Jakie modele dorównają jakością obrazu CRT ?

cezy001

New member
Jest wiele wątków o tym, jaki za daną kwotę jest najlepszy TV a ja chciałem zapytać inaczej.

Założenia są takie:

Mam b. dobry CRT 32” i jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu (nie to, że się chwalę, ale chodzi o punkt odniesienia)
TV będzie oglądany z 3-4 metrów
SAT(SD+HD) 70%; PC(gry, zdjęcia, Internet) 19%; DVD 10%; Materiały HD 1% (oczywiście z perspektywami wzrostu tego udziału)
Full HD – ze względu na PC (chce podłączyć mocne PC żeby dał rade w 1920x1080)
LCD (ew. tylna projekcja) – do plazm nic nie mam poza tym, że 500 W to dla mnie przesada(chyba, że coś się zmieniło). Nie chodzi mi tylko o opłaty za prąd, ale o ilość ciepła, jaka się wydziela.
Rozmiar 46 lub więcej

Jakie modele według Was dorównają jakością obrazu CRT ?
 

km1963

New member
Bez reklam
cezy001 napisał:
Jest wiele wątków o tym, jaki za daną kwotę jest najlepszy TV a ja chciałem zapytać inaczej.

Założenia są takie:

Mam b. dobry CRT 32” i jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu (nie to, że się chwalę, ale chodzi o punkt odniesienia)
TV będzie oglądany z 3-4 metrów
SAT(SD+HD) 70%; PC(gry, zdjęcia, Internet) 19%; DVD 10%; Materiały HD 1% (oczywiście z perspektywami wzrostu tego udziału)
Full HD – ze względu na PC (chce podłączyć mocne PC żeby dał rade w 1920x1080)
LCD (ew. tylna projekcja) – do plazm nic nie mam poza tym, że 500 W to dla mnie przesada(chyba, że coś się zmieniło). Nie chodzi mi tylko o opłaty za prąd, ale o ilość ciepła, jaka się wydziela.
Rozmiar 46 lub więcej

Jakie modele według Was dorównają jakością obrazu CRT ?

Jeśli poczytałeś forum i nadal nie wiesz to jak dla mnie ogólnie bez szczegółów
1 miejsce KURO ( nie full )
2 miejsce Sharp z modelami XL2 lub HD1 ( ale ich nie widziałem i kolejność może być odwrotna

pozdrawiam:)
 

cezy001

New member
Czytam nałogowo :eek:k: ale liczę ciekawą dyskusję :D

Kuro to plazma, więc raczej odpada
XL2 – nie ma testu, więc ocena chyba trochę na wyrost

czyli Twój typ to Sharp HD1

Dzięki
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Z Twoich zaproponowanych warunkow (LCD, 46 +, Full HD) to na dzisiaj Sharp XL1E lub HD1 (choc go nie widizalem jak gra), mozna jeszcze zobaczyc XD1E (jesli cena rowniez gra role).
Sam mam XL1E i jestem zadowolony. Jesli sygnal (mam na mysli SD) jest odpowiednio dobry (np TVN, TVN24, Canal+ itp) obraz jest swietny. Ze zwyklej anteny nie ogladam wiec nie jestem w stanie stwierdzic ale przy slabej jakosci sygnale (np Tele5) juz jest gorzej (choc da sie ogladac ;)), pozostale elemnty czyli PC, HD, DVD itp jest bardzo dobrze. Najlepeij ocenic samemu w sklepie albo podczas prezentacji.
Ogolnie na bardzo dobrym TV 100hz najlepeij ogladac kanaly typu Tele5 (jesli ktos takowe oglada ;)) a reszta to juz tylko LCD
 

cezy001

New member
Sharp jest OK też o nim myślałem. A z innych marek?

Ja jestem pod dużym wrażeniem JVC HD-65S80DDU, chociaż „tylko” na podstawie testu. Ma być wersja 56” I to może być to.(cenę ze strony JVC za 65" przemilczę :( ))
 
Do góry