Jakie są wasze opinie o LG6000 ?

KOJOT80

New member
Dane techniczne serii LG6000 są fantastyczne żeby tylko wspomnieć:
FullHD, 100Hz, 5 ms, 50 000:1.
Czy ktoś go ma? Jak wypada? Jakie są jego zalety a jakie wady?
Kiedy będą testy LG6000?:(

Mnie interesuje model 37 calowy. Jestem ciekawy jak wypada w porównaniu z Toshibą 37Z3030 i Panasonikiem 37LZD85.
 

ktp

New member
NIestety 37" niema 100Hz więc lepiej wziąść Tosie Z ale jest o około 1000 zł droższa. Co do zalet LG to trzeba wspomnieć o dużych możliwościach kalibracji- naturalnych kolorach i doskonałym dźwięku. Wady : artefakty w trybie TruMotion - wysoki (przy słabym sygnale jakby obwódka wokół postaci ), brak szybkiego przełączania formatowania z pilota.
 

aimarkadius

New member
37LG6000 i 100Hz ?

jak to , przeceiz 37 cali ma 100HZ !!!!!!!!!! skad takie informacje, ze nie ma?

Czy mozna cos wiecej powiedziec o tych artefaktach? Nie jestem znawca technologii LCD, wiec prosze moze o kilka slow wyjasnienia dla prostego czlowieka.


Wlasnie planowaem kupic 37LG6000, ale zaczynam sie wahac.....
moze Sharp 37RD2E ?
mam kablowke analog na światłowodzie ( na razie....)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
na razie obejrzałem jedynie w sklepie LG u kolegi. W sygnale Viva - grał można powiedzieć skromnie.
Sharp ma lepsze skalowanie które objawia sie czystym i wyraźnym obrysem linii obiektów na ekranie. Ma też obraz ostrzejszy. Nie jest zaszymiony i nie składa się z kropek ale jest jednolity.
A porównywanie go do Panasonica LZD 85 ma się jak pięść do oka.
Panasonic zagrał fanomenalnie:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25479

Przez najtrudniejszą część testu Panasonic przeszedł jak burza. Pokazując że obecnie przy wszystkich reduktorach szumów, skalerach innych wspomaganiach jakości obrazu - wdrapał się na sam szczyt i trudno będzie go usunąć .
p1030895wk4.jpg
 

ktp

New member
Niestety rozmiar 37" nia ma 100Hz - tak pisze wszędzie od prospektów do strony producenta. 100Hz tylko 42" i 47" .
Co do samego TV to czekamy na testy KIKIEGO :krol: aby potwierdzić wyższość sharpów, toshib i oczywiście JVC nad Philips-LG.
Przydałby się w końcu obiecany test Philipsa np 9603 i LG 6000 gdyż obecnie to najnowsze TV i najbardziej rozreklamowane.

Pozdrawiam
 
porażka

niby o gustach design się nie gada, ale czy ktoś z was wyobraża sobie powieszenie LG6000 na ścianie ? Moim zdaniem to kompletna klapa. Istotną zaletą płaskich ekranów, jest możliwość powieszenia ich na ścianie, bo to dopiero podkreśla klasę tego drogiego mebelka. Ten nowy LG ze swoją bardzo szeroką dolną listwą kojarzy mi się z tanimi LCD typu MATSUI, LOGIK itp. Wg mnie na ścianie gustownie wyglądają TV które mają obudowę prostą i o ramach równomiernych z każdej strony (m.in. pionier to dobrze kuma). LG6000 samym wyglądem obudowy strzela sobie samobója.
Jeśli chodzi o obraz, to zgadzam się z wieloma opiniami już wypowiedzianymi na hdtv, że promocja sharpa na tym forum jest mocno podejrzana. Jakoś obrazu sharpów jest przeceniana. Wystarczy przeglądnąć avforum.uk gdzie swoje opinie wyrażają ludzie nie tylko z uk, ale z wielu innych krajów. Tam sharp stoi bardzo nisko w notowanaich.
 

panterml

New member
jak to nie ma 100hz? jak w kazdym sklepie gdzie patrze pisze ze ten tv scarlett lg6000 ma w sobie 100hz i inne bajery.. 32 chyban nie ma.
 

gigo

New member
Posiadam LG42LG6000 i jest 100Hz. Obraz na N-ce przez HDMI jest ładny kontrast aż za mocny a na programach HD no to naprawdę bez zastrzeżeń. Zapłaciłem za niego w sklepie EURO RTV 2999 zł. Cena wyśmienita zważywszy że ten sam w Avans-e kosztował już 4299 zł. Jestem szczęsliwym posiadaczem tego właśnie LCD.Polecam.
 

viera

New member
lg 42 6000

czy ktos juz probowal kalibracji tego tv lg 42''lg 6000 ZA/ZG...
jak wyczytalem w czasopismie ''plaskie ekrany dobry glos'' kalibracje przeprowadza sie w wchodząc w tryb eksperrcki nawet podane sa tam wartosci w jakich nalezy ustawiac odpowiednio ...podswietlenie,kontrast,ostrosc jasnosc odcien ,nasycenie
czy ktos juz probowal to pprzeprowadzac...
czy istnieje cos takiego jak pobieranie nowszego firm ware do tego tv i gdzie to szukac...proszę wejsc na strone.
http:///www.aw.com.pl
napewno cos tam znajdziecie....
czy ktos z was posiada czerwcowe wydanie audio video lub kino domowe
podobno tam jest test tv 42 lg6000...
taki test owszem znajduje sie w czasopismie PLASKIE EKRANY & DOBRY DZWIEK ,,,, SA TAM MIEDZY INNYMI TESTY lg 5000 / 6100 i 6000 lecz troche skromne...:krol:
 

gigo

New member
viera napisał:
czy ktos juz probowal kalibracji tego tv lg 42''lg 6000 ZA/ZG...
jak wyczytalem w czasopismie ''plaskie ekrany dobry glos'' kalibracje przeprowadza sie w wchodząc w tryb eksperrcki nawet podane sa tam wartosci w jakich nalezy ustawiac odpowiednio ...podswietlenie,kontrast,ostrosc jasnosc odcien ,nasycenie
czy ktos juz probowal to pprzeprowadzac...
czy istnieje cos takiego jak pobieranie nowszego firm ware do tego tv i gdzie to szukac...proszę wejsc na strone.
http:///www.aw.com.pl
napewno cos tam znajdziecie....
czy ktos z was posiada czerwcowe wydanie audio video lub kino domowe
podobno tam jest test tv 42 lg6000...
taki test owszem znajduje sie w czasopismie PLASKIE EKRANY & DOBRY DZWIEK ,,,, SA TAM MIEDZY INNYMI TESTY lg 5000 / 6100 i 6000 lecz troche skromne...:krol:

Też jestem ciekawy i też ponawiam pytanie kolegi wyżej. Pozdrowienia.
 

viera

New member
opinie olg43 6000

fakt ze nabylem te czasopismo Plaskie ekrany Dobry dzwiek i moge powiedziec ze wdołaczonej plycie do tego czasopisma znajduje się wiecej informacji odnosnie testu tego odbiornika wlasnie z audio video numer 8/2008 jest tam naprawde tyle informacji na ile nam potrzeba ...
ale jezeli chce się na biezaco byc z wszelkimi nowinkami dokladnymi opisami itd .itd to niestety kazdy zmuszony bylby kupić i czytac przerozne czasopisma poswiecone zgadnieniom rtv/elektroniki itp...kogo stac na to aby wydawac krocie na rozne czasopisma .. tak ze wystarczyc nam musi kupowanie podstawowe czasopisma ...radioelektronik...audio video . video mix ,audio ,kino domowe ...co do kalibracji tv to mam maly problem narzie nie mogę wejsc w tryb ekspercki ....czekam ,moze ktos odwazy sie i zrobi pierwszy krok...a czasopismo o ktorym w spomnialem na poczatku watku polecam zakupic...jest do nabycia ale nie wkazdym kiosku ,moga byc trudnosci z jego zakupem..
 

gigo

New member
viera napisał:
fakt ze nabylem te czasopismo Plaskie ekrany Dobry dzwiek i moge powiedziec ze wdołaczonej plycie do tego czasopisma znajduje się wiecej informacji odnosnie testu tego odbiornika wlasnie z audio video numer 8/2008 jest tam naprawde tyle informacji na ile nam potrzeba ...
ale jezeli chce się na biezaco byc z wszelkimi nowinkami dokladnymi opisami itd .itd to niestety kazdy zmuszony bylby kupić i czytac przerozne czasopisma poswiecone zgadnieniom rtv/elektroniki itp...kogo stac na to aby wydawac krocie na rozne czasopisma .. tak ze wystarczyc nam musi kupowanie podstawowe czasopisma ...radioelektronik...audio video . video mix ,audio ,kino domowe ...co do kalibracji tv to mam maly problem narzie nie mogę wejsc w tryb ekspercki ....czekam ,moze ktos odwazy sie i zrobi pierwszy krok...a czasopismo o ktorym w spomnialem na poczatku watku polecam zakupic...jest do nabycia ale nie wkazdym kiosku ,moga byc trudnosci z jego zakupem..
Tryp expercki wchodzisz wibierając w menu OBRAZ i tam masz np. inteli... czujnik, standar., pixel 1-1, i miedzy innymi EXPERT 1 jak i 2.
 

viera

New member
opinie o lg6000

http://www.burosch.de/shop/

jest to strona z ktorej mozna sciagną program ,,display tuning ''
zyczę powodzenia ...
proszę sie podzielic swoimi uwagami odnosnie tego programu i pracy znim...
niestety program profesjonalny kosztuje ok.2000 zl..
ten powinien wystarczyc..
 

kamileczekpl

New member
Witam

Mam do was pytanie. Otóż chce sobie kupić LCD za +- 3000 zł na którym mógłbym odbierać kablówkę, HD, DVD i grac na PSX3.
Nie moge sie zdecydowac czy to bedzie SONY 40V4000, LG6100, SHARP LC SB 55 E. Patrzac na parametry to wyborem oczywistym wydaje sie LG jako ze ma kontrast 50 000:1 , 100hz i 42 cale tyle ze pewnie jest jakis haczyk.

Powinnienem kupic te LG czy moze macie lepsza propozycje?
 

viera

New member
opinoe o lg 6000

ten lg to ma nie tylko 100hz ale takze w trybie cinema 120 khz ,a obraz
z hdtv 1080p,\ fantastyczny ,mialem okazje zobaczyc sobie film zblue raya
w rozdzielczosci tej najwyzszej .. nie wierzylem dopoki nie obejrzalem ..warto bylo kupic ten tv model scarlet 42 cale...spodziewa, sie jeszcze lepszego obrazu poprzez kalibracje ... ale tym zajme sie w nowym roku...napewno kupisz ten tv w granicy 2400zl juz moze po nowym roku..
moze beda tansze modele 6100 i 7000
 

klaraa

New member
Witam i bardzo proszę o pomoc. Czy możliwe jest sterowanie tunera TV samsung DSB-H370G za pomocą pilota telewizora 42LG6000?
 

viera

New member
jakie sa wasze opinie olg6000

biegnij do Liidla gdzie sa piloty samouczace a takze mozna nastawic sterowanie 10 roznymi urzadzeniami dodatkowo cieklokrystaliczny wyswietlacz mozesz ustawic kazdy tv i inny sprzet mam taki kupilem i sie sprawdza koszt powyzej 25zl...warto.. odnosnie sterowania pilotem innej firmy urzadzenia to mialem pilot od satki philipsa i sterowalem nim i satke i tv lg... nie wiem jak w twoim przypadku bedzie ...,polecam jednak pilota iniwersalnego sprawdzaja sie ponadto bywaja bardzo rozbudowane o szereg mozliwych do stosowania funkcji..
 
Do góry