydować się na coś z nowszej serii, obraz przy słabszym sygnale będzie znacznie lepszy. Wracając do tematu, jeżeli szukasz przystępnego cenowo rozwiązania to ex500 będzie idealny, obraz przyjemny dla oka, dobrze radzi sobie z SD, matryca półmatowa więc refleksów nie będzie nawet przy nasłonecznionym pomieszczeniu.
 

Tonislaw

New member
Max. moge wydac powiedzmy 4200-4300.

Wybor narazie pada na EX500, ale tak jak pytałem, czy warto dołozyc do EX700 lub HX700 ?
 

Ares78

New member
Do ex700 możesz dołożyć jeśli będziesz wieszał telewizor na ścianie i bardzo zależy Ci na ciekawym wzornictwie, wyglądzie, jeżeli patrzysz na stricte obraz to dużo lepszym wyborem będzie hx700 który na tym polu ma dużo do zaoferowania, tylko pamiętaj, że matryca jest błyszcząca.
 

Tonislaw

New member
Witam, mam jeszcze jedno pytanie: czy jest jakaś różnica pomiędzy Sonego 40EX500 a 37EX500 inna od wielkości? Słyszałem że różne rozmiary telewizorów mają różne matryce mimo że to ten sam model, czy tutaj jest tak samo?
 
Do góry