Jakie nowe fronty do Onkyo TX-SR308? Jamo 506,606, QQ5000?

schwarz

New member
Witam.
Aktualnie mam KD Onkyo TX-SR308 + zestaw Kody F51 F/C/S+sub Koda SW1000. Zestaw mam od niedawna i biorąc pod uwagę cenę za jaką wszystko kupiłem jestem zadowolony. Ponieważ miałem ostatnio nieoczekiwane przypływy gotówki;) myślę o zmianie frontów;)
Chciałbym zmienić na coś co zagra dobrze w stereo, tj będzie grało zdecydowanie lepiej, dynamiczniej i z dużą ilością basu. Pokój 16m2.
Myślę nad:
Jamo 506 ok 800-900 zł
Jamo 606 ok 1200 zł
QQ5000 ok 800-900 zł
Skłaniam się ku Jamo 606 ze względu na spory przetwornik basowy ale nie wiem czy fakt że kolumny bądą stały blisko ściany nie będzie przeszkadzał i generalnie chce zapytać mądrzejszych o radę;) Dzięki
 

schwarz

New member
Tzn co? Myślałem, że S606 zagra już dosyć dobrze na 16m2. Co proponujesz? Czy mój ampli pociągnie w ogóle coś wiecej niż S606? Blackninja jeszcze jakbyś być uprzejmy podać mi cenę S606.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zagrają lepiej ale nie szkoda CI wydanej kasy na już posiadane kolumny? 308 będzie miał już mały problem z wysterowaniem S606 ale większych od nich nie wstawisz do tego pomieszczenia.
 

schwarz

New member
Najlepiej byłoby kupić Onkyo 608 i Jamo 608 i by pewnie grało ale nie wymienię ampli a poza tym rozmiarowo S606 w moim pokoju to totalny max. Moje fronty warte są poniżej 400 zł nowe więc duża strata to nie jest. W takim razie czy pchać się w setup Onkyo 308+Jamo S606 czy jednak zrezygnować ze względu na słaby ampli? Czy warto sobie zaprzątać głowę S506 czy lepiej wyciszyć ładnie moje Kody F51, zamontować zwrotnice i odpuścić?
A jeśli chodzi o opony z twojego podpisu to 280 zł za szt to dużo czy mało?
 
Ostatnia edycja:

krisder

New member
Bez reklam
Jeżeli będziesz miał możliwość to odsłuchaj Klipsha F1. Nie są zbyt wielkie a mają jedną ważną w Twoim przypadku zaletę - dynamikę ponad 90dB co ma znaczenie przy współpracy ze "słabszym" ampli.
 

schwarz

New member
No właśnie słyszałem coś o tych F1 ale powiem szczerze, że jakoś nie mogę się do nich przekonać. Chyba za sprawą konstrukcji tych kolumn, jakoś jeden 16 cm głośnik mnie nie przekonuje.
 

killpit

New member
Dlatego że my Polacy tak mamy :)
Jak nie ma 100 głośników w kolumnie to na bank nie gra.
Błąd kolego lepiej odsłuchaj zanim podejmiesz decyzje ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
O jakość F1 możesz być spokojny.
Na ślepym teście zagrały rewelacja :
http://www.hdtv.com.pl/forum/relacj...izyty-w-fabryce-glosnikow-klipscha-w-usa.html
011_P1130749.JPG
 

schwarz

New member
Nie zrozumcie mnie źle. Z całą pewnością grają fajnie ale mimo wszystko nie przekonują mnie ze względów wizualnych. Dla mnie śmiesznie wygląda jeden niewielki głośnik w takiej obudowie. F2 już wygląda fajnie i je bym kupił bez problemu.
 

schwarz

New member
Jestem po pierwszych odsłuchach więc podzielę się wrażeniami. Jako pierwszy poszedł zestaw Quintas 5000 z ampli Onkyo. Moim zdaniem słabo to gra. Zero środka, góra jakaś niewyraźna. Mi osobiście się nie podobało i napewno sobie tego nie kupię. Prawdę mówiąc to moc może mniejsza ale jakoś lepiej mi się słucha mojej Kody. Następnie uruchomiłem Klipsch F1. Bardzo ładne brzmienie, wszystko ułożone i wyraźne. Góra jakaś jaśniutka i pozytywna. Przyjemnie i spokojnie się tego słuchało. Niestety relacja wygląd/kasa jest nie do przyjęcia dla mnie. Jakoś śmiesznie mi wygląda ten jeden głośniczek...mimo, że trochę może;-) Żałuje, że nie było F2 żeby posłuchać. Na koniec poszedł Klipsch F3 i to jest to... Dynamika, wygląd, barwa super. Niestety moje Onkyo 308 i budżet nie da rady. Muszę jeszcze posłuchać Jamo S606F. Narazie nie mam takiej możliwości.
Czy ktoś z was może podpowiedzieć czy bliżej im do F1 czy QQ?
 

pkomp

New member
kup oddzielnie dobre stereo a to co masz zostaw do kina - to najlepsze wyjście...nawet 608 nie jest zadna rewelacja w stereo jak i wiekszość ampitunerów.....
 

lmichal

New member
No ale PRAWIE robi wielką różnicę. Jamo brakuje trochę basu i dynamiki w porównaniu do F1. U mnie F1 na 30m2 dają radę aczkolwiek teraz trochę żałuję ze nie rzuciłem się od razu na F2/F3 ale kasa kasa kasa ...
 

schwarz

New member
Czy dobrze rozumiem, że F1 zagra mocniej, z większą ilością basu od S606? Bo że zagra ładniej jakościowo to już jestem o tym przekonany:wink:
 
Do góry