Jakie monitory do denona pma 710

bady87

Member
Witam .Mój pokój to 17 m ,odległość od kolumn 2.5m .Kolumny będą stały od siebie 2 m .Pokój nie symetryczny ma dwie wnęki .Mam roth oli 40 chciałbym wymienić je na monitory do 2000 zł para . Słucham wszystkiego od illusion ac/dc po dżem głośniki będą wykorzystane 50/50 muzyka .film .Jakie dobrze zgrają się z denonem 710 .Moje typy to Castle knight 2 .dali zensor 3 i ma rx 2, dm 2/7 ale to już większa kasa a może coś innego .Co byście proponowali do 2000zł
 

bady87

Member
Pawel_Sz85 Miałeś też roth oli 40 i co zmieniłeś? .Nie że są złe bo naprawdę dobrze grają ale w moim pokoju wydaje mi sie że sie duszą
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałem i uważam, że to dobre kolumny. Pytałem co łatwiej doradzić jak powiesz co Ci w nich nie pasuje. Zmieniłem na DM 2/8 i jestem zadowolony. Dynki grają ciepło z dobrą podstawą basową i mają bardzo gładkie wysokie tony dzięki tekstylnej kopułce. Niestety kolumny Dynaudio potrzebują dużo prądu żeby pokazać na co je stać. Warto je kupić, ale pewnie za jakiś czas powinieneś zmienić wzmacniacz. Knight 2 świetne kolumny grające słodko i ciepło, piękna stolarka. Łatwiejsze do napędzenia. Rx 2 ciekawa propozycja, ale moim zdaniem po innej stronie brzmienia niż Dm 2/7. Trzeba odsłuchać. Ja wybrałem Dynaudio.

Jeszcze wtrącę jedno zdanie. Albo ze dwa :) Przy tym wzmacniaczu co posiadasz najbezpieczniejszym wyborem będą RX2. Zapewnią dynamiczne szczegółowe brzmienie . Jeśli jednak planujesz zmianę wzmacniacza (i magi w brzmieniu :) ) to Dynaudio będą lepszym wyborem. Choć z wyglądu MA są imponujące :)
 
Ostatnia edycja:

bady87

Member
Roth 40 myślę że są za duże nie mam miejsca żeby je odstawić od ściany stoją 20 cm od niej .Słuchałem u kolegi Audience 42 i grały super.Co myślisz o Knight 2 i denonie
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Bo na 17mkw należało kupić Oli 30 i by nie było problemu:wink: Właśnie to jest to co nieraz próbuje się tlumaczyć nowicjuszom, że każde kolumny należy dobrać pod konkretny metraż. Niektórzy sądzą, że im większa/mocniejsza kolumna tym lepiej zagra:(
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Knight 2 to dobre monitory do dość spokojnej muzyki. Tak jak wcześniej pisałem grają ciepło, powiedziałbym relaksacyjne i nieagresywnie. W basie mają trochę mniejszy potencjał niż 2/7 i RX2.
 

bady87

Member
Bo na 17mkw należało kupić Oli 30 i by nie było problemu:wink: Właśnie to jest to co nieraz próbuje się tlumaczyć nowicjuszom, że każde kolumny należy dobrać pod konkretny metraż. Niektórzy sądzą, że im większa/mocniejsza kolumna tym lepiej zagra:(

Masz rację . To moje pierwsze stereo i temu teraz chcę zmienić kolumny .Chcę uderzyć w monitory myślę że sie sprawdzą w tym metrażu i w tak nie ustawnym pokoju
 

bady87

Member
Zakupione dali zensor 5 .Do trójek musiałbym dokupić jakieś podstawy i cenowo wyszło by tez około 2500 .Myślę że będą ok do 17 m.Jutro odbiór:)
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Ja nie wiem, tak sobie wnioskuje. Jak chcesz się przekonać to podpytaj blackninja. Tylko po zakupie może lepiej nie psuć sobie humoru.
 
Do góry