Jakie nowe glosniki do onkyo 505 ?

rees

Member
Witajcie

Potrzebuje porady. Chce zmienic moje Quadrale Quintas 500 na cos lepszego co swietnie zagra w stereo ale i dobrze odda przestrzennosc w filmach i grach na X360. Cos z wykopem :) Mam ampli onkyo 505 wiec rewelacji nieoczekuje od tego sprzetu, ale zeby jednak gralo lepiej niz Quadrale. Budzet bez szalenstw - do rekomendacji. Wiadomo: im mniej tym lepiej.
Nie chce subwoofera bo i tak nie mam na niego miesjca w tej chwili.
Pokoj 20 m2 , do frontu TV mam 3,2 metra z kanapy po bokach surrondy ok 1 metr od ucha prawego i lewego. Co polecacie? Blackninja, zawsze potrafisz cos polecic i w dobrej cenie sprzedac - licze tym razem na ciebie:)

zaweze pytanie bo jakos nikt nie moze nic powiedziec.
Jamo s606 czy JBL Balboa?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
QQ500 są dynamiczne, a jak Ci jeszcze za mało to trzeba pomyśleć o JBL Northridge (Balboa troszkę za małe do tego pomieszczenia, QQ500 także)
Jeżeli nie ma kasy na JBLa to KLipsch ma fajne zestawiki.

F1HTB
F2HTB
F3HTB

Dobrze by znaleźć miejsce na subwoofer.
 

kubi7

New member
Witaj rees, możesz rozwinąć temat QQ 500

co Ci w nich nie pasuje? To bardzo ważne dla mnie bo chce je kupić właśnie do Onkyo 505 ale ..... teraz ........ to sie zastanawiam. Sprzedałeś je i co kupiłeś? Ja słucham Floydów, troche spokjnego jazzu, troche muzyki filmowej, Preisner itp czyli raczej spokojnie
Pokój 25 m2 ale w bloku więc nie będe mógł przesadzać z głośnością., więc kolumny powinny wg mnie grać "wyrażnie" przy 1/3 mocy ampli.
Może jeszcze ktoś mi poradzi, ludzie dobrej woli ...:)
pozdro
 

xform

Member
Nie widzialem zeby ktos tu polecal kolumny Celestion F28 czy F30 a ja wlasnie zakupilem taki zestaw oparty na F30 z subem - nie poznalem mojego starego Technicsa jak to uruchomiłem to zupelnie inaczej brzmi - na dniach planuję dokupić HK 247 do nich -zobaczymy co wyjdzie z tego zestawienia. Moze pomysl nad nimi.
 

Irasiad

New member
mam 505 i podpięte na froncie Elac fs58 -center i sur. Magnata.W stereo -jestem zachwycony ,w kinie nawet bez suba super.Z onkyo grają bardzo zwiewnie ,fantastyczna średnica i grający a nie dudniący bas,grają bardzo jasno i przestrzennie .:eek:k:polecam
 

boromirep

New member
kolumny

ja mam jamo s606 do 505-piatki i jestem bardzo zadowolony , wazne jest jeszcze czego będziesz słuchał , czy muzyka czy kino , jeśli muzyka to jaka itd. jak juz Ci doradzą Z trzy zestawy to nie ma możliwosci trzeba samemu posłuchać , ja tak zrobiłem i nie załuję .
 
Do góry