jakie przewody?

monsieur1985

New member
Witam! Jestem nowy na forum,które wcześniej często czytałem.
Mam pytanie do wszystkich doświadczonych forumowiczów.
W okresie do 2 miesięcy chcę skompletwać kino domowe.Mam już wybrany amplituner i kolumny.
Jakie przewody waszym zdaniem będą odpowiednie do zestawu=Denon AVR-1611 + Jamo S 426 HC
+ Sub 210.
Proszę o wyjaśnienie mi jakie powinienem dobrać przewody aby uzyskać odpowiednią jakość odsłuchu w pomieszczeniu ok.4.8m x 3.8 otwartego z lewej strony?
Zaznaczam,że nie jestem audiofilem ale zalezy mi na dobrze jakościowym obsłuchu w codziennym użytkowaniu kina domowego i słuchania muzyki.
Może ktoś z Was ma podobny zestaw? Z góry dziękuję za sensowne podpowiedzi !!!:wink:
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Hej, moja rada to kupić w sklepie elektronicznym zwykły kabel głośnikowy OFC (miedź beztlenowa) typu 2,5mm2 na fronty i 1,5mm2 na central i głośniki efektowe. Kabelki i tak będą z zapasem, a wydając nie wiadomo jakie pieniądze na "markowe" okablowanie nie usłyszysz różnicy. Jedynie w przypadku suba warto wymienić kabel na coś lepszego, dołączony w zestawie jest słabej jakości ale za to bardzo długi (z 5m). W tym przypadku warto wybrać po odsłuchu docelowe miejsce suba w pokoju i dopiero wtedy kupić kabel o wymaganej długości. Jeżeli umiesz posługiwać się lutownicą to można taki kabelek zrobić samemu kupując dobry kabel głośnikowy i dwa przyzwoite wtyki RCA w jakimś elektroniku.
Kwestię otwartości pomieszczenia załatwi funkcja automatycznej kalibracji za pomocą amplitunera i dołączonego mikrofonu.
 
Ostatnia edycja:

monsieur1985

New member
Dziekuję za rzetelną i w pełni satysfaksjonującą mnie odpowiedż !!!
Myślę,że masz rację,gdyż przeglądając forum, wielu uważa zakup jakiś markowych przewodów za fanaberie skoro jakość nie odbiega od tych zupełnie prostych w sklepach elektronicznych.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Mam takie same zdanie jak Diuczysko, Nietoperzem nie jesteś wiec po co przepłacać, przy głośnikach za 5 tysięcy i więcej warto zainwestować w lepsze kable dla lepszego samopoczucia :)

Do Suba warto kupić dobrze wykonany kabel.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Nie ma sensu zabawa w 2,5 i 1,5. Kup cały kabel 2,5. Do wszystkich głośników. Może byc np. Cordial CLS 225. Koszt około 6-7zł/m.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Zaraz wyjdzie, że przy zestawie Jamo S 426 HCS kosztującym poniżej 700 zł monsieur1985 będzie musiał wydać 150 zł na kable, absurd. Nie popadajmy w skrajności, kable nie grają. 1,5 mm2 na pozostałe kolumny to i tak jest już duży zapas.
 

Baldini

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do takiego zestawu wystarczy taki kabelek do max 10 zł/m i 2,5 mm2. Nie ma co przepłacać. Zasada jest taka, że kable powinny stanowić ok.10 -15 % wartości sprzętu, ale przy sprzęcie do 5000 zł ta zasada nie ma sensu :)))
 
Do góry