Jakie sprzęt dla domu?

piterkos

New member
Witam

Właśnie robię remont mieszkania i chcę od razu zmienić sprzęt audo-video. Troszkę poczytałem i instalację w większości mam zrobioną.
Opiszę jak to u mnie teraz wygląda, a proszę o podpowiedzi sugestie jak najlepiej rozwiązań, w którą stronę iść, aby wszystko miało ręce i nogi:)

Obecnie mam puszczone 4 kable audi do głośników, które będą zamontowane na suficie. Mam puszczony kabel HD sufitem, pod który będzie podpięty projektor. Mam również kable satelitarne do anteny (szt 2) oraz wmieszane w to wszystko skrętki (na zasadzie, a może się przydać do automatyki :) ). Mam również zamontowany wysuwany ekran projekcyjny.

Co chcę osiągnąć?

Chcę mieć telewizję z satelity. Sprzęt powinnien mieć możliwość wygodnego odtwarzania telewizji z serwisów typu weeb.tv. Audiofilem nie jestem, ale fajnie jakby to wszystko fajnie grało. Do tego myślę, aby był jakiś serwerek DLNA, albo cokolwiek innego. Chciałbym aby to funkcjonowało dla zwykłego użytkownika. Pilot itd.

Proszę o porady w tym temacie. Myślę, że temat przyda się również innym.
Generalnie chodzi mi o centralkę, HTPC, tuner? Który by spełniam moje wymagania.
 

piterkos

New member
Dzięki za zainteresowanie.

Jeżeli chodzi o budżet to ciężko mi powiedzieć. Wiadomo chciałbym to zrobić jak najtaniej. Za całość, a liczę tutaj pewnie jakieś HTPC, zestaw głośników oraz projektor nie chciałbym dać więcej niż 5 000 zł. Budżet może wzrosnąć, jeżeli będzie potrzeba.
Czy mam coś upatrzonego? No właśnie nie. Dawno już nie interesowałem się tym tematem. Mój zamysł jest taki, aby prawdopodobnie stworzyć HTPC z jakś kartą telewizyjną, która odbiera telewizję satelitarną ( najlepiej z możliwością włożenia jakkiejś karty). Do tego podpięty jakiś zestaw głośników bezpośrednio do karty dźwiękowej ( nie muszą to być jakieś super głośniki). Bardziej mi zależy na fajnym obrazie.
Projektory widziałem już jakieś w miarę tanie z Epsona, który obłsugiwał 3D.

W załączniku pliki z rzutem mieszkania i widok jak to mniej więcej w realu będzie wyglądać (projekt jeszcze nie ukończony, bo kreatorka wnętrz :) zastanawia się nad kolorami i co chwilę zmienia:cry:
 

Attachments

  • Plan mieszkania.jpg
    Plan mieszkania.jpg
    93,2 KB · Wyś: 127
  • Rzut mieszkania.jpg
    Rzut mieszkania.jpg
    95,7 KB · Wyś: 109
Do góry