Jakie słuchawki nauszne?

lmichal

New member
Jakie polecacie słuchawki nauszne. Obecnie mam Sennheiser HD210 ale mają już z 10 lat i czas na zmianę. Słuchawki używane będą tylko w domu, podłączone do wzmacniacza Onkyo SR606 (muzyka oraz filmy) jeżeli to ma jakieś znaczenie i sporadycznie do laptopa zeby dziecka grami nie obudzić :)
Nie będę oszukiwać ze liczy się cena... ale - polećcie coś do 300 i 600-700 zł bo albo kupię sam a może na gwiazdkę zrzuci się cała rodzina i sąsiedzi :)
Z moich Sennheiser'ów jestem bardzo zadowolony. Nie jestem audiofilem ale lubię posłuchać różnej muzyki... Ostatnio słyszałem dużo dobrego i dużo złego o CREATIVE AURVANA LIVE. W jednych testach oceny są rewelacyjne a w innych tragiczne...
Zastanawiam się też nad AKG K172 HD i sennhesisery hd380pro ...
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
K172 takie sobie....aruvana - dużo podniety komputerowców ale strasznie lekki dźwiek z odstajacym subwooferowym basem...hd380 nieeeee

beyerdynamic dt150? wiem paskudne :) ale kozaki
 

Smołek

New member
wg mnie to słuchawek Creative kijem nie tykaj chyba że chcesz stać się posiadaczem świecącej chińszczyzny z płaskim dźwiękiem i podbitym basem... to może nadawać się co najwyżej do filmików z youtube lub gier a nie do muzyki...
Najlepiej to pójdź do jakiegoś sklepu, posłuchaj i dobierz sobie takie które Ci będą pasować... ale nie creative'y! :/
 

lmichal

New member
Pomińmy cenę proszę czy ktoś się odważy uszeregować wszystkie słuchawki które powyżej podałem od najlepszych do najgorszych. Mimo wszystko zastanawiam się bardzo nad "średnim" rozwiązaniem tzn AKG170HD oraz SENNHEISER HD380pro jako nowe ew. Sennheiser HD 580 lub SENNHEISER HD595 lub Beyerdynamic DT 860 używane. CAL odrzuciłem ostatecznie:)
Może jeszcze DENON AH-D 1100 hmmm

Odnośnie GRADO znalazłem opinię "fachowców" z jakiegoś pisma "Najlepsze słuchawki, jakie można podłączyć do walkmana lub discmana."
 
Ostatnia edycja:

lmichal

New member
Pomóżcie bo dalej nie podjąłem decyzji odnośnie słuchawek.
Biorę pod uwagę Beyerdynamic DT 860; SENNHEISER HD598 lub 580 (o ile znajdę) dodatkowo zastanawiam się nad AKG272HD lub SENNHEISER HD380Pro

To głównie do filmów i muzyki (nie słucham poważnej ani jazzu :p) Tak żeby Onkyo sr608 poradził sobie z nimi. Nie mam możliwości odsłuchu za bardzo ... słyszałem SENNHEISER HD598 przez chwilę i bylo OK ale nie mam odniesienia. Dla mnie bylo OK bo poza moimi starymi SENNHEISER HD210 nic nie słyszałem. Nie wiem czy jest sens się pchać w wyższą półkę czy te AKG272HD (też nie tanie) wystarczą.
Lubię w słuchawkach jak dobrze słychać bas .... :) i nie mówię tu o "rąbance"
 

bubu54142

New member
Dlatego właśnie polecam Creativy Live.Ten co pisał o kiju żeby ich nie tykać niech się nim walnie.To że firma robi sprzęt komputerowy nie znaczy że nie zrobi coś genialnego.A zrobisz jak zechcesz.
 

lmichal

New member
Niestety CAL odrzuciłem wcześniej - zbyt dużo sprzecznych opinii ale w wielu testach "fachowych" wypadają średnio "Plastikowa grzechotka. Grają tak sobie, ale da się z tym żyć.". wszyscy mówią ze ten bas jest sztucznie podbity

To może jeszcze AKG601??
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
hd600 bardzo fajne...podobnie jak beyerdynamic....

a CAL nie sa genialne - są nienajgorsze ale bas odstaje od reszty i to zauwazalnie
więc nie wiem czym sie ludzie podniecają....gra to jak słuchawki dokanałowe - góra i bas i nic sie kupy nie trzyma
 

lmichal

New member
Pamiętajcie jednak ze przy tym co proponujecie potrzebny będzie dodatkowo wzmak słuchawkowy żeby odpowiednio napędzić np. HD600. Inaczej to nie miałoby sensu.
Moja decyzja poszła w kierunku AKG K272HD. Podobno dynamiczne, z basem i Onkyo608 powinien sobie poradzić.
Jeżeli nie to będę dalej szukać i pewnie pójdę w kierunku beyer DT860; Senki HD580 ' HD600 lub AKG601
 

pkomp

New member
brednie kolego - nikt tego xxxxxxxxxxxxxx w kompie nie podłącza....a akurat hd600 nie maja pod tym wzglęem żadnych szczególnych wymagań

każdy ampli czy wzmak da sobie radę
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dredsons

New member
Bez reklam
Moja Yamaha RX-V1065 + SENNHEISERY HD600 = Zajebisty dżwięk!!!! i naprawdę daje radę,podejrzewam że twoje Onkyo 608 też da radę
 

lmichal

New member
każdy co innego mówi i radzi tą są plusy i minusy na forach .... widzę ze impedancja HD600 wynosi 300 nie znam się ale mówili mi ze jak coś ma juz powyżej 100 to warto wzmaka słuchawkowego zakupić bo inaczej to nie uzyskam dźwięku takiego jakiego bym oczekiwał.
Swoją drogą cena HD600 jest na razie za wysoka. Zobaczymy co pokażą K272HD jak się nie sprawdzą a twierdzicie ze mój ampli sobie poradzi to pewnie sprzedam AKG i kupię beyer DT860; Senki HD580 ' HD600 lub AKG601.
Czy ktoś się podejmie oceny tych 4 wymienionych
 
Ostatnia edycja:
Do góry