Jakie kolumny ?

Prenrzyk

New member
W chwili obecnej posiadam wzmacniacz Onkyo TX-DS595.
Pokój 20m.Stare głośniki maja dość i muszę kupić coś nowego.Na nowych głośnikach słuchać będę muzyki i kina domowego.Słucham wszelkiej muzyki a z upodobaniem Pink Floyd , Yes,Rammstein.Budżet na razie to ok 2 tys zł.Dlatego muszę zakup pełnego zestawu rozłożyć na dwa etapy - najpierw fronty a potem reszta.Z odsłuchem to wielki problem bo u mnie w mieście to niemożliwe.Mógłbym udać się do trójmiasta,ale chciałbym być już choć trochę na kierunkowany.Czytam na razie dość dużo różnych opinii - nieraz sprzecznych z sobą i im więcej tego czytania to tym większy mętlik w głowie
Co zatem polecacie ?
 

bartfine

Member
odpowiem tak jak do dwuch kół to bierz taga harmony platinum f100 v2 kupisz je jak się potargujesz w salonie za jakieś 2140 ja tyle dałem więc gdzie indziej też musi się dać i powiem ci tyle że te kolumny grają dużo lepiej niż nie jedne za 3000 tysie. i nie będę się tu rozpisywal bo nie ma sensu idealne cena vs jakość.:)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do takiej muzyki to kierunek na Dali Zensor i poczujesz wyraźnie scenę muzyczną.
Napisz do Blackninja on Ci pomoże.
 

Prenrzyk

New member
Spróbuje pojechać do Gdańska i odsłuchać kilka zestawów - również te które poleciliście.A może jeszcze na inne kolumny zwrócić uwagę ?
Potem na pewno zwrócę się do Blackninja w kwestii ceny.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W cenie 2000zł jest kilka ciekawych zestawów ,choćby Magnat Quantum udane kolumny o nowoczesnym wyglądzie i dobrym dźwięku .Magnaty fajnie budują przestrzeń i mają solidną podstawę basową .Dobrym wyborem jest tez Canton i Elac chociaż akurat te kolumny nie są polecane na tym forum ,ale oferują naprawdę dobrej klasy dźwięk
 

Prenrzyk

New member
Jestem w stanie zwiększyć budżet na przedni zestaw do 2500 zł +-10% jeżeli da to zdecydowaną poprawę brzmienia. Oczywiście musi być potem możliwość dokupienia reszty głośników do 5.0
Padła propozycja Dali Zensor .Czy na 20 m wystarczą 5 czy oglądać się za 7.A może skusić się na serię Lektor 6 ?
A co sądzicie o Indiana Line Nota 550?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co 20m2 ja bym brał Zensor 7. Lektor 6 też warte odsłuchania. Noty 550 nie słyszałem, ale mają dość dobre opinie. Z Indiany masz jeszcze Tesi 560 mają większe przetworniki niż Nota 550 i może się okazać że lepiej sobie poradzą w 20m2 - tylko do Rammsteina mogą być za mało dynamiczne.
 

Prenrzyk

New member
Dzięki za info. Ogólnie to bardzo dużo słucham nagrań koncertowych i to w wersji audio i dvd , więc trochę dynamiki by się przydało. Nie chciałbym jednak , aby kolumny powodowały zmęczenie dźwiękiem - jak stwierdzają niektórzy odsłuchujący Klipsche. Chciałbym kolumny dające dużą przestrzeń i bardzo zrównoważone. Powinny mieć przedni bass reflex bo nie mogę ich odstawić od ściany na więcej niż 15 cm.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeszcze możesz odsłuchać Monitor Audio MR6 (lub droższe BX6). Mają bass reflex z tyłu i przodu. Do kompletu są gąbki, którymi mógłbyś zatknąć tylni bass reflex.
 

bartfine

Member
słuchałem tych dali w salonie sprzedawca dał mi własnie do poruwnania te tagi i dali zensor 7 ja wybrałem taga dla mnie graja lepiej a dali grały bardzo czysto i ładnie(przepięknie w tej cenie) ale żeby na nich poczuć dół to trzeba grac głosniej a ja nie lubie zamęczać innych moja muzyka wiec dlatego wziołem taga i jestem z nich naprawde zadowolony,kwestia tego czego tak naprawde szukamy i do taga jest dobry wybór reszty mamy do wyboru dwa centrale i dwa boki w bardzo dobrych cenach więc w przyszłosci przy rozbudowie nie będzie problemu.
 

MarcinGD

New member
Ja robilem odsluchy w albatrosie w Gdansku. I akurat mailem w zamiarze kupno Onkyo wiec na takim wzmaku sluchalem Dali zensor 7 i Monitor Audio Rx6. Ogolnie po przelaczeniu na MA jakby mi ktos w pysk strzelil, w pozytywnym tego slowa znaczeniu. Dali wogole nie gralo z Onkyo. Ktos tu wspomnial ze slaby bas, zeby tylko. Napewno w tym przedziale cenowym znajdziesz cos lepszego do Onkyo, bo Rx6 jest duzo drozszy. Ja wlasnie kierowalem sie wyborem tych Dali do odsluchu opiniami na forum i chcialem ta roznice miedzy 7, a Rx6 zaoszczedzic, niestety sie nie dalo. Dlatego kolego odsluch musi byc przed zakupem.
 

MarcinGD

New member
Z racji tego, ze mialem wolny ranek, pojechalem na otwarcie i sprzedawca mial troche czasu aby mi poswiecic przed zaplanowanym odsluchem nastepnego klienta. Takze jesli nie mieszkasz blisko to lepiej sie umowic. Co do dostepnosci to maja tego sporo wystawione, pewnie wiecej na magazynie. Z tych co chcialem odsluchac brakowalo tylko klipsch rf-62. Ostatecznie skonczylem w domu z Rx8.
 

Prenrzyk

New member
Podziękował. Zanim pojadę będę dzwonił. Celuję w coś tańszego jednak od RX8.Góra 2500 za parę. Chyba, że znajdę tańsze oferty niż w albatrosie.
 

MarcinGD

New member
Do tej ceny dodaj do swojej listy odsluchu MA MR6. Na tablicy widzialem tez BX6, ktore w tej cenie za pare by sie zmiescily po lekkiej negocjacji, niestety ogloszenie z Krakowa i maja kilka miesiecy. Po odsluchu wszystkich propozycji bedziesz wiedzial czego szukac.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Ja tylko potwierdzę co bartfine napisał, Tagi F-100 (do tego metrażu) jak znalazł - koncerty, muzyka stereo, do spokojnego i głośniejszego słuchania. Naprawdę mogłyby kosztować z 1tys. więcej i nikt by się nie zdziwił czemu tyle kosztują.
Napiszesz do blackninja i jeszcze Ci na porządne okablowanie zostanie.

Jakiś termin odsłuchu już ustawiony?
 

Prenrzyk

New member
Coraz bardziej się utwierdzam iż te Tagi będą satysfakcjonujące mnie, ale muszę odsłuchać jej.
Terminu nie mam ustalonego i podejrzewam, że dopiero po weekendzie majowym się za to zabiorę.

Dzwoniłem dziś i do Gdańska i do Torunia do salonów z odsłuchem. Nigdzie nie ma Taga Platinium do odsłuchu.Po rozmowach proponowali mi Indiana line tesi 560 albo jakieś Audio Pro Avanto. MA MR nie maja i w ogóle w tych cenach to jest bieda.
I teraz jestem w kropce co robić.

W weekend byłem w Toruniu i słuchałem Indiana Line Tesi 560.Źródłem był wzmacniacz stereo Onkyo i odtwarzacz blurey Onkyo .
Jak dla mnie brzmiały więcej niż nieźle,dobra średnica,nie natarczywe wysokie. Przy większym podkręceniu mocy pojawił się niski bas.Nie nachalny, ale podkreślający niskie tony.Słuchałem kilku swoich płyt, ale przy gitarach Paco De Lucii Al Di Meoli i Johna Mc Laughlina to naprawde byłem ukontentowany.Szczególnie oddaniem szczegółów i szerokością sceny.
nie porównywałem tych kolumn z żadnymi innymi bo nie miałem dostatecznie duzo czasu a poza tym nic w tej klasie cenowej więcej nie mieli
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
`nie porównywałem tych kolumn z żadnymi innymi bo nie miałem dostatecznie duzo czasu a poza tym nic w tej klasie cenowej więcej nie mieli

No właśnie trochę szkoda że nie miałeś porównania z innym sprzętem, bo nie masz punktu odniesienia. Jak szukałem wzmaka to też obskoczyłem jednego dnia kilka salonów, gdzie odsłuchalem 6 wzmacniaczy z 3 rodzajami kolumn. I po wszystkim i tak nic nie wiedziałem. I tu grało nieźle i tam. Dopiero w jednym salonie na tych samych kolumnach/ampli/wzmaku jesteś w stanie usłyszeć różnicę między sprzętami.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Doprawdy aż się dziwię że nie ma nigdzie w Twoich miastach Tagi do odsłuchu, zastanawiająca co najmniej sytuacja.
A na jakim sprzęcie słuchałeś tych Indiana? Wzmak, ampli, cd/dvd/bd ?
 
Do góry