Jakie monitory do AVR 265 do słuchania Stereo

raf2007

Member
Witam wszystkich użytkowników forum jestem tutaj nowy ale myślę, że często będę korzystał z Waszych rad i opinii w sprawie sprzętu Audio i Video.

Generalnie posiadam taki zestaw:
AVR 265, BDT 30, HKTS 60 na podstawkach HTFS 3, to do kina domowego, oraz CD HD 980 do muzyki. Dodam że wszystko doskonale gra i jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu.

Natomiast chciałbym zmienić coś w stereo dokładnie przednie głośniki myślałem o:
B&W 685
JBL Studio 130 lub ostatecznie podłogowe JBL Studio 190
Dali IKON mk2
a jednocześnie zostawić to bardzo ciepłe brzmienie harmana.

W związku z tym mam pytanie jakie kolumny najlepiej monitory wybrać. Mieszkam w bloku sprzęt gra w pokoju 21m2 dodam, że najczęściej słucham blusea.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Znakomite monitory do takich potrzeb :
Monitor RX 2
JBL Studio
JBL LS 80
Paradigm 10v5
 

Lexus

New member
RX 2 zamiatają niesamowicie. Znajomy ma hk 3490 z tymi kolumnami w 17m2 i jest to wspaniałe połączenie. Pozdrawiam.
 

raf2007

Member
RX 2 zamiatają niesamowicie. Znajomy ma hk 3490 z tymi kolumnami w 17m2 i jest to wspaniałe połączenie. Pozdrawiam.

Witam,
Dzięki za opinię, a czy te monitory RX 2 zagrają dobrze z tym moim amplitunerem AVR 265? Bardzo bym chciał zostawić to ciepłe brzmienie harmana.

Muszę posłuchać jak to gra, dzięki również dla "Kiki" za jego propozycje, a jakie JBL byś polecił seria ES, czy Studio?
Pozdrawiam
 

ranczo

New member
Bez reklam
monitor Audio z HK bardzo ładnie się zgrywają.
Dźwięk ciepły nie męczący, czasami muzyka gra kilka - kilkanaście godzin i niema efektu "wielkiej głowy" jak przy niektórych zestawach, grają bardzo naturalnie. Ale kiedy trzeba uderzyć też to potrafią.
Oczywiście to są subiektywne odczucia, najlepszy odsłuch osobisty.
 

raf2007

Member
monitor Audio z HK bardzo ładnie się zgrywają.
Dźwięk ciepły nie męczący, czasami muzyka gra kilka - kilkanaście godzin i niema efektu "wielkiej głowy" jak przy niektórych zestawach, grają bardzo naturalnie. Ale kiedy trzeba uderzyć też to potrafią.
Oczywiście to są subiektywne odczucia, najlepszy odsłuch osobisty.

Dzięki tak zrobię
Pozdrawiam
 

raf2007

Member
monitor Audio z HK bardzo ładnie się zgrywają.
Dźwięk ciepły nie męczący, czasami muzyka gra kilka - kilkanaście godzin i niema efektu "wielkiej głowy" jak przy niektórych zestawach, grają bardzo naturalnie. Ale kiedy trzeba uderzyć też to potrafią.
Oczywiście to są subiektywne odczucia, najlepszy odsłuch osobisty.

Właśnie o to chodzi, żeby nie męczyły, a zachowywały się naturalnie ciepło i zgrywały się z harmanem.

Tylko jedno mnie zastanawia, czy będzie widoczna różnica między HKTS 60, a MA RX 2 na moim amplitunerze AVR 265 i czy nie będzie, to tzw. zamiana "siekierki na kijek" Jak myślicie?

Pozdrawiam
 

don111

Banned
RX2 będą dobre na taki metraż, tylko czy na pewno muszą być podstawkowe ? zamiast nich mógłbyś wstawić kolumny wielkości np MA BX5
 

raf2007

Member
Myślałem również o podłogowych, ale wiązałoby się to z dużymi zmianami, a nie mam tyle miejsca. Wolę jednak monitory, ale dzięki za propozycję.
Pozdrawiam
 

raf2007

Member
RX2 będą dobre na taki metraż, tylko czy na pewno muszą być podstawkowe ? zamiast nich mógłbyś wstawić kolumny wielkości np MA BX5

Myślałem również o podłogowych, ale wiązałoby się to z dużymi zmianami, a nie mam tyle miejsca. Wolę jednak monitory, ale dzięki za propozycję.
Pozdrawiam
 

don111

Banned
Myślałem również o podłogowych, ale wiązałoby się to z dużymi zmianami, a nie mam tyle miejsca. Wolę jednak monitory, ale dzięki za propozycję.
Pozdrawiam
miejsca zajmują tyle samo, bo potrzebujesz do nich podstawek
no chyba że zamierzasz je postawić na jakiejś szafce, ale tym samym jakość dźwięku będzie o wiele gorsza
 

raf2007

Member
Witam,
Zgadza się miejsca zajmują tyle samo, ale na chwilę obecną mam takie podstawki (drewniane), które są przykręcone do ściany i to chciałem wykorzystać.
Pozdrawiam
 

raf2007

Member
miejsca zajmują tyle samo, bo potrzebujesz do nich podstawek
no chyba że zamierzasz je postawić na jakiejś szafce, ale tym samym jakość dźwięku będzie o wiele gorsza

Witam,
Zgadza się miejsca zajmują tyle samo, ale na chwilę obecną mam takie podstawki (drewniane), które są przykręcane do ścian i to chciałem wykorzystać.
Pozdrawiam
 

raf2007

Member
Dziś kupiłem okazyjnie na jednym portalu aukcyjnym Monitor Audio RX2 miesięczne!!!, kolumny super! wspaniały dźwięk, ciepłe brzmienie, super bas dla mnie rewelacja. Wszystkim mogę polecić te monitory w połączeniu z AVR 265.
Pozdrawiam
raf2007
 
Do góry