Jakie optymalne ustawienia obrazu dla Sony KDL-43W755C

leszekmw

New member
aa.zapomniałem dodac..kabel sieciow z tym zasilaczem..uuu..można sie pośmiac..
no ale jego długość.. to już zupełnie cycki opadają..
co za idiota to wmyślił..
 

leszekmw

New member
coś cisz w temacie widzę..
poustawiałem parametry tak jak ogoorek , i miałem lekko zielone twarze . więc tak jak ogoorek zostawiłem 10 ustawienia na 0 i jest poprawa ale..jeszcze na niektórych programach , filmach mam zielone twarze lekko , szczególnie na kanałach ne hd i starszych filmach , i na niektórych kanałach i filmach mam czasami lekko zielone lub czerwone włosy..
który parametr trzeba ruszyć , macie jakieś pomysły..??
 

ogoorek

New member
a spróbuj zresetować ustawienia (zerowania chyba tak się to nazywa) i zobacz czy na KinoPro też masz jakąś taką kolorową poświatę? U mnie była ona widoczna przy zmianie ustawień kolorów nr 10. Gdy to zostawiłem w spokoju żadnej poświaty już nie ma...
 

leszekmw

New member
a czy podczas zmian tych ustawień zmieniają się one bezpośrednio na ekranie ? chodzi mi o to że bym pobawił się na przykład nr4 i pozmniejszał parametry podczas oglądania jakiegoś programu z zielonymi twarzami , tylko czy telewizor będzie reagował od razu..bo kawałek ekranu jest widoczny spod tej tabelki czarnej z ustawieniami
wydaje mi się że zanim nie poustawiałem tych 10 to nie było tych zielonych twarzy..
 

leszekmw

New member
a więc zmienia się i można poustawiać..
żeby zlikwidować tą czerwona poświatę i zieloną zdjąłem w 2 red 15 ale nie pamiętam ile , chyba do zera..
powoli sobie go dopieszczam , niestety jakość programów i filmów jest różna ,tak samo jak oświetlenie np. studia gdy ogląda sie na żywo i trzeba jakoś sobie to wypośrodkować, sadzę że jeszcze z 10 dni oglądania i będe miał to co chcę .. a jak nie będę zadowolony to wtedy wezmę kalibrację..
następna porażko po przewodzie zasilana jest pilot , nie to żeby był jkis niewygodny lub nowoczesny bo on ma tylko przełączać kanały jakby co i tyle , ale po prostu jest zbudowany w w bardzo prostej symetrycznej formie i czasami jak go biorę po ciemku to nie wiem czy trzymam go dobrze czy odwrotnie..
a dzisiaj mecz jakiś będzie , jak oglądacie takie mecze.. ?
no i może ktoś by wkleił w końcu jakieś ustawienia kalibracji które sam robił lub dostał na przykład ok Kikiego..
nie bądźcie drobiazgowi ludzie..
 
Do góry