Jakie Tanie wielofunkcyjne kino domowe na poddasze.

daydreamer

New member
Witam​

Poszperałem trochę na forum, i jak to kiedyś w przypadku telewizora tak i teraz w przypadku kina domowego mam mały dylemat.

Na początek powiem, że szukam taniego zestawu kina domowego. Preferował bym zestaw złożony z dużych głośników, a nie takich małych klocków jak do komputera. W idealnej sytuacji chciał bym kupić taki zestaw za około 1500 zł ale jeżeli za 2100 zł jestem w stanie kupić coś mega lepszego to jestem w stanie tyle zapłacić. Wiem, że 2k to nie dużo ale chcę wyciągnąć max z tej kasy i nie mieć poczucia, że mogłem kupić coś lepszego.

Zastosowanie i środowisko​
Mam pokój na poddaszu, wymiary to jakieś 5m x 6m. Wysokość max 2,5m min 1,20m. Telewizor stoi na ścianie 5m w niskim miejscu, tam też planuję umieścić zestaw kina domowego. Odległość kanapy od mojego 32'' TV to około 2,5 m.

Zastosowanie zestawu:
1.Konsola Xbox 360 (5.1 optykiem wreszcie będzie możliwe- liczę na ładny ryk silnika i wybuchy.

2.Muzyka, nie słucham muzyki często ale mam czasem ochotę posłuchać czegoś fajnego (od SUM 41 czyli coś jak Punk Rock po "Make a move on Me" czyli miły housowy kawałek), raczej lubię ładny bass

3.Filmy DVD i Divx ale tu wychodzę z założenia, że wszystko spełni moje oczekiwania ale mogę się mylić.

Pochodziłem trochę po sklepach i tych fizycznych i internetowych i myślałem nad poniższymi zestawami:

Onkyo HT-E 504/404 i kolumny Rock MK II 7.0 za 2099zl

TEAC AG-D8850, DV-3800 ROCK MK II 5.0 1500zl (na naszym forum jest dość pozytywny test ale z innymi kolumnami)

SONY HT-P 46 STR-DE400, DVP-NS37 i kolumny SONY z zestawu i to znalazłem za około 1399zł.

Pioneer DV-300, VSX-416 i tu były głośniki Jamo z oznaczeniami na ich tyle S406HCS i D300VSX416 za 1899zl

Yamaha HTR5130/S559/Ametyst HT Antila 120 RZE. 1799zl

*ceny ze sklepów typu MM

Prawie pełen przekrój przez wszystkie firmy na rynku Do żadnej nie jestem przekonany. Dodam, że odtwarzacz DVD nie jest koniecznością bo mam XBox'a ale zestawy z DVD są jakieś tańsze. Mam też wrażenie że wszystkie te zestawy oferują może i rozsądny sprzęt ale kolumny są strasznie kiepskie...ale co zrobić fundusze podcinają skrzydła ale od czegoś trzeba zacząć prawda? P

Proszę o poradę, ewentualnie doradzenie jakiegoś innego sprzętu.
(bardzo proszę o pisanie również o głośnikachj gdyż o nich mam najmniejsze pojęcie, a pewnie nawet te tanie czymś się róznią)
Myśl przewodnia: zrobić najlepsze zakupy za około 2.ooo zł.

Dzięki wielkie!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
uważam że zrobiłeś extra selekcję .
Ja oparłbym się na Pioneerach 417 nowy amplituner.
Szczegóły proponuję napisz do blackninja - myślę że będziesz happy :D
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kolumny z testowanego przeze mnie Teaca są charakterem podobne do tych z podanego przez Ciebie zestawu.

ArtS :)
 

daydreamer

New member
ArtS007 myślisz więc, że większośc tych kolumn dostępnych z zestawami w cenie okolo 2k są podobne? Wiesz może o jakiś których należy unikac bądź jakiś szczególnie polecanych?


Kiki, też czytałem troche o Pioneer 417 i nawet przeglądałem ceny w necie..ale tu znów pojawia się problem kolumn bo zestaw dostępny jest w różnych opcjach..

Pozdrawiam i dzięki
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Za 2069zł masz poniższy zestawik:

Antila%20290.jpg


Wart swojej ceny i dobre kolumny.
 

daydreamer

New member
Dziękuję za informacje, chyba jednak zdecyduję się na proponowany przez BlackNinja zestaw Yamaha .
Dodam, że dziś w sklepie przesłuchiwałem zestaw Sony HTP-44 (DVP-NS37, STR-DE400, SS-FCR455) i Onkyo HTE 304/404 ROCK MK II 5.0 i róznica była dla mnie ogromna.Zestaw Onkyo grał zdecydowanie lepiej.
 
Do góry