Jakie tanie fronty do Onkyo HTR-558

3echo

Member
Bez reklam
Witam
Od niedawna jestem posiadaczem zestawu kina domowego Onkyo Onkyo HTS 4505,gdzie AV to Onkyo HTR 558,a kolumienki to taki dodatek :-|,ale razem to nieźle gra.
Maxaudio - Onkyo HT-S4505 test w Hi-Fi Choice 3/2013
Zestaw polecony przez Blackninja i z którego jestem zadowolony.Ale przyszeł czas na dokupienie jakiś frontów,tak aby odczuwalna była poprawa jakości muzyki.Najpierw muślałem o JBL Loft 40 lub Magnat monitor 200,bo bariera finansowa 500zł.Jednak po dłuższych przemyśleniach doszedłem do wniosku,ze na takie głosniki szkoda kasy.Postanowiłem więc jakiś czas poczekać,dozbierać(może raty)i przeznaczyć na to max.900zł,ale są też pewne ograniczenia:
-możliwie jak najmniejsze ze względu na brak miejsca na podłogówki
-wylot bass reflex powinien być z przodu gdyż będą blisko ściany
-budżet max.900zł
Na dzień dzisiejszy jestem przekonany do Monitor Audio MR2
Jak macie jakieś typy to będę wdzięczny.Piszcie proszę.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
MR2 w tym budżecie to dobry wybór. Z przednim bass-reflexem kojarzę jeszcze Tagę Harmony Platinum v2 B-40 , Tannoy Mercury V1, Kef C3.
 

3echo

Member
Bez reklam
Wcześniej też miałem na uwadze KEF C3,lecz wydaje mi się,że MR2 lepiej zagra,głównie dlatego,że niskotonowiec w tym drugim to 165mm zamiast 130mm.
 

mors111

Active member
Bez reklam
tego się trzymaj , na frontach min. 16-17cm , a im w większej obudowie , tym niższy bas z nich uzyskasz
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Na dzień dzisiejszy jestem przekonany do Monitor Audio MR2

Dobrze kombinujesz to świetne kolumny ,bas nie jest w nich jakiś wyjątkowo silny ale mają inne zalety - muzykalność ,przestrzeń świetne wysokie tony
Dobrą propozycją są też Roth Oli 20 - całościowo bardzo poukładany dźwięk
 

3echo

Member
Bez reklam
Te Rothy wydają się ciekawe,ale myślę,że będę się trzymał tego co pisał mors111,czyli niskotonowiec min.16cm.
 

3echo

Member
Bez reklam
Zamówiłem MA BX2 u Naszego kolegi blackninja.
Mam ,podpiąłem i...
...szczena mi opadła.Poza tym,że dobra cena i realizacja na najwyższym poziomie,to same głośniki w porównaniu z tym co miałem to jest jakościowa przepaść.Nie przypuszczałem,że różnica będzie tak znaczna.Brzmienie bardzo wyważone, przestrzenne z precyzyjnym i niedudniącym basem.Wreszcie mogę głośniej posłuchać muzyki bez męczącego dudnienia. Trochę się obawiałem czy mój budżetowy ampli wykorzysta potencjał tych głośników.Pewnie nie w 100%,ale to co jest,to dla mnie duży skok jakościowy.Dzięki wszystkim za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

3echo

Member
Bez reklam
A czy możecie polecić teraz do tych monitorów jakiś fajny sybwoofer?Bo wydaje mi się,ze przy tych monitorach mojego suba nie słychać.
Teraz mam sub Onkyo SKW-558.Nie znam się na subach i nie wiem jaki byłby dobry do BX-ów i czy wogóle jest sens zamiany na inny?
Czy za max. 1000zł znajdę coś co lepiej zagra od mojego suba?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Czy za max. 1000zł znajdę coś co lepiej zagra od mojego suba?

na pewno

Twój ma "basik" 16cm, więc to niewiele i przy małych satelitkach na pewno będzie go słychać ale przy większych kolumnach już mniej

w cenie do 1.000 możesz już zakupić przyzwoite 25cm do kina domowego ( np Jamo sub 360 )
 

3echo

Member
Bez reklam
Szukam takiego suba,aby się uzupełniał z MA BX2.W monitorach brakuje mi tzw. mocniejszego walnięcia basem.
Taki bardziej do muzyki
Znajdę coś?
 

3echo

Member
Bez reklam
22m2
kwota d0 1000zł.
Z tego co wyczytałem to raczej celować w suby o zabudowie zamkniętej.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Do muzyki byś musiał szukać konstrukcji zamkniętych, a one ciut więcej kosztują np. RELT5/T7, JBL 550, Jamo sub 660, Monitor Audio BXW 10, Roth KH2/20. Możesz poszukać czegoś z drugiej ręki, bo w tej kwocie nie wiem czy znajdziesz coś zamkniętego, a konstrukcje BR będą za wolne do muzyki.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No niestety, takie są ceny. Ale uważam że warto dozbierać te 600zł i mieć coś co cieszy ucho i oko, niż pchać się w tanie konstrukcje BR które tylko nam zamulą bas. REL'a T5 można już wyrwać za 1600zł. MA też pewnie by się fajnie wkomponował w zestaw, chociaż ktoś kiedyś porównywał to do stereo REL był ciut lepszy. Jamo 660 czy JBL to już spore konstrukcje, które sprawdzą się również w kinie, ale do samej muzyki uważam że troachę szkoda wstawiać takie kloce. Tym bardziej że Jamo odbiega sporo klasowo od kolumn MA BX. Pogadaj z kolegą Werf, bo pamiętam że miał kiedyś dwa T5 i ostatnio pisal że ma jeszcze jednego który zalega w garażu, więc może będzie chcial puścić po dobrej cenie? Ja bym szedł w kierunku REL lub MA BXW.
 

3echo

Member
Bez reklam
MA BX2 mają fajną przestrzeń i środek.Wszystko jest takie zrównoważone.Do uzupełnienia brakuje basowego walnięcia czego BX-y nie potrafią.Czytałem trochę o REL-ach i podobno w muzyce sprawdzają się idealnie.MA napewno wpasowały by się idealnie,ale cena nowego to ponad 2000zł.Myslałem o Jamo,bo cenowo najatrakcyjniej wypadają.Pewnie odbiegają od reszty,ale może i to by mi wystarczyło.Najlepiej posłuchać,ale nie ma takiej możliwości.Może poczekam do wiosny,ceny spadną itp?
Inne propozycje mile widziane.
A co sądzicie o REL T-ZERO?
 
Ostatnia edycja:
Do góry