Jakie kolumny....?

radoskur

New member
Witam - stoję przed dylematem wymiany głośników. Maks cena zestawu (5 + sub) 3500zł. Będą stały w salonie 40m kw - wysokość 265cm, okno balkonowe 230x180cm + zwykłe okno 150x150. Ściany to beton komórkowy YTONG. Do tej pory w starym mieszkaniu używałem głośników Pionieera o mocy 80Watt (frontowe) + 120WSub. Niestety w nowym pomieszczeniu mocno straciły na jakości odsłuchu. Nie jestem wymagający - używam generalnie sprzętu do oglądania filmów na DVD, Granie w Xboxa 360 i słuchania muzyki "młodzierzowej" z CD lub mp3. Często na internecie przewijają się dwie firmy JAMO i KODA. Po kilku godzinach szperania wstępnie przypatrzyłem:

JAMO E770 + E6CEN + E600 + E7SUB

KODA SL-800F/SL-600C/S + SW-952

Pozostaje jeszcze aplituner (DVD zostawiam starte) max 1500zł

Wstępnie myślę o PIONEER VSX-817

Na całość chcę przeznaczyć góra 5.000zł. Nie mam możliwości odsłuchu - zakupu chcę dokonać przez internet. Bardzo proszę o porade ewentualnie podanie innych konfiguracji. Oczywiście KODA/JAMO/Pioneer nie są jakimś priorytetem. Jeżeli w tej cenie i parametrach znajdzie się coś lepszego to chetnie się przyglądnę. Czekam na jkiś odzew. Pozdrawiam.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Finansów zbyt dużych nie mamy ale pomieszczenie super :)

JVC RX D-411 + Jamo E770+E7CEN+E750+SUB550...........5000zł

Do tego transport, dobre przewody i pławisz sie w dzwięku.
 

radoskur

New member
OK czyli jak rozumiem innych głośniczków w cenie około 3500zł nie polecasz? Jeszcze mi się nasunęło jedno wymaganie - na pewno w niedlakiej przyszłości (Boże narodzenie 2008 ) będę chciał rozbudować zestaw o odtwarzacz Blue-ray tej samej marki. Przekopałem ich stronę ale póki co nie znalazłem żadnego odwarzacza BD spod marki JVC. Zresztą oprócz Sony, samsung, sharp i pioneer - to żadnych innych nie spotkałem. Może jak w końcu HD-DVD padnie to zacznie się wysyp odtwarzaczy BD. Jeszcze jedno pytanko - w czym ten amplituner JVC jest lepszy niż np:

DENON AVR-1907, YAMAHA RXV 661, ONKYO TX-SR 605 E, Pioneer VSX-917 - wszystkie mają podobną cenę, 7 kanałów, moc powyżej 100W na kanał przy 6 omah, pasmo przenoszenia na poziomie od 10 do powyżej 50000hz.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Te głośniki kosztuja oddzielnie więcej niz 3500 , maja świetną cenę tylko w ostatnim zestawie z RX-D411. JVC będzie miało w ofercie modele Bluray.

image119bt5.jpg
 

radoskur

New member
Ok czyli głośniczki w tej cenie (znalazłem ofertę za 3600 z przesyłką) są OK. Ale nadal nie napsałeś dlaczego akurat ten Amplituner jest lepszy od tych które ja podałem. Nie znam się aż tak bardzo ale podstawowe pojęcia jako takie mam - więc prosiłbym o jakies proste uzasadnienie.
 

radoskur

New member
Nie rozumiemy się. Mi chodzi o amplituner - w czym lepszy jest JVC RX D-411 od: DENON AVR-1907, YAMAHA RXV 661, ONKYO TX-SR 605 E, Pioneer VSX-917

Wszystkie wymienione modele mają podobna cenę, moc, pasmo przenoszenia, itp. Chodzi mi o jakies sensowne i proste wytłumaczenio - dlaczego akurat polecasz JVC
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W tym zestawie ma lepsza cenę od innych wymienionych amplitunerów.

Po pierwsze to amplituner z cyfrowymi końcówkami mocy, przez to mniejszy od konkurencji lecz z taką samą mocą lub nawet większą. Potrafi napędzic dośc spore kolumny. Ma złącza HDMI i deintelacer Faroudja z konwersją sygnałów analogowych do HDMI.
 
Do góry