Jakie monitory do NAD C320?

traumeel

New member
Od niedawna mam pewien problem. Dotąd wysłużony zestaw audio (CD NAD C520, wzmacniacz NAD C320, kolumny Dali 505) służył wyłącznie do słuchania muzyki i ustawiony był w stosownym pomieszczeniu. Słucham głównie jazzu i klasyki. Jak na moje potrzeby i oczekiwania brzmienie było jak najbardziej wystarczające.
Wszystko zmieniło się gdy w domu (w innym pomieszczeniu) zjawił się telewizor. Jako, że sygnał i głośniki telewizora są jakie są postanowiłem je nagłośnić tym co mam. (O kinie domowym na razie nie myślę.) Najprostszym rozwiązaniem było przeniesienie zestawu stereo do pokoju z telewizorem i spięcie wszystkiego. I tu pojawił się problem: nie mam gdzie upchnąć kolumn! Zatem pozostają tylko tylko monitory.

Stąd moje pytanie: jakie monitory w cenie do ok. 1500 zł polecicie do zestawu: CD NAD C520 + wzmacniacz NAD C320 + TV? Ma to zagrać w pomieszczeniu 20 m kw., a monitory będą raczej ustawione blisko ściany, zatem chyba z bass reflexem skierowanym do przodu.
Będę wdzięczny za wszystkie porady.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak dla mnie NAD super się zgrywa z Paradigm. Do tej kwoty to Paradigm Monitor Mini. Kolumny te charakteryzuje mocny bas i dynamika, ale średnio się nadają do jakiegoś jazzu czy klasyki. To takie kolumny z pazurem. Ale na pewno warte odsłuchania. Słuchałem jeszcze B&W 685, też super monitorki ale i cena wyższa. Jak lubisz delikatniejszy przekaz to może poszukaj czegoś z Monitor Audio lub Dali? Zastanawiam się nad MA BX2, tylko czy w dobrym stopniu nagłośnią 20mkw to już zagadka. Ktoś na forum ma je w większym metrażu, więc może się wypowie. Napisałeś że nie masz miejsca na podłogówki?, tylko porządne monitory szerokością nie odbiegają od podłogowych, do tego dochodzą standy, więc podejrzewam że miejsca zajmą podobnie jak jakieś zgrabne podłogowe. Nie wyobrażam sobie postawienia fajnych monitorków na komodzie przy TV.:)
 

eddielublin

New member
MA i Nad to fajne połączenie, moje BX2 (z Advancem) grały w 10m jak i w 50. Oczywiście z różnym skutkiem :D

Traumeel, też jestem z okolic Lublina jak chciałbyś posłuchać to daj info na pv. Moje BX są do "oddania".
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MKa11

New member
eddielublin proponuje ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza że jak rozumiem możliwy byłby odsłuch -a zmieniając z DALI zdecydowanie lepiej posłuchać sprzętu przed kupnem;)
 

eddielublin

New member
mogę udostępnić na kilka dni do posłuchania w domowych warunkach, nie widzę problemu

Z bardziej niszowych produktów proponowałbym też bliżej zapoznać się z Castle Knight 1 lub 2. Do spokojniejszej muzyki jak jazz czy klasyka lepsze od Paradigma, który kopie specyficznym basem, słuchałem Reference 20v5 i tak sprężystego, punktowego basu nie spotkałem więcej w żadnych innych monitorach. Ale to raczej brzmienie do stopy perkusji w deathmetalu...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

traumeel

New member
Napisałeś że nie masz miejsca na podłogówki?, tylko porządne monitory szerokością nie odbiegają od podłogowych, do tego dochodzą standy, więc podejrzewam że miejsca zajmą podobnie jak jakieś zgrabne podłogowe. Nie wyobrażam sobie postawienia fajnych monitorków na komodzie przy TV.:)
Z prawej strony telewizora mam do ściany ok. 10-15 cm, więc standy odpadają. Będę musiał chyba, zawiesić monitorki nieco ponad telewizorem na wysięgnikach wyprowadzonych ze ściany.


================


Dzięki wszystkim za propozycje.
eddielublin - jesteśmy wstępnie umówieni!
Powoli zaczyna mi się przejaśniać, choć bez odsłuchów się nie obejdzie.
 

bilion11

New member
witam!!
Mam podobny problem. Pomieszczenie 30 m 2 nad 320 BBE/ nad 521 BEE kolumny podłogowe lub podstawkowe do 1500 zł / w tej kwocie to chyba używane/ . Muzyka raczej spokojna choć czasami może być i bardziej agresywna. Co wybrać?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Do tej kwoty, kupisz w miarę dobre podstawkowe: dali zensor 3 czy monitor audio bx2. Z tym, że na 30m2 to już by były wskazane kolumny podłogowe, chyba że jak by Ci brakowało basu to ww. kolumny podstawkowe wspomożesz subem..;-) Ale z nadem zensory moim zdaniem dadzą odpowiednią ilość basu..;-)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Monitor Audio BX2 są za małe na takie pomieszczenie .Kolumny stosunkowo nisko schodzą ,ale bas nie będzie mocny bardziej kontrola basu niż siła
Druga sprawa to taka,że MA zaczyna się gubić przy szybkiej muzyce ,kolumny nie nadają się do ostrego grania ,swoje walory pokażą przy spokojniejszym repertuarze
 

Robson87

New member
Mam BX2 z Nadem 316bee na 20 metrach wokale pięknie słychać przestrzeń i stereofonia również wspaniała,lecz nie ukrywam że przy ostrym graniu trochę ,,głębszego'' basu brakuje.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
bilion11 na 30m raczej szedłbym w kolumny podłogowe. Z używek poszukaj np. Dali Concept 6, Monitor Audio RS 6, Roth Oli40, Indiana Line Tesi 560.
 

bilion11

New member
Czekam tylko na odbiór nad 320 bee/521 bee po modach i czas na odsłuchy. Jak dokonam wyboru to podzielę się wrażeniami
Poszukiwania kolumn podstawkowych zakończyły się na........... Canton Ergo RC-L razem z unit controlerem za 530€:). Troche z tym było zabawy. Ściąganie z Niemiec - 800 km ode mnie!! Na szczęście bardzo sympatyczny człowiek znał dobrze Polaków którzy pracowali w Niemczech a mieszkają 100 km od Żagania. Także transport wyszedł bardzo tanio. Kolumny w stanie kolekcjonerskim:) . Teraz jeszcze tylko kwestia okablowania. Kto ma promocyjne ceny na interconekty Qed? Potrzebuje 3 lub 5 szt w zależności od ceny.
 

Attachments

  • IMG_1195.JPG
    IMG_1195.JPG
    344,6 KB · Wyś: 78
Do góry