jakie słuchawki macie ? I dlaczego akurat ten model ?

ernet

Active member
Bez reklam
No, to zaczynamy ;-) Słuchawek szukałem ponad 2 tygodnie. Na czym mi zależało : bardzo dobra jakość dźwięku , jakość wykonania i współczesne kodeki oraz... tak, wygląd. Aby nie był klasyczny i aby wyróżnił się w swojej klasie, Więc wybrałem....aha i kolor ..niebieski.. mistrzostwo
Nie zależało mi na NC. Używam do muzy i ( w czasie jej słuchania ) do ołaczeń telefonicznych.

Bowers & Wilkins PX7 S2

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-z-redukcja-szumow/bowers-wilkins-px7-s2.html

https://www.youtube.com/watch?v=MsGyPk4E91A
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Już wybrałeś - tak ?


Tak.. mając świadomość , ze lada moment będą w sklepach : Bowers & Wilkins Px 8 najwyższy model i droższy )oraz Sennheiser Momentum 4 Wirelesss ( bezpłciowy wygląd IMO ). A pod uwagę brałem jeszcze Sony WH-1000XM5 (czarny) ANC , Bose QuietComfort 45 oraz Technics EAH-A800E-K.
Przez 2 tygodnie przeczytałem wszelkie dostępne opinie ( także, a właściwie głównie w języku angielskim i niemieckim ), co tylko utwierdziło mnie w moim wyborze. A priorytetami były jakość dźwięku oraz wygląd. Nie zależało mi na ANC BTW
 

ernet

Active member
Bez reklam
ernet...do jakich zastosowań kupiłeś PX7?

.. a dokładniePx7 S2 ( różnice są ) :) . Do wszelkich rodzajów muzyki . To,że potrafią "przystosować sie do Bacha i Trance'u . I przypomnę, że ANC nie było moim priorytetem. PLUS: WYGLĄD ~!!!
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
.. a dokładniePx7 S2 ( różnice są ) :) . Do wszelkich rodzajów muzyki . To,że potrafią "przystosować sie do Bacha i Trance'u . I przypomnę, że ANC nie było moim priorytetem. PLUS: WYGLĄD ~!!!

Pan Bach dostałby pewnie zawału gdyby posłuchał na nich trance`u;)
A tak poważnie...jaki sprzęt napędza te słuchawki?
 

ernet

Active member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Komórka,zegarek...czyli w sporej części zastosowania mobilne.I jak widzę,raczej bez kabla.Nie sprawdzałem tych słuchawek ,ale B&W to liga sama w sobie ,więc w przypadku słuchawek też powinno być dobrze.
A jeśli chodzi o połączenie to tylko BT ,czy kabel też jest?
 

ernet

Active member
Bez reklam
Komórka,zegarek...czyli w sporej części zastosowania mobilne.I jak widzę,raczej bez kabla.Nie sprawdzałem tych słuchawek ,ale B&W to liga sama w sobie ,więc w przypadku słuchawek też powinno być dobrze.
A jeśli chodzi o połączenie to tylko BT ,czy kabel też jest?

O ile pamiętam kabel jest w zestawie, ale ja tylko po BT. Tak prawdę mówiąc chciałem mieć słuchawki ( bardzo dobrze grające ) inne niż wszystkie chociażby swoich wyglądem ( znudziły mnie już same podobieństwa jednych do drugich ). Chociażby ostatnie Sony czy Senheiser Momentum 4. Pewnie dobrze grają , ale wyglądem.... hm, plastikowa nuda IMO.
 

ernet

Active member
Bez reklam
ja takie jak w sygnaturze, czyli 2 x jbl, 2 x sennheiser, audio technica, pioneer

bardzo lubię brzmienie JBL. Bardzo...ale to chyba jedyne słuchawki ze znanej firmy, które nie wspierają żadnych normalnych (obecnie ) kodeków: APTX ( różne warianty ), nie mówiąc o chyba najlepszym Sony LDAC ! No, tak ale za kodeki by trzeba zapłacić ... i dlatego i choćby dla zasady nie kupuję nic JBL
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
O ile pamiętam kabel jest w zestawie, ale ja tylko po BT. Tak prawdę mówiąc chciałem mieć słuchawki ( bardzo dobrze grające ) inne niż wszystkie chociażby swoich wyglądem ( znudziły mnie już same podobieństwa jednych do drugich ). Chociażby ostatnie Sony czy Senheiser Momentum 4. Pewnie dobrze grają , ale wyglądem.... hm, plastikowa nuda IMO.

bardzo lubię brzmienie JBL. Bardzo...ale to chyba jedyne słuchawki ze znanej firmy, które nie wspierają żadnych normalnych (obecnie ) kodeków: APTX ( różne warianty ), nie mówiąc o chyba najlepszym Sony LDAC ! No, tak ale za kodeki by trzeba zapłacić ... i dlatego i choćby dla zasady nie kupuję nic JBL

Pytałem o kabel bo czytałem kilka opinii ,w których użytkownicy wracali do kabla bo podobno jest lepsza jakość niż po BT.
Ale zdaję sobie sprawę ,że w zastosowaniach mobilnych kabel może być czasem przeszkodą.
A wygląd ?To jak wiadomo kwestia gustu ,a o gustach się nie dyskutuje. Ja chyba też nie kupiłbym czegoś co mi się nie podoba.Oczywiście jakość grania jest najważniejsza ale świadomość ,że muszę używać coś co mi się nie podoba, byłaby dla mnie męcząca.

Jeśli chodzi o kodeki o których wspomniałeś, kupując B&W (a jak rozumiem te słuchawki te kodeki mają) to obawiam się że za kodeki niestety zapłaciłeś.Przypuszczam,żę były wliczone w cenę słuchawek.
Z jednej prostej przyczyny...dzisiaj nikt nikomu raczej nic za darmo nie da .Niestety.
 

ernet

Active member
Bez reklam
@ gittara
1. Co do kabelka, to w zestawie ( pudełku sa ).
Box Accessories 1.2 m USB-C to 3.5 mm stereo jack audio cable
1.2 m USB-C to USB-C cable
Carrying case
2. Oczywiście wygląd, to kwestia gustu. Dla mnie wyglądają super.
3. Zazwyczaj lub zawsze po kablu dźwięk jest lepszy ( są wyjątki..tak, tak ) niż po BT.
4.Co do kodeków... wolę dopłacić i mieć lepszy dźwięk, niż gdyby miało ich zabraknąć .
Bluetooth Codecs:
aptX™ Adaptive
aptX™ HD
aptX™
AAC
Mniam ;-) do wyboru , do koloru. Wybór zależy od możliwości telefonu lub karty dźwiekowej kompa.
SBC
Na koniec kilka szczegółów:
.1 Connecting with the 3.5 mm Audio Cable
The 3.5 mm audio cable enables your Px7 S2 to be
used with a device supporting an analogue output,
such as a conventional headphone socket on
aeroplanes, smartphones or a traditional hi-fi system.
1. Insert the supplied USB-C to 3.5 mm audio
cable into the headphone’s USB-C socket on
the right earpiece.
2. Insert the other end into the appropriate socket
on your device.
3. Your Px7 S2 will automatically
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Generalnie słuchawki bezprzewodowe to z różnych zresztą względów nie moja bajka.Nigdy takich nie używałem.Ale zawsze fajnie dowiedzieć się czegoś nowego.
Ja preferuję raczej klasyczne ,domowe stereo i układ : źródło->wzmacniacz->słuchawki..Oczywiście (dla mnie) po kablu.
Kupiłem niedawno Sennheiser HD650.Na razie są w fazie "wygrzewania".Myślę,że ok.100 godzin powinno wystarczyć by pokazały pełnię swoich możliwości.
I podoba mi się Twoje zdanie "Dla mnie wygladają super."
Też mam tak mam.
 

ernet

Active member
Bez reklam
@gitarrra
..bo najważniejsze jest aby ze swoich wyborów być zadowolonym.
I tak jest w naszym przypadku, jak rozumiem ;-)
 
Do góry