Jakie kolumny ?

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z opiniami to jest różnie. Jak ktoś kupił ten sub jako pierwszy, to będą głosy zachwytu. Za jakiś czas jak się kupi 2 x droższy, to dochodzi się do wniosku jak mogłem słuchać na tym starym. Podobnie jest z kolumnami czy elektroniką. Zawsze możesz kupić przez internet i przetestować u siebie, masz 10 dni na zwrot bez podania przyczyny gdyby grał kiepsko. Albo dogadaj się z jakimś sklepem że zapłacisz ale gdyby się nie spodobało to weźmiesz inny. Napisz do Naszego Blackninja w tej sprawie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam serdecznie.

Byłbym zobowiązany gdyby ktoś z obecnych tu forumowiczów podpowiedział mi w kwestii wyboru sprzętu.
Zdecydowałem się na Denon AVR-X2000 do którego chciałbym podpiąć jako stereo Magnet Quantum 655, ew. FocalChorus 716V. Nie miałem jednak styczności z takim sprzętem i nie wiem czy nie robię błędu - w sensie może istnieją lepsze kolumny do takiego układu.
Chciałbym aby całość zamknęła się w kwocie 4k-5k pln. Zestaw będzie stał w pokoju ok 25-28 m^2. A grane będzie wszystko.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi czy też sugestie.

Pozdrawiam.

Chorus 716V nie słyszałem ,ale to wyższa półka niż Quantum 655. Słyszałem tego Magnata i mnie przypadł do gusty. Lubie dynamicznie grające kolumny i te własnie tak grały. Na Twój metraż możesz już myśleć o Quantum 657. Posłuchaj obydwu i wybierz coś pod Siebie. A zamierzasz rozbudowywać zestaw? Bo jeśli nie to lepiej kup wzmacniacz stereo.
 

markozalko

New member
A spytam się o jedną rzecz, czy każdy subwofer podłączy się do amplitunera? Pytam bo widzę na jednym że ma pojedyncze wejście an wtykę z tyłu i ja mam w ampli tez pojedyncza a inne subwofery mają dwa wejścia jakby chincze. Czy to wtedy trzeba inny kabel czy co?
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Każdy-róznice sa tylko miedzy pasywnym a aktywnym , suby do ampli sa przewaznie aktywne , co do wejsc to mozna zastosowac przejsciówkę Y.Pozdro
 

kolaboracja

New member
Chorus 716V nie słyszałem ,ale to wyższa półka niż Quantum 655. Słyszałem tego Magnata i mnie przypadł do gusty. Lubie dynamicznie grające kolumny i te własnie tak grały. Na Twój metraż możesz już myśleć o Quantum 657. Posłuchaj obydwu i wybierz coś pod Siebie. A zamierzasz rozbudowywać zestaw? Bo jeśli nie to lepiej kup wzmacniacz stereo.

Ok, czyli porównam dziś Magnat Quantum 657 z Chorus 716V podłączone do Denon AVR-X2000. Czy bez dodatkowego wzmacniacza wszystko dobrze przy tym układzie zagra? Pytam ponieważ wielokrotnie sugerowano mi Yamaha r-n500.
Dlaczego w przypadku braku rozbudowy (póki co nie mam tego w planach) powinienem dokupić wzmacniacz?

Dzięki
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ponieważ wzmacniacz zdecydowanie lepiej zagra od amplitunera kd w stereo. Amplituner KD to taki kompromis dla osób, które głównie oglądają filmy i czasem słuchają muzyki. Jeśli chcesz głównie do stereo to tylko wzmacniacz. Jak będziesz na odsłuchu to sam porównaj.
 

siamer

New member
teraz tez szukam zestawu dla siebie i na wszystkich forach pisze ze wzmacniacz o podobnej cenie do aplitunera zagra zawsze lepiej, a czemu to nie wiem :p czyli jak zamierzasz miec zestaw 2.0 to szukaj wzmacniacza a nie aplitunera kina domoweg...

przykld jezeli wzmacniacz kosztuje 1000zl to amplitunera musisz szukac za 3000 zl zeby zagral podobnie czyli 3 razy drozszy aplituner zagra podobnie do tanszego wzmacniacza... ale to tylo to co slyszalem bo sie na tym nie znam hehe ;)

ja wlasnie nie moge sie zdecydowac nad yamaha rx-a820, a marant sr5007 (polskie fora mowia ze marantz lepszy, a zagraniczne ze yamaha...)... ? moze cos pomozecie ? na poczatek 2.0 pozniej rozbudowa do 5.1... glosniki planuje indiana line tesi 560 albo acoustic energy neo 3 V2 albo mission mx5 albo monitor audio mr6/bx6 albo dali zensor 5 albo Kolumna WHARFEDALE (jeszcze nie sluchalem zadnych bo mam daleko na odsluch). zestaw bede kupowal dopiero w lutym (wiem ze jeszcze dlugo) ale lubie przeszukac neta... ;)

pozdrawiam...

[edytowane]

Pawel_Sz85 byl szybszy...
 

markozalko

New member
Dziś włączyłem film 3d oryginalny i sie zawiodłem. Nie wiem czy coś źle ustawioen mam czy co ale tak: ustawione maiłem na wszystkei głośniki dźwięk i bylo to tak jakbym oglądał n astarym kinie po ustawieniu dźwięku na wsie głośniki. Nie było efektów jak na starym kinie. Nie mam subwofera ale oczekiwałem efektów na tylnych głośnikach a tu lipa. Było na nich to co na przednich. Jak dałem na inne ustawienia to tylnych prawie co nie było słychać. Stare było lepsze, no chyba ze ustawie wsio ok.
 

Sdolas

New member
Na tylnych nie może być tego co na przednich, musiałeś coś źle ustawić, źle podłączyć albo zły materiał trafiał do ampli. Jesteś pewien że to było DD albo DTS ?
 

markozalko

New member
Podłączone mam dobrze. Film puściłem Sanctum 3d oryginalne. Oglądałem z polskim lektorem. Jak dałem na tu wklejam z instrukcji: DTS NEO:6 Ten tryb służy do odtwarzania dźwięku surround 7.1-kanałowego lub 5.1-kanałowego z
wykorzystaniem tylnych głośników surround.
• Na wyświetlaczu pojawi się oznaczenie “DTS NEO:6 Cinema” lub “DTS NEO:6 Music.
Ustawiłem tak i denerwowało mnie okropnie. Lektor był we wszystkich glośnikach. Jak dałem na inną opcję to w tych tylnych słychać było tylko jakieś delikatne dźwięki.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie kombinuj z tym NEO. Jesli nie poruszasz sie płynie w formatach i deoderach audio, to najlepiej daj na "auto" w amplitunerze, a w menu audio filmu ustaw najlepsza scieżkę.
Inna sprawa, że ścieżki z polskim lektorem są często do... skopane, najlepsza mozliwa jakosc to tylko oryginał, a polski lektor najwyzej DTS 5.1.
A jesli nawet to nie bedziesz mial juz lektora we wszystkich kolumnach.
Pozdrawiam
 

markozalko

New member
Ale ja nic nie kombinuje. Normalnie ustawiam na pilocie ten tryb dts neo 6 jak jest w instrukcji, i ten tryb służy do odtwarzania filmów w trybie 5.1. Tylko jak napisałem wcześniej miałem głos lektora na wszystkich głośnikach. Na starym kinie ustawiłem tryb movie i głos był z przodu a reszta z tyłu. Nawet jak lecial helikopter to nie było takiego efektu. Nie wiem czemu, może muszę się przyzwyczaić. Swoją drogą jeszcze muszę subwofer dokupić.
 

markozalko

New member
Skopiowałem z instrukcji obslugi. Powie mi ktoś na czym mam te filmy oglądać??
Odtwarzanie surround źródeł 2-kanałowych
1 Odtwarzanie źródła (vstr. 12 – 17).
2 Naciśnij przycisk SURROUND 0 lub SURROUND 1 aby
wybrać dekoder surround w celu odtwarzania dźwięku
wielokanałowego.
Wybierz tryb surround, jednocześnie obserwując ekran telewizora.
• Wybór dekodera zależy od ustawień C str. 5 “Speaker Config.”.
DOLBY PLgx z Ten tryb służy do odtwarzania dźwięku surround 7.1-kanałowego z wykorzystaniem
tylnych głośników surround.
• Na wyświetlaczu pojawi się oznaczenie “PLgx Cinema”, “PLgx Music” lub “PLgx
Game”.
DOLBY PLg Ten tryb jest przeznaczony do odtwarzania dźwięku surround 5.1-kanałowego. Wybierz
ten tryb, jeśli tylny głośnik surround nie ma być używany.
• Na wyświetlaczu pojawi się oznaczenie “PLg Cinema”, “PLg Music”, “PLg Game” lub “Pro
Logic”.
DTS NEO:6 Ten tryb służy do odtwarzania dźwięku surround 7.1-kanałowego lub 5.1-kanałowego z
wykorzystaniem tylnych głośników surround.
• Na wyświetlaczu pojawi się oznaczenie “DTS NEO:6 Cinema” lub “DTS NEO:6 Music”.
zz Ta opcja może być wybrana, jeśli ustawienie opcji “Speaker Config.” – “Surround Back” (C str. 5

DOLBY DIGITAL
(inny niż 2-kanałowy)/
DOLBY DIGITAL EX
DOLBY DIGITAL
DOLBY DIGITAL EX
DOLBY DIGITAL + PLgx CINEMA
DOLBY DIGITAL + PLgx MUSIC
DOLBY DIGITAL Plus DOLBY DIGITAL Plus
DOLBY TrueHD DOLBY TrueHD
DTS (5.1-kanałowy)/
DTS-ES Discrete 6.1/
DTS-ES Matrix 6.1/
DTS 96/24
DTS SURROUND
DTS + PLgx CINEMA
DTS + PLgx MUSIC
DTS + NEO:6
DTS ES MTRX6.1z1
DTS ES DSCRT6.1z2
DTS 96/24z3
DTS-HD
DTS-HD HI RES
DTS-HD MSTR
DTS Express
PCM (wielokanałowy)
MULTI CH IN
MULTI IN + PLgx CINEMA
MULTI IN + PLgx MUSIC
MULTI CH IN 7.1
z1 Jest to wyświetlane, gdy sygnałem wejściowym jest “DTS-ES Matrix 6.1”, a ustawienie opcji “AFDM”
urządzenia (vstr. 39) to “ON”.
z2 Jest to wyświetlane, gdy sygnałem wejściowym jest “DTS-ES Discrete 6.1”.
z3 Jest to wyświetlane, gdy sygnałem wejściowym jest “DTS 96/24
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
DOLBY DIGITAL EX
DOLBY DIGITAL
DOLBY DIGITAL EX
DOLBY DIGITAL + PLgx CINEMA
DOLBY DIGITAL + PLgx MUSIC
DOLBY DIGITAL Plus DOLBY DIGITAL Plus
DOLBY TrueHD
DTS (5.1-kanałowy)/
DTS-ES Discrete 6.1/
DTS-ES Matrix 6.1/
DTS 96/24
DTS SURROUND
DTS + PLgx CINEMA
DTS + PLgx MUSIC
DTS + NEO:6
DTS ES MTRX6.1z1
DTS ES DSCRT6.1z2
DTS 96/24z3
DTS-HD
DTS-HD HI RESOLUTION
DTS-HD MASTER Audio
DTS Express
PCM (wielokanałowy)
MULTI CH IN
MULTI IN + PLgx CINEMA
MULTI IN + PLgx MUSIC
MULTI CH IN 7.1

Nie ustawiasz prawidłowo. Ikar już też napisał.
Ja bym uzywał tylko tych na czerwono zgodnie z tym jaką wybierasz scieżkę, lub tak jak wczesniej napisałem, zostaw na auto w ampli. To najczęstsze jesli nie jedyne obecnie uzywane na płytach. 90% z pozostałych to różne wymysły, a potem jest jak piszesz.
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
A tak w ogóle to moze było wczesniej ale nie chce mi sie szukac to z czego kolego podajesz sygnał:-o tzn. video i audio jesli mozna spytac:razz:.Pozdro
 

markozalko

New member
Może nie tak. Na pilocie moge ustawić taki tryb sluchania: DIRECT, STEREO, VIRTUAL, PLII (lub PLIIx), MULTI CH STEREO, DTS NEO 6. I tak jeśli chodzi o wykorzystanie tylnych glośników aby były efekty w filmach to tylko tryb PLII gdzie lektor idzie z przodu a z tylnych ledwo co słyszałem, natomiast DTS NEO 6 daje dźwięk i lektora ze wszystkich glośników. Nie mam możliwości wyboru samego Dolby digital czy tych innych. Teraz chodzi mi o to który tryb mam wybrać spośród tych dwóch: DOLBY PLg Ten tryb jest przeznaczony do odtwarzania dźwięku surround 5.1-kanałowego. Wybierz
ten tryb, jeśli tylny głośnik surround nie ma być używany.
• Na wyświetlaczu pojawi się oznaczenie “PLg Cinema”, “PLg Music”, “PLg Game” lub “Pro
Logic”.
DTS NEO:6 Ten tryb służy do odtwarzania dźwięku surround 7.1-kanałowego lub 5.1-kanałowego z
wykorzystaniem tylnych głośników surround.
• Na wyświetlaczu pojawi się oznaczenie “DTS NEO:6 Cinema” lub “DTS NEO:6 Music”.

Nie rozumiem tu napisu w pierwszej definicji gdzie pisze wybierz ten tryb jeśli głośnik surround nie ma być używany. Tzn. będzie grał ale samymi efektami czy wogóle nei będzie używany.
Co do pytania o sygnał, to mam tylko hdmi. Tv połączony z ampli oraz blu ray z ampli. Sorki za kłopotliwość ale kompletnie się nie znam na tym a chcę aby bylo git.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Kolego nie rozumiesz mnie odpowiedz na moje pytanie, z czego dajesz sygnał to też jest wazne:szukaj:.Pozdro-może sprecyzuje co to za bluray?
 
Do góry