Jakie optymalne ustawienia obrazu dla Sony KDL-43W755C

labamba63

New member
Witam, od niedawna się przesiadłem na taki TV i mnogość ustawień daje duże możliwości. Poprzednio miałem plazme LG 32 cale, tam obraz był ok. Wiem, że w LED'ach po kupnie warto zmienić kilka opcji aby cieszyć się dobrym obrazem. Czy mógłbym prosić was o radę co zmienić na starcie w ustawieniach po kupnie, aby miło oglądało się filmy, nie przekłamując kolorów i wykorzystać matrycę 100hz w pełni ;).

Tutaj zamieszczam moje obecne ustawienie:
Viv_set1g_s0nt_br4.jpg


Z góry dzięki za jakieś rady ;) bo mnie ciężko ocenić co warto zmieniać, a nie chciałbym nic pokręcić w nowym urządzeniu :wink:
 

MokrySedeS

New member
Ja mam prawie takie same ustawienia na moim 50W755C. Polecam jeszcze tylko włączyć motionflow na Wyraźny. Bardzo ładnie upłynnia i minimalizuje rozmycie ruchu bez powodowania efektu opery mydlanej.
 

ogoorek

New member
pamiętaj też o tym, żeby ustawić każdy z 10 punktów balansów kolorów, które są na końcu. Nie tylko te podstawowe ustawienia - zmienia to diametralnie wyświetlane kolory... Ja mam płynność (motionflow) ustawioną na "ręcznie" i odpowiednio 2 (smoothness) i 1 "clearness" - nie pamiętam polskich nazw teraz
 

merx

New member
Ustawiasz kolory, następnie wchodzisz na Punkty gama, 'enter', zmieniasz na 2, zatwierdzasz i znowu ustawiasz kolory, itd.

Jak dla mnie, na pierwszy rzut oka, ustawienia z linku dają taki sam efekt jak wybór fabrycznego Kino Pro.
 

ogoorek

New member
Ustawiasz kolory, następnie wchodzisz na Punkty gama, 'enter', zmieniasz na 2, zatwierdzasz i znowu ustawiasz kolory, itd.

Jak dla mnie, na pierwszy rzut oka, ustawienia z linku dają taki sam efekt jak wybór fabrycznego Kino Pro.

Właśnie tak się zmienia - dla każdego punktu (od 1-10) ustawiasz po 3 parametry podane na fotkach w linku.
Ja tylko nie zrobiłem ustawienia nr 10 - które powodowało, że na niektórych filmach, na twarzach ludzi pojawiała się taka niebieskawo-zielona poświata. Na dole strony z ustawieniami w FAQ jest napisane, że w niektórych modelach ustawienie koloru nr 10 to powoduje. I faktycznie u mnie tak było. Bez tego jest idealnie.

W moim odczuciu Kino Pro było ciut bledsze i miało mniej żywe kolory. Ale to już kwestia indywidualnych preferencji :)
 

leszekmw

New member
hmm..poprubjuę dzisiaj bo wczoraj już czasu zabrakło..
w skrócie - telewizor wczoraj przyjechał , wszytko ok , po powieszeniu doszedłem do wniosku że jednak 50" byłby za dużo na 2 metry.
brak złych pikseli , na czarnym tle widac lekkie rozjaśnienie po lewej stronie ekranu , ale idealnych chyba niema..
czarny kolor faktycznie lepszy jak w moim starszym tv , taki mocny.
pobawiłem się wczoraj trochę ustawieniami , ale pewnie można wycisnąć więcej , dzisiaj spróbuję jakoś zrobić to według tej strony.
próbowałem wchodzić wczoraj w te 10 ustawień ale mi sie nie udało , pewnie coś źle zrobiłem.
a gdzie jest instrukcja do tego telewizora ? na razie wszystko po omacku robię..))
nawet nie wiem jak wejść w google z poziomu telewizora..przełacznie wejść znalazłem że to ta mała strzałka..
muszę teraz poczytać o tych netflixach itd.
a o co chodzi z tym jakimś hasłem telewizora co trzeba gdzieś wpisać ?
telewizor 05/2016 - ściągać jakieś aktualizcję czy lepiej nie ?

ogóorek , może bys mi przesłał swój nr telefonu na skrzynke czy tutaj , boje sie że jeszcze będe miał troche pytań z tym ustawianiem itd a ja ciemny jestem strasznie w tych sprawach..
z góry dziękuje wszystkim za pomoc
 

merx

New member
Nowe oprogramowanie daje możliwość nagrywania. Jak korzystasz z tunera sat to uważaj bo ma skopane wyszukiwanie ręczne kanałów i trzeba przeszukiwać całego satelitę.

PS: możesz mi podać nr fabrycznego oprogramowania.
 

leszekmw

New member
z nagrywania raczej nie skorzystam , więc chyba odpuszczes sobie aktualizację.
a skąd mam wsiąść ten numer ?
i może powiesz mi o co chodzi z tą rejestracją telewizora ?
laptopa podłączam przez hdmi ?
 
Ostatnia edycja:

merx

New member
Jak na nagrywaniu Ci nie zależy, a tv sprawuje się dobrze to nie ma co aktualizować. Laptopa podłączysz po hdmi bo tv nawet nie ma złącza vga. Numer oprogramowania zobaczysz pod nazwą modelu po naciśnięciu na pilocie 'help' - pytam tak z ciekawości.
 

leszekmw

New member
nie wiem czy dobrze chodzi , oglądałem go dopiero kilka godzin..))
najgorzej że teraz jak go włączałem i zaznaczyłem że nie chcę aktualizacji to odpowiedział ze jak będzie wyłączony to i tak go zaktualizuje , nie wiem co robić..haha..maszyna mądrzejsza od człowieka..

PGK3,395,0105EUA
 

leszekmw

New member
Poustawiałem te kolory w tej 10 .
co do tych podstawowych ustawień to moje z wczoraj wiele sie nie różniły..
a i tak po ustawieniu dzisiejszym z tej strony ogórka to nie za bardzo było po mojemu i trochę pozmieniałem , może dlatego że oglądam w półmroku i w nocy. pewnie jeszcze z tydzień i sobie dopracuję..
co do jakości głosu , tak jak pisał to już ktoś , dupy nie urywa.
dwa razy lekko zawiesił mi sie pilot podczas ustawiania tych kolorów , po minucie wracał do życia..
czy ktoś powie mi o co chodzi z tym rejestrowaniem telewizora i jak się nie dać zaktualizować ? choć pewnie i tak już będzie za późno bo powiedział mi że sam to zrobi jak go wyłączę..)))))
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Podczas wstępnej konfiguracji telewizora firmy Sony nie należy zaakceptować polityki prywatności Sony , to wówczas funkcja automatycznej aktualizacji oprogramowania zostanie wyłączona .
Można to zrobić to również tak : na pilocie wybierz przycisk : Home , dalej na poziomie Ustawienia wybierz opcję : Pomoc .
W menu Pomoc przewijaj w dół aż znajdziesz opcję : Ustawienia prywatności , a następnie wybierz ustawienia prywatności w przypadku usług internetowych i aplikacji .

BTW , nawet jak opcja : Automatyczne pobieranie oprogramowania jest ustawiona na :Wł. telewizor nie będzie otrzymywał internetowych powiadomień o aktualizacji , jeżeli nie zaakceptujesz Polityki prywatności Sony .

Można również w opcji : Automatyczne pobieranie oprogramowania zmienić ustawienie z : Wł na Wył . Wówczas będziesz mógł ręcznie sprawdzić dostępność aktualizacji , a telewizor sam nie będzie automatycznie
pobierał z Internetu najnowszej wersji oprogramowania . Sam wtedy zadecydujesz , czy chcesz , aby telewizor pobrał i zainstalował najnowszą wersję oprogramowania , czy też nie .
Oczywiście telewizor musi być podłączony do Internetu , aby pobrać nową wersję oprogramowania .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

merx

New member
Ostatnia wersja oprogramowania jest lepsza od tej co posiadasz więc aktualizacja wyjdzie na plus. Dobrze jest po aktualizacji przywrócić ustawienia fabryczne.

Rejestracja daje konto na forum sony, informacje o nowościach i promocjach.
 

leszekmw

New member
accu dzięki wielkie ... niema to jak ktoś w zwykłych żołnierskich słowach wyjaśni temat ))). no niestety zaakceptowałem politykę prywatności..ale widzę że można z tym sobie poradzić w inny sposób .
czy telewizor zawsze informuje że chce ściągać aktualizację ?

merx czy możesz mi podać numer tej aktualizacji która jest lepsza od mojej ?

zauwazyłem tez że na czarnym tle , np przy przełączaniu kanałów mam jedną
jesnijszą plamę po lewej i drugą w prawym rogu.. ale nie przeszkadza to oczywiście w odbiorze.. , przejmować sie tym ?

generalnie telewizor odbiera dobrze , ale wydaje mi się że bez fajerwerków..
co prawda sam nie wiem czego należało by oczekiwać , nie jestem fanatykiem.
ogólnie zakup dobry,.
 
Do góry