Jakie kolumny ?

ikar1975

Active member
Bez reklam
Mam instrukcje ale zanim przeczytam to sprawdz czy masz w opcjach audio hdmi ustawione przejscie pierwotne i wyłaczone neo, oczywiscie w odtwarzaczu:razz:
 

markozalko

New member
Kolego szanowny dziś to nic nie zrobię bo nie ma mnie w domu. Wiem na bank że coś jest źle ustawione ale jak się nie zna to tak jest. Nie myślałem że to będzie takie trudne. Dopiero rano mogę zobaczyć bo wtedy kończę prace.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
No to troche kolego mnie w maliny wpakowałes ale cóz ustaw w odtwarzaczu w menu audio , pozycja hdmi-przejscie pierwotne . nastepnie wyłacz DRC i Neo 6 a nastepnym razem siedz przy sprzecie jak potrzebujesz porad:sad: , w ampli audio na AUTO .Pozdr a i prawdopodobnie wisisz mi flaszke:bober:
 
Ostatnia edycja:

markozalko

New member
Wielkie dzięki kolego. Ustawiłem w blu ray to co mówiłeś i jest oki. Teraz pojawia się podczas oglądania blu ray dolby digital albo dts coś tam a nawet na filmach co mam na dysku twardym również pojawia się dts. Sukces. Jedyna rzecz to to, że jak podłączam dysk twardy to muszę w tv ustawić ręcznei dźwięk na kolumny. Mam również podłączony ampli przez optyczmny kabel bo na początku nie miałem głosu. Dźwięk z tv to praktycznie nie będę używał bo po co, jedynie jak oglądam filmy z dysku twardego podłączonego do usb w tv wówczas sobie ręcznie przełącze. Grunt że gra. Jeszcze raz dzięki. ps kiedy pijemy :):):
 

markozalko

New member
Kurcze podłączyłem subwofer yamaha yst-030 i chyab żałuję. Lepiej było chyba bez niego. Muzyka lepiej grała bez niego, a teraz jak jest wyłączony subwofer to cicho gra i bez basów. Wczoraj oglądałem film bez suba i był fajny. Teraz nie wiem....Żeby słuchac muzy bez suba trzeba go wyłączać w ustawieniach. Filmy mogę oglądać ale jakoś mi nie pasi.
 

markozalko

New member
Ustawiłem w amplitunerze głośność suba na +5db a reszta ngłośników jest na 0. Pokrętłem z tyłu ustawiłęm tak między pół a 75%. Jak ustawiałem głośność w menu ampli to jak głośneij grał sub to strasznie jakoś warczał, ewidentnie trzeszczały te membramy w nim. nie wiem czy tak być powinno? a sub to yamaha yst-030. może ktoś wie jak go dobrze ustawić? stoi on w pokoju przed tv po lewej stronie ściany. nie mam możliwości ustawienia go przodem do oglądającego ani w kącie.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Ustaw suba w ampli LFE on , bedzie sie odzywał tylko na filmach z 5.1 a przy słuchaniu muzyki powinien milczec -głosniki frontowe na large central small sur na small odciecie pewnie ok 80hz ale musisz troszke sam pokombinowac .
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Wypadało by troszke poczytac i zrozumieć na czym polegaja te ustawienia , mianowicie ustawienie głosnika na small powoduje przesłanie częstotliwosci ponizej ktorej go odetniesz do suba np. 80hz i wszystkie dzwieki ponizej tej czestotliwosci trafia do subwoofera ot cala filozofia, LFE to dodatkowu kanał niskich czestotliwosci w sciezkach dzwiekowych np w filmach 5.1 .Pozdro
 

markozalko

New member
To co mam zmienić z tych 120hz co jest ustawione automatycznie w subie na 80 hz? te 80hz mają wszytkie pozostałe ustawione. Teraz mam ustawione tak: wsie kolumny small, a w opcji bass setting: LPF for LFE 120HZ i SW Mode - LFE. Jeśli chodzi o dystans to rozumiem że mierzę odległość od kolumn do miejsca gdzie siedzę i ustawiam taką w menu? Nie wiem czy coś jeszcz etrzeba zmianić. pozdrawiam
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Musisz sam po kombinowac ale zostaw jak jest ale front na large do muzyki a odleglosc mierzysz od suba do miejsca w ktorym siedzisz.Pozdro
 

markozalko

New member
Oki, a napisz mi prosze czy robić coś w ustawieniach glośności głośników czy nie? Ustawienia domyślne było 0db a ja suba dałem na + 5. Jeszcze jedno, mam szumy w radiu co mnie denerwuje. Antenkę wpiąłem co dostałem - taki kabelek. Jest szansa aby coś wykombinować z czymś innym bo słaby zasięg mam w pokoju?
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Radio to nie moja bajka-kup inną antenę natomiast co do głosnosci to patrze i widze ze masz test tone w ampli wiec wejdz w niego i po kolei ustawiaj glosniki aby kazdy szumiał:mrgreen: o podobnym nasileniu niech pozycją wyjsciową bedzie 0db do 10 proponuje sie nie zblizac.Pozdro
Daj znac co bedzie grane:-D a w radiu na razie wyłacz stereo
 
Ostatnia edycja:

markozalko

New member
robiłem coś takiego jak chciałem tego suba ustawić, to strasznie pierdział przy większej głośności. Nie wiem czemu toc to nowy sprzęt. Boję się że będzie to słychać w filmach. No bo co to za sub jak się go głośno nie da. Toć ma łóżko drżeć :)
 
Do góry